sobota, 13 kwietnia 2024
naszamlawa.plWiadomościNiezależny portal Nasza Mława obiektem ataku po propozycji debaty
- REKLAMA -
 • Działka rolna 1,7933 ha - Strzałkowo, gm. Stupsk
  Działka rolna 1,7933 ha - Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 75 300 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Działki pod zalesienie - łącznie 1,2196 ha - Strzałkowo
  Działki pod zalesienie - łącznie 1,2196 ha - Strzałkowo
  Cena: 51 200 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Wyszyny Kościelne  / Kategoria:
 • Komfortowy lokal 238 m2, na największym osiedlu w centrum Mławy !!!
  Komfortowy lokal 238 m2, na największym osiedlu w centrum Mławy !!!
  Cena: 6 900 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  Cena: 310 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, I piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, I piętro
  Cena: 362 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt orny 8000 m2 w Strzałkowie, gm. Stupsk
  Grunt orny 8000 m2 w Strzałkowie, gm. Stupsk
  Cena: 37 600 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Nieruchomość gruntowa 0,8881 ha - Strzałkowo
  Nieruchomość gruntowa 0,8881 ha - Strzałkowo
  Cena: 37 300 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 1,08 ha w Strzałkowie
  Grunt rolny 1,08 ha w Strzałkowie
  Cena: 49 600 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:

Niezależny portal Nasza Mława obiektem ataku po propozycji debaty

-

Najpierw odmówili udziału w debacie, teraz wspólnie uderzają w niezależny portal Nasza Mława. Trzech z pięciu kandydatów, którzy będą ubiegać się o stanowisko burmistrza Mławy, wydało wspólne oświadczenie dotyczące debaty, jaką planował zorganizować portal Nasza Mława. Wyjaśniają w nim, że ich zdaniem „debata służyłaby agitacji wyborczej obecnej władzy, jak to miało miejsce w poprzednich latach”. Nie godzimy się na taki przekaz i nie pozwolimy na szkalowanie portalu i naszej pracy.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy. Portal Nasza Mława nigdy wcześniej żadnej debaty nie organizował. Byłoby to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej dziennikarskiej historii. Zrezygnowaliśmy z organizacji debaty po tym jak udział w niej potwierdziło tylko dwóch kandydatów. Pozostali trzej „wycofali się rakiem”, a w mailach, które nam przesłali, nie informowali nas o swoich wątpliwościach co do obiektywizmu portalu czy też zmiany terminu debaty na inny. Żaden z komitetów wyborczych nie zgłosił też uwag do przesłanego przez nas regulaminu debaty (zamieszczamy go poniżej), bo ten gwarantował równe zasady wypowiedzi każdemu z kandydatów i jednakowy czas na udzielenie odpowiedzi na zadane przez dziennikarzy pytania. Żaden z komitetów nie podnosił też kwestii udziału w debacie innych mławskich mediów, za to jeden z kandydatów prosił o wcześniejsze przesłanie pytań, jakie dziennikarze mieliby zadać w trakcie debaty. Na to z kolei nie było naszej zgody. Taka debata byłaby farsą.

Debata na burmistrza! Kto podjął RĘKAWICĘ? | Nasza Mława (naszamlawa.pl)

DEBATA WYBORCZA, którą zaproponowała REDAKCJA PORTALU NASZA MŁAWA, miała odbyć się 22 marca 2024 roku w auli Państwowej Uczelni Zawodowej w Mławie. Wydarzenie organizował właściciel i wydawca Serwisu Informacyjnego Nasza Mława za swoje środki. Przekaz z debaty miał być transmitowany na żywo na YouTube oraz na stronie Facebook Naszej Mławy gdzie mamy ponad 51 tysięcy odbiorców. Nie jest wykluczone, że transmisja szłaby również w innych przekazach, gdyż nie zamierzaliśmy ograniczać dostępu do transmisji nikomu.

Portal Nasza Mława ma 51 tysięcy obserwujących na Facebooku. Pracują w nim ludzie, którzy są rzetelni i odpowiedzialni, mają ogromną wiedzę oraz odpowiedni warsztat dziennikarski. Powaga tematu i szacunek wobec wykonywanego zawodu nie pozwoliły nam na organizację debaty, w której udział zadeklarowało tylko dwóch z pięciu kandydatów. Byłaby ona niemiarodajna i dopiero wówczas – słusznie zresztą – pozostali kandydaci i nasi czytelnicy mogliby zarzucać nam brak obiektywizmu. Jesteśmy przekonani, że żadna szanująca się redakcja w podobnej sytuacji debaty też by nie zorganizowała.

Portal Nasza Mława jest portalem niezależnym, niezwiązanym z żadną władzą, partią czy urzędem. Nigdy nie prezentowaliśmy treści dotyczących miasta i samorządu za pieniądze. Nie zawieramy umów na tzw. promocję dotyczącą publikacji materiałów np. z posiedzeń Rady Miasta Mława czy Rady Powiatu Mławskiego (choć wiemy, że lokalne media w Mławie innych miastach taką praktykę stosowały). Umowy takie nawet jeśli zawierają klauzulę o wolności dziennikarskiej w naszej opinii i tak swobodę tej wypowiedzi odbierają. Wolimy mieć mniej w kieszeni, a zachować prawo do dziennikarskiej krytyki. Chwalimy władzę kiedy uznamy, że na to zasługuje. Ganimy i punktujemy kiedy jest taka potrzeba.

Debata wyborcza to nie jest rozmowa, to nie czas na wymianę poglądów. Debata wyborcza to jest konkret przez wielkie „K”, to jedno z najtrudniejszych wyzwań, z jakim w kampanii przedwyborczej mogą zmierzyć się kandydaci. Dodatkowo debata wyborcza w odróżnieniu od innych debat kieruje się twardymi i ściśle określonymi zasadami. To nie jest miejsce do luźnego prezentowania programu wyborczego, jak to ma miejsce podczas spotkań z mieszkańcami, roznoszenia ulotek wyborczych itp. To czas, w którym kandydaci muszą wykazać wiedzą i inteligencją. Debata może zadecydować o wygranej lub przegranej w wyborach. Dlatego w opinii naszych czytelników nie wszyscy podjęli to wyzwanie.

Nieuczciwe i wręcz haniebne jest oskarżanie portalu o planowaną agitację podczas debaty i podawanie tego argumentu jako powód rezygnacji z udziału w niej.

Każdy z kandydatów mógł wziąć w niej udział na równych zasadach, przy czym oczywiste jest, że obecny burmistrz z racji doświadczenia związanego z pełnioną funkcją i faktu sprawowania władzy w mieście od wielu lat ma przewagę nad pozostałymi kandydatami. Zaproszenie go do udziału w debacie nie ma nic wspólnego z agitacją. W wielu miastach kontrkandydaci mierzą się w wyborach właśnie z ubiegającymi się o reelekcję burmistrzami i prezydentami, aby ich pokonać w debacie, muszą wykazać się precyzją, ogromną wiedzą i co tu kryć – umiejętnościami retorycznymi. Tak było też kilka lat temu w Ciechanowie gdy niespodziewanie władzę przejął niespełna 30-letni Krzysztof Kosiński. W wyborach pokonał wieloletniego prezydenta miasta Waldemara Wardzińskiego. Nigdy w swojej kampanii wyborczej nie skarżył się, że urzędujący prezydent ma nad nim przewagę z racji pełnionej funkcji.

Czytelnicy Naszej Mławy, jak widać po komentarzach, boleśnie zweryfikowali decyzję kandydatów dotyczącą odmowy udziału w debacie. Ich wspólne oświadczenie uderzające w portal Nasza Mława w opinii wielu osób jest próbą ratowania wizerunku. A deklaracje chęci udziału w debacie w II turze wydają się być żartem, wszak jeszcze nie wiadomo czy i kto do drugiej tury wejdzie.

Jednocześnie dziękujemy kandydatom – Sławomirowi Kowalewskiemu oraz Pawłowi Stęplewskiemu – którzy podjęli rękawicę i zgodzili się na udział w debacie na burmistrza ORGANIZOWANEJ PRZEZ SERWIS INFORMACYJNY NASZA MŁAWA.

Przypomnijmy. UDZIAŁ w debacie wyborczej — organizowanej przez Redakcję Serwisu Informacyjnego Nasza Mława — ZADEKLAROWAŁO dwóch kandydatów na fotel burmistrza miasta Mławy: Sławomir KOWALEWSKI — KWW SŁAWOMIRA KOWALEWSKIEGO lat 60, Paweł STĘPLEWSKI — KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY lat 39.

RĘKAWICY NIE PODJĘLI następujący kandydaciFilip Tomasz Kowalczyk — KKW KOALICJA OBYWATELSKA lat 32, Piotr Jankowski —  KWW PIOTRA JANKOWSKIEGO lat 46, Marcin Burchacki — KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI lat 47.

Prezentujemy regulamin debaty, który otrzymali wszyscy kandydaci. Rozmowy o naszej inicjatywie toczyły się wcześniej i mieliśmy informacje, że w wyborach będzie 6, a nie 5 kandydatów.

REGULAMIN debaty wyborczej organizowanej przez portal Nasza Mława

Redakcja Portalu Nasza Mława

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
66 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mateusz
Mateusz
22 dni temu

Ci ludzie pogrążaja się obarczając Naszą Mlawę . Jestem z Wami , Nasza Mlaws

Ząbek.
Ząbek.
23 dni temu

Sławek pokaż jaki Kozak jesteś po 3 kadencjach i rozjedz tego z konfy. Beka będzie jak on Cię rozjeździe. Więc dawaj na debatę bo się nigdy nie przekonamy kto jest lepszy.

mławiianka
mławiianka
Odpowiedź do  Ząbek.
23 dni temu

Przecież nie ma debaty. Brałeś coś?

Jurek
Jurek
23 dni temu

Wydając oświadczenie strzelają w stopę, zupełnie nie myślą. Wydawało się że chociaż ten Burchacki będzie, ale on też wymiękl. Kiepściutko, a był sekretarzem u Kosińska

Dyzma
Dyzma
23 dni temu

Nie stanęli , bo nie umieją się wypowiadać, to proste

Imię/pseudonim
Imię/pseudonim
23 dni temu

Jankowsky woly działke sprzątać. Kowalczyk z usmianej Polski już jest pasek. Burchacki za 5 lat przejmie Ratusz.

TR
TR
23 dni temu

Trzymajcie się NASZA MLAWA

Toronto
Toronto
23 dni temu

Jestesmy z Wami Nasza Mlawa. WOLNE MEDIA !!!

Sydney
Sydney
23 dni temu

Brawo Nasza Mlawa. Jestescie slawni. Niie dajcie sie zmarginalizowac zadnej parti politycznej. Tu ewidentnie idzie walka o niezaleznosc wolnych mediow. Przesyłam do innych wolnych mediow. Trzymajcie sie. Redakcja z Sydney

Gufrjg
Gufrjg
23 dni temu

Znowu cenzura. Nie zamieszczono wszystkich komentarzy.

Witold Wilanowski
Witold Wilanowski
Redaktor
Odpowiedź do  Gufrjg
23 dni temu

Wyzwisk i bluzgów nie puszczamy

W sedno
W sedno
Odpowiedź do  Gufrjg
23 dni temu

Dobrze się czujesz? Przecież jest Twój kmentarz że nie ma Twojego komentarza.

Czytelniczka
Czytelniczka
23 dni temu

To chyba pierwsza w historii wyborów samorządowych sytuacja, w której debata która się nie odbyła może zadecydować o przegranej lub wygranej 😉

Dotąd tylko debaty, które się odbyły miały taką moc.

Daro
Daro
Odpowiedź do  Czytelniczka
23 dni temu

Sama dyskusja o debacie ma wzięcie. Pomyśleć jakie wzięcie miałaby debata. Słaba strategia Panowie.

Czytelniczka
Czytelniczka
23 dni temu

Nie wiem kto podpowiedział tym panom, żeby wycofali się z debaty. To był jeden strzał w kolano. Drugie kolano przestrzelili siebie wydając to oświadczenie, w którym próbowali zrzucić odpowiedzialność za swoje decyzje na dziennikarzy wysuwając obrzydliwe wręcz oskarżenia. Co miała zrobić redakcja żeby się bronić. Opublikować regulamin. Tylko kto z was go przeczytał?
Ci panowie przestraszyli się debaty, zamiast widzieć w niej swoją szansę. Wszyscy mają wspólnego „wroga”. W regulaminie jest napisane, że po wyczerpaniu puli pytań każdy z nich mógłby zadać dwa pytania kontrkandydatom. I tu była furtka do wykorzystania. To jest aż 8 pytań, które można było zadać Kowalewskiemu, można było się do tego solidnie przygotować, nawet porozumieć żeby pytania się nie powtarzały i mocno wypunktować ostatnia kadencję. Wystarczyło pomyśleć. Nie wiem kto prowadzi im kampanię wyborczą, ale ja bym już tej osobie podziękowała. Przykro powiedzieć, ale mogli wygrać a pokazali brak doświadczenia i jeszcze teraz zachowują się jak chłopcy w piaskownicy, którzy ją popsuli i mówią wszystkim, że piaskownica była zła. No sorry panowie. Powinniście przeprosić. Na debatę już za późno bo niedługo cisza przedwyborcza.
Ubiega się się o najważniejsze w mieście i najbardziej prestiżowe stanowisko, a pokazaliście swoją ignorancję wobec mieszkańców i jeszcze uderzyliscie w dziennikarzy. Wszystkich, nie tylko tych z nim. Czytałam wasze oświadczenie.

Kkkk
Kkkk
23 dni temu

Brawa dla Portalu! Poza aktualnym Burmistrzem, ludzie nie wiedzą kim są pozostali kandydaci i co oferują. Debata jest doskonałą okazją do zaprezentowania siebie i swojego programu. Panowie, którzy odmówili udziału zachowują się jakby byli starymi wygami, których każdy zna i nie trzeba ich przedstawiać. Skoro nie zależy im na przedstawieniu się mieszkańcom to czy będzie im zależało na naszych interesach? To jest bardzo arogancka postawa, a my, mieszkańcy nie jesteśmy tylko głosami wrzucanymi do urny. Zastanówcie się czy chcecie mieć takiego gospodarza, który już przed wyborami was lekceważy.

mławianka
mławianka
23 dni temu

Znów komentarze dodawane są wybiórczo.

Odp.do mlawianki
Odp.do mlawianki
Odpowiedź do  mławianka
22 dni temu

Przecież jest Twój komentarz

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Odp.do mlawianki
22 dni temu

Co ty wiesz…

Sławomir
Sławomir
24 dni temu

Udział w debacie powinien być nawet obowiązkiem. Banery i filmy to nie wszystko. Rządzić chcą, ale mówić publicznie nie. Brawo NM

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Sławomir
24 dni temu

Czemu nasz@mlawa nie zorganizowała debaty wspólnie z innymi mediami?
Chciała debaty, to powinna najpierw dogadać się z innym popularnym portalem stojacym w opozycji do naszejmławy, żeby było przejrzyście

DODURNEJMŁAWIANKI
DODURNEJMŁAWIANKI
Odpowiedź do  mławianka
22 dni temu

A czemu nie budujesz swojego domu na działce sąsiada?

Starosta
Starosta
24 dni temu

Młody z konfy pokazał starym wyjadaczom, że czas przewrócić im te stołki i wprowadzić coś nowego. Ma mój głos.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Starosta
24 dni temu

Konfę ten portal także faworyzuje, bo ma zbieżne poglądy.
Ustawka to była I tyle. Nie przyjmuję żadnych tłumaczeń. Te wyjaśnienia to tylko chęć dokopania pozostałym trzem kandydatom i dalsze promowanie Kowalewskiego, bo wiadomym że to będzie najlepsza reklama dla Kowalewskieggo. Redakcja przesadziła i celowo pogrążyła kandydatów.

Neron
Neron
Odpowiedź do  Anonim
24 dni temu

Chciałbym zobaczyć w jakim artykule była faworyzowana konfa?. Pierwszy raz od wyborów jest o nich zmianka na tym portalu. Kowalewski się przejechał bo myślał, że wszyscy kontrkandydaci się wystraszą, a tu młody twardo chcę mieć z nim debatę, a burmistrz ucieka, a kandydat z konfy go ciśnie na to debatę bo wie że jak będą pytania od mieszkańców to go zjedzą, a ten Stęplewski tylko zyska.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Neron
24 dni temu

Och, nie żartuj, na tym portalu tylko o manifestacjach Konfy jest głośno, nie wspiera ale popiera.

do mławianki
do mławianki
Odpowiedź do  mławianka
23 dni temu

Głosno to było ze strajku przedsiębiorców. Nie potrafisz „mławianko” dwóch całkiem innych partii rozróżnić to jakim cudem rozróżniasz czarne od białego?

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  do mławianki
22 dni temu

Nie tylko… o Konfederacji w zawoalowany sposób na tym portalu dobrze się mówi. Pan redakto też zdaję się popiera konfę.

Wojtek
Wojtek
Odpowiedź do  Neron
23 dni temu

Miał być Bulanda ale za młody, wiec podmienili.
Burmistrz też spękał, nie zna zawodnika, to nie chce z nim rozmawiać publiczne, konfederacja często jest nieobliczalna.

mławiak
mławiak
Odpowiedź do  Wojtek
23 dni temu

Coś w tym jest.

Czytelniczka
Czytelniczka
Odpowiedź do  Wojtek
22 dni temu

Akurat burmistrz na debatę się zgodził.

Uki
Uki
Odpowiedź do  Anonim
23 dni temu

Tak się składa, że jestem z Konfederacji. Pozdrawiam Cię jako Wiceprezes. Zapraszam do zapoznania się z naszym programem wyborczym [WYMODEROWANE] Nie wiem, gdzie wyłapałeś tą faworyzowanie nas?! Nasz kandydat Paweł Stęplewski pokazał, że w tym całym medialnym przedwyborczym show liczy się coś więcej – wyborcy. Uważamy, że nie chodzi o to by podejmowali swój wybór na zasadzie ładny baner czy piękne hasełka. Nie boimy się bronić na żywo swojego programu bo wierzymy w niego jako chyba nieliczni z tej całej grupy Panów. Kiedy jeszcze nie byłem działaczem a interesowałem się polityką nie tylko krajową, ale i lokalną sam chodziłem na takie debaty. Uważam, że są nam bardzo potrzebne. Pisząc nam mam na myśli też wyborców, bo przecież każdy z nas nim jest bez względu na to kogo reprezentuje. Gdybyśmy nie mieli swojego kandydata to przecież musieli byśmy kogoś poprzeć. Nie poparli byśmy na pewno aktualnego burmistrza. Jednak patrząc na to jak reszta wycofała się z tej debaty to szczerze mówiąc miałbym niezły mętlik w głowie kogo wybrać. Bo to niestety bardzo słabo wygląda. Na szczęście nie mam tego dylematu. Bo Paweł Stęplewski pokazał, że ma przyrodzenie tam, gdzie powinien mieć każdy facet. Czasem nie chodzi o to by liczyć korzyści a uszanować nas wyborców. Bo to my jesteśmy najważniejsi w tej batalii…

Czytelniczka
Czytelniczka
Odpowiedź do  Anonim
23 dni temu

Aha, czyli kandydatom wolno pomawiać nm a redakcja ma siedzieć cicho i się nie odzywać jak ja obrażają.

Marian
Marian
24 dni temu

No właśnie słyszałaem że kandydatów strach obleciał a tu proszę dodatkowo taka historia. Próba usprawiedliwienia kosztem portalu. Wstyd panowie kandydaci przez małe k

Wojtek
Wojtek
Odpowiedź do  Marian
23 dni temu

A ja widzę że to portal się tłumaczy i ogrzewa kotleta dla burmistrza.

AG.
AG.
24 dni temu

TYCH TRZECH KOALICJANTÓW DOKONAŁO SAMOZAORANIA

zosia
zosia
Odpowiedź do  AG.
23 dni temu

No na pewno. Bardzo dobrze zrobili, ludzie wiedzą na kogo głosować.

mławianka
mławianka
24 dni temu

Czy ktoś tu chciał powiedzieć, że Pan Krzysztof Kosinski brał udział w debavie z Panem Wardzińskim?
Coś mi się wydaje, że byla to normalna kampanią wyborczą vez żadnej debaty.
Ciechanowianie mieli po prostu dość rządów Wardzińskiego i tyle, a ponadto wykazali się odwagą i zagłosowali na młodego człowieka, który miał swoją wizję na Ciechanów.
Mławianka brak cywilnej odwagi, boją się zmian. Obecny burmistrz niczym prezes PiS ma stały elektorat 60+, elektorat, który wie że udział w wyborach to obowiązek, który jest łasy na miłe gesty, na te niskie ukłony i całowanie po rączkach i który nie lubi zmian – ot i wszystko.

Moim zdaniem portal nasz@mlawa tym artykułem pokazuje wyraźnie po czyjej stronie stoi i podkreśla to, że dąży do pogrążenia pozostałych kandydatów.
Zawsze słowa krytyki pod adresem obecnego burmistrza były na tym portalu wymoderowane lub komentarze że słowami krytyki nie ukazywały się. Nie wybierajcie się stronniczości, bo się jej wypieracie jak żaba błota.

Normal
Normal
Odpowiedź do  mławianka
24 dni temu

Mławianie też by chcieli zagłosować na kogoś nowego, ja też. Ale napisz, którego z nich wybrać? Nawet nie wiem jak się wypowiadają, jaki mają pomysł na miasto. Niestety same programy wyborcze, niezbyt precyzyjne nie będą wyznacznikiem i kierunkiem dla mnie. Debata byłaby czymś co może dać mi odpowiedź na to na kogo głosować. Ja nie znam żadnego z nich. Kogo mam wybrać? Napiszesz mi?

Wojtek
Wojtek
Odpowiedź do  Normal
23 dni temu

Jeszcze dwa ponad dwa tygodnie kampanii. Jakich spotkasz na ulicy to podejdź i normalnie zapytaj myślę że każdy z nich odpowie na twoje pytanie

Normal
Normal
Odpowiedź do  Wojtek
23 dni temu

Tak? To na tym to polega , żeby kandydata pytać na ulicy? Takie według Ciebie są standardy?

Czarek
Czarek
Odpowiedź do  Wojtek
23 dni temu

Hahaha śmieszny jesteś

Normal
Normal
Odpowiedź do  mławianka
24 dni temu

I jeszcze dodam. Co to za słownictwo? 'Żaba błota…..’ I tym chcesz przekonać do wybrania nowego (lepszego) burmistrza? Tylko nie kieruj mnie na strony kandydatów bo stamtąd mało się o nich dowiem.
Jestem zażenowany, że kandydaci nie chcą się zaprezentować szerzej społeczeństwu. Dla mnie to lekceważenie tych poniżej 60+ , którzy chcieliby coś zmienić. Piszę o tych 60+ bo sama wspomniałaś o wielu ludzi, którzy głosują na Kowalewskiego. Otóż mylisz się mławianko. I na koniec jeśli nie zauważyłaś, że takim postępowaniem kandydaci tylko ułatwiają zadanie obecnemu burmistrzowi to gratuluję inteligencji…..
Sam chcę zmian ale kim ich dokonać? Kowalczykiem? Burchackim? Przekonaj mnie do nich.

Normal
Normal
Odpowiedź do  mławianka
24 dni temu

Masz jakiś pomysł mławianko? Czy potrafisz tylko dawać minusy z różnych źródeł?
Poproszę o coś merytorycznego.

Czytelniczka
Czytelniczka
Odpowiedź do  mławianka
23 dni temu

Była debata Kosiński- Wardziński w TVP Warszawa, nie wprowadzaj czytelników w bład. Prowadził ją Miśtal.

Ona
Ona
Odpowiedź do  mławianka
23 dni temu

Popieram, Burmistrz Ciechanowa za swoje działania dostał mandat bez walki.Muszą go cenić i doceniać bardzo jego wyborcy.Czas to zweryfikował,wielkie brawa dla człowieka.U nas druga tura, to już porażka obecnego burmistrza.

Normal
Normal
Odpowiedź do  Ona
23 dni temu

Nie ma kogoś takiego jak burmistrz Ciechanowa. Niestety w naszej Polsce tak jest, że mimo, że ledwo się przekracza 40 tys to można już mieć Prezydenta (Ciechanów, Sieradz, Skierniewice). Wystarczy, że było się stolicą województwa.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Normal
22 dni temu

Och… czepiasz się słówek, bo nie możesz zaprzeczyć tego, że prezydent Ciechanowa każdą konkurencję by odparł nawet bez żadnych banerów, reklam czy debat..
Jego czyny, działania bronią się same. Tam cały czas coś się dzieje i to na wszystkich płaszczyznach. Jego decyzje są dobre, przemyślane wpływają pozytywnie na postrzeganie Ciechanowa. Ciechanów jeszcze jako miasto wojewódzkie było miastem można powiedzieć zacofanym, to była duża wioska. W porównaniu z tym co było zmienił się bardzo na korzyść, a prezydent Kosiński jest zaledwie 2 kadencje.Mława zaś została daleko w tyle.
Widzę zmiany jakie tam zaszły, bo tam dojeżdżałam swego czasu do szkoły, a w ostatnich latach do lekarza i nie tylko. Miałam okazję być w wielu miejscach i dostrzec zmiany jakie się tam dokonały.

KŁOS
KŁOS
Odpowiedź do  Ona
23 dni temu

Była walka, była debata, leciało w TVP3.

Aga
Aga
Odpowiedź do  mławianka
23 dni temu

Była debata. W TVP Warszawa. Poszukaj sobie w internecie i nie pisz bzdur.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Aga
22 dni temu

Ok, była… widocznie przegapiłam.

Mieszkanka
Mieszkanka
24 dni temu

Ktoś tu nie ma jaj. Ja mieszkam stosunkowo niedługo w Mławie i chciałabym poznać kandydatów podczas takiej debaty, a nie tylko na plakatach wyborczych.

Czytelniczka
Czytelniczka
24 dni temu

Mi się zdaje, że po takim oświadczeniu to Nasza Mława spokojnie do sądu w trybie wyborczym mogłaby pójść, ale oni widać woleli inaczej to załatwić. Odkryli wszystkie karty włącznie z regulaminem. Jeden tekst i pozamiatane na błysk. Brawo! Wszystko jasne. Czekam teraz na kolejne wspólne oświadczenie. A miała być taka nudna kampania 🙂

Marek
Marek
24 dni temu

Dobry, wyczerpujący temat tekst. Gratulacje. Wszystko jasne i czytelne. Niestety, potwierdziło się przypuszczenie o braku odwagi kilku kandydatów. Aż dziwne, że wciąż marzą o drugiej turze.

Iwona
Iwona
24 dni temu

Brawo Nasza Mława! Przepięknie wyjasniliscie panów,którzy stchórzyli.Gratuluję odwagi,bo nie każdy zdobył by się na napisanie takiego artykuły ze względu na hejt,który zaraz się wyleje ,zapewne przez drużyny kandydatów wspomnianych w artykule.

