wtorek, 05 grudnia 2023
naszamlawa.plWiadomościUwaga mławianie! Możecie już głosować
- REKLAMA -
 • Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Uwaga mławianie! Możecie już głosować

-

Ruszyło głosowanie na projekty mławskiego budżetu obywatelskiego. Potrwa do 11 lipca do godz. 12.00. Każdy mieszkaniec Mławy powyżej 16 roku życia może oddać jeden głos na jeden projekt.

- R E K L A M A -

Do głosowania uprawnione są osoby, które do dnia rozpoczęcia konsultacji, tj. 2 maja 2018 roku ukończył 16 lat. W przypadku niepełnoletnich wymagana jest zgoda opiekuna prawnego potwierdzona podpisem.
Przez prawidłowo oddany głos rozumie się wybór  jednego projektu z listy dostępnej na formularzu zgłoszeniowym poprzez postawienie znaku „X” w odpowiednim polu w kolumnie „Wybieram”, wpisanie czytelnie swojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL oraz podpisanie zawartych w formularzu oświadczeń.
Urna do głosowania została umieszczona w holu Urzędu Miasta Mława na parterze, zaraz przy wejściu. Ze względu na nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 r., mieszkańcy są proszeni o osobiste oddawanie swojego głosu.
Głos będzie uznany za nieważny, jeśli zajdzie co najmniej jedna z poniższych okoliczności: na karcie nie wybrano żadnego projektu lub wybrano więcej niż jeden projekt, mieszkaniec odda więcej niż jedną kartę w głosowaniu, dane osobowe wpisane na karcie są nieczytelne, bądź niepoprawne, brak podpisu osoby głosującej, bądź brak podpisu opiekuna w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Autorzy projektów opowiedzą o swoich pomysłach 3 lipca o godz. 16.30 w sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury.

Poniżej opisy projektów zgłoszonych oraz pozytywnie zweryfikowanych w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok oraz formularz zgłoszeniowy.

Lodowisko całoroczne – sztuczne i bezkosztowe na terenie MOSiR w Mławie
Projekt zakłada budowę sztucznego lodowiska na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Kopernika 38. Koszty przewidują: zakup płyty lodowiska, bandy lodowiska, podłoże wraz z aparaturą. Wykonanie zatwierdzonego projektu obejmuje standardową wersję budowy lodowiska. Nie obejmuje budowy oraz zakupu niezbędnych do uruchomienia lodowiska elementów wyposażenia dodatkowego związanych z lokalizacją projektu.
Szacunkowy koszt realizacji – 300 000 zł

Park solankowy „KOMORA”, ul. Dworcowa  (działka 1576/95)
Projekt przewiduje wykarczowanie samosiewów, drzew, krzewów, usunięcie zanieczyszczeń. Wytyczenie alejek spacerowych o nawierzchni ulepszonej, lokalizację ławek parkowych i oświetlenia. W centralnej części parku zlokalizowana zostanie scena, mały zbiornik retencyjny z funkcją edukacyjną oraz niewielka fontanna. Projekt przewiduje pozostawienie wiekowego drzewostanu.
Szacunkowy koszt realizacji – 300 000 zł

Mława – miasto z twarzą
Projekt obejmuje wykonanie na ścianach pięciu budynków z zasobu komunalnego miasta murali – portretów ważnych osób związanych z Mławą i regionem, które wpływały na kształt dziejów, kultury i nauki w Polsce i na świecie (Tadeusza Wacława Korzybskiego, Józefa Longina Ostaszewskiego, legendarna Muława, Wilhelma Lawicz-Liszki, Tekli Bądarzewskiej -Baranowskiej, Józefa Opatoszu).
Szacunkowy koszt realizacji – 45 000 zł

Całoroczna Mławska Grota/Jaskinia Solankowa na terenie MOSiR w Mławie
Projekt zakłada budowę całorocznej groty/jaskini solankowej, której przeznaczeniem jest pomoc w dolegliwościach dróg oddechowych, dermatologicznych i innych. Grota solna to wyłożona bryłami soli, wyposażona w naturalne oświetlenie (lampy solne), światło żarowe drewniana konstrukcja w skład której wchodzą: bryły solne, płycina rzeźbiona, instalacja elektryczna,  nagłośnienie, sufit gipsowy o jaskiniowych kształtach, lampy solne, leżaki, tężnia solankowa, granulat solny na podłogę, generator jodowo – solankowy.
Szacunkowy koszt realizacji – 300 000 zł

Psie zakątki
Przedmiotem projektu jest utworzenie na terenie miasta czterech stref przeznaczonych dla mławskich psów, w których będą mogły spędzić czas podczas codziennych spacerów z opiekunem, w tym w szczególności załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Na terenie stref ustawione zostaną elementy małej architektury ułatwiającej zadbanie o czystość. Teren stref powinien być ogrodzony przy użyciu niskich ażurowych ogrodzeń oraz wyposażony w ławki.
Szacunkowy koszt realizacji – 140 000 zł

- R E K L A M A -
SourceUMM
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Zainteresowany
Zainteresowany
5 lat temu

POczytałem trochę o tych syntetycznych lodowiskach, mają raczej słabą opinię. Podobno ciężko się na nich jeździ, tempią się łyżwy. Może lepiej niech miasto dołoży i zrobi kiedyś lodowisko z prawdziwego zdarzenia?

Czytelnik
Czytelnik
Odpowiedź do  Zainteresowany
5 lat temu

skoro miasto broni się przed lodowiskiem to może lepszy rydz niż nic….

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Czytelnik
5 lat temu

W tym wypadku nie sądzę żeby rydz był lepszy, bo ludzie pójdą raz i będą mieli dość, bo nie dość, że źle się jeździ, to jeszcze łyżwy zniszczą.

Trochę wiary
Trochę wiary
Odpowiedź do  mławianka
5 lat temu

Lodowiska syntetyczne, nie są tak kosztowne jak dawniej.
Ponadto lodowisko, który ktoś tam proponuje proponuje jest wykorzystywany w Parku Disneyland oraz innych parkach rozrywki na świecie. To jest wyższa technologia. Pomysłodawca też zaproponował lodowisko całoroczne z 12 letnią gwarancją, na których da się jeździć.

Jarząbek
Jarząbek
5 lat temu

Ja także popieram park na Dworcowej, niech sprawa zostanie doprowadzona do końca, to znaczy jest już plac zabaw, niech powstanie i park, a całość będzie tworzyła całkiem ładny obiekt.

Czytelnik
Czytelnik
Odpowiedź do  Jarząbek
5 lat temu

Panie Jarząbek, jak nigdy zgadzam się z Panem 🙂 Z wyrazami szacunku, stały Czytelnik

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  Czytelnik
5 lat temu

Cieszę się, że Pan się zgadza, mam nadzieję, że odda Pan również głos na ten projekt, jeden, jedyny sensowny, bo ja oddam swój. 🙂
Nigdy nie miałem nic do czynienia z Wólką, to nie mój teren, ale Wólka to też Mława i ponieważ 2 lata temu oddałem swój głos na skwer, to czuję się zobowiązany do oddania głosu na park na Dworcowej

Mławiak
Mławiak
5 lat temu

Ta jaskinia solankowa to jakiś żart?? Kto to wymyślił???

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  Mławiak
5 lat temu

a co Ty wymyśliłeś?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Murale to fajny pomysł, podobnie jak lodowisko. Ale z lodowiskiem mam duże wątpliwości, czy faktycznie może być bezkosztowe? Przecież nawet rozstawianie go na sezon to są koszty, a już utrzymywanie tafli, sam prąd, to ogromne pieniądze.

Za
Za
5 lat temu

Istnieja lodowiska syntetyczne, bardzo dobrej jakosci. Mysle, ze takie lodowisko powstanie w Mławie.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Za
5 lat temu

Tak, ale nie za tę kwotę.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Czemu nie umożliwiono głosowania przez internet, poprzez profil zaufany?
Cofamy się w rozwoju? wszystkie sprawy można już załatwiać w ten sposób, a tu jeszcze dodatkowy wymóg, żeby osobiście wrzucać wypełnione formularze. W UM ktoś chyba na głowę upadł, a może informatyk UM też z tych niedouczonych.

mławianka
mławianka
5 lat temu

„Park solankowy „KOMORA”, ul. Dworcowa (działka 1576/95)” – jedyny konkretny projekt, czyli ciąg dalszy tego co powstało na Wólce
Co ciekawe, głupia nazwa może mylić, bo nie ma tam mowy o żadnych solankach, solanki są w tegorocznym budżecie obywatelskim.
Ja głosuję na ten park, bo jeśli zrobiono plac zabaw zamiast skweru jaki miał tam powstać, to niech i powstanie park, tylko mam nadzieję, że bez bukszpanów i tych nowoczesnych kasztanowców.
Dla jasności, nie jestem z Wólki, nigdy tam nie mieszkałam, nie mam tam znajomych ani rodziny.
Moim zdaniem to jeden z najlepszych projektów.
Lodowisko całoroczne też mi się podoba, ale jak poczytałam opinie o takich lodowiskach, że są tępe i nie spełniają oczekiwań, to podziękowałem, bo z tępych lodowisk nikt nie będzie korzystał, żeby niszczyć własne łyżwy.

Mławiak
Mławiak
Odpowiedź do  mławianka
5 lat temu

Zgadzam się. Nazwa myląca

kołek
kołek
5 lat temu

[wymoderowano]… nie ma z czego wybierać…

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  kołek
5 lat temu

Kołku, ile ciekawych projektów złożyłeś, że teraz narzekasz?

Z przymrużonym okiem kapitana Klepczyńskiego — Wiadukty

0
Z przymrużonym okiem kapitana Klepczyńskiego — Wiadukty. To kolejny z cyklu artykułów autorstwa pracującego emeryta wojskowego zamieszkałego w Mławie - jak nam się przedstawił...

Mławskie pielęgniarki wygrywają w sądzie

0
Mławskie pielęgniarki wygrywają w sądzie. Musiały iść do sądu, ażeby szpital uznał ich kwalifikacje uprawniające do wyższych wynagrodzeń. 1 grudnia 2023 r. (piątek) Sąd...

Na północy z sukcesami. Medale naszych kickbokserów

0
W pierwszy weekend grudnia mławscy kickbokserzy wybrali się w daleką podróż, na północną granicę naszego kraju. Położone w gminie Bartoszyce Bezledy były gospodarzem turnieju...
choinka na mławskim rynku

Rozbłyśnie mławska choinka. Mikołajki Miejskie

0
Już w środę 6 grudnia Mikołajki Miejskie. Organizatorzy zapraszają na plac przed ratuszem i do MDK w Mławie. Zacznie się o godz. 17.00, kiedy...
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
koncert

Koncerty w szkole muzycznej

0
Mławska szkoła muzyczna zaprasza na koncerty klasy fortepianu i klasy klarnetu. Imprezy odbędą się w siedzibie szkoły przy ulicy Sienkiewicza. Wstęp wolny.    Koncerty w szkole...

Na Lelewela i Piłsudskiego w Mławie [ZDJĘCIA]

1
Uwaga kierowcy na skrzyżowaniu mławskich ulic: al. Piłsudskiego, Kopernika, Lelewela i Żwirki. Dziś nie działa tam sygnalizacja świetlna. Na efekty nie trzeba było długo...

Ekstremalna jazda pijanych cudzoziemców w Mławie [ZDJĘCIA]

2
Ekstremalna jazda pijanych cudzoziemców w Mławie. Zatrzymani w ciągu jednego dnia w Mławie trzej kierujący odpowiedzą za spowodowanie dwóch kolizji drogowych oraz niebezpieczną jazdę...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
tankowanie

Benzynowa rewolucja. Nie wszyscy zatankują

0
Benzynowa rewolucja. Już za niecały miesiąc dokładnie z końcem roku 2023 benzynę 95 (E5) zastąpi benzyna E10. Problemy z tankowaniem będą mieć właściciele starszych...

De Luxe Team najlepszy. Triumf na jubileusz

0
W przeszłości Mławska Hala Sportowa była prawdziwym domem dla siatkarskich amatorów. Wszyscy mamy jeszcze w pamięci pojedynki w ramach Powiatowej Ligi Amatorów Siatkówki. W...

Pani Aniela Staszewska obchodziła 100. urodziny

1
Jubileusz 100. urodzin 29 listopada 2023 r. obchodziła Pani Aniela Staszewska z Wróblewa w Gminie Radzanów. Mieszkanka gminy Radzanów miała w dniu urodzin niezwykłych...

Mławianka oddała oszustom wszystkie pieniądze i biżuterię

2
76-letnia mieszkanka Mławy oddała oszustom wszystkie pieniądze i biżuterię. Straciła ponad 40 tysięcy złotych. Podała także oszustom swoje szczegółowe dane osobowe.   Mławianka oddała oszustom wszystkie...
- REKLAMA -
17
0
Przejdź do komentarzyx