czwartek, 11 lipca 2024
naszamlawa.plWażneRada zdecydowała. Śmieci będą nas kosztować
- REKLAMA -
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Wiejskie siedlisko, gmina Radzanów!
  Wiejskie siedlisko, gmina Radzanów!
  Cena: 275 000 zł  / Miejscowość: Gradzanowo Włościańskie  / Kategoria:
 • Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Cena: 338 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 390 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Rada zdecydowała. Śmieci będą nas kosztować

-

16 radnych głosowało za, 4 przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Mławska rada miasta – po wielogodzinnej dyskusji i sprzeciwie wielu mieszkańców – dziś 26 maja uchwaliła kontrowersyjną metodę naliczania opłat za śmieci od zużycia wody.   

- R E K L A M A -

W sobotę 23 maja informowaliśmy (TUTAJ) o planowanych przez władze miasta zmianach dotyczących naliczania opłat za odbiór odpadów.

A jednak opłata za odbiór śmieci liczona od zużycia wody została uchwalona przez mławską radę miasta 26 maja. 16 radnych głosowało za, 4 przeciw i 1 wstrzymał się od głosu.

To pomimo sprzeciwu wielu mieszkańców, którzy złożyli wniosek o przedłużenie terminu konsultacji w sprawie zmiany metody. Pod pismem podpisało się ponad 50 osób. Ze względu na kwarantannę dokumentów wniosek nie dotarł na czas do rady miasta. Jednak poinformował o nim radny Marek Kiełbiński i jako radny złożył wniosek formalny o zdjęcie z porządku obrad punktu zawierającego zmianę metody naliczania opłat.

Wniosek przepadł głosami sprzeciwu 11 radnych (10 radnych chciało przełożenia uchwały o śmieciach).

Zużycie wody – średnia z 4 miesięcy

Po wielogodzinnej dyskusji rada miasta zdecydowała o przyjęciu nowej regulacji. Efekt? Mławianie będą wnosili opłaty za śmieci od zużycia wody. Liczone ono będzie 4 ostatnich miesięcy od złożenia deklaracji. Trzeba będzie je złożyć jeszcze raz. Z tym że można takie deklaracje składać wielokrotnie, jeśli spadną nam rachunki za wodę (wskutek mniejszego zużycia).

Na sesji zwolennicy rozwiązania przekonywali, że będzie taniej, przeciwnicy twierdzili inaczej. Jak będzie? Każdy przekona się sam.

Wprowadzono m.in. stawkę dla mieszkańców domów w wysokości 10 zł od 1 metra sześciennego zużytej wody.

Przykład: Po wprowadzeniu nowej stawki, w przypadku miesięcznego zużycia wody na poziomie 7 metrów sześciennych to 70 zł. Obecnie 2 osoby mieszkające w jednym domu płacą 38 zł miesięcznie.

Wszyscy musimy segregować odpady. Dla opornych przewidziano stawkę w wysokości 30 złotych za metr sześcienny zużytej wody.

Tam, gdzie średnie zużycie wody trudno będzie oszacować, wprowadzono średni wyznacznik w formie 3,5 metra sześciennego na osobę.

O szczegółach nowego systemu będziemy informować.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
71 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
EOS
EOS
4 lat temu

Stara Wólka nie ma kanalizacji, więc nie zamontowałam podlicznika na wodę do podlewania. Mam jednak ogród warzywny i teraz wyszło mi zużycie za dwa miesiące 20m3. Ja i mąż jesteśmy emerytami, więc taki przelicznik jest dla nas bardzo krzywdzący. Uważam, że tę uchwałę należy zaskarżyć do Mazowieckiej Regionalnej Izby Obrachunkowej, tak jak zrobiły to inne miasta, gdzie władze wpadły na podobny pomysł. Sama ustawa na którą powołuje się Rada jest niedoprecyzowana, na dodatek wybrano najmniej korzystny dla mieszkańców sposób obliczania opłaty.

Łukasz
Łukasz
4 lat temu

Panie Burmistrzu i Przewspaniała Rado miast mam nadzieję że za to posunięcie podziękują wyborcy przy urnie, Wasze [WYMODEROWANO] osiągnęlo chyba szczyt. Jak można uzależniać zużycie wody na cenę wywozu śmieci. Może zbadajcie korelacje wpływu hodowli jedwabnika na gospodarkę w kraju i skorelujcie ją wtedy ze śmieciami myślę że będzie miała identyczny wymiar bo zarówno cena jak i sposób jej wyliczania wzięła się z kosmosu. Panie Burmistrzu oraz Rado Miasta Mławy proszę się zastanowić ponownie nad tym posunięciem bo dla mieszkańców jest ona po prostu krzywdząca.

Pioter
Pioter
4 lat temu

Po co próżno pisać trzeba iść na wybory samożądowe i tam postawić krzyżyk na tych którzy nie robią biznesu na mieszkańcach.

Mławianin
Mławianin
4 lat temu

Chcę w czerwcu wystawic basen 13m3 i co mam za to placić pare razy wiecej? Pomylony pomysł. A co do biznesmenow to nawet nue będę się wypowiadal bo aż żal. Co za czasy nastały.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Ja bym proponował dodać weryfikację gazomierza dzieląc ją przez ilość zużytego prądu razy ilość karmy zjadaną przez mojego psa.

przecież jak byk widać kto oddaje ciężarówkę śmieci od tego co oddaje inny w małym pojemniku

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Drodzy mławianie jest bardzo proste-zorganizować protest tj.referendum za odwołaniem Burmistrza i hojnych Radnych ,którzy działaja na niekorzyść mieszkańców a Pan Burmistrz nic dobrego dla miasta przez swoją kadencje nie zrobił.

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

Gmina Stupsk też powinna to wprowadzić a nie jedni płacą a inni wynajmują mieszkania a deklarują jedną osobę.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Zaraz zaraz .. nie pozwalam na udostępnianie moich danych i informacji o mnie zamieszczonych w wodociągach . Dziekuje

Normal
Normal
4 lat temu

Anonimie, co to za pytanie? Przecież ilość zużytej wody jest do weryfikacji w Wodociągach. Kłamstwo wyjdzie samo. Łatwiej jest oszukać na ilości zamieszkujących osób dany lokal. Na wodzie już nie…..To przecież proste.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Zły pomysł

DB WML
DB WML
4 lat temu

Jezeli pAN bURMISTRZ chce zeby bylo sprawiedliwie to niech wprowadzi oplaty za faktycznie wyrzucane smieci z gospodarstwa domowego.

W domach jednorodzinnych mozna by było wprowadzic np. skanowanie kodow kreskowych z workow na smieci segregowany i zeskanowanie ilosci kublow na reszte odpadow.

I mamy ile faktycznie dane gospodarstwo generuje smieci.

Wtedy bysmy zobaczyli ile placili by cwaniacy „Biznesmeni Ukrainscy”

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  DB WML
4 lat temu

DB WML
Cwaniacy „Biznesmeni Ukrainscy” wywoziliby śmieci do lasu albo do bloków Spółdzielni Mieszkaniowej – proste?
Cwaniak zawsze sobie sobie poradzi.

Raison
Raison
Odpowiedź do  DB WML
4 lat temu

NIE WOLNO wprowadzić opłaty za faktyczny stan wyprodukowanych śmieci. Wniesienie takiej opłaty spowoduje, że cofniemy się w rozwoju o 30 lat. Znowu zacznie się wywożenie śmieci po lasach, rowach, a tam gdzie w domu chował się jeszcze śmieciuch śmieci będą segregowane na te które się palą i na te które się palą w nocy. Opłata za śmieci Musi być „schowana w innym powiązanym czynniku. I choć będę teraz płacił za wywóz śmieci prawie 100% więcej uważam, że ta metoda naliczania jest bardzo uczciwa

Pytanie
Pytanie
4 lat temu

A może Referendum! Jako mieszkańcy mamy prawo odwołania Burmistrza oraz Radę Miejską

Ambik
Ambik
4 lat temu

To co kto jest za referendum za odwołaniem burmistrza i całej rady? Na FC zbierzemy zakładamy post i listę i akcja poleci.

Julian
Julian
4 lat temu

Do Normal ten pomysł jest bardzo niesprawiedliwy. Produkuję bardzo mało śmieci w związku z tym że korzystamy z obiadów w lokalach gastronomicznych, naszę śmieci to głównie butelki po wodzie mineralnej. Dbamy o czystość i higiene osobistą zużywamy w okolicach 8 metrów wody mieszkamy w dwójke i tym samym opłata za śmieci wzrosła dwukrotnie. Wiec pytam gdzie tu sprawiedliwość , prawie wogóle nie produkujemy śmieci a będziemy płacili więcej niż 6 osobowa rodzina w moim bloku. Bo nie wiem jak to możliwe ale mieszkają w 6 osób i zużywają tylko 2 metry wody a widzę jak codziennie wynoszą po 2 worki śmieci gdzie ja wyrzucam raz na tydzień i wszystko podlegające segregacj żadnych śmieci zmieszanych. Produkuje mniej śmieci a będe płacił wiecej od ludzi którzy produkują o wiele wiecej śmieci. Woda ze śmieciami nie ma nic wspólnego. To że ktoś dba o higiene nie znaczy że wyrzuca więcej śmieci.

Heniek
Heniek
Odpowiedź do  Julian
4 lat temu

to myj się w zalewie a obiady zacznij sam gotować

Raison
Raison
Odpowiedź do  Julian
4 lat temu

to, że karmisz się, w lokalach gastronomicznych to nie znaczy, że nie produkujesz śmieci.

Mława
Mława
4 lat temu

Czyli segregacji już nie ma bo każdy będzie miał wywalone na to wychowawcze i przyszłościowe burmistrzu , co ma woda do śmieci idiotyzm , dalej głosujcie na tych pomyleńców to będziecie płacić za to że oddychacie.

Ktoś
Ktoś
Odpowiedź do  Mława
4 lat temu

Ja za taką kasę nawet z domu nie będę ich wynosił tylko z okna wyrzucał.mieszkam na 3 piętrze więc ja w tą kwotę uważam że jest wliczone sprzątanie

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

to jest nie dobry system liczenia najsprawiedliwiej jest obliczenie smieci czyli za worek smieci placimy .Dlaczego mamy placic za wode w obliczeniu smieci a dlaczego nie np. zuzycie pradu. to sa paradoksy

obserwator
obserwator
Odpowiedź do  Anonimowo
4 lat temu

w gwoli ścisłości: 4 radnych od Burchackiego -przeciw.
Jeden głos rozsądku z PiS- Fabisiak(wstrzymujący)

Anonim
Anonim
4 lat temu

Brak miejsca na odpady !Kilka lat temu radni mieli zamknięte oczy ,
Jak szły cale tiry śmieci nocami z Warszawy do Mławy i zawalili wysypisko . Z tego tytułu powstal problem smieciowy. Śmieci podrożały a ta nowa ustawa to jakaś paranoja !
Czy UM chce byśmy chodzili nie wykapani I brudni ? Niektórzy kapia sie 2 razy dziennie zużywając dużo wody . Sa osoby ktore tylko jedza I stoluja się na miescie a kapia się , piora , i zuzywaja wode w domu .
Co ma piernik do wiatraka !!! Ludzie !!!

pop
pop
4 lat temu

Może zamiast tego biadolenia, może niech każdy najpierw sprawdzi ile wody zużywa, no właśnie, ale komu się chcę, każdy patrzy na te 3.5m3 na osobę, i stąd cała ta panika, ale wkoncu mamy realny wpływ na koszt śmieci wg swojego zużycia. Pozdrawiam, pop: 2m3 na miesiąc, na osobę.

Ola
Ola
Odpowiedź do  pop
4 lat temu

Do Pop dbamy o higiene i czystość i 2 osoby zużywamy 8 metrów wody. Nie wiem w jaki sposób można wykorztstać 2 metry na osobe chyba tylko przez nie mycie się oraz chodzenie w brudnych ubraniach.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Ola
4 lat temu

Olu, nie umiecie albo nie chcecie oszczędzać wody, jeśli zużywacie tyle wody.
Brudna nie chodzę, codziennie biorę prysznic, gotuję w domu i zużywam góra 3 m3 wody miesięcznie.

Ambik
Ambik
Odpowiedź do  pop
4 lat temu

38 zł od osoby płacą w Warszawie A Mława to nie Stolica. Czas pożegnać tego burmistrza j jego zastępcę. Tak to jest jak żądzą nami sportowcy: kolarz i siatkarz. Firmom się podatek odstępuje a mieszkańcy z wypłatą o 20% mniejszą mają ciągnąć ten wózek i te chore miasto kolesi i deweloperów

pop
pop
Odpowiedź do  Ambik
4 lat temu

Do Ola, można zużyć 2m3 wody, jeśli jem na mieście, w pracy spędzam ok pół dnia, w weekendy nie ma mnie tu, piorąc raz w tyg, myjąc naczynia też rzadko, myje się codziennie, o to proszę się nie martwić, napewno lepsza metoda od zużycia wody jak od m2 powierzchni mieszkania, ale ludziom nigdy nie dogodzi woda jest wyznacznikiem przebywania ludzi w danym budynku, sama się nie leje, a kto jak zużywa jego sprawa.

PPP
PPP
Odpowiedź do  pop
4 lat temu

A tam gdzie wyjeżdżasz na weekendy (w sumie 8 dni w miesiącu, sporo), to płacisz za śmieci? Przecież tam zużywasz wodę. Czyli według Twojej logiki powinieneś płacić.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  pop
4 lat temu

No tak… pop, masz pomysły.
Powierzchnia domu czy mieszkania produkuje śmieci.
Ja jedna na 50 m2 mieszkania bym płaciła za odpady więcej niż rodzina 5-osobowa na 45 m2
Spółdzielnia Mieszkaniowa Zawkrze chciała to wprowadzić swego czasu, ale szybko zrezygnowali na szczęście.

Najsprawiedliwsze to jest naliczanie opłat od ilości osób zamieszkałych. Śmieci produkują ludzie anie mieszkania czy woda.

Jurek
Jurek
Odpowiedź do  pop
4 lat temu

Do pop to że czesto nie ma cię w domu nie ma nic wspólnego. Mnie również nie ma często w domu również korzystam z obiadów na mieście ale rano trzęba się umyć wieczorem również. Chce chodzić w czystych ubraniach wiec trzeba wyprać ubrania. W ubikacji trzeba spuścic wode chyba że ktoś chce wąchać smrody. No Chyba że wychodzisz rano załatwić swoje potrzeby pod drzewem. Nie ma możliwości że człowiek który dba o czystość i higiene zużyje 2 metry wody. Są ludzie którzy przez całe dnie po kropelkach napuszczają wode do garnków bo wtedy nie nabija na licznik. Kiedyś słyszałem że w jednym bloku pani spuszczała wode z grzejników a nastepnie się w niej myła. Kto zyżywa 2 metry wody powinien zostać sprawdzony czy podaje prawde bo jest to fizycznie niemożliwe. Dlatego to rozwiązanie jest bardzo niesprawiedliwe. Zresztą kogo interesuje moja woda. Woda to woda, a opłta za śmieci to co innego.

Wielki Mlawianin
Wielki Mlawianin
Odpowiedź do  Ambik
4 lat temu

Tonie prawda w Warszawie jest 60zl od mieszkania. Wiec jak mieszkam sam w ciasnej kawalerce 20m2 i bule 60zl!

mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu

No i zacznie się manipulacja przy licznikach.Szpileczki i takie tam i znów rozrachunek nie będzie się zgadzał bo kto będzie płacił miliony za wynajmowane przez Ukrainę mieszkania z a śmieci,Strat być być może.Za jakiś czas znowu będą podwyżki.

Anonim
Anonim
4 lat temu

Mława Bezpieczna noca .!Urzad miasta zaoszczedzill na łagodnej zimnie czyli piasku i soli a teraz wylaczajac światło na ulicach o 12 w nocy , a dziki i sarny charcuja po posesjach i stwarzają zagrozenie , a niedługo beda chodzic losie i jelenie .

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Anonim
4 lat temu

Wybaczcie Mlawiacy burmistrzowi i radnym , bo nie wiedza co czynia !

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

Burmistrz będzie wiedział ilu jest mieszkańców po zużyciu wody… Aż mnie zatkało! Panie Burmistrzu głosowałam na Pana! Jak można się pomylić! Przecież ci co gromadzą Ukraińcom i tak złoża kłamliwe deklaracje a zanim Pan dojdzie po rachunkach to wiele miesięcy minie. Uczciwi będą płacić bo mają taką naturę a reszta i tak oszuka bo to gównozjady! Kogo dobro Pan stawia na pierwszym miejscu? Pół Mławy zamieszkuje Ukraina i Pan na drugie pół dziwne podatki nakłada???? Palcem można pokazać gdzie i kto ale Pana straż miejska jest od przepuszczania dzieci na psach przed 8mą. Jakich my sie czasów doczekaliśmy.

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

Prosty rachunek. Jest kryzys siedzimy w domu wielu z nas… Zużycie wody większe. Rada z firma odbierającą śmieci wyliczyła ze właśnie teraz opłaca się zmienić opłaty. Nie ważne że ktoś stracił pracę.. Ze ktoś ma mniejsze dochody… Tarcza antykryzysowa a Mława co??? Deklaracje w czerwcu każe składać żeby jak najszybciej podnieść opłaty. A niby jak składać? Pismo wyślą a że urząd zacofany i elektroniczne nic nie załatwię to co w kolejce pod urzędem mam stać??? Rzetelnie segregowałem śmieci ale teraz jak mam płacić jak za mokre zboże tylko dlatego że sąsiad zwozi śmieci do siebie z wynajmowanych Ukraińcom piętrowek nie zamierzam tego robić i koło się zamyka. Podziękujmy mławskim pseudobiznesmenom żerującym na naszych podatkach.

Anonim
Anonim
4 lat temu

Tragedia

Ambik
Ambik
4 lat temu

Akcja z #wcwratuszMława jest ok.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Dziadostwo

Ja
Ja
4 lat temu

Cały czas zastanawiam się co mają wspólnego śmierci ze złużytą wodą no i za żadne skarby nie wiem. Może trzeba skończyć takie szkoły jak nasi radni i nasz burmistrz a może ja poprostu głp… Jestem

Tola
Tola
Odpowiedź do  Ja
4 lat temu

W-F-IŚCI ,, NASI SPORTOWCY ” już się nie męczą i nie jeżdżą na rowerku to i kąpieli mniej potrzebują . Dlatego wpadli na tak absurdalny pomysł . Przydałoby się im zimny prysznic ! ; porządne mycie i wietrzenie mózgu !!!

Ambik
Ambik
4 lat temu

Drobni bizmesmeni robią kasę na wynajmie taniej siły roboczej z Ukrainy a uczciwym mieszkańcom każą płacić za koszty utrzymania. A może to kolesie burmistrza? Trzeba zrobić audyt w magistracie.

Mlawiak
Mlawiak
4 lat temu

Panie burmistrzu trzeba sprawdzić tych biznesmenów co trzymają w domach po 30 Ukraińcow, my musimy za nich płacić, generuja mnóstwo śmieci,

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Rodzina 5 osobowa, która lubi alkohol i nie dba o dzieci zapłaci za śmieci mniej niż rodzina z 1 dzieckiem, ktora dba się o higienę. Czy można to zgłosić gdzieś dalej w Polskę? Tylko takie rzeczy się dzieją w Mławie. Może to nagłośnić

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Anonimowo
4 lat temu

to szczyt majpierw zwozili smieci z innych miast teraz nie majo gdzie skladoowac

Aleksander
Aleksander
Odpowiedź do  Anonimowo
4 lat temu

Komentowanie nic tu nie pomorze. Polskie prawo przewiduje możliwość odwołania, jeśli obywatele nie są zadowoleni z władz samorządowych. W drodze referendum czas najwyższy w Mławie skorzystać z tego rozwiązania. Jeśli nie zareagujemy za pół roku podniosą nam jeszcze więcej. Referendum za odwołaniem burmistrza i rady miasta.

Zosia
Zosia
Odpowiedź do  Anonimowo
4 lat temu

Należy tak zrobić. Może jeden z programów interwencyjnych? Telewizja często jest w stanie takie kwestie rozwiązać. A skoro zwykłych obywateli nie słuchają to nie pozostaje nam nic innego

Mieszkanka
Mieszkanka
Odpowiedź do  Zosia
4 lat temu

Temat dla Uwagi TVN już napislam

Ambik
Ambik
Odpowiedź do  Mieszkanka
4 lat temu

No jakbyś dopisała że większość radnych z PiSu zagłosowali to już mamy na całą Polskę dym. Przypominam że w Tarnowie też płacą za m3 ale za metr jest 7.05 zł i max za mieszkanie nie może opłata wynosić 112 zł.

Wybierzcie jeszcze raz burmistrza..
Wybierzcie jeszcze raz burmistrza..
4 lat temu

Ceny wzrosną 3 razy. Nie łudźmy się. Burmistrz sprzedał oczyszczalnie, składowisko śmieci. Na pewno nie będzie lepiej. Proponuję rzeczywiście wyjść na ulicę. Proponujcie termin. Co do radnych, nie muszą podawac, można ich wymienić. Przecież to wiadomo.

Somsiady najlepsi w płońskim powiecie. W planach mistrzostwo kraju

0
Zespół Somsiady sięgnął po orlikowe mistrzostwo powiatu płońskiego. W drodze po tytuł okazał się lepszy aż od trzydziestu dwóch drużyn. Ze względu na taką...

Oblicza Mławy w piątek

0
Stowarzyszenia Mława — miasto zabytkowe zaprasza na wystawę plenerową pt.: "Oblicza Mławy — zwierciadło czasu". Wydarzenie zaplanowano w piątek, 12 lipca, od godziny 18.30. Lokalizacja? Ulica...

Zmiana komendanta w Ciechanowie

1
Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. Uroczystość z okazji zdania przez inspektora Zbigniewa Andresa obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie odbyła...

Alert dla Mławy. Burze z piorunami, ulewny deszcz

1
RCB wydało pomarańczowy alert dla Mławy i okolic. Dziś w ciągu dnia i w nocy prognozuje się gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz...
 • Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Mieszkanie w ścisłym centrum Mławy!
  Cena: 338 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Funkcjonalne trzypokojowe mieszkanie w Żurominie
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:

Przysięga ponad 115 nowych żołnierzy

0
W koszarach 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyły się obchody święta formacji wojskowej połączone z przysięgą ponad 115 nowych żołnierzy. W wydarzeniu uczestniczył dowódca...

Umowa o pracę wygasła, a ty zachorowałeś. Masz swoje prawa

0
Zachorowałeś, gdy twoja umowa o pracę wygasła? Dowiedz się, co ci przysługuje. Masz prawo do płatnego chorobowego, jeśli dostałeś eZLA w ciągu 14 dni po...

Szerszenie pokąsały konkurentów. Puchar dla Athletic Hornets.

0
Tegoroczna edycja ogólnopolskiego turnieju Joker Mława Cup w kategorii open zgromadziła na starcie osiem drużyn. Emocji nie zabrakło, nikt się nie oszczędzał, choć rywalizacja...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Personalizowane maskotki reklamowe – unikalny sposób na promocję Twojej firmy [SPONSOROWANE]

0
Miasta, kluby piłkarskie, wydarzenia sportowe, a także i firmy chcą posiadać swoją własną personalizowaną maskotkę. Ta oryginalna i jakże przyjemna w odbiorze forma promocji...

Pożar mieszkania na OKM

0
Pożar mieszkania na mławskim Osiedlu Książąt Mazowieckich. Służby opanowały sytuację i na chwilę obecną zagrożenia już nie ma. W momencie publikacji trwała akcja ratownicza.  Pożar...
policja

Nietrzeźwy kierowca tira staranował ogrodzenie

0
Nietrzeźwy kierowca tira staranował ogrodzenie posesji na terenie Szydłówka w powiecie mławskim. 35-letni mieszkaniec Ciechanowa został osadzony w areszcie. 8 lipca usłyszał zarzut kierowania...

Mateusz dołącza do brata. Czas na pierwszy sparing

49
Za piłkarzami Mławianki pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu. W tym czasie udało się już przeprowadzić dwa transfery. Do wspominanego wcześniej Michała Stryjewskiego dołączył...
- REKLAMA -
71
0
Przejdź do komentarzyx