Ktoś
Ktoś
24 dni temu

Portal niby się broni, ale jednak artykuł szkaluje pozostałych kandydatów. Jako bezstronny czytelnik portalu odniosłem wrażenie, że artykuły dotyczące debaty były stronnicze. Poza tym, wystarczy spojrzeć na to czyja reklama kandydata na burmistrza widnieje na portalu strony. Według mnie portal wcale nie powinien umieszczać reklam propagujących kandydatów. Nawet samo stwierdzenie, że jeden z kandydatów ma przewagę z racji swojej posady jest manipulacją.

Witold Wilanowski
Witold Wilanowski
Redaktor
Odpowiedź do  Ktoś
24 dni temu

Proszę pokazać te stronnicze artykuły i podpisać się imieniem i nazwiskiem a nie jak tchórz chować się pod adresem iP. Tchórza czuć z daleka,

Ktoś
Ktoś
Odpowiedź do  Witold Wilanowski
24 dni temu

Wyraziłem swoje zdanie jak ja to wszystko postrzegam. Żyję (jeszcze) w wolnym kraju i mam prawo wyrażać swoją opinię. Poza tym, polityków poznaje się po czynach, a nie po tym co nam elokwentnie obiecują na mównicy.

Sąsiad
Sąsiad
Odpowiedź do  Ktoś
24 dni temu

Tych „trzech muszkieterów” po czynach nie poznasz bo nic nie zrobili, tylko obiecują.

Niegospodarność?
Niegospodarność?
Odpowiedź do  Sąsiad
23 dni temu

A co mogą zrobić? Jakie mają możliwości wykazania się jeśli nie rządzą? Co będą chodniki robić za własne pieniądze? Zawsze ten nie rządzący ma dużo trudniej niż tek który rządzi.
Z natury rzeczy i sprawy już na wstępie burmistrz ma przewagę. Objasniajac to po sportowemu to tak jakby były zawody -bieg na 1000 metrów a jeden z zawodników zaczynałby start z na bieżni z miejsca do mety oddalonego nie 1000 a 800 metrow. Szanse są nierówne. Kontrkandydaci nie mieli możliwości pokazywania się w mediach przez np. 3 ostatnie lata tak jak burmistrz. A to media mają głównie wpływ na postrzeganie kandydatów przez wyborców.

Burmistrz celowo ułożył harmonogram inwestycji żeby ludzie widzieli to przed wyborami. A co mogą zrobić kontrkandydaci? Nic. Przypomnijmy dlaczego nie ma przejścia nad/pod torami kolejowymi w ul. Kościuszki. Burmistrz spóźnił się ze złożeniem wniosku o 1 dzień. To jest kompletna nieudolność i kompromitacja.
Chodzi o to, że można rządzić miastem lepiej. A szczytem arogancji jest ubieganie się o kolejną kadencję. Zachłanność? A może strach przed tym, że do niczego osoba nie nadaje się, tylko do wygrywania wyborów.
Absurdalne rozwiązania inwestycyjne. Przejęcie od PKP starego dworca przyperonowego a następnie zburzenie go i budowa tzw. dworca niby zintegrowanego oddalonego od peronów na Mława Miasto, na koszt mławskich podatników gdy kolej -PKP buduje tego typu dworce na swój
koszt.
Zbudował aleję św Wojciecha tak, że zagrodził dojscie do peronu z poziomu terenu (nie schodów, nie windy). Na dodatek udaje Greka ze nic o tym nie wie, że to wina kolejarzy. Kłamstwo! Teraz gdy zdarzy się ze winda zepsuta starsi i kobiety z dzieckiem w wózku nie mogą pojechać pociągiem z peronu Mława Miasto.

Do ktos
Do ktos
Odpowiedź do  Ktoś
24 dni temu

Dokładnie, świetnie napisane.Kandydatow poznaje się po czynach,dzięki temu ,że stchórzyli można zobaczyc jakimi są kandydatami.Zeby zostać burmistrzem trzeba umieć odnaleźć się w wielu sytuacjach.Co do dwóch kandydatów to nie liczyłam,że cokolwiek mądrego powiedzą na tej debacie ale Pan Marcin stracił właśnie mój głos.Nie spodziewałam się ,że tak schowa głowę w piasek .

Tomasz
Tomasz
Odpowiedź do  Ktoś
24 dni temu

Ma Pan prawo do własnej opinii ale dlaczego pod nickiem a nie pod pełnym imieniem i nazwiskiem ?
Hejter ?

Czytelniczka
Czytelniczka
Odpowiedź do  Ktoś
24 dni temu

Reklama wyborcza jest w wielu mediach i portal nie ma a wpływu na to kto ją u nich wykupi a kto nie tak samo jak inne portale, gazety i lokalne tv, to decyzja komitetów wyborczych gdzie dają reklamę, a gdzie nie. W takim razie żadnych reklam wyborczych w żadnych mediach nie powinno być. Przepraszam ale pisanie prawdy, że urzędujący burmistrz ma przewagę w debacie nie jest stronnicze. To czysta prawda. Kowalewski to stary samorządowiec, ale może przerąbać wybory tak samo jak Wardziński w Ciechanowie. Może o tym wie skoro na kawę zapraszał tego drugiego pana, który się zgodził na udział w debacie. Wie, że gość ma odwagę i wie, że wyborcy też to widzą.

Tęcza kolorowa
Tęcza kolorowa
Odpowiedź do  Czytelniczka
24 dni temu

A burchacki myśli że jak lansuję się z partnerem z Ciechanowa to co to ma mu dać

Rafał
Rafał
Odpowiedź do  Tęcza kolorowa
24 dni temu

Nagrywają tylko filmiki do których długo się przygotowują. Trzeba spojrzeć obiektywnie. Panowie się przestraszyli.
Najbardziej zyskał Kowalewski.
Jeżeli opierają swoje kampanie na strachu i manipulacji to strach pomyśleć co będzie dalej.

BB
BB
24 dni temu

Brawo Nasza Mława, brawo WY. Cóż to za kandydaci? Mówić się boją a rządzić chcą.

Choroba się przedłuża? Jak uzyskać świadczenie rehabilitacyjne?

0
Gdy choroba się przedłuża, a limit dni na chorobowym już wyczerpaliśmy, wówczas możemy złożyć wniosek do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne. Przysługuje osobie, która po wyczerpaniu zasiłku...

Zranił kolegę nożem, wpadł kiedy odwiedził go w szpitalu

0
Nożownik zatrzymany, gdy odwiedzał poszkodowanego w szpitalu. Zarzut uszkodzenia ciała usłyszał 26-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który zranił nożem kolegę. Mężczyzna został zatrzymany tej samej nocy,...

Novdom Naturalnie — nowe osiedle w Mławie [SPONSOROWANE]

0
W Mławie powstaje nowe osiedle, które łączy komfort życia w otoczeniu przyrody z dogodnym dojazdem do pracy i szkoły. Osiedle Naturalnie, zlokalizowane przy ulicy...

Kto tak bałagani w mieście?

7
Kto tak bałagani w mieście? Czytelnicy alarmują, miasto musi sprzątać. - Co do czystości nie trzeba daleko szukać Parkometr w centrum miasta od...
 • Grunt orny 8000 m2 w Strzałkowie, gm. Stupsk
  Grunt orny 8000 m2 w Strzałkowie, gm. Stupsk
  Cena: 37 600 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki pod zalesienie - łącznie 1,2196 ha - Strzałkowo
  Działki pod zalesienie - łącznie 1,2196 ha - Strzałkowo
  Cena: 51 200 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:

Jeśli rozpoznajesz złodziei, powiadom policję

0
Widoczni na zdjęciach mężczyźni, na terenie jednego z mławskich sklepów RTV/AGD, ukradł dwa smartwatche oraz konsolę do gier. Jeśli rozpoznajesz złodziei, powiadom policję.   Wydział Kryminalny...

Rewanż Wkry w derbach. Korona z punktem

0
Jesienią reprezentanci GKS-u Strzegowo triumfowali na boisku w Radzanowie. Teraz doszło do rewanżu, który potoczył już pod dyktando radzanowian. W przypadku pozostałych naszych ekip...

Kontrole na stacjach w Mławie i Konopkach

3
Kontrole na stacjach w Mławie i Konopkach przez dwie ostatnie doby prowadziła mławska policja wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei. Zarówno w dzień, jak...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wieczór autorski z Wiesławą Palewską – Sowińską

0
Na wieczór pełen inspiracji i emocji oraz literackich odkryć zaprasza Wiesława Palewska - Sowińska do sali na dachu Miejskiego Domu Kultury w Mławie 12...

Mundurowi na podium. Złoto i srebro Pucharu Polski

0
Sieradz był organizatorem trzydniowych zawodów Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 wojowników nie tylko z Polski....

Jak działają prasy do tłoczenia oleju? [SPONSOROWANE]

0
Tłoczenie oleju jest procesem, podczas którego dochodzi do wytwarzania oleju, poprzez wyciskanie tłuszczu, oleju z nasion lub surowców roślinnych. Dzięki wykorzystaniu prasy do tłoczenia...

Zakochaj się w koszykówce. Trwa nabór dzieci i młodzieży

0
Power Basket zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia koszykówki. Trwa nabór. Zakochaj się w koszykówce.  Zakochaj się w koszykówce. Trwa nabór dzieci i młodzieży  - Zapraszamy...
- REKLAMA -
66
0
Przejdź do komentarzyx