poniedziałek, 15 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościDyrektor szkoły podejrzewana o mobbing. "Nie dano mi szansy wypowiedzenia się"
- REKLAMA -
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 390 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Cena: 338 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Dyrektor szkoły podejrzewana o mobbing. „Nie dano mi szansy wypowiedzenia się”

-

W mławskiej prokuraturze toczy się postępowanie, które ma wyjaśnić, czy w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie doszło do mobbingu. Zawiadomienie dotyczące sytuacji, w których dyrektor szkoły miałaby zastraszać rodziców i nauczycieli oraz wywierać na nich presję, 21 maja złożył wójt gminy Dzierzgowo. Stało się to po kontroli, którą w szkole przeprowadziła komisja rewizyjna.

– Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie naruszenia praw pracowniczych poprzez mobbingowanie jednej z nauczycielek szkoły w Dzierzgowie. W tej chwili przesłuchiwani są świadkowie, wśród nich są nauczyciele, urzędnicy i rodzice oraz dzieci – informuje Krzysztof Molenda, prokurator rejonowy w Mławie.

- R E K L A M A -

Zaskakujące jest jednak to, że Marzena Nowicka, dyrektor szkoły o toczącym się w prokuraturze postępowaniu dowiedziała się nie od wójta (który jest jej pracodawcą), a od naszego portalu, gdy zwróciliśmy się do niej z prośbą o komentarz.

– To bardzo przykre, ale do dziś (6 lipca – red.) nie wpłynęło do mnie żadne oficjalne pismo od pana wójta informujące o tym, że jakakolwiek sprawa dotycząca mojej pracy trafiła do prokuratury. Nigdy wcześniej nie poproszono mnie o jakiekolwiek wyjaśnienia, nie została ze mną przeprowadzona żadna rozmowa na ten temat, choć wiem, że do gminy byli wzywani inni nauczyciele. Nie dano mi żadnej szansy wypowiedzenia się na ten temat. Wczoraj (5 lipca red.) otrzymałam jedynie pisemną informację dotyczącą skargi, którą do urzędu złożyli rodzice i to na jej podstawie mogę się domyślać, że może chodzić o jakąś sytuację związaną z nauczycielką przedszkola. Państwo może wiedzą coś więcej, bardzo proszę mi powiedzieć czy o to chodzi? – dopytywała naszą dziennikarkę dyrektor szkoły.

Marzena Nowicka nie ukrywała w rozmowie z nami, że jest przekonana, że chodzi o usunięcie jej ze stanowiska.
Przypomnijmy. W grudniu wniosek w tej sprawie podpisany przez wszystkich radnych trafił na biurko osoby pełniącej wówczas obowiązki wójta. To działanie okazało się nieskuteczne, bo o odwołaniu dyrektor szkoły nie decydują radni, a wyłącznie wójt (a gminę Dzierzgowo czekały wtedy przedterminowe wybory). Radni mimo to postanowili nie czekać i wystąpili z wnioskiem o odwołanie dyrektor bo – jak napisali- zaniepokoił ich protokół z kontroli przeprowadzonej przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, sygnały od rady pedagogicznej i brak współpracy dyrektor z radą gminy ( chodziło o podważanie przez nią kompetencji komisji rewizyjnej).

– Nie jest tajemnicą, że od dwóch lat istnieje pewna kwestia sporna pomiędzy mną, a komisją rewizyjną. Sprawa jest już bardzo zapętlona m.in. moim zdaniem doszło do przekroczenia uprawnień komisji względem mnie i do pomówień. Dlatego w kwietniu zdecydowałam o złożeniu pozwu do sądu. Mam nadzieję, że to tylko przypadek, że teraz w prokuraturze toczy się inne postępowanie, które ma wyjaśnić czy dopuściłam się mobbingu – mówi dyrektor Nowicka.

Niestety nie udało się nam skontaktować z Rafałem Kucińskim, wójtem gminy Dzierzgowo. Obecnie przebywa on na urlopie. Do tematu wkrótce wrócimy.

- R E K L A M A -
Viaadu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Elektryk
Elektryk
7 lat temu

Nowy porządek to dopiero nastanie. Dla niektórych, to jest pierwsza i ostatnia kadencja.

Sąsiad
Sąsiad
7 lat temu

I bardzo dobrze, że Nowy Wójt robi ze wszystkim porządek. Poprzedni Wójtowie tylko jedyne co zrobił to dłu…..i. A urlop każdemu się należy. W Gminie się zmienia to w Szkole też trzeba zmienić bo jak to mówią; co za dużo to niezdrowo, a ja powiem Kto za długo to za nudno. Potrzeba zmian.

Sąsiad sąsiada
Sąsiad sąsiada
Odpowiedź do  Sąsiad
7 lat temu

No jeżeli długość kadencji jest wadą, to gratuluję takiego rozumowania. Ty się zwolnij w takim razie ze swojej pracy, hehehe.

Zdegustowany
Zdegustowany
7 lat temu

Po pierwsze każdy ma prawo do urlopu, po drugie to co się dzieje w podstawówce pod rządami obecnej Pani Dyrektor to kpina delikatnie mówiąc, czy te dzieci tam się w ogóle kiedykolwiek uczą i kto to słyszał żeby w gabinecie dyrektora szkoły śmierdziało gorzej niż w palarni. Po trzecie podejście do niektórych pracowników nie przystoi dyrektorce placówki która ma nie tylko kształcić ale i wychowywać. Przez tyle lat ta Pani robiła co chciała, gdy ktoś zajął się tym tematem jest wszędzie szykanowany zapewne przez ulubieńców Pani dyrektor, którzy jeśli ustąpi ze stanowiska w taki czy inny sposób, będą przymilać się do jej następcy.

miejscowy
miejscowy
7 lat temu

Wójt w gminie pracuje nie od dziś więc na urlop zapracował i teraz go wykorzystuje.

ann
ann
7 lat temu

A była pani skarbnik nie może sobie darować że w końcu podziekowano jej za”pracę” i na każdym portalu i pod każdym artykułem o Dzierzgowie sama musi napisać jakim to była świetnym prcownikiem.

Ktoś
Ktoś
7 lat temu

Wymyślili mobbing? Trzeba było postawić na miejscu osoby której to dotyczy. Wówczas nie wiem czy stanęlibyście w obronie dyrektorki. Nie chciałabym pracować z taka osoba i pod taką presją. Pozdrawiam.

Ktoś
Ktoś
Odpowiedź do  Ktoś
7 lat temu

Za dużo bajek czytasz.

mysza
mysza
7 lat temu

Pan „wójt ” dopiero co zaczął byc na stanowisku a zaczyna wszystkich pozywac do sadu albo za spóźnienie się dwa dni w płaceniu podatku oddaniu sprawy do komornika bez poinformowania osoby której to dotyczy o wszczeciu jakiego kolwiek postępowania, bo i takie wiadomosci mnie dochodziły. Ludzie! Nie bądźcie obojętni na krzywdę innych, broncie się i dochodzcie swoich praw bo na wójta też są sposoby 😉 powodzenia

gall
gall
Odpowiedź do  mysza
7 lat temu

„”…takie wiadomosci mnie dochodziły…” to znaczy że nie sprawdzone – to dlaczego się wypowiadasz nie wiedząc na 100%. W ten sposób krzywdzeni są ludzie niewinni.

Inna
Inna
7 lat temu

Przynajmniej jakiś porządek robi wśród pracowników gminy i szkół a nie jak do tej pory każdy robił co chciał

???
???
7 lat temu

Bardzo dobrze Panie zrobiła podając Komisję Rewizyjną do sądu. .tyle oszczerstw na przełomie 2 lat i nic nie udowodnione. .nie udało się pozbyć dyrektorki bo nie mają poważnych dowodów. .wymyślili mobbing. ..wyciągnęli w to przedszkolankę i jedną krzykliwą matkę, która wszystkim wiadomo od dawna jest przeciwiczką p.Dyrektor. ..Postępowanie Radnych jest żenujące. ..za wszelką cenę wywalić panią N…Kto czeka na jej miejsce? ??

KA
KA
7 lat temu

Niby jest wójt a go nie ma.

Ktoś
Ktoś
7 lat temu

Może Pan Sekretarz odpowie na Państwa pytania. Jest od początku zainteresowany sprawą, zna szczegóły, wzywał i przesłuchiwał nauczycieli, występował z pismami. Występował również o ocenę Dyrektorki do Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, znane mu są również wyniki Regionalnej Izby Obrachunkowej, która została nasłąna przez „grupę radnych” na byłą Panią Skarbnik oraz Dyrektorkę Szkoły Podstawowej.

Ktoś
Ktoś
7 lat temu

Pan Sekretarz jest od początku zorientowany w sprawie, to może On udzieli odpowiedzi na pytania. Chyba ktoś zastępuje Wójta w tej gminie?

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

od razu widać, że ta sprawa ma jakieś drugie, a pewnie trzecie i czwarte tło. Dzierzgowo nie ma szczęścia do radnych

Kurka
Kurka
7 lat temu

Wójt mocno się nie napracował a już urlopuje ?Wiedział kiedy uciec aby go media nie dorwały.

Tragedia w Gołotczyźnie. Kierowca mazdy zmarł na miejscu

0
Tragiczny wypadek w Gołotczyźnie w niedalekim powiecie ciechanowskim. 50-letni kierowca mazdy zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł na miejscu. Tragedia w Gołotczyźnie....

Dni Mławy 2024. Tłumy na stadionie

1
Takich tłumów na Dni Mławy dawno nie było. Podczas tegorocznej imprezy w święto naszego miasta — szczególnie w sobotę 13 lipca na stadionie —...

Publiczność gorąco oklaskiwała Warszawską Orkiestrę Sentymentalną

0
Warszawska Orkiestra Sentymentalna z powodzeniem wystąpiła w niedzielę w parku w Mławie. Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała występ zespołu.  Publiczność gorąco oklaskiwała Warszawską Orkiestrę Sentymentalną Koncert...

Siedem trafień Jeziorskiego. Potencjał z wygraną

0
Piąta kolejka orlikowej Ligi Wiśniewo przyniosła dużą liczbę bramek. Absolutny rekord tegorocznej edycji zmagań pobili reprezentanci mławskiego Jokera. W starciu z Tronixem zaliczyli aż...
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:

Wypoczywając nad wodą o tym warto pamiętać

1
Wypoczynek nad wodą to świetny pomysł latem podczas upalnych dni. Jednak nie zawsze wystarczająco dbamy o bezpieczeństwo. Mławska przekazuje kilka prostych porad na temat...

W centrum Mławy najlepsze auta tuningowe z całej Polski

1
W centrum Mławy najlepsze auta tuningowe z całej Polski. The Event - Mławski Festival vol.5 - 2024 w sobotę 13 lipca na Starym Rynku...

Jarmark Wojciechowy i pokaz niezwykłych samochodów

8
Blisko 100 wystawców z różnych krańców Polski zaprezentowało się 13 lipca na ul. Kopernika w Mławie.   Jarmark Wojciechowy w momencie publikacji trwa na ulicy...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Mława miasto zabytkowe zaprezentowało oblicza miasta

0
Sporym zainteresowaniem w piątek 12 lipca cieszyła się wystawa plenerowa pt.: "Oblicza Mławy — zwierciadło czasu". Wernisaż wystawy zorganizowało w centrum miasta Stowarzyszenie Mława...

Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w parku

0
Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w niedzielę 14 lipca o godzinie 18.00 w Parku Miejskim w Mławie. Wstęp wolny.  Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w parku Koncert Warszawskiej...

Dni Mławy 2024 – to jeszcze przed nami

0
Dni Mławy 2024 - to jeszcze przed nami. Prezentujemy szczegółowy rozkład koncertów i wydarzeń towarzyszących w ramach Dni Mławy - FRIENDLY CITY FESTIVAL 2024.  13...

5 pomysłów na zorganizowanie dzieciom wakacyjnych zajęć w domu [SPONSOROWANE]

1
Wakacje to czas, kiedy dzieci mogą odpocząć od szkolnych obowiązków i spędzać więcej czasu na zabawie. Jednak nie zawsze jest możliwe, aby codziennie organizować...
- REKLAMA -
17
0
Przejdź do komentarzyx