piątek, 22 września 2023
naszamlawa.plWażneRewolucja śmieciowa. Ratusz zmienia zasady naliczania opłat
- REKLAMA -
 • Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Cena: 250 000 zł  / Miejscowość: Jeleń  / Kategoria:
 • Posiadłość o p. 1,81ha- dom i dwa stawy komercyjne, Drążdżewo
  Posiadłość o p. 1,81ha- dom i dwa stawy komercyjne, Drążdżewo
  Cena: 1 700 000 zł  / Miejscowość: Drążdżewo  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Cena: 4 750 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Cena: 455 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w centrum Mławy
  Działka budowlana w centrum Mławy
  Cena: 135 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Rewolucja śmieciowa. Ratusz zmienia zasady naliczania opłat

-

W Mławie szykuje się rewolucja w systemie naliczania opłat za śmieci. Ratusz poinformował, że burmistrz zaproponował radnym nową metodę obliczania kosztów gospodarowania odpadami. Jej wyznacznikiem byłaby ilość zużywanej miesięcznie wody.

- R E K L A M A -

 • Miasto przygotowuje się do wprowadzenia nowej metody naliczania opłat za odbiór odpadów. Dotychczasowa – od osoby – okazała się nieskuteczna. Wielu właścicieli posesji nie zgłasza bowiem wszystkich osób zamieszkujących ich domy (chodzi zarówno o lokatorów czasowo przebywających w Mławie, jak również o członków rodzin), przerzucając w ten sposób koszty na innych mieszkańców miasta – informuje ratusz.

Dlaczego zaproponowano metodę od zużywanej miesięcznie wody?

Według urzędu metoda ma wiele atutów.

 • Mieszkańcy mają realny wpływ na ponoszone koszty związane z odpadami. Oszczędzając wodę, zyskują ekonomicznie zarówno na opłatach za wodę, jak i na tych za odpady. Zużywając mniej wody, mniej płacą za odbiór odpadów.
  Nowa metoda pozwoli lepiej odzwierciedlić faktyczną liczbę osób zamieszkujących daną nieruchomość, a co za tym idzie – rzeczywistą ilość wytwarzanych odpadów.
  Zastosowanie tej metody wpłynie korzystnie na środowisko, bo zachęci odbiorców do ograniczenia zużycia wody. Biorąc pod uwagę susze i deficyt wody pitnej w Polsce, rozwiązanie należy uznać za korzystne – przekazują informację urzędnicy.

Jak będą obliczane koszty odbioru odpadów?

Według ratusza opłata za odpady segregowane będzie stanowiła iloczyn liczby metrów sześc. zużywanej w danej nieruchomości w ciągu miesiąca wody (średniomiesięczne zużycie z roku poprzedniego) oraz kwoty X zł ustalonej po przetargu (rozstrzygnięcie 25 maja br.).

Przykład: miesięcznie moja rodzina zużywa 9 m sześc. wody. Płacimy 9 * X zł = 9X zł

Czy wszyscy muszą segregować odpady?

 • Tak. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o gospodarce odpadami osoby, u których stwierdzony będzie brak segregacji, będą miały naliczoną opłatę w wysokości 300 proc. opłaty podstawowej – informuje ratusz.

Przykład: miesięcznie moja rodzina zużywa 9 m sześc. wody. Nie segregujemy odpadów. Płacimy 3*(9 * X zł) = 27X zł

Jak urząd wyliczy kwotę za 1 metr sześcienny wody?

Opłata będzie wynikiem dzielenia kosztów związanych z odbiorem 11 500 ton odpadów produkowanych przez mieszkańców Mławy (bilans 2019 r.) przez liczbę metrów sześciennych wody z wodociągu, zużytej w 2019 roku przez gospodarstwa domowe, pomniejszoną o odczyty z zaplombowanych przez WOD-KAN podliczników (1 080 000 m sześc.). Cenę odbioru odpadów poznamy po rozstrzygnięciu przetargu, co ma nastąpić 25 maja 2020 r.

Skąd miasto będzie wiedziało, ile metrów sześciennych wody zużywamy?

Właściciele nieruchomości jednorodzinnych oraz administratorzy wspólnot będą składać do urzędu miasta deklaracje zużycia wody, na podstawie których będą naliczane opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Podstawą do ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami będzie średniomiesięczne zużycie wody na cele bytowe na terenie nieruchomości za rok poprzedni. Od całego zużycia wody w gospodarstwie domowym jednorodzinnym będzie można odjąć wskazanie podlicznika (woda z podlicznika może być przeznaczona na pielęgnację zieleni lub dla zwierząt).

Jakie koszty poniosą osoby, które nie są podłączone do wodociągu, bo mają własną studnię?

W takich przypadkach będzie przyjmowana przeciętna miesięczna norma zużycia wody wynosząca 3,5 m sześc. na osobę zamieszkującą nieruchomość. Wartość została ustalona na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego za rok 2018 dla Mławy.

Przykład: Moja rodzina składa się z 4 osób. Nie mamy opomiarowanego zużycia wody.
Płacimy: 43,5X zł = 14X zł

Czy wszyscy będą musieli składać deklaracje i gdzie?

 • Po akceptacji przez Radę Miasta Mława nowej metody obliczania opłat za gospodarowanie odpadami wszyscy właściciele i zarządcy nieruchomości zamieszkałych będą musieli złożyć nowe deklaracje. Druk deklaracji będzie można pobrać z poradnika interesanta na stronie miasta, forma papierowa będzie dostępna w kancelarii Urzędu Miasta Mława (Mława, ul. Stary Rynek 19). Formularze będą także dostarczane do gospodarstw domowych przez pracowników Urzędu Miasta Mława. Wypełnione deklaracje będzie trzeba dostarczyć do ratusza – informuje ratusz.

Jak założyć podlicznik?

W celu założenia podlicznika należy skontaktować się z zakładem WOD-KAN. Spółka zakłada podliczniki na nieruchomościach podłączonych do sieci wodociągowej, pobierając opłatę za każdy podlicznik.

Źródło: UMM

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
39 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mieszkaniec Mławy
Mieszkaniec Mławy
3 lat temu

Myślicie Mławianie, że burmistrz przejmuje się naszymi uwagami? On przejmuje się tylko tym, żeby mieć jak największe dochody.

Mławianin
Mławianin
3 lat temu

Powiązanie ilości zużytej wody , zużytej energii elektrycznej , czy zużytego gazu z ilością osób zamieszkujących dany lokal to kompletna aberracja. Każdy ma inne potrzeby , jeden częściej się myje ,pierze inny nie myje się i nie pierze, jeden nie gasi świata jak wchodzi z pomieszczenia drugi gasi , gaz jedni wykorzystują do gotowania i ogrzewania inni tylko do gotowania . Te przykłady chyba jasno pokazują , że zużycie mediów nie przekłada się na ilość osób zamieszkujących w lokalu. A jak już urzędnicy tak wymyślili to może byłoby zrobić odwrotnie , od ilości śmieci liczyć ilość zużytej wody:-) . Widocznie opłata od pojemnika , czy worka na śmieci jest zbyt prosta i oczywista aby z niej skorzystać.

Wml
Wml
Odpowiedź do  Mławianin
3 lat temu

Opłata od pojemnika jest zbyt niska 😉
Ciężko byłoby w blokach opłatę od pojemnika lub worka śmieci? Jak to wtedy przeliczyć?

Ala
Ala
3 lat temu

Wszędzie słyszymy aby często się myć z powodu epidemi ze jest to dość ważny środek zapobiegawczy przeciw koronawirusowi. Tymczasem nasz burmistrz chce sprawić żebyśmy się nie myli chodzili w brudnych ubraniach. Wode w kiblu spuszczali raz na dzień. Bo do tego to rozwiązanie prowadzi. Brawo panie burmistrzu właśnie pokazał pan gdzie ma mławian czyli tam gdzie słońce nie dochodzi. Po co te akcje z z badaniem w Mławie na koronowirusa. Skoro chce pan doprowadzić do tego żeby ludzie się nie myli i chodzili w brudnych ubraniach. Jeszcze raz wielkie brawa dla burmistrza za olanie mławian.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Co wspólnego ma zużycie wody ze śmieciami. Płacę za faktycznie zużyta wodę i chcę płacić za faktycznie wyprodukowane śmieci. Może wrócimy jak było dawniej mam zapełniony pojemnik zgłaszam zabierają i płacę.

Szary mieszkaniec
Szary mieszkaniec
3 lat temu

Wprowadzanie wyżej opisanej zmiany sposobu naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami w dobie pandemii jest ewidentnym przykładem na to, że zdrowie i życie mieszkańców Mławy jest mało istotne. Wszem i wobec trąbi się o zachwianiu czystości i higieny a w Mławie trzeba będzie oszczędzać wodę, czyli rzadziej i krócej myć ręce, kąpać się raz na miesiąc, spłuczkę w sedesie używać docelowo raz na dzień, a zakupione produkty spożywcze dezynfekować denaturatem i generalnie pić mniej (zalecane 2 litry wody dziennie ograniczyć o połowę). Brzmi to sarkastycznie ale jeśli ktoś nie ma w domu basenu, czy fontanny, to w inny sposób nie jest w stanie zredukować kosztów. Trudne czasy mają to do siebie, że PR-owe sztuczki są bardzo szybko weryfikowane i prawdziwe intencje wychodzą na wierzch.

emeryt
emeryt
3 lat temu

Toalety dworcowe w końcu darmowe można wypróżniać się do woli na basenie kąpiel i oszczędności będą.A ratusz do dymisji .

Olek
Olek
3 lat temu

To jest „ekologia” —na śmieciach mają dorobić się cwanickie firmy

Małgorzata
Małgorzata
3 lat temu

Panie burmistrzu jak tak można? Przecież Pan też jest mławianinem i tak robić we własnym gnieździe wstyd. Panu naprawdę nie zależy na naszym mieście. Dba Pan tylko o swój tyłek i wszystkich swoich kolesiów. Nasze miasto piękne by było i przyjazne,wiele osób miało się tu sprowadzić,ale przez te opłaty za odpady nie chcą o tym już słyszeć wolą z dala od naszego miasta. Mam prośbę proszę to jeszcze raz przemyśleć i to na poważnie bo tak nie można robić. Wiecznie żyć nie będziemy lecz wolałabym żeby kiedyś dobrze Nas wspominali. Panie burmistrzu zapamięta Pan- zła karma wraca i to podwójnie,a Ci najbliżsi nam, których już z nami nie ma w grobie się przewracają. Może sumienie Pana poruszy, mam nadzieję.

Mieszkaniec Mławy
Mieszkaniec Mławy
3 lat temu

Chyba ktoś o niezdrowych zmysłach wymyślił, żeby opłaty za śmieci uzależniać od ilości zużytej wody. Jaki jest związek zużycia wody z ilością wyprodukowanych śmieci. PARANOJA !!! Urzędnicy w ratuszu zastanówcie się, zacznijcie myśleć. Czy zużywając wodę do celów socjalnych produkuje się śmieci??

Ola
Ola
3 lat temu

Referendum jeszcze raz referendum. Czas odwołać burmistrza razem z rado miasta bo już za dużą zaczynają sobie pozwalać.

Małgorzata
Małgorzata
3 lat temu

Panie burmistrzu jak tak można? Przecież Pan też jest mławianinem i tak robić we własnym gnieździe wstyd. Panu naprawdę nie zależy na naszym mieście. Dba Pan tylko [WYMODEROWANO]. Nasze miasto piękne by było i przyjazne,wiele osób miało się tu sprowadzić,ale przez te opłaty za odpady nie chcą o tym już słyszeć wolą z dala od naszego miasta. Mam prośbę proszę to jeszcze raz przemyśleć i to na poważnie bo tak nie można robić. Wiecznie żyć nie będziemy lecz wolałabym żeby kiedyś dobrze Nas wspominali. Panie burmistrzu zapamięta Pan- zła karma wraca i to podwójnie,a Ci najbliżsi nam, których już z nami nie ma w grobie się przewracają. Może sumienie Pana poruszy, mam nadzieję.

Nadia
Nadia
3 lat temu

Mieszkańcy powinni indywidualnie decydować i wybrać jak sobie życzą płacić za śmieci….dziwny pomysł… Jakie są plusy tego????? Nic z tego nie rozumiem i nie zgadzam się na to jako mieszkaniec Mławy.

Bankomat
Bankomat
Odpowiedź do  Nadia
3 lat temu

też tak myślę. np. powinna być opcja zapłaty BLIKiem , a jej nie ma. dlaczego ?
Albo np. jak ktoś ma złotą kartę VISA to śmiecić może za darmo, w lesie też? Nasze śmieci są lepsze niż wasze .

Hania
Hania
Odpowiedź do  Bankomat
3 lat temu

Odwołać burmistrza i podporządkowano mu rade miasta. Trzeba to zrobić bo przez ich rządy wszystkie nasze pieniądze bedą szły na nasze rachunki i nie będzie nas stać na prosty posiłek. Chce być czysty i chodzić w wypranych ubraniach a pan burmistrz chce doprowadzić że mławianie bedą zaniedbani i śmierdzący bo każdy będzie oszczedzał wode. Jak to się ma do zaleceń częstego mycia w dobie pandemii. Niech pan burmistrz ma na tyle odwagi i powie głośno że ma mławian gdzieś.

Jan
Jan
3 lat temu

Powinni sprawdzić w których lokalach jest duże zużycie wody mają do tych danych dostęp. A nastepnie sprawdzić czy w tych miejscach została zgodnie z prawdą wypełniona deklaracja za śmieci. Zacznijcie sprawdzać czy ludzie podają prawidłowe dane o tym ile osób zamieszkuję w danym miejscu. Ale nie najlepiej iść na skróty bo pracownicy urzędu musieli by się wziąść za prace. Urzędy były tyle czasu zamknięte był czas zweryfikowanie tych danych. Nasz burmistrz zawsze wybiera najprostszą drogę kosztem uczciwych ludzi którzy podają prawdziwe dane o ilości zamieszkałych osób i zużyciu wody. Te rozwiązanie to ogromna niesprawiedliwość dla ludzi uczciwych bo ten co kombinował to prawdy nie powie.

Olek
Olek
3 lat temu

Tak tylko ta metoda dla wielu będzie niesprawiedliwa. Opiszę swój przykład mieszkamy w dwójkę zużywamy więcej wody niż sąsiedzi którzy mieszkają w pieć osób. A jednocześnie produkujemy o wiele mniej śmieci. Wynika tą z tego że obiady jemy na mieście i nasze odpady to głównie plastikowe butelki po wodzie i trafi się czasem jakiś papier. Wszystkie nasze odpady można zaliczyć do segregowanych, śmieci mieszanych nie mamy praktycznie wcale. Pytam pana burmistrza dlaczego ja mam płacić za śmieci więcej,dlatego że dbamy o higiene i czystość. Zastanawia mnie tylko jak 5 osobowa rodzina może zużywać 2-3 metry wody a takie przypadki w moim bloku występują. Takie osoby bedą płaciły mniej za śmieci chociaż o wiele wiecej ich produkują. Totalna niesprawiedliwość. Niech burmistrz zagoni pracowników do roboty i niech zaczną sprawdzać ile w danym miejscu mieszka osób a nie wymyślać pomysły które bedą krzywdzące dla wielu mławian.Deklaracje za śmieci które są składane można napisać wszystko ponieważ nikt nie potwierdza czy dane są prawdziwe. Duża cześć mławian podaje nieprawdziwe odczyty z wodomierzy bo pracownicy którzy spisują liczniki z wodomierzy niesprawdzają sami tylko mówi im o tym osoba zamieszkująca dany lokal i tak jest większości przypadków przy odczycie wody.

Kaja
Kaja
3 lat temu

Do roboty Straż Miejska. Panowie zabierający śmieci mogą zgłaszać gdzie duża ilość śmieci a nieroby to slrawdzac. Tylko trzeba by było ruszyć cztery litery Panów strażników

Ambik
Ambik
3 lat temu

Ten burmistrz robi z Mławy raz że ciemnogród to 2 będzie po mieście chodziło więcej brudasów. Odwołać w referendum.

mikromusic
mikromusic
Odpowiedź do  Ambik
3 lat temu

to fakt . już nawet zauważalne jest to zjawisko , aż się boję pomyśleć co będzie jak ustawa wejdzie w życie. Mam nadzieję że zostanie zablokowana w Senacie . 😉

Jarosław
Jarosław
Odpowiedź do  Ambik
3 lat temu

Zgadzam się chyba w Mławie przyszedł czas na referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady miasta. Tylko ktoś z głowo musiałby się za to zabrać. W Mławie jest takich osób dużą. Czas na referendum bo nasz burmistrz myśli że wszystko mu wolno.

Mławianin
Mławianin
3 lat temu

Jeżeli ktoś, przykładowo, kompie się dziesięć razy na miesiąc a inna osoba raz w miesiącu , to co ,ten pierwszy wytwarza dziesięć razy więcej śmieci . Nie oznacza to również ,że mieszka tam dziesięć osób.Kompletny absurd aby wodę powiązać z śmieciami ale jak zwykle urząd idzie po najmniejszej linii oporu i w nieformalny sposób chce sobie zwiększyć dochody z wywozu śmieci .

AA
AA
3 lat temu

Ja mam ogródek który podlewam i co mam płacić wyższe koszty za śmieci głupota radnych sięga zenitu

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  AA
3 lat temu

Ja też mam ogródek i dlatego mam założony, wspomniany w artykule podlicznik, żeby nie płacić kosztów kanalizacji za wodę zużywaną do podlewania. Okazuje się, że przyda się i do śmieci bo wskazanie podlicznika będzie odejmowane od zużycia przy naliczaniu należności za śmieci.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Anonimowo
3 lat temu

Jest w podliczniku mały haczyk o którym Pan/i nie wspomniał. Płaci się comiesieczną opłatę za podlicznik. W skali roku to jest spora kwota. Przeliczałem to u siebie i czy założyłbym podlicznik i podlewał ogródek i nie płacił jako ścieki to wychodziło by mi to na zero. Co podlewanie bez podlicznika. Panowie w Wodkanie o tym jasno i wyraźnie mówią, żeby to przeliczyć.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Skąd zarządca nieruchomości będzie wiedział ile wody zużywam skoro to ja mam podpisana umowę z Wod-Kanem a nie zarządca? A mnie nikt nie zmusi do udostępnienia takiej informacji zarządcy!

Inka
Inka
Odpowiedź do  Anonimowo
3 lat temu

Z wod kanu dostaną ale czy to zgodne z przepisami.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Inka
3 lat temu

Coś mi tu nie pasuje. Skoro mamy wypełniać deklaracje w których trzeba będzie wskazać średnie zużycie wody czyli z wod-kanu nie otrzymają takich danych bo moje zużycie wody jakie posiada wód-kan to dane osobowe wrażliwe i tu może być problem.

Przemek
Przemek
Odpowiedź do  Anonimowo
3 lat temu

Zużycie wody powinno służyć wyłącznie jako pomoc w celu sprawdzenia podania prawdziwych danych w deklaracji za śmieci. Zresztą takich ułatwień jest więcej i urząd ma dostęp do różnych narzędzi aby sprawdzać poprawność deklaracji za śmieci. Tylko urzędnicy musieliby się wziąść do roboty. Deklaracje można i składać co tydzień, tylko jaki to ma sens jeśli nikt nie sprawdza czy są zgodne z prawdą. Nikt nie poda prawdy jeśli mieszka więcej osób. Solidna weryfikacja deklaracji za śmieci a nie głupie pomysły łączenia wody ze śmieciami. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

mławianka
mławianka
3 lat temu

Znów będzie to samo. Nikt nie poda prawdziwych danych, no może nieliczni będą uczciwi.
Urzędasy z ratusza zamiast się wziąć za robotę znów mają zamiar się lenić.
Czy tak trudno jest ściągnąć dane od WOD-KANu? Zarządcy bloków podadzą prawidłowe dane, ale właściciele domów nie podadzą faktycznych danych, tylko je zaniżą, przecież to normalne, bo to Polska właśnie.
Ponadto co z tymi co podlewają swoje ogródki? Podlicznik? Kto będzie sprawdzał roczne zużycie na podliczniku? Znów napędzanie komuś kasy za instalację podliczników? Kto na tym interesie kasę zbija?
Kiedyś SM ZAWKRZE próbowało naliczać opłatę za śmieci od powierzchni lokalu, jakby to lokal wytwarzał śmieci 😀
Co robią urzędnicy zajmujący się tymi sprawami?
Co robi Straż Miejska?
Deklaracje dotyczące gospodarki śmieciowej winno składać raz do roku, a nie raz na całe życie.
Wynajem, przynajmniej ten legalny można sprawdzić w Urzędzie Skarbowym, ale lepiej siedzieć na czterech literach i wypłatę brać co miesiąc za friko.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  mławianka
3 lat temu

Zarządca nie poda takich danych bo ich nie ma! Ludzie co wy wypisujecie. Każdy kto mieszka we wspólnocie ma podpisana umowę bezpośrednio z wod-kanem.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Anonimowo
3 lat temu

W SM opłaty idą za wodę idą na konto SM i to SM się rozlicza z WOD-KAN.
U tych co płacą bezpośrednio do WOD-KAN pewnie trzeba będzie składać deklarację tak jak u mieszkańców domków jednorodzinnych, to chyba proste.

Tylko moim zdaniem tymi deklaracjami to UM będzie mógł sobie t…łek pod…trzeć, bo jeśli ktoś zużywa dużo wody to akurat się do tego przyzna dobrowolnie, będzie jeszcze gorzej jak z deklaracjami dotyczącymi ilości mieszkańców w danym lokalu

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

opamiętajta się co to WARSZAWA ?

Kapitan Biegunka
Kapitan Biegunka
Odpowiedź do  Anonimowo
3 lat temu

może nie Warszawa . Ale Mława też zasługuje na swojego człowieka awarię . 😉

PP
PP
3 lat temu

Skoro podawana liczba zamieszkujących posesję bywała nieprawdziwa, to skąd pewność, że zużycie wodu mieszkańcy zadeklarują uczciwie? Jak to ma rozwiązać problem?

xxx
xxx
Odpowiedź do  PP
3 lat temu

W moim bloku jest dużą osób którzy kombinują z wodą. Przykład 5 osobowa rodzina zużywa 2 metry wody na miesiąc . Przecież to niemożliwe jeśli ktoś chce być czysty i mieć wyprane ubrania. Bedą oszukiwać a uczciwi jak zawsze zapłacą za nich więcej. Pytanie czy w tym urzędzie ktoś myśli.

Spółdzielnia Zacisze
Spółdzielnia Zacisze
Odpowiedź do  xxx
3 lat temu

dziękujemy za informację . w poniedziałek zajmiemy się sprawą.  

fakt
fakt
Odpowiedź do  PP
3 lat temu

Jestem ciekawy jak mławscy radni z PIS zagłosują. Z tego co słysze PIS bardzo mocno krytykuje za taki pomysł prezydenta Trzaskowskiego z Warszawy. Zobaczymy jak zachowają się radni PIS może tak samo jak zbierali podpisy za odwołaniem straży miejskiej a póżniej na głosowaniu byli przeciwko odwołaniu straży miejskiej.

Wml
Wml
Odpowiedź do  fakt
3 lat temu

I sam sobie odpowiedziałeś 🙂

Stłuczka na Piłsudskiego

0
W pobliżu marketu na Al. Piłsudskiego w Mławie doszło do kolizji drogowej. Jeden z kierujących był nietrzeźwy, ponadto nie miał uprawnień do kierowania. Policja...
wysypisko

Wysypisko śmieci na Kolejowej? Sprzeciwia się też burmistrz

4
Wysypisko śmieci na Kolejowej? Przeciwny temu pomysłowi jest nawet burmistrz Mławy. Na wspomnianej ulicy w naszym mieście — niedaleko m.in. galerii handlowej Stacja Mława...

Radość w Radzanowie. Czwórka Gołębiewskiego

0
Na trzech porażkach z rzędu zakończyła się zła passa futbolistów Wkry Radzanów. W niedzielne popołudnie nastąpiło w końcu przełamanie. Na swoim boisku okazali się...

5 osób zatrzymanych z towarem wartym 18 mln zł

0
Mławska skarbówka informuje, że mazowiecka KAS, wspólnie z CBŚP i SG rozbiły tytoniowy gang i zatrzymały 5 osób. Mundurowi zgarnęli towar o wartości szacowanej...
 • Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Dokładne oszacowanie wynagrodzenia B2B. Jak je obliczyć?

0
Na pierwszy rzut oka odpowiedź na pytanie o wynagrodzenie B2B może się wydawać prosta. W rzeczywistości jednak zależy ona od wielu czynników. Dzięki nowoczesnym...

Oszust do nas napisał. Nagłaśniamy sprawę

0
Oszust do nas napisał. Nagłaśniamy próbę wyłudzenia pieniędzy lub przejęcia kontroli nad urządzeniem mobilnym w celu wyczyszczenia konta. To z wykorzystaniem profilu na Messengerze...

Kontrola obowiązku nauki. Kara grzywny

0
Mławskie władze kontrolują czy dzieci i młodzież (do ukończenia 18 roku życia) chodzą do szkoły. Dotyczy to także dzieci ukraińskich zamieszkałych na terenie Mławy....
- REKLAMA -
- REKLAMA -
kobieta wyjmuje kartę z portfela

Dają się nabrać na szybkie płatności

0
Trudno uwierzyć, że ktoś nie słyszał o włamaniach na konta użytkowników portalu społecznościowego i prośbach o pożyczkę, rozsyłanych z komunikatora przez hakera. Pomimo tego...

Rodzaje kredytów – jakie są? Najważniejsze informacje o popularnych świadczeniach

0
Kredyty to popularne produkty bankowe, które umożliwiają przypływ dodatkowej gotówki. Przy ich użyciu można uregulować rachunki, kupić nieruchomość, nowy samochód czy polecieć na wymarzone...

Policja będzie stanowczo działać na stadionie

16
Policja będzie stanowczo działać na stadionie MOSiR w Mławie. Mundurowi odnieśli się do zarzutów dotyczących jej działań na trybunach podczas spotkań MKS Mławianka Mława.   Policja...
kobieta

Anna Maria Jopek wystąpi w Mławie

0
Jak już informowaliśmy, Anna Maria Jopek wystąpi w Mławie jako jedna z gwiazd Victor Young Jazz Festival Mława 2023.   Już w piątek 22 września i...
- REKLAMA -
39
0
Przejdź do komentarzyx