środa, 24 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościNiech projektant stanie z nami twarzą w twarz!
- REKLAMA -
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:

Niech projektant stanie z nami twarzą w twarz!

-

Takie żądanie padło na dzisiejszym spotkaniu, do którego doszło w Morawach (gm. Stupsk). O kłopotach mieszkańców spowodowanych inwestycją realizowaną przez powiat pisaliśmy wczoraj. Po naszej interwencji sprawą zainteresowały się także inne media.

- R E K L A M A -

droga konopki morawy 1Przypomnijmy. Trwa przebudowa drogi Konopki-Dąbek. Problem w tym, że została ona mocno podwyższona, a wraz z nią także powstający tam chodnik i ścieżka rowerowa. Zgodnie z planem są one budowane wzdłuż ogrodzeń posesji i niemal do nich przylegają. Różnica w poziomie gruntu (między nową drogą i chodnikiem, a podwórkami mieszkańców) wynosi około pół metra. W miejscach, w których są bramy wjazdowe na posesje stanęły „betonowe zapory”. Żaden samochód nie jest w stanie ich pokonać. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dziś (26 września) do Moraw przyjechali przedstawiciele firmy Strabag, która wykonuje roboty. Nie chcieli jednak z nami rozmawiać z uwagi na „brak upoważnienia do wypowiadania się w mediach”. Na miejscu pojawił się też Jacek Świderski, wójt gminy Stupsk i Leszek Ślubowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie.

– Nie godzimy się na to, co tu zostało zbudowane. Albo to będzie naprawione i będziemy mogli wjechać własnymi samochodami na własne posesje, albo weźmiemy sprawy w swoje ręce i rozwalimy te barykady.  Mogą nas państwo podać do sądu. Wtedy my podamy do sądu starostwo, bo to co tu jest zrobione to jest kpina! – grzmieli mieszkańcy Moraw.

 

– Droga jest zbudowana poprawnie, chodzi o jej spadek w określoną stronę i o to żeby woda opadowa nie DSC 0261wpływała na państwa posesje. Tu nie ma innej możliwości. To jest projekt unijny i musi zostać wykonany. Możemy państwu zaproponować usypanie kruszywa na posesjach tak żeby umożliwić państwu dojazd. – mówił dyrektor Ślubowski.

To rozwiązanie dla mieszkańców nie było jednak do przyjęcia. Wiąże się bowiem z koniecznością uniesienia o kilkadziesiąt centymetrów bram wjazdowych. Inne bardziej kompromisowe  zaproponował wójt Jacek Świderski.

DSC 0275– Wystarczy zniwelować wysokość chodnika we wjazdach i wykonać łagodne przełamanie w miejscu gdzie są bramy. Na pewno nie unikniemy lekkiego ich podniesienia, podobnie jak i gruntu od strony posesji, ale myślę, że będzie ono do zaakceptowania przez większość mieszkańców – mówił.

Wstępnie zgodziła się na nie spora grupa osób, gotowa nawet na podpisanie oświadczeń, że w przyszłości nie będą wnosić roszczeń w związku z napływem wody opadowej na działki, ale gdy dyrektor PZD poinformował, że wjazdy można w ten sposób obniżyć maksymalnie o 20 cm – mieszkańcy natychmiast się wycofali. Ich zdaniem to w żaden sposób nie rozwiązałoby problemu.

Ostatecznie zażądali spotkania z osobą, która zaprojektowała drogę i chodnik i wjazdy na posesje.

– Niech do nas projektant przyjedzie, zobaczy swoje dzieło i powie nam jak mamy teraz wjeżdżać i wyjeżdżać samochodami. Niech pokryje koszty podwyższenia bram i ogrodzeń. Niech stanie z nami twarzą w twarz i zaproponuje jakieś rozwiązanