poniedziałek, 17 czerwca 2024
naszamlawa.plWażneKasa na Stacji Mława do likwidacji. Nie chodzi o wielkość miasta
- REKLAMA -
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Kasa na Stacji Mława do likwidacji. Nie chodzi o wielkość miasta

-

Likwidacja kasy na Stacji Mława to temat, który budzi spore emocje. Zainteresowani sprawą mieszkańcy są oburzeni, że zabraknie kasy biletowej w 30-tysięcznym mieście, jakim jest Mława. Kolej odpowiada, że nie chodzi o wielkość miasta. 

- R E K L A M A -

Kasa na Stacji Mława do likwidacji. Nie chodzi o wielkość miasta

Informowaliśmy o zamiarze likwidacji kasy biletowej na Stacji Mława, czyli przystanku Mława Miasto. Mławy nie uwzględniono w przetargu na obsługę agencyjną kasy biletowej. Zainteresowani sprawą mieszkańcy Mławy i okolic są oburzeni, że zabraknie kasy biletowej w 30-tysięcznym mieście, jakim jest Mława.

Według uzyskanej przez portal Nasza Mława odpowiedzi, nie chodzi o wielkość miasta. Przedstawiciele kolei wyjaśniają, że kasy, które nie osiągnęły progu rentowności, nie zostały uwzględnione w postępowaniu przetargowym.

 

Kasa biletowa na Stacji Mława (przystanek Mława Miasto) nie zostanie niestety przywrócona. Nadzieją jest inne rozwiązanie. Być może, pomimo planów kolei, mieszkańcy Mławy nie zostaną bez możliwości zakupu biletów, w stacjonarnym punkcie. Rozpoczęto rozmowy z placówkami, które mogłyby sprzedawać bilety na pociągi KM. Takie rozwiązanie już funkcjonuje m.in. w Legionowie i Pomiechówku.

– Szanowni Państwo, w odpowiedzi na Państwa pytania uprzejmie informuję, że Koleje Mazowieckie otrzymywały sygnały od osób prowadzących kasy agencyjne, że koszty działalności są bardzo wysokie a przychody zbyt niskie. W związku z powyższym została przeprowadzona analiza mająca na celu określenie progu rentowności, uwzględniająca m.in. wzrost inflacji, podwyżkę cen prądu, gazu, paliw, czynszu, jak również wzrost minimalnego wynagrodzenia. Kasy, które nie osiągnęły tego progu, poniżej którego prowadzenie kasy agencyjnej jest nieopłacalne, nie zostały uwzględnione w postępowaniu przetargowym. I to było jedyne kryterium zupełnie niemające związku z wielkością miasta. Ponadto należy podkreślić, że mieszkańcy Mławy nie zostaną bez możliwości zakupu biletów, ponieważ rozpoczynamy rozmowy m.in. z placówkami partnerskimi, które mogłyby sprzedawać bilety na pociągi KM. Takie rozwiązanie już funkcjonuje m.in. w Legionowie czy Pomiechówku — informuje portal Nasza Mława Donata Nowakowska — dyrektor biura rzecznika prasowego Kolei Mazowieckich.

Dodaje przy tym, że możliwości zakupu biletów jest więcej. Podróżni mogą korzystać z takich kanałów sprzedaży biletów jak: biletomat na Stacji Mława, system IKM – sprzedaż biletów Spółki KM za pośrednictwem strony internetowej bilety.mazowieckie.com.pl, SkyCash – aplikacja mobilna umożliwiająca zakup m.in. biletów kolejowych przez urządzenie mobilne, mPay – aplikacja mobilna umożliwiająca zakup m.in. biletów kolejowych przez urządzenie mobilne, Aplikacja KM – aplikacja mobilna Kolei Mazowieckich umożliwiająca zakup biletów kolejowych przez urządzenie mobilne.

W przypadku braku kasy biletowej na stacji podróżni mogą także zakupić bilet bezpośrednio u kierownika pociągu, bez opłaty dodatkowej za wydanie biletu w pociągu.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
1 miesiąc temu

ZUS i podatki są za wysokie.,
Kiedyś zus stanowił 19 % pensji, teraz stanowi 37 % , i ciągle mało, bo mamy pracować do śmierci, bo jest za dużo chętnych na darmową kasę. Może czas obniżyć zus, podatki dla pracujących, dac 800 plus do 10 r.ż i policzyć jako dochód niepopodatkowany, a potem dać obiad w szkole świetlicę , bilet na basen, a rodzice do roboty ?? Jak tak ciągle pochodne pensji będą rosły , a ilość pracujących spadała, to zamknie się nie tylko zakład w Płocku , czy Olsztynie ,
dobrobyt się bierze z pracy ,nie z zasiłków, i tu trzeba zacząć. Składka zdrowotna też jest za duża, i jeszcze dodatkowo niepotrzebna. Kasy w supermarketach też są głównie automatyczne, zostało 1-2 kasjerów na zmianę. Co się dzieje w tyk kraju ????

konduktor
konduktor
1 miesiąc temu

Usługi publiczne muszą być świadczone niezależnie od ich rentowności. Gdy o świadczeniu usługi publicznej decydowała jej rentowność to powinnismy pozamykać baseny, domy kultury, stadiony, kluby sportowe, komunikację miejską, szkoły, przestać budować drogi bo to też nieopłacalne a nawet zlikwidować pociągi do których w tej kasie były sprzedawane bilety bo one też są nieopłacalne i Województwo mazowieckie do nich dopłaca.

h13
h13
1 miesiąc temu

Kurde, tak szczerze.
Kto jeszcze kupuje bilety w kasie?
Mi zdarzało się jeździć na trasie Mława – Ciechanów.
Nigdy nie przyszło mi do głowy aby iść do kasy i tam kupować bilet.
Kupowałem go oczywiście online.

Arrt
Arrt
Odpowiedź do  h13
1 miesiąc temu

Brawo Ty. Jaki blyskotliwy i inteligentny. Przecież wiadomo,że głównie chodzi o starsze osoby, emerytów, którzy nie są aż tak genialni jak Ty.

Też będziesz stary
Też będziesz stary
Odpowiedź do  h13
1 miesiąc temu

Seniorzy chcieliby kupić jadąc do lekarza. Czekanie na kier./konduktora na początku pociągu podpierając się laską i uważając żeby w czasie hamowania nie doszło do upadku. Takie realia.

STR a jak by inaczej
STR a jak by inaczej
Odpowiedź do  h13
1 miesiąc temu

Teraz odciąć media neta i się budzisz w ręku w nocniku …

Lenka
Lenka
Odpowiedź do  h13
1 miesiąc temu

Seniorzy i osoby które są na bakier z internetem.A proszę mi powiedzieć jak mam kupić online miejsce w pociągu gdy nie ma schematu rozkładu wagonów?Do Ciechanowa to można postać w drzwiach ale dalej?

Marianek
Marianek
1 miesiąc temu

Do osób które „gówno wiem ale się wypowiem . Po pierwsze stacja Wólka była już wcześniej zamknięta przez samego ajenta który wolał płacić karę za jej zamknięcie gdyz przeciwieństwie do stacji Mława Miasto przynosiła same straty .a już tłumaczę dlaczego . Większość podróżnych na stacji na wolce była na pociągi ic z których ajent dostawal tylko 2 procent od sprzedaży biletu a gdzie na pociągi km ma zysk 20 procent . A większość pasażerów na km jest na stacji Mława.miasto co jest logiczne gdyż tu jest większe skupisko ludzi 2 duże osiedla okm i Sienkiewicza oraz ta sama odległość do miasta . Następna sprawa gówno prawda jest ze stacją Mława nie przynosi zysków bo z moich informacji wiem że dotychczasowy ajent chciał nad prowadzić to stacje . Najważniejsza sprawą co do stacji Mława Wólka brak chętnych osób do pracy z kwalifikacjami do pracy tam . Gdyż do pracy na stacji jest potrzeba posiadać kurs na kasjera więc pierwsza lepszą osoba która umie obsługiwać kasę fiskalna nie może sprzedawać biletu . Druga sprawa na umowę zlecenie żadna kasjerka oprócz tych emerytowanych które mają takie uprawnienia nie chcą pracować . Kolejna sprawa jest że jeżeli uda się już obstawić kasę emerytkami to żadna z tych co są zatrudnionych nie ma możliwości dostania się na Wólkę żeby kasę otworzyć o 5 rano . Nie ma pociągów ani autobusów z miasta żeby dojechać do pracy a zaznaczę jeszcze że problemu akurat nie ma z przystankiem Mława Miasto bo wszystkie mieszkają w pobliżu . A zapomniał bym ze stawką za jaką pracują owe emerytki jest daleka od najniższej krajowej .
Z poważaniem mławski fan pociągów 🙂 ps też nie lubię poprzedniego burmistrza o nowym jeszcze nie mam zdania

Ciekawy123
Ciekawy123
1 miesiąc temu

Czy w Konopkach nadal jest czynna kasa? Jeszcze niedawno była. Brzydko by to wyglądało. W małej wiosce kasa otwarta (krótko ale jednak), a w Mławie nie.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
Odpowiedź do  Ciekawy123
1 miesiąc temu

Jest nieczynna

PKP
PKP
1 miesiąc temu

Spora część podróżnych pewnie nawet nie wiedziała o jego istnieniu to i nie rentowny był… Mogli go w rynku wybudować to efekt by był taki sam:)

Wml
Wml
1 miesiąc temu

Szkoda tylko ze nie będzie można kupić biletu wcześniej na pociąg Icc albo tlk a nie wiadomo czy kierownik pociągu zabierze bo według nowych przepisów nie mogą zabierać jak nie ma miejsc siedzących w Icc a jak chcesz wejść z miejscem stojącym to biorą opłatę coś około 150 zł plus bilet

Ryc
Ryc
Odpowiedź do  Wml
1 miesiąc temu

To się zmieniło. To było w pandemii.

Jax
Jax
1 miesiąc temu

Czy ktoś pomyślał o osobach starszych, które nie obsługują automatów i internetu, a chcą kupić bilet z czasowym wyprzedzeniem, bo np. jadą do sanatorium albo zwyczajnie w odwiedziny??? U kierownika pociągu mają kupić? Miejsce stojące??

STR a jak by inaczej
STR a jak by inaczej
Odpowiedź do  Jax
1 miesiąc temu

Najlepiej teraz elektronika tylko to padnie kiedyś i się obudzicie z ręko w nocniku.

Obywatel
Obywatel
1 miesiąc temu

czyli sprzedaż biletów nie opłaci się Kolejom Mazowieckim a będzie opłacało się pośrednikowi.
Może zmniejszyć o kilkadziesiąt ilośc posad dyrektorów w KM a odzyskane pieniądze przekazać na utrzymanie kas.
Absurdem jest proponowanie ludziom udanie się na Wólkę w celu zakupu biletu w biletomacie, który bywa zepsuty. Po wyborach można zrobić wszystko…

Xyz
Xyz
1 miesiąc temu

To był poroniony pomysł byłego burmistrza. Kasa była od zawsze na dworcu Mława I przynosiła dochody. Po przeniesieniu większość podróżnych nie korzystałam z kasy na przystanku mlawa miasta bo bilet IC lub TLK wolała kupić u kierownika pociągu zamiast nadrabiać kilometry i tracić niepotrzebnie czas.

Kolejarz z Wólki
Kolejarz z Wólki
Odpowiedź do  Xyz
1 miesiąc temu

Więcej ludzi (3 razy według PKP PLK) ma bliżej do tych peronów na MM niż na Wólkę. Ludzie mieszkali w centrum i nawet nie wiedzieli, że pospieszne zatrzymują się w Mławie. Jeśli poprawi się frekwencja to nawet Pendolino będzie zatrzymywało się na MM a nie w 7 tysięcznej Włoszczowej.

Xyz
Xyz
Odpowiedź do  Kolejarz z Wólki
1 miesiąc temu

To że 3 razy więcej ludzi ma bliżej na przystanek mlawa miasto nie znaczy, że korzystają z kolei. Pociągami podróżują mieszkańcy sąsiednich gmin,, całego powitanie, a nawet sąsiedniego województwa bo wygodniej im się dostań do pracy z dworca Mława. Ci co dojeżdżają na codzień pociągami awet km wybierają ta właśnie stacje. Nie muszą marznąć i moknoć pod chmurką na peronie bo wychodzą z budynku prosto prosto na peron a nie pokonują kilkaset metrów biegiem

Obywatel X
Obywatel X
Odpowiedź do  Xyz
1 miesiąc temu

To znaczy, że zaczną jeździć bo będą mieli wreszcie bliżej. Pospiesznymi nie przyjeżdżają do pracy w Mławie. Przyjeżdżają do centrum załatwić sprawy np. w Starostwie czy też Archiwum Państwowym. Oczywiście tobie to nie pasuje bo osiedliłeś się na Wólce lub na wsi bliżej Wólki jesteś kolejarzem i płacisz jednorazowo 7 złotych na rok za wszystkie przejazdy koleją. A my podatnicy będziemy ci sponsorować te przejazdy i biegać na odległą Wólkę żeby pojechać do Gdańska. Tak byś chciał ale tak nie będzie. I nie pisz do różnych instytucji o pospieszne na Wólce bo się ośmieszacie. Wiem coś na ten temat.

Xyz
Xyz
Odpowiedź do  Kolejarz z Wólki
1 miesiąc temu

To nie znaczy ,że Ci ludzie podróżują na codzień pociągami. Kolej nie jest własnością mieszkańców tych osiedli ale dobrem mającym służyć mieszkańcom całej naszej gminy, powiatu oraz sasiedniego powiatu ,a nawet województwa. Kasa była rentowna na dworu Mława, a zabiegi [WYMODEROWANO] zmierzsace do rentowności obiektu na mlawa miasto przyniosły takie oto efekty. Podziękujcie

Obywtel X
Obywtel X
Odpowiedź do  Xyz
1 miesiąc temu

Kasa na Wólce nie była rentowna. Ktoś (wyżej) wcześniej już to wyjaśnił a Ty nadal w zaparte. Przewoźnik lepiej wie skąd będzie mieć więcej klientów. Klientem dla PKP nie jest kolejarz mieszkający na Wólce podróżujący do pracy w Warszawie prawie za darmo (Wykup zniżki dla kolejarzy t0 7 zł na rok!

Xyz
Xyz
Odpowiedź do  Obywtel X
1 miesiąc temu

Do pracy do Warszawy dokljezdzaja nie tylko kolejarze ale nie jeździsz pociągami to nie wiesz. Kolejna kwestia to pewnie do tego starostwa z Wyszyński czy Konopek pospiesznym jeżdżą. Ogarnij się człowiekujak chcesz do starostwa to rozłóż tory pod same urzędy a nie każesz innym pokonywać tor przeszkód.

Neutralnie
Neutralnie
Odpowiedź do  Xyz
1 miesiąc temu

Ogarnij się uparty kolejarzu zrzeknij się bezpłatnych przejazdów i pomyśl nie tylko o sobie. Ja dojeżdżam do pracy w Wwie pospiesznymi muszę (jak większość) biegać na peryferyjną Wólkę. Czy ty wiesz, że jest wielu młodych wykształconych którzy tylko czekają na pociągi z MM będą dojeżdżać bo nie chcą pracować jako robotnicy lub nie chcą kupować auto żeby dojechać do pociągu na Wólce. Ty chcesz żeby Mława była miastem zdominowanym przez robociazy. Nic nie pomoże twoje narzekanie. Decyzji ministra nie zmienisz a do parkowania miejsc w okolicy jest bardzo dużo, na pobliskim terenie od strony zachodniej przy samym peronie. Miasto powinno kupić te nieużytek i zgłosić do PKP PLK, oni tylko czekają żeby zrobić parking Mławie za darmo w ramach Programu przystankowego.

Yzx
Yzx
Odpowiedź do  Neutralnie
1 miesiąc temu

Napewno specjalnie dla ciebie wykupią i wybudują….
Najlepiej to stacje kosmiczną i podróż w jedną stronę powinni ci zasponsoroeać

Kolejarz IC
Kolejarz IC
Odpowiedź do  Obywtel X
1 miesiąc temu

Nie 107 a j.w. 7 zł !

Trwa remont zabytkowej kamienicy „pod cycami”

2
Trwa remont zabytkowej kamienicy w centrum miasta tak zwanej "pod cycami". W miniony piątek wylewano jeden ze stropów.    Mławianie interesują się remontem kamienicy "pod cycami",...
taśma

Fentanyl prawdopodobną przyczyną śmierci 5 mieszkańców Żuromina

0
Fentanyl - narkotyk 100 razy silniejszy od morfiny - prawdopodobną przyczyną śmierci pięciorga mieszkańców Żuromina. Wojewoda mazowiecki na wtorek 18 czerwca zwołuje w tej...

Beniaminkowie znani. Wigry, Polonia, Wisła i Sokół

3
W miniony weekend poznaliśmy już wszystkich beniaminków, którzy wystąpią w trzeciej lidze w sezonie 2024/2025. Do Polonii Lidzbark Warmiński dołączyli Sokół Aleksandrów Łódzki, Wigry...

O hejcie i cyberprzemocy z młodzieżą

1
Rówieśnicza przemoc psychiczna odbiera młodzieży poczucie bezpieczeństwa. Sytuacja jest o tyle trudna, że młode osoby doświadczające hejtu i przemocy psychicznej najczęściej nie chcą zgłaszać...
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
kościół

Zmiany w naszych parafiach

0
Biskup płocki Szymon Sułkowski ogłosił zmiany personalne jakie nastąpią w parafiach od 21 sierpnia 2024 roku. Lista obejmuje 32 nominacje wikariuszowskie oraz jeden urlop....

Rywalizacja, zgranie, zaangażowanie obu zespołów

0
Klub POWER Basket w środę 12 czerwca rozegrał piąty i zarazem ostatni sparing z planowanej serii rozgrywek obu Lig Sekcyjnych koszykówki chłopców w tym...

Policjanci szkolą Wojsko Polskie

0
Policjanci szkolą Wojsko Polskie pełniące służbę na polsko-białoruskiej granicy. Zajęcia odbyły się niedawno w Olsztynie. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Multimedaliści z Husarii. Podium mistrzostw Polski

2
Wspaniałe wieści napłynęły z Mińska Mazowieckiego. W trakcie czwartej edycji mistrzostw Polski służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu nasi wojownicy przedarli się aż czterokrotnie na...
dziecko

Wniosek 800 plus do końca czerwca

0
Rodzice planujący korzystanie ze świadczenia rodzinnego 800 plus powinni pamiętać o terminie złożenia wniosku — do końca czerwca.  Wniosek 800 plus do końca czerwca Od 1...

Dzieci pokazały prace w Galerii Foyer

0
Dzieci uczęszczające na zajęcia rysunku i malarstwa do Joanny Rodowicz do Miejskiego Domu Kultury w Mławie pokazały swoje prace podczas wernisażu wystawy 11 czerwca...

W niedzielę mecz o awans. Wieczfnianka kontra Gryf

0
W niedzielę zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań w ciechanowskiej B-klasie. Awans w miniony weekend świętowali już reprezentanci Wkry Cieksyn. O drugie premierowe miejsce powalczy...
- REKLAMA -
26
0
Przejdź do komentarzyx