wtorek, 11 czerwca 2024
naszamlawa.plWażneLekarzy mało także w mławskim szpitalu
- REKLAMA -
 • Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Cena: 3 672 000 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 750 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:

Lekarzy mało także w mławskim szpitalu

-

Mieszkańcy sygnalizują swoje zaniepokojenie obsadą oddziału wewnętrznego mławskiego szpitala. – Nasz Szpital w Mławie ma problemy z oddziałem wewnętrznym i jego istnienie stoi pod wielkim znakiem zapytania — alarmuje zaniepokojona Czytelniczka. Tymczasem dyrekcja SP ZOZ w Mławie przekazuje dane na ten temat. Nie ukrywa też, że braki kadrowe dotykają również Mławę, ale też uspokaja, że sytuacja nie jest tak niepokojąca, jak przedstawia to Czytelniczka. 

- R E K L A M A -

 

Lekarzy mało także w mławskim szpitalu

Otrzymaliśmy list od mieszkanki zaniepokojonej sytuacją na oddziale wewnętrznym w szpitalu w Mławie.

List do redakcji poniżej.

„Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o zajęcie się poważną sprawą, która dotyczy wszystkich mieszkańców naszego miasta Mława. Nasz Szpital w Mławie ma problemy z oddziałem wewnętrznym i jego istnienie stoi pod wielkim znakiem zapytania, proszę zapytać dyrektora Mławskiego Szpitala, jakie ma dalsze plany co do oddziału wewnętrznego, ponieważ nie ma ordynatora oraz nikogo nie szuka na to stanowisko, a także brakuje lekarzy. Szpital z tym problemem boryka się od dawna, brakuje odpowiedniej ilości kadr. […] Bardzo proszę o podjęcie tej sprawy w trosce o wszystkich Mieszkańców Mławy.”

Poprosiliśmy o odniesienie się do przekazanych nam informacji dyrekcję szpitala w Mławie. Przekazano nam, że nasz szpital nie jest niestety wolny od powszechnie znanych problemów związanych z brakiem lekarzy specjalistów, w tym w szczególności internistów. Z drugiej strony dyrekcja uspokaja, że sytuacja nie jest tak dalece niepokojąca, jak przedstawia osoba sygnalizująca problem.

– W odpowiedzi na państwa zapytanie dotyczące zagrożenia ciągłości pracy w oddziale internistyczno-kardiologicznego z oddziałem udarowym uprzejmie informuję, że w tej komórce organizacyjnej SP ZOZ w Mławie jest zabezpieczona obsada lekarska i dyżury medyczne zgodnie z wytycznymi NFZ i postanowieniami zawartej umowy, przekazujemy na bieżąco informacje dotyczące potencjału kadrowego i zasobów sprzętowych. W oddziale prowadzone jest leczenie pacjentów zgłaszających się w trybie pilnym oraz planowym. Wskaźniki wykorzystania łóżek w pierwszym kwartale 2024 roku wynoszą: styczeń – 63,48%, zakończono leczenie 117 pacjentów; luty – 63,93%, zakończono leczenie 132 pacjentów; marzec – 60,77%, zakończono leczenie 119 pacjentów. Zmuszony jestem jednocześnie dodać, że nasz szpital nie jest niestety wolny od powszechnie znanych problemów związanych z brakiem lekarzy specjalistów, w tym w szczególności internistów, Jednakże wszelkie ewentualne problemy z tym związane staramy się rozwiązywać na bieżąco – odpowiada na nasze zapytanie Waldemar Rybak dyrektor SP ZOZ w Mławie.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Pysyl i trzecie piekło
Pysyl i trzecie piekło
1 miesiąc temu

A nie lepi bedzie zrobic galerie sklepow i butikow na wewnetrznym po co ludzi leczyc jak za wynajem kasa bedzie a i z innych oddzialow na zakupy przyjda. Pomyślta o tym

John
John
1 miesiąc temu

Nowe władze powiatu na początku swoich rządów powinni zająć się sytuacją naszego szpitala i oceną działalności jej dyrektora. Mamy mało specjalistów, dyrektor jest mało skuteczny w swoich działaniach w ich pozyskiwaniu, co więcej, sporo specjalistów za jego czasów odeszło. Większość mieszkańców z Mławy musi korzystać z usług z sąsiednich miast Nidzicy czy Działdowa. W Mławie w przychodni Gastroskopia i Kolonoskopia mamy jednego lekarza a w mniejszej Nidzicy jest dwóch, gdzie m.in. pracuje lekarz [WYMODEROWANE], z którym nasz szpital wcześniej rozwiązał umowę. Podobnie przedstawia się sprawa odnośnie urologów, gdzie w Nidzicy może być zatrudnionych aż trzech lekarzy.

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
1 miesiąc temu

Nie chcę być nieuprzejmy, ale na ginekologii, chirurgii i pediatrii też mamy sporo zasłużonych, fajnych, mądrych, ale też już powoli emerytowanych lekarzy…..

jak
jak
1 miesiąc temu

Dyrektor tego szpitala delikatnie mówiąc nie wzbudza mojego zaufania. W mojej ocenie już dawno powinien zostać odwołany. Ale jest to nie realne gdyż mieszkańcy naszego powiatu. Wybrali do zarządzania powiatem na kolejne 5 lat PIS. Został powołany przez PIS i oni go nie odwołają. Swoją drogo bardzo ciekawi mnie jak wygląda szpital pod względem finansowym. Za poprzedniego dyrektora był na dużym plusie. Jak jest teraz nie wiem bo to chyba jakaś tajemnica.

AL
AL
1 miesiąc temu

Jak nic się nie zdarzy to 15 maja odział wewnętrzny będzie zamknięty, a wraz z nim oddział kardiologiczny. Do tego doprowadził [WYMODEROWANO]. Teraz udaje, że jest dobrze.

....
....
Odpowiedź do  AL
1 miesiąc temu

Głosujcie dalej na [WYMODEROWANO]. Dużą ludzi krytykowało poprzednie władze Starostwa. Ale pod zarządem PSL i poprzedniego dyrektora szpitala. Szpital był na plusie. Funkcjonowanie oddziału wewnetrznego może nie było idealne. Ale nikt nawet nie pomyślał że mógłby być zamkniety. A teraz nie wiemy nawet jak wyglądajo finanse szpitala. I nie wiemy co faktycznie dzieje się z Oddziałem Wewnetrznym. Naprawde cudownie rządzi [WYMODEROWANO] i najgorsze że ludzie idą na nich głosować.

anna
anna
Odpowiedź do  AL
30 dni temu

A SOR- złamana ręka -sobota-nie ma ortopedy. W poniedziałek brak numerków do lekarza. Ręka tylko w szynie. W rejestracji nie honorują skierowania z SOR- trzeba od rodzinnego. Człowiek by umarł inie otrzymał żadnej pomocy. A pan dyrektor zatrudnił kilku dyrektorów zamiast fachowców.

Rezerwy znowu zwycięskie. W sobotę czekamy na awans

0
Rezerwy Mławianki wróciły na zwycięską ścieżkę. To sprawia, że kwestia awansu naszej „dwójki” do okręgówki rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Jeśli podopieczni Piotra Króla...
praca

Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu

0
Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu 2024 roku. Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w czerwcu. Sprawdź,...

Kierowcy tracili prawko i otrzymywali surowe mandaty

0
Kierujący muszą się liczyć z tym, że patrole mławskiej grupy SPEED, mają pod szczególnym nadzorem miejsca zagrożone przekraczaniem prędkości, zgłoszone przez użytkowników Krajowej Mapy...

Tak zagłosował powiat mławski w wyborach do Europarlamentu

12
Jak zagłosował powiat mławski w wyborach do Europarlamentu 9 czerwca 2024? Prezentujemy oficjalne wyniki opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Stan na godz. 5.30 rano dziś...
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Twórcy powitali lato [ZDJĘCIA]

0
Mławscy twórcy zrzeszeni w Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w niedzielę 9 czerwca powitali lato na imprezie integracyjnej w Podkrajewie.  Twórcy powitali lato Powitanie lata stało...

Jest utrzymanie, Mławianka zostaje w trzeciej lidze

20
Dramatyczny finisz wyłonił ostatniego spadkowicza. Trzecią ligę opuszcza Olimpia Zambrów, mimo że w ostatnim meczu pokonała wysoko wysoko notowaną Lechię Tomaszów Mazowiecki. Mławianka obroniła...

Frekwencja wyborcza z godziny 17

0
Frekwencja podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce do godziny 17:00 wyniosła 28,20 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Województwo mazowieckie Frekwencja do godziny 17 31,65% Liczba kart...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Zastraszają i wyłudzają pieniądze. Służby ostrzegają

0
Przestępcy zastraszają i oszukują za pomocą korespondencji, której celem może być kradzież naszych danych i pieniędzy. Z treści wiadomości wynika, że odbiorca powinien natychmiast...

Koncert na zakończenie roku szkolnego

0
Na zakończenie roku szkolnego wystąpi Marcin "Kali" Gutkowski. Na koncert zaprasza Miejski Dom Kultury w Mławie.    Kali, właściwie Marcin Kamil Gutkowski (ur. 22 października 1981 w Krakowie)...

W Mławie działek nie zlikwidują. Burmistrz zapewnia

0
W Mławie działek nie zlikwidują. Burmistrz zapewnia. Mławscy działkowcy spotkali się z burmistrzem Piotrem Jankowskim. Rozmawiano o przyszłości ogrodów działkowych w mieście. Uzyskali zapewnienie,...

Wybory do PE. 109 kandydatów walczących o 3 mandaty

0
Już w niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Kompletne listy w naszym okręgu zawierają 109 kandydatów startujących (z 11 list), walczących o 3 mandaty z...
- REKLAMA -
7
0
Przejdź do komentarzyx