piątek, 12 sierpnia 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomości"Nagle zgasło światło". Kasia marzy o tym, żeby wstać i wyjść z...
- REKLAMA -
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości

„Nagle zgasło światło”. Kasia marzy o tym, żeby wstać i wyjść z domu. Możemy pomóc

-

Choruje od prawie trzech lat. Od dwóch jest sparaliżowana. Twarz to jedyne miejsce, w którym ma czucie. Osiem miesięcy temu straciła wzrok w prawym oku, na lewe widzi w 50 procentach. Źle znosi światło, dlatego nie zdejmuje ciemnych okularów. Jeszcze trzy lata temu Katarzyna Dzięgielewska z Mławy była dziewczyną pełną życia i planów.

- R E K L A M A -

Teraz jej świat to niewielki pokój w rodzinnym domu i rehabilitacyjne łóżko. Okno zasłonięte roletami, kilka maskotek, które przynieśli znajomi. Mimo że rozmawiamy o niewesołych rzeczach, Kasia co chwila żartuje. Jak przyznaje, dzięki pogodzie ducha nie traci nadziei na to, że spełni się jej marzenie i wyjdzie z domu o własnych siłach.

Nagle zgasło światło
Choroba zaatakowała znienacka. 17 listopada 2015 roku, 24-letnia wówczas Katarzyna była w pracy, w jednym z podwrocławskich koreańskich zakładów. Odwróciła się, żeby wziąć coś z pobliskiej szafki, gdy nagle usłyszała trzask w karku i, jak mówi, „zgasło światło”. Straciła przytomność. Trafiła do szpitala we Wrocławiu, gdzie zdiagnozowano zwichnięcie i naderwanie odcinka szyjnego kręgosłupa. Wspomina, że nie była w stanie utrzymać sztywno głowy, która opadała do tyłu. Dostała zwolnienie lekarskie, ale jej stan pogarszał się z miesiąca na miesiąc.
– Drętwiały mi ręce i nogi, bolały plecy, często mdlałam – opowiada. W maju 2016 roku dostała skierowanie do sanatorium. Na wyjazd czekała do października. Pobytu tam nie wspomina dobrze. Leczono ją pod kątem problemów z kręgosłupem, ale do domu wróciła już o kulach. – Plecy wygięły mi się w łuk, nie byłam w stanie stać o własnych siłach – relacjonuje.
Wizyta w szpitalu w listopadzie 2016 roku i podanie botoksu, który miał odwrócić zmiany, nie poprawił tego stanu. Wręcz przeciwnie, tym razem do domu odwieźć musiała ją karetka. Od tego czasu leży sparaliżowana od szyi w dół.

Potrzebna diagnoza
Dopiero w lutym 2017 roku udało się postawić częściową diagnozę – neuroborelioza.
– Córka dostała wtedy silne antybiotyki i zaczęliśmy widzieć poprawę. Ruszała barkami, kciukiem. Trwało to jednak krótko. Po kolejnym pobycie w szpitalu, do którego pojechała na badanie EMG (badanie przewodzenia w nerwach – red.) znów wróciła w gorszym stanie. Zaczął się światłowstręt i ogromne ataki bólowe. Jeden z  nich, w lipcu 2017 roku, spowodował aż przekrzywienie szczęki – opowiada pani Maria, mama chorej, którą opiekuje się 24 godziny na dobę.

Kasią opiekuje się mama Maria. Jest przy niej 24 godziny na dobę / fot. Nasza Mława

Przez to Kasia straciła swój jedyny sposób na kontakt ze światem poza domem – możliwość obsługi telefonu komórkowego. Jeszcze do czerwca tego roku udawało się jej trzymać zębami rysik, którym pisała na ekranie. – Mogłam coś napisać na Facebooku, wysłać smsa – wyjaśnia. Od dwóch miesięcy nie jest w stanie tego robić.
Teraz słucha całymi dniami radia. Czasem wpadnie ktoś ze znajomych. Regularnie, siedem razy w tygodniu  przychodzi rehabilitant, ale to za mało, konieczna jest bowiem dalsza diagnostyka. Neuroborelioza jest najprawdopodobniej tylko jedną z chorób, które zaatakowały.
– Specjaliści, którzy mogliby nam pomóc przyjmują w Katowicach albo w Gdańsku. Żeby pojechać na wizytę, musimy wynająć karetkę, a na to po prostu nas nie stać – mówi pani Maria.  – Leczenie neuroboreliozy w Polsce nie jest refundowane, a antybiotyki, które córka powinna przyjmować kosztują ok. 2 tys. zł miesięcznie. Z trudem udaje nam się zebrać tysiąc złotych na rehabilitację, pomaga rodzina i znajomi.

