Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie PBS w Ciechanowie
2017-01-09 06:43:21
Przedstawiciele banku złożyli zażalenie na tę decyzję, sprawę będzie badał sąd.
Przypomnijmy – pod koniec października ubiegłego roku klienci Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie, także ci z Mławy, zaczęli masowo likwidować rachunki i wypłacać pieniądze po tym jak rozeszła się informacja o jego upadłości. Obawy wzbudziło zawiadomienie Komisji Nadzoru Finansowego o wszczęciu w stosunku do banku postępowania administracyjnego w przedmiocie ustanowienia zarządu komisarycznego oraz wiadomość o upadłości Banku Spółdzielczego w Nadarzynie. 
 
- Pojawiły się także jakieś smsy niewiadomego pochodzenia, w których rozpowszechniano fałszywą informację, żeby wypłacać środki, bo bank upadnie. Sprawa została zgłoszona do prokuratury – mówił nam wówczas prezes Andrzej Kopeć.
 
Chodziło o bezprawne wykorzystanie danych osobowych oraz naruszenie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
 
- Nasze postępowanie sprawdzające nie doprowadziło do tego, żebyśmy przyjęli, że istniało uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. W naszej ocenie, to zdarzenie to był mechanizm kuli śnieżnej. Ktoś coś usłyszał, ktoś komuś coś powiedział. Nie doszukaliśmy się, również zawiadamiający nie był w stanie przedstawić dowodów, że było to działanie celowe – wyjaśnia Przemysław Bońkowski, prokurator rejonowy w Ciechanowie.
 

Pod koniec listopada prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania. Na tę decyzję PBS złożył zażalenie, które zostało 19 grudnia zeszłego roku skierowane do Sądu Rejonowego w Ciechanowie. Ten jeszcze go nie rozpoznał. Autor: el
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~zdziwiony • data dodania: 2017-01-13
W,Ciechanowie z sortowni jeden z pracowników skubnął 800 tys złotych.Kradł 5 lat.Wyciągał 100 dolarów a w miejsce 100 w kładał 1 dolara. Ale patent.Jak to możliwe że poważna firma ochrony pozwoliła na to?.Jest na wolności oddać niema z czego ,mówi ż utopił kasę grą w hazard.Można ,można. Gościu ma 60 lat.Kiedy i z czego zwróci, jak niema jak twirdzi oprócz dzieci nic?Jak żyć pytam?

dodał: ~do lokatyprawda • data dodania: 2017-01-10
Prawda,ja też to zrobiłem bo ostatnia z obiektu zawsze i wszędzie schodzi ochrona.Więc po co ten szum.Ludzie pomyśleli, że bank zakończył działalność jak ich nie zobaczyli.

dodał: ~lokata • data dodania: 2017-01-10
Jak zobaczyłem brak ochrony, to wycofałem kasę jak większość.

wszystkich komentarzy: 3
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Opuść pierwszy oraz trzeci znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon