wtorek, 04 października 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plNa sygnaleWypadek karetki w Mławie
- REKLAMA -
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości

Wypadek karetki w Mławie

-

Na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Zachodniej ( ok godz. 11.00 ) doszło do wypadku w którym samochód osobowy zderzył się z karetką pogotowia. Na razie nie wiadomo jak do tego doszło. Na miejscu pracują dwie jednostki straży pożarnej z Mławy – łącznie 8 strażaków.  Jak ustaliliśmy osób poszkodowanych nie ma, ale w wyniku zderzenia karetka przewróciła się na bok. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Strażacy usuwają płyny, które wyciekły  z uszkodzonych samochodów.

- R E K L A M A -

 

Aktualizacja z godziny 12.00

Jak ustaliliśmy karetka pogotowia jechała ul. Zuzanny Morawskiej w kierunku Zachodniej z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, przed skrzyżowaniem z ul. Kościuszki nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu kierowcy Renault Kangoo, który poruszał się tą drogą.

– Ostatecznie sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa – poinformował portal, dyżurny KPP w Mławie.

 

- R E K L A M A -
Viaamil
Sourcered.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Paweł
Paweł
5 lat temu

Ale karetka też ma hamulce i się zwalnia na skrzyżowaniu

Paweł
Paweł
5 lat temu

Do Pawla Szymańskiego a co ona jechała do Premier Szydło czy do Kaczyńskiego że nie zwolniła na skrzyżowaniu !!!!!!

IwkaMlawa
IwkaMlawa
Odpowiedź do  Paweł
5 lat temu

A co to premier czy jakikolwiek inny poseł to lepszy człowiek?? Jechała do reanimacji to i się spieszyli a bałwan tylko ten co uderzył w nią ….. I ciekawe jaką miał prędkość na liczniku skoro siła uderzenia przewróciła karetkę ???Trochę wyobraźni dla kierowców by się przydało ….

Bolek
Bolek
5 lat temu

Często widziałem jak kierowcy reagują na jadącą karetkę … i ręce opadają. Ale co się dziwić jak na egzaminach na prawo jazdy ważniejsze jest gdzie w aucie znajduje się płyn do spryskiwaczy a nie jak zachować w takich sytuacjach.

coDalej
coDalej
5 lat temu

A ustaliliście co z dziewczynką do której karetka jechała???

coDalej
coDalej
5 lat temu

A ustaliliście co z dziewczynką do której jechała karetka???

Chołek
Chołek
5 lat temu

Z niektórych komentarzy wynika kompletny brak znajomości przepisów, najwidoczniej świerzaki tak sobie interpretują. Oczywiście, czy to straż, pogotowie, policja jeśli wysyła równocześnie takie sygnały to chyba jasne, oczywiście przy zachowaniu szczególnej ostrożności jak i zasady ogr. zaufania. Głąbusie weźcie to w końcu sobie do głowy. Chyba, że wedle Was tramwaj bądź krowa będzie uprzywilejowanym. A kier. z Reno tym bardziej w terenie zabudowanym był ślepy bądź głuchy proponuje badania, może słuchał głośno muzy i film w 4D oglądał. Widać po sile uderzenia gdzie wyłożyła się karetka. Grunt, że się nic nie stało, ale jechali ratować życie dziewczynki.

Iwona
Iwona
5 lat temu

Nic się nie zmieniło ale jak widać każdy czuje się królem drogi i ma gdzieś karetkę…. Sygnały słychać na kilometr więc każdy powinien zachować czujność i ustąpić pierwszeństwa bo w życiu może być tak że może jechać do kogoś z naszej rodziny ratować życie. A mandat jest śmieszny.

Andrzej
Andrzej
5 lat temu

Prawidłowa interpretacji przepisów przez naszą Policję

real
real
5 lat temu

Czy to jedzie karetka na sygnale czy straż pożarna powinno bezwzględnie zjechać na pobocze, ustąpić, przepuścić itp. ale jak nieraz widzę jak kierowcy się zachowują dostają małpiego rozumu, nie wiedzą co zrobić lub czasem nie chcą widzieć i słyszeć bo oni są najważniejsi na drodze !!!

IwkaMlawa
IwkaMlawa
Odpowiedź do  real
5 lat temu

Zgadzam się w 100% sygnał słychać na kilometr więc każdy powinien zachować czujność i zjechać by droga była wolna ale u nas jak widać same głąby jeżdżą po drodze i jeszcze policja daje mandat kaseta …śmiechu warte….. Ciekawe czy tak samo by postąpił jak by to do jego dziecka jechała…..

Andrzej
Andrzej
5 lat temu

art. 53 ust. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Przepis ten stanowi, że kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy: uczestniczy w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych albo w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona. W takim przypadku pojazd uprzywilejowany musi wysyłać sygnały świetlny i dźwiękowy (sygnał dźwiękowy nie jest wymagany po zatrzymaniu pojazdu) i mieć włączone światła drogowe lub mijania.

Oskar
Oskar
5 lat temu

Wina Kierowcy karetka, policja ma racje

IwkaMlawa
IwkaMlawa
Odpowiedź do  Oskar
5 lat temu

Ciekawe czy miał byś takie samo zdanie jak by to do Twojego dziecka jechała…

Zolta zaba
Zolta zaba
5 lat temu

Karetka jechała do kilkumiesiecznej dziewczynki na ul. Zachodniej. Małej ponoc zatrzymała się akcja oddychania.

ramzes
ramzes
5 lat temu

" Art. 9 kodeksu drogowego: „Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się”. "
Z tego co mnie uczyli na kursie na prawo jazdy to pojazd uprzywilejowany (wysyłający jednocześnie sygnały dźwiękowe i świetlne) ma pierwszeństwo przejazdu a czytając powyższy artykuł z kodeksu drogowego dochodzę do wniosku że to jednak kierowca osobówki wymusił pierwszeństwo. Chyba, że coś się zmieniło 🙂 Co do trasy przejazdu karetki i zdjęć z miejsca wypadku to przypuszczałem że karetka jechała Kościuszki (dość daleko zatrzymała się na Zachodniej). Na innym portalu widziałem inne zdjęcia i przyznaję, mój błąd 🙂 Źle zinterpretowałem zdjęcia. Swoją drogą widać że siła uderzenia była znaczna. Jakkolwiek by się nie stało, mam nadzieję że udało się uratować dziewczynkę z OKM do której jechała karetka. W innym portalu podano że było podejrzenie zatrzymania akcji serca u kilkunastoletniej dziewczynki ;/

Magda
Magda
5 lat temu

Od kiedy karetka z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowym powinna ustąpić pierwszeństwa? Coś się zmieniło w przepisach?

IwkaMlawa
IwkaMlawa
Odpowiedź do  Magda
5 lat temu

Zawsze trzeba ustąpić ….. Może trzeba się kształcić i dopiero wypowiadać…

Chołek
Chołek
5 lat temu

Aleś ta namotali. Skoro jest pojazdem uprzywilejowanym z wł. sygn. świetlnymi i dźwiękowymi to jeszcze ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa, to chyba nie przejazd z zaporami, a gdzie czujność innych uczestników, ślepi, czy nie słyszą. To nie kolumna borowików, że jadą, bo im wszystko wolno.

ABER
ABER
5 lat temu

To Kopernika czy Kościuszki ?

Nie przegap
Nie przegap
Odpowiedź do  ABER
5 lat temu

Wisłostrada

ABER
ABER
5 lat temu

Wypadek był na skrzżowaniu Kościuszki a czemu w treści jest Kopernika ?

Małgorzata
Małgorzata
5 lat temu

Szkoda że się tak stało?

Paweł
Paweł
5 lat temu

Skoro miała włączone sygnały to była uprzywilejowana? Więc jak miała ustąpić pierwszeństwa?

