sobota, 24 lutego 2024
naszamlawa.plWiadomościSzkoła pod lupą prokuratora. Wójt komentuje sprawę
- REKLAMA -
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka 1000 m2 przy ul. Nowowiejskiej w Mławie
  Działka 1000 m2 przy ul. Nowowiejskiej w Mławie
  Cena: 130 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Cena: 199 420 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Cena: 269 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Kompleks działek budowlanych 1000m2 - 1534m2
  Kompleks działek budowlanych 1000m2 - 1534m2
  Cena: 130 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:

Szkoła pod lupą prokuratora. Wójt komentuje sprawę

-

Gmina Dzierzgowo ma problem ze szkołą podstawową, a raczej z tym co się w niej dzieje. – Problem rozwiązałby się sam, gdyby dyrektorka placówki, na którą skargę  złożyli rodzice, a kontrola kuratorium i komisji rewizyjnej wytknęły jej szereg uchybień, sama ustąpiła ze stanowiska – uważa wójt Rafał Kuciński.

- R E K L A M A -

Jak się okazuje, gmina już raz zasięgała opinii Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w kwestii ewentualnego odwołania dyrektor Marzeny Nowickiej ze stanowiska. Takiego rozstrzygnięcia w grudniu ub.r. domagali się radni.

– Kłopot w tym, że kuratorium, które z jednej strony kontrolowało szkołę i samo dopatrzyło się w niej nieprawidłowości, m.in. poważnych błędów w arkuszu organizacyjnym, nie godzi się na odwołanie dyrektor. Oczywiście opinia tej instytucji nie jest dla nas wiążąca, ale mimo to bardzo się z nią liczymy – tłumaczy nam wójt.

Przypomnijmy. W mławskiej prokuraturze toczy się postępowanie, które ma wyjaśnić, czy w szkole doszło do mobbingu ze strony dyrektor w stosunku do jednej z nauczycielek. Wniosek o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego złożył wójt. Dyrektor poproszona przez nas o komentarz stwierdziła, że o sprawie nic nie wie, bo jej pracodawca – wójt – oficjalnie nigdy jej o tym nie poinformował. (czytaj TUTAJ)

– Informację o tym, że sprawa została skierowana do odpowiednich służb przekazywałem pani dyrektor co najmniej dwa razy, jedna z rozmów na ten temat odbyła się w obecności sekretarza gminy. Nie mam obowiązku pisemnego informowania dyrektor o wszystkich podejmowanych przeze mnie działaniach, zwłaszcza w sytuacji, gdy nigdy nie ukrywałem przed panią dyrektor, że będę dążył do tego by instytucje, które mają odpowiednie kompetencje, zajęły się wyjaśnieniem tej kwestii – mówi wójt.

W rozmowie z dziennikarką naszego portalu wójt przyznaje też, że bardzo zależy mu na dobrej atmosferze pracy w szkole, bo – jak tłumaczy- komfort psychiczny dzieci i nauczycieli jest niezbędny w procesie nauczania. – Inaczej sobie tego nie wyobrażam – dodaje.
A o tym jak bardzo tego komfortu zabrakło, może świadczyć zdaniem wójta wypowiedź radnego, który na jednej z sesji stwierdził, „że obawia się, że sytuacja panująca w szkole może doprowadzić do tego, że ktoś targnie się na swoje życie”.

Na biurko szefa gminy trafiła w sprawie dyrektorki też skarga i dwa pisma. Pod pierwszym z nich podpisali się rodzice pod drugim nauczyciele. Wójt przyznaje, że osobiście uczestniczył w jednym ze spotkań z dyrektor, nauczycielką i rodzicami.

  – Byłem bardzo poruszony przebiegiem tego spotkania. Nauczycielka wykazała się wyjątkową odwagą, otwarcie mówiła o pewnych trudnych sytuacjach, choć była roztrzęsiona i płakała. Razem z nią płakali też rodzice. To oni stanęli za nią murem, potwierdzili, że to co mówiła jest prawdą. Warto dodać, że już w grudniu do urzędu trafiła też m.in. kserokopia pisma, które wpłynęło do kancelarii szkoły. Było to pismo skierowane przez nauczycieli do dyrektor placówki, ale ktoś najwyraźniej chciał, żeby i urząd się o nim dowiedział. Poruszono w nim kwestię dotyczącą atmosfery pracy. Pod tym dokumentem podpisało się 12 nauczycieli.

Rafał Kuciński mówi, że rozmawiał z nauczycielami o sytuacji jaka panuje w miejscu ich pracy, ale gdy do urzędu gminy wpłynęły kolejne pisma, sprawę przekazał do prokuratury.

    – Uznałem, że ciężar tej sprawy jest tak duży, że nie czuję się osobą kompetentną do jej wyjaśnienia i tym bardziej do podejmowania jakichkolwiek rozstrzygnięć. Doszedłem do wniosku, że dla wszystkich stron będzie najlepiej jeśli zajmą się nią odpowiednie organy i osoby, których doświadczenie pozwoli wyjaśnić czy w szkole łamano prawo, czy nie – mówi.

Wójt zaprzecza też, że fakt skierowania sprawy do prokuratury to odpowiedź na pozew, który do sądu skierowała dyrektor szkoły wobec komisji rewizyjnej.

    – Te sprawy nie mają żadnego związku. Wniosek złożony przeze mnie do prokuratury o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego był podyktowany tym, że do urzędu wpłynęły bardzo niepokojące pisma dotyczące tej sprawy. Faktem jest, że dyrektor wnioskowała o wykluczenie z komisji rewizyjnej (która wykazała, że w szkole było łamane prawo oświatowe) jednego z jej członków.

Ani dyrektor szkoły, ani wójt i tym bardziej prokurator na obecnym etapie postępowania dotyczącego mobbingu w szkole nie chcą mówić o szczegółach sprawy.

- R E K L A M A -
Viaamil
Sourcered.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Elektryk
Elektryk
6 lat temu

A jak tam GABYNET wójta? Wyremontowany? Dla mnie, to zbędny wydatek, bo gmina potrzebuje pieniędzy na inne rzeczy.

Fachowiec :)
Fachowiec :)
Odpowiedź do  Elektryk
6 lat temu

Jasne że potrzebne … pewnie na fikcyjne nadgodziny dla nauczycieli z otoczenia Pani dyrektor ?!

Fachowiec :)
Fachowiec :)
Odpowiedź do  Elektryk
6 lat temu

Jasne że potrzebne … pewnie na nadgodziny dla nauczycieli za fikcyjne lekcje. Ludzie opanujcie się trochę, każdy budynek w pewnym momencie wymaga remontu.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Elektryk
6 lat temu

jaki GABYNET… naucz się pisać prawidłowo

Sąsiad sąsiada
Sąsiad sąsiada
6 lat temu

Panie w przedziałek czasany. Zajmij się pan pozyskiwaniem funduszy unijnych, a nie braniem kredytów. Pańskim zadaniem, to chyba nie jest walka z pracownikami, tylko praca dla dobra społeczności lokalnej?!

Anonymus
Anonymus
Odpowiedź do  Sąsiad sąsiada
6 lat temu

Ta gmina funkcjonuje tylko i wyłącznie dzięki kredytom, jakoś nie widać inwestorów budujących tu swoje firmy.
Nie spodziewajmy się nie wiadomo jakiego napływu pieniędzy z funduszy unijnych po półrocznej pracy, gdzie poprzednik podczas swojej kadencji niewiele w tym temacie zdziałał – były oczywiście śmierdzące oczyszczalnie choć tak naprawdę to nie wiem kto to finansował i w jakim procencie słysząc ile ludzie musieli zapłacić za te buble.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Bardzo rzeczowa odpowiedź, nie rozumiem tylko dlaczego kuratorium, które samo wykazało nieprawidłowości nie godzi się na odwołanie pani dyrektor…. ciekawe jakie plecy w kuratorium ma pani dyrektor. Dlaczego wogole pozostała na kolejną kadencję bez ogloszenia konkursu na stanowisko dyrektora. … zastanawiające?! … niestety nie ma już osoby która mogłaby to wyjaśnić!!

Ktoś
Ktoś
6 lat temu

Zobacz pan, co znaczy „poważny błąd”, apotem się wypowiadaj.

Gall Anonim
Gall Anonim
Odpowiedź do  Ktoś
6 lat temu

„poważny”* – mający zasadnicze znaczenie, budzący obawy, groźny dla życia; też: skomplikowany, obarczony dużym ryzykiem
„błąd”* – niezgodność z obowiązującymi regułami pisania, liczenia, wymowy itp; niewłaściwe posunięcie, fałszywe mniemanie o czymś
Jednym z podstawowych obowiązków dyrektora jest coroczne przygotowywanie arkusza organizacyjnego, Pani dyrektor pełniąc tą funkcje przez tyle lat, robiąca błędy-„niezgodność z obowiązującymi regułami…” „mające zasadnicze znaczenie,… budzące obawy” moim zdaniem popełnia „poważny błąd”.
*definicje zaczerpnięte z SJP PWN – Słownik Języka Polskiego wydawnictwa PWN – tego skrótu chyba nie trzeba wyjaśniać?!

A KU KU
A KU KU
6 lat temu

Ponad dwa lata nękania Dyrektorki za nic. Spreparowane pisma i skargi. Zwykłe pomówienia i oszczerstwa. Nasyłanie kontroli, nieprzychylne wypowiedzi. Zwykłe odgrywanie się za założenie sprawy w sądzie przeciwko niektórym radnym. Jedyną osobą mobbingowaną, to właśnie jest Dyrektorka. Jeżeli piszę nieprawdę, to skierujcie sprawę do sądu!!! Jeśli chodzi o atmosferę pracy, to jak mówił sam pan Czerwiński, jak komuś nie odpowiada, to niech się zwolni. A jak ktoś ma myśli samobójcze, to powinien pójść do lekarza. Na ponad 20 nauczycieli jedna roztrzęsiona się trafiła. Płaczący rodzice – żarty. Weź się pan zastanów nad tym, co wygadujesz!!!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Brawo Wójt…

Jazda bez uprawnień do kierowania będzie ich słono kosztować

0
Jazda bez uprawnień do kierowania będzie słono kosztować trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się na przejażdżkę samochodami. Policjanci udaremnili im dalszą jazdę i sporządzili wnioski...

Muzyka Europy w Mławie

0
Muzyka Europy - wieczór muzyczny pod takim hasłem odbędzie się w Mławie w niedzielę 25 lutego o godzinie 18 w sali bursy szkolnej przy...

Zmarła Danuta Gastołek

0
Zmarła Danuta Gastołek, osoba znana w mławskim środowisku, twórcza i wszechstronna. Cechująca się ogromną empatią i talentami artystycznymi. Zmarła nagle 23 lutego 2024 roku.      Danuta...

Potrącił widłami podnośnika sąsiada na chodniku

0
Chciał pomóc sąsiadowi, doszło do groźnego wypadku. Podczas prac przy załadunku worków z nawozem, kierujący ciągnikiem potrącił stojącego na chodniku sąsiada. 63-letni mężczyzna, z...
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Cena: 269 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Jak dobrać odpowiednią firmę SEO do skutecznych działań marketingowych? [SPONSOROWANE]

0
Wybór właściwej firmy SEO jest kluczowy dla powodzenia kampanii marketingowych w internecie. Aby podjąć odpowiednią decyzję, warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy SEO. Przejrzenie...

Powiedz “tak” profesjonalnym przychodniom medycznym w Skawinie [SPONSOROWANE]

0
Jako mieszkańcy małych miast często musimy udowadniać, że także u nas można znaleźć dobrze wyposażone placówki i kompetentny personel, np. lekarz w Skawinie –...

Przekręty na portalach sprzedażowych i w mediach społecznościowych

0
Przekręty na portalach sprzedażowych i w mediach społecznościowych. - Niemal każdego dnia, mławscy policjanci odnotowują kolejne oszustwa lub usiłowania oszustw. Przestępcy korzystają z ogłoszeń...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Pydyn odrabiał straty. Gołaszewski po raz pierwszy

1
Czwarty turniej tegorocznej odsłony Grand Prix w tenisie stołowym o puchar dyrektora Mławskiej Hali Sportowej przyciągnął na start rekordową liczbę uczestników. Do rywalizacji przystąpiło...

INTERMARCHE ZOSTAJE W MŁAWIE [SPONSOROWANE]

0
INTERMARCHE zostaje w Mławie. Co się dzieje w sklepie? Wprowadzane są ulepszenia z myślą o klientach. Według zasady: NOWOCZESNY HANDEL W MŁAWIE - SPRAWDZONY...

Szukasz miejsca na konferencję lub szkolenie w Warszawie? Wybierz AirHotel! [SPONSOROWANE]

0
Planując udane spotkanie biznesowe, wybór odpowiedniej sali konferencyjnej odgrywa kluczową rolę. W tętniącej życiem Warszawie istnieje wiele miejsc, które mogą spełnić oczekiwania nawet najbardziej...

Kierowcy stracili prawo jazdy

0
Kierowcy stracili prawo jazdy, podczas nadzoru, prowadzonego przez grupę SPEED, na terenie gmin Strzegowo i Wiśniewo. W terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100...
- REKLAMA -
11
0
Przejdź do komentarzyx