naszamlawa.plWiadomości150 tys. od Cedrobu na koncie szpitala. I ty możesz pomóc
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

150 tys. od Cedrobu na koncie szpitala. I ty możesz pomóc

-

Jak dowiedział się portal Nasza Mława, na konto mławskiego szpitala wpłynęło 150 tysięcy złotych od firmy Cedrob. Do pomocy szykują się też inni darczyńcy. – Pieniądze przeznaczymy na konkretne cele – zapewnia portal Waldemar Rybak, dyrektor SP ZOZ w Mławie.

- R E K L A M A -"))

Niedawno informowaliśmy, że mławski szpital jest przygotowany na nadchodzące wyzwania (TUTAJ) oraz o tym, że wsparcie jest mile widziane (TUTAJ).

Dowiedzieliśmy się, że z konkretną pomocą mławskiej placówce medycznej przyszła firma Cedrob.

 • Na konto szpitala wpłynęło 150 tysięcy złotych. Dzięki temu kupimy nowy aparat do znieczulenia. Jesteśmy przygotowani na różne warianty, ale pomoc z zewnątrz jest mile widziana. Mamy skonkretyzowane potrzeby. Dzięki wsparciu będzie łatwiej nam doposażyć punkt, w którym będziemy pomagać pacjentom z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, jeśli zajdzie taka potrzeba, jeśli pacjenci nie będą mogli uzyskać wsparcia w innych placówkach. Tworzymy też w Mławie mini laboratorium, żeby jak najdłuższej oddzielić punkt pomocy od reszty szpitala – informuje portal Nasza Mława Waldemar Rybak, dyrektor SP ZOZ w Mławie.

Ważne. Udało się też ustalić, że firma Cedrob przekazała też wsparcie (200 tys. zł) szpitalowi z Ciechanowie, gdzie znajduje się oddział zakaźny (w Mławie takiego oddziału nie ma). Do Ciechanowa trafiają też pacjenci z Mławy.

W Mławie uzupełniają sprzęt

Ze wsparciem dla mławskiego szpitala wystąpiły także inne podmioty.

 • Muszę powiedzieć, że zainteresowanie pomocą jest spore. Poza innymi aspektami to ogromnie budujące, że potrafimy się zjednoczyć i okazać wsparcie. Za każdą pomoc jesteśmy wdzięczni. Prowadzimy rozmowy, między innymi z człowiekiem bardzo zasłużonym dla mławskiego szpitala, który deklaruje wsparcie. Staramy się zaopatrywać szpital w to, co przyda się także w przyszłości. Obecnie potrzebujemy kupić analizator – dodaje szef szpitala w Mławie.

Szpital w Mławie bezpieczny

Okazuje się, że ostatnio w szpitalu w Mławie jest dość mało pacjentów. Dyrektor zapewnia o bezpieczeństwie mławskiej placówki.

 • Jeżeli ktoś ma realną potrzebę skorzystania z leczenia szpitalnego, to zapraszamy. Szpital w Mławie jest bezpieczny – zapewnia Waldemar Rybak.

Pomóc może każdy

Wsparcia szpitalowi może udzielić każdy. Na stronie starostwa powiatowego w Mławie znajdziemy informację w ten temat z numerem konta, na które można wpłacać pieniądze.

„Walka z pandemią koronawirusa jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla pracowników ochrony zdrowia, którzy stoją na pierwszej linii walki o nasze zdrowie i życie, narażając jednocześnie swoje zdrowie.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, sanitariuszom, diagnostom laboratoryjnym, farmaceutom, kierowcom, salowym i pracownikom obsługi mławskiego szpitala za ich poświęcenie i zaangażowanie w ochronę naszego życia i zdrowia. Państwa pomoc jest nieoceniona.

W całym kraju rośnie liczba zarażonych i zgonów powiązanych z koronawirusem. Musimy się przygotować na znaczny wzrost zakażeń, co wiąże się z koniecznością przygotowania szpitala do wzmożonych przyjęć pacjentów, aby skutecznie pomagać, potrzebne są środki finansowe na  doposażenie naszego szpitala w sprzęt medyczny m.in. respiratory oraz w środki ochrony osobistej.

Ze środków Wojewody Mazowieckiego oczekujemy na dostawę dwóch respiratorów. Starosta Mławski oraz Dyrektor Szpitala są wdzięczni za wszelkie dotychczasowe inicjatywy, mające na celu pomoc szpitalowi.

Słowa podziękowania i wyrazy najwyższego uznania kierujemy do wszystkich firm prywatnych, takich jak Cedrob S.A., który przekazał środki na zakup niezbędnego sprzętu w wysokości 150 tysięcy złotych, ale również drobnych przedsiębiorców, dostarczających żywność lub środki ochrony osobistej.  Pomoc zadeklarowało też wiele innych firm, o czym na bieżąco będziemy informować.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, instytucji oraz przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani wsparciem materialnym  o dokonywanie dowolnych wpłat na rzecz mławskiego szpitala na rachunek bankowy Santander Bank Polska S.A. 

Nr 16 1500 1386 1213 8001 4392 0000

Obecnie każda pomoc jest na wagę zdrowia i życia. Sytuacje kryzysowe pokazują, jak wiele znaczy empatia i bezinteresowna chęć niesienia pomocy. Z podziwem obserwujemy różnego rodzaju akcje wspierające służbę zdrowia, producentów i sprzedawców, przedsiębiorców oraz wszystkich, którzy podejmują pracę w tym trudnym czasie.

Dziękujemy za każdy przejaw dobrej woli i prosimy o kontynuację tych działań.

Ta sytuacja wymaga od nas wszystkich rozwagi i podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Apelujemy o pozostanie w domach i stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Przyłączamy się także do akcji „Nie kłam Medyka”. Jeśli podejrzewają Państwo u siebie możliwość zarażenia koronawirusem, bądź zaobserwowali Państwo niepokojące objawy, prosimy o kontakt telefoniczny z najbliższą stacją sanepidu. Wydarzenia ostatnich tygodni pokazują, czym grozi zaniechanie tej czynności. Mławski Szpitalny Oddział Ratunkowy z tego powodu już dwukrotnie był czasowo wyłączony z obsługi pacjentów.

Dziękujemy także pracownikom służb mundurowych za prowadzenie akcji informacyjnych, zwiększoną ilość patroli i ochronę osób przebywających w kwarantannie.

Razem możemy pokonać niewidzialnego wroga, jakim jest koronawirus SARS-CoV-2, wywołujący zachorowanie na COVID-19. Ze swojej strony podejmujemy wiele działań, mających zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu mławskiego.”

 

 

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Anka
Anka
1 rok temu

Nie będą mieć Darku, najpierw LG złe bo kaza przychodzić do pracy, teraz złe bo wysyłają na urlopy, a za chwilę będzie złe bo zwalnia skoro nie ma popytu… Najlepiej jakby Panu Kowalskiemu i Pani Kowalskiej LG opłaciło siedzenie w domu ot tak bo ich przeciez stac no nie? Ciekawe tylko czy jakby Pani Kowalska z Panem Kowalakim prowadzili swoja firmę to by teraz wysłali swoich pracownikow do domku i płacili im pensje podczas gdy firma zarabiałaby mniej lub wcale bo by nie było popytu na to co wyprodukowali…. No ale ja to wiem Ty to wiesz a ludzie żyją w świecie fantazji i maja najwiwcej do powiedzenia na tematy o ktorych zwyczajnie w śqiecie nie maja pojęcia, bo nie zarządzali firmą ani jednego dnia i nie wytłumaczysz….

Darek
Darek
Odpowiedź do  Anka
1 rok temu

Dokladnie Anka. Kazdy tylko teraz czeka na darmowa kase. Mi sie nalezy i tyle. Mysle ze najblizszy rok zmieni sposob myslenia. Bedzie znowu bezrobocie na poziomie 20%.

ITyJesteśMikołajem(niezeswojego)
ITyJesteśMikołajem(niezeswojego)
1 rok temu

Tak tak, ponieważ te pieniądze dał dyrektor CEDROB z własnej kieszeni, a nie z pensji pracowników. Yhyyy, jasne. Hahhaha

Maria
Maria
1 rok temu

Krotkie pytanie – co robi nasz wspanialy Rzad? Chyba nie po to ida skladki na sluzbe zdrowia kazdego z nas zeby prywatni przedsiembiorcy musieli wspierac sluzbe zdrowia? Na TVP 2 mld zlotych bylo…

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Maria
1 rok temu

Tak, na tvp 2 mld zł co roku lekko ręko.
Wystarczy obejrzeć kilka lekcji on line dla dzieci w tej publicznej telewizji, żeby ocenić jej „wysoki” poziom.
Lata temu były w publicznej telewizji programy edukacyjne dla młodzieży i dzieci. To były naprawdę ciekawe programy, prowadzili je profesjonaliści, ludzie z pasją, a dziś co? katechetki czy ludzie z ulicznej łapanki próbują uczyć w TVP matematyki, geografii, chemii, biologii i nikt tego nie sprawdza, puszczają te durne, ogłupiające lekcje bez żadnego sprawdzania, bez sprawdzenia. Przecież to nie są lekcje na żywo.
To jest normalne ustawianie społeczeństwa przeciwko nauczycielom, wyszydzanie z nauczycieli, przedstawianie ich w złym świetle. To jest najnormalniejsze w świecie podważanie autorytetu nauczyciela.
Jak tak można robić sobie pośmiewisko z zawodu nauczyciela?

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

LG to chętnie też by poprosiło o wsparcie finansowe

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

W Mławie LG traktuje się jak zło konieczne. Przekonamy się być może już niedługo co będzie, gdy LG zacznie zwalniać pracowników ze względu na zmniejszone plany zamówień? Pracują tam całe rodziny z Mławy i okolic.Będziecie na kolanach prosić, aby to LG was zatrudniło. Obym się mylił…………

Ja
Ja
Odpowiedź do  Mławiak
1 rok temu

Już zwalniają. I wysyłają ludzi na urlopy najpierw wypoczynkowe później bezpłatne. Jeśli małżeństwo tam pracuje to co zrobią w momencie gdy wyślą ich na bezpłatny. Masakra.

Inka
Inka
1 rok temu

W Mławie mamy trochę milionerów, więc na pewno każdy chętnie coś dorzuci

Mir K.O.
Mir K.O.
1 rok temu

[WYMODEROWANO] Wszyscy pomagają jak mogą i Wipasz i Cedrob. A LG? To wiecznie ich trzeba wspierać. A to ulgi podatkowe a to wybuduj parking.

srs
srs
Odpowiedź do  Mir K.O.
1 rok temu

i zaraz się zacznie że jak to …. zaglądacie do kieszeni bogatszych ..że to największy pracodawca i nie będzie za chwilę generował zysków i że sam będzie miał kłopoty . Pewnie LG zaraz wyda oświadczenie i wszystko będzie tam napisane . Pewnie w stylu poprzedniego .

Darek
Darek
Odpowiedź do  Mir K.O.
1 rok temu

Tak tak cisnijcie dalej po LG. Kurczaki rosna w kurnikach pomimo wirusa wiec firmy ktore je przetwarzaja musza pracowac. Poza tym to inna branza, na zarcie zawsze jest popyt. Na TV w tych czasach niekoniecznie. Wiec zeby za chwile nie bylo placzu ze LG zwalnia i ludzie bez pracy zostali. Ida ciezkie czasy. Zamiast wrogosci ludzie postarajcie sie jednak miec troche empatii.

Zginęły 4 młode osoby. Tragedia na Mazowszu

0
Cztery bardzo młode osoby zginęły w wypadku pod Makowem Mazowieckim w miejscowości Romanowo (powiat makowski).   Do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę. Zginęły 4 młode...
Plakat na koncert piosenek Krzysztofa Krawczyka

Mój przyjacielu. Koncert z piosenkami Krzysztofa Krawczyka

0
Już 18 października br. o godz. 18.00 w kinie Kosmos w Mławie - z inicjatywy mławianina Dariusza Marcinkiewicza – wieloletniego współpracownika i gitarzysty zespołu...
bieg uliczny

Zamknięcie dróg w Mławie

0
W związku z organizacją „Święta Mławskiego Biegania” w niedzielę 17 października kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu. Wiele ulic będzie odciętych.      Czasowe zamknięcie dróg...
Budżet Mazowsza

Najchętniej głosowały kobiety. Mławski projekt przeszedł

0
„Pamiętaj o bohaterach-Mława” wśród projektów wybranych do realizacji z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Najchętniej głosowały kobiety.     Ponad 50 tys. głosów oddanych przez mieszkańców województwa mazowieckiego...
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
Carpenter using pencil and measurement tape on wood

Metr bieżący – co trzeba o nim wiedzieć?

0
Dość często w trakcie zakupów można spotkać się z określeniem typu „metr bieżący”. Część osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, w...
Nowa siódemka w budowie

Co się dzieje na siódemce?

1
Relacjonujemy dla Państwa na żywo, co się dzieje na siódemce. Budowa idzie pełną parą.     Dziś jesteśmy na miejscu nowo budowanej S7, ażeby pokazać, jak...
łóżko w sypialni

Łóżka drewniane – idealne do sypialni w stylu glamour

0
Marzysz o ekskluzywnej sypialni w stylu glamour, która z jednej strony będzie bardzo elegancka, a z drugiej – zapewni Ci doskonały komfort wypoczynku? Sprawdź,...
- REKLAMA -
ulica ciechanowska

Pieniądze na remont tej ulicy w Mławie

5
892 tys. zł otrzymało miasto Mława rządowego funduszu rozwoju dróg na przebudowę ul. Ciechanowskiej. Umowę na dofinansowanie podpisał 13 października burmistrz Mławy w Mazowieckim Urzędzie...
Biegacze

Zapisało się już 360 osób

2
Już 360 osób (stan na 14 października) zapisało się na bieg ulicami Mławy organizowany pod hasłem Mławskie Święto Biegania. Nadal trwają zapisy. Chętni mieszkańcy...
samochód

Wpadli na parkingu centrum handlowego

1
Z ustaleń funkcjonariuszy z Ciechanowa wynika, że mieszkańcy województwa mazowieckiego mogli działać na terenie całego kraju. W ręce stróżów prawa wpadli 9 października na...
Plan dofinansowań

CZY POWIAT MŁAWSKI OTRZYMA DODATKOWE ŚRODKI Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA?

2
Aż 256 mln zł przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego, aby pomóc lokalnym samorządom w ich inwestycjach. W subregionie ciechanowskim wsparcie otrzymają aż 24 inwestycje, w tym...
- REKLAMA -
12
0
Przejdź do komentarzyx
()
x