Robak55
Robak55
Odpowiedź do  Agnieszka Milewska
5 lat temu

Chyba sie cos komus [wulgaryzm – wymoderowano] zeby karetka na sygnale ustepowala pierwszenstwa.

ramzes
ramzes
5 lat temu

Chyba raczej skrzyżowanie Kościuszki/Zachodniej/Zuzanny Morawskiej. Kopernika jest w innym miejscu. Ze zdjęć widać że karetka prawdopodobnie poruszała się na ul. Kościuszki a tam miała pierwszeństwo przejazdu (pomijając sygnały) więc nie wiem w jaki sposób miałaby wymusić pierwszeństwo skoro sama je miała.

Kilkadziesiąt ton węgla na drodze [ZDJĘCIA]

0
Dziś około godziny 13 doszło do wywrotki samochodu ciężarowego z węglem na drodze wojewódzkiej 563, Żuromin - Rypin (w gminie Lubowidz w powiecie żuromińskim)....
burger i mięso

System kontroli żywności NIE DZIAŁA?

1
System kontroli żywności NIE DZIAŁA? Ostatnio przekonaliśmy się o tym podczas tzw. afery drobiowej, w której firma z kapitałem niemieckim jest odpowiedzialna za dodawanie...

40-latek myślał, że pomaga znajomej z portalu społecznościowego

0
Metoda oszustwa na „BLIKa” nadal działa. Pieniądze stracił w ten sposób 40-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Mężczyzna był przekonany, że udostępnia kod Blik znajomej z...
auta po wypadku

Wywrotka opla, 26-latek ranny, 3 auta uszkodzone

0
Wywrotka opla, 26-latek ranny, 3 auta uszkodzone. To skutki wypadku w Baboszewie w powiecie płońskim. Ku przestrodze. Zwykła stłuczka może prowadzić do poważnych konsekwencji....
- REKLAMA -
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
elektrownia

Zagrożenia nie ma. Musimy być przygotowani

0
Zagrożenia nie ma. Musimy być przygotowani. Tabletki z jodkiem potasu są dostarczane do polskich samorządów. Właśnie samorządy w razie potrzeby wskażą punkty wydawania leku....

Kolejne derby dla Mławianki. Wieczfnianka powalczyła

0
Druga ekipa Mławianki zdominowała przebieg derbowych spotkań na poziomie B-klasy. Po wysokiej wygranej nad Wieczfnianką okazała się lepsza także szreńskiego Żaka. Losy niedzielnej batalii...
Mławscy druhowie z OSP otrzymali sprzęt

Mławscy druhowie z OSP otrzymali sprzęt

0
Mławscy druhowie z OSP otrzymali od miasta wart 20 tysięcy złotych sprzęt służący do akcji ratowniczych.  Mławscy druhowie z OSP otrzymali sprzęt Druhowie z jednostek Ochotniczych...
- REKLAMA -
złodzieje

Kradli w Mławie [WIZERUNEK]

0
Widoczni na zdjęciach mężczyźni ukradli kilka sztuk perfum różnych marek. Jeśli rozpoznajesz te osoby, powiadom policję. Wydział Kryminalny mławskiej komendy policji prowadzi postępowanie, dotyczące...
wypadek

Dziś na drodze krajowej nr 7 [ZDJĘCIA]

0
Do kolejnego w ostatnim czasie groźnego zdarzenia na siódemce doszło dziś kilka minut przed godziną 9 na płońskim odcinku. Materiał publikujemy ku przestrodze. Policja...
wypadek, wiadukt, S7

Uderzył w wiadukt na S7 [ZDJĘCIA]

1
Ku przestrodze. Wielkie prędkości, mało czasu na reakcję Doszło do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia na drodze ekspresowej S7. 19-latek zjechał busem na pas zieleni...

Zaginęła 17-latka

1
Zaginęła 17-latka. Działdowscy policjanci poszukują 17-letniej mieszkanki Działdowa. Rodzina prosi o pomoc w odnalezieniu zaginionej.   ZAGINIONA: PAULINA GROMKE Ostatni kontakt z zaginioną był w dniu 29...
- REKLAMA -
28
0
Przejdź do komentarzyx
()
x