Wsparcie dzięki „Otwartym drzwiom”
O sytuacji Kasi dowiedziała się przez znajomych Magdalena Miecznikowska z Mławy. Postanowiła pomóc w zebraniu funduszy na leczenie. Jak przyznaje, już wcześniej planowała z przyjaciółmi zorganizować w Mławie festiwal rockowo-bluesowy. – Doszliśmy do wniosku, że to będzie doskonała okazja na zbiórkę pieniędzy. Założyliśmy stowarzyszenie „Otwarte drzwi”, dzięki czemu będziemy mogli pomagać Katarzynie długofalowo – zaznacza mławianka.
– Tu potrzebne jest intensywne działanie i jak najszybsze podstawienie diagnozy, inaczej Kasia będzie skazana na leżenie. Trzeba ją zawieźć do jednego, drugiego, trzeciego lekarza, aż znajdziemy przyczynę tego, ciągle pogarszającego się stanu – uważa pani Magda.

Impreza charytatywna już 8 września
Festiwal odbędzie się  8 września w Hotelu Mława. Wystąpi sześć zespołów: Vagabunt, Big Black Cockroaches, Blue Blues Band, Tayka, Teeth Breakers oraz Demobil Blues. Pomiędzy koncertami odbędą się licytacje. Cały dochód z imprezy będzie przekazany na leczenie Kasi.
Zarezerwujcie sobie ten dzień i przyjdźcie wesprzeć akcję! Pomóżmy Kasi podjąć walkę z chorobą.
Nas nie zabraknie! Portal „Nasza Mława” objął wydarzenia patronatem medialnym.
Na konto stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” już można wpłacać pieniądze dla Kasi: BZ WBK 58 1090 2590 0000 0001 3714 8514, z dopiskiem: Kasia Dzięgielewska.
Działalność stowarzyszenia można na bieżąco śledzić TUTAJ.
Informacje o festiwalu i zaplanowanych koncertach są TUTAJ.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Grupa szydelkowa
Grupa szydelkowa
3 lat temu

kasiu trzymaj .mroweczki juz zbieraja fanty na aukcje.mamy corazvwiecej musi sie udac innej opcji nie ma.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Poznałam Kasię podczas pobytu w szpitalu w Olsztynie, gdzie podano jej botoks. Super Dziewczyna. Mam nadzieję, że wyzdrowieje:) Kasia razem z Patrykiem trzymamy za Ciebie kciuki. Pozdrawiam Magda 🙂

M
M
4 lat temu

Kasia to wspaniała osoba, ktora pomimo choroby zachowuje radość życia, zawsze uzależnia swoim dobrym humorem i potrafi pomoc pomimo tego, ze nie moze wstać, pomogła nie raz i mi (można bylo i dalej mozna liczyc na Kasie zawsze jak tylko byla w stanie, zawsze starała sie pomoc, porozmawiać), pomóżmy jej walczyć z choroba, odwdzieczy sie swiatu ze zdwojoną siłą 🙂

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Gdyby lekarze wykazali się większą czujnością nie doszło by do takiej tragedii. Uważajmy wszyscy gdyż niezdiagnozowana w odpowiednim czasie borelioza sieje ogromnie spustoszenie w organiźmie. Kasiu wierzę, że uda się zebrać pieniądze, które chociaż w jakimś stopniu pomogąi w tej nierównej walce o zdrowie. Życzę Ci wielu dobrych przyjaciół.

Monika K
Monika K
4 lat temu

KASIEŃKO MIAŁYŚMY OKAZJĘ POZNAĆ SIĘ OSOBISCIE. JESTEŚ SUPER DZIEWCZYNĄ I W BREW TEGO CO CIĘ SPOTKAŁO NA TWOJEJ TWARZY ZAWSZE JEST UŚMIECH.WIEŻĘ I ŻYCZĘ CI Z CAŁEGO SERCA ŻEBY NADSZEDŁ CZAS ŻEBYŚ STANĘŁA NA WŁASNYCH NOGACH BO ZASŁUGUJESZ NA TO BARDZO!!! Pozdrawiam Gorąco i do zobaczenia w krudce.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Leczenie każdej choroby, które pochłania takie kwoty powinno byc refundowane . Przecież mało kogo stać na placenie 2 tysiące miesięcznie za leki. Jeśli ludzie nie pomogą, to co ma się z takimi osobami stać?

M
M
Odpowiedź do  Anonimowo
4 lat temu

Dokładnie tak, a to tylko kropla w morzu potrzeb żeby Kasia wróciła do zdrowia

Anna z Mławy
Anna z Mławy
4 lat temu

Poruszająca historia. Kasiu, trzymam kciuki za powrót do zdrowia.

Pogoda na długi weekend w Mławie

0
Pogoda na nadchodzący długi weekend dla Mławy na najbliższe dni nastraja optymistycznie. Aura będzie dopisywać. Choć zdarzą się też krótkie opady deszczu. Pogoda będzie...
Uczestnicy piknik z czworonogiem w Mławie

Piknik z czworonogiem. Przyjdź z psem

0
Piknik z czworonogiem. Przyjdź z psem. Weź udział w pokazie. Impreza odbędzie się w sobotę 13 sierpnia w parku miejskim w Mławie.   Piknik z czworonogiem....
rajd

Piknik historyczny, marsz i rajd pamięci bohaterów Bitwy pod Mławą

0
Piknik historyczny w parku, marsz i rajd rowerowy — odcinkami Mławskiego Szlaku Turystycznego — organizują w tym roku władze naszego miasta w sobotę 27...

W niedzielę Puchar Polski. Rezerwy kontra Orlęta

0
Rozgrywki w piłkarskiej B-klasie ruszą dopiero na początku września. Wcześniej podopiecznych Piotra Króla czeka pucharowe wyzwanie. W niedzielę 14 sierpnia o godzinie 16 w...
- REKLAMA -
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
wypadek

Podróżowało 5 osób, w tym małe dziecko [ZDJĘCIA]

1
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem 5 osób w tym małego dziecka doszło dziś w godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki z...
https://www.geobear.pl/jak-rozpoznac-osiadanie-podlogi-fundamentow/

Ściany i posadzki pękają. Jak skutecznie pozbyć się problemu i uniknąć kosztownych napraw?

0
Ignorowanie pierwszych oznak osiadania domu - jak pękające ściany i posadzki -może prowadzić do większych kłopotów związanych z kosztownymi naprawami, które potrafią przewyższyć koszty zaradzenia problemowi.    Posiadanie własnego...

27-latek zginął na miejscu

2
Płońska policja podaje nowe informacje w sprawie śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 50. Śmierć na miejscu poniósł kierowca osobowej hondy, a jedna osoba...
- REKLAMA -
węgiel

Dodatek węglowy. Kiedy wnioski?

2
Wnioski o dodatek węglowy złożymy jeszcze w sierpniu. Projekt rozporządzenia, w którym znalazł się wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego, opublikowało w środę Rządowe...
kontrola drogowa policji

Kontrole w długi weekend

0
Przed nami długi sierpniowy weekend. Na drogach Mazowsza zwiększona liczba policjantów czuwać będzie prowadzić działania prewencyjno-kontrolne. Sprawdzą prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan...
mężczyzna z telefonem

Informują rozmówcę, że jego pieniądze są zagrożone

0
Informowaliśmy o próbie oszustwa mieszkańca Mławy (TUTAJ) metodą na bankowca. Otrzymujemy informacje o podobnych oszustwach w sąsiednich powiatach. W ubiegłym tygodniu oszuści dzwonili również...
Królowa Bona czuwała. Kuciejczyk na podium

Królowa Bona czuwała. Kuciejczyk na podium

0
W Różanie rozegrano imprezę biegową o nazwie Piątka Królowej Bony. Na głównym dystansie 5000 metrów swoje umiejętności zaprezentowało blisko stu biegaczy. Na szesnastej pozycji...
- REKLAMA -
8
0
Przejdź do komentarzyx
()
x