DSC 8489

W sobotę 11 marca w Mławie, na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Zachodniej, samochód osobowy zderzył się z karetką pogotowia. Nikt nie ucierpiał, jednak ambulans, który przewrócił się na bok, nadaje się do kasacji.

Henryk S%C5%82awuta

Jest znanym działaczem sportowym i społecznym, emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego i byłym radnym miejskim. O tym, że to jemu przypadnie to zaszczytne wyróżnienie, na  posiedzeniu 10 marca zdecydowała 11-osobowa kapituła.

DSC02881 Copy

Trener Mławianki Zbigniew Kaczmarek nie dotrwał do końca meczu z KS Łomianki na ławce rezerwowych. Podenerwowany przebiegiem meczu i pracą arbitra powiedział kilka słów za dużo. Efekt był taki, że ostatnie minuty spotkania obejrzał zza ogrodzenia sztucznego boiska w Mławie.

DSC 0906

Powstanie sześć kawalerek o powierzchni 34 m kw. i dwanaście mieszkań dwupokojowych po 47 m kw. każde. Mają być oddane do użytku w sierpniu 2018 roku. Inwestycję realizuje gmina Strzegowo. Wielorodzinny, jednopiętrowy blok socjalny będzie zlokalizowany u wylotu obwodnicy, na miejscu dawnego skupu mleka.

zakaz parkowaiaZnaki zakazu parkowania, które pojawiły się na parkingu należącym do mieszkańców jednego z bloków na osiedlu Sienkiewicza w Mławie wywołały burzę. Z założenia miały rozwiązać im problem nagminnego zajmowania miejsc postojowych przez lokatorów z sąsiednich budynków. Stały się jednak kością niezgody, bo takiego rozwiązania nie akceptuje zdecydowana większość zmotoryzowanych mieszkańców tego osiedla.

ratusz

Dominik Stanisławski, właściciel wydawnictwa “Invest 4 Energy”, które miało przygotować publikację zawierającą prezentację oferty gospodarczej, turystycznej i inwestycyjnej Mławy, przesłał nam swoje oświadczenie dotyczące zarzutów ze strony mławskiego ratusza.

W poniedziałek swoją premierę na platformie Storytel miał serial audio, 10-odcinkowe słuchowisko pt. „Pani doktor. Opowieść o pierwszej polskiej lekarce”, którego bohaterką jest urodzona w 1854 roku w Mławie doktor Anna Tomaszewicz-Dobrska. Autorką audiobooka jest Weronika Wierzchowska, czyta aktorka Ada Fijał.

10470.gifNa skrzyżowaniu ulicy Nowowiejskiej i drogi krajowej nr 7 w Mławie powstanie sygnalizacja świetlna. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie przesłała w ubiegłym tygodniu do mławskiego starostwa pismo określające prawno-techniczne warunki jej wykonania.

SQ5ABG 3O krótkofalarstwie rozmawiamy z Wiesławem Pasztą (SQ5ABG), który mieszka w  Garkowie w gminie Szreńsk i tam prowadzi klub krótkofalarski dla młodzieży i nie tylko.

Bez tytu%C5%82u 3Niebezpieczna gra dotarła już do Polski. W Rosji zabiła ponad 130 nastolatków. Mimo to, ciągle zdobywa popularność w sieci. Polega na wykonaniu 50 zadań, które dziecku zleca opiekun zwany mentorem. Zadania mają pokazać, że życie jest bezsensowne. Im “wyższy” poziom, tym są trudniejsze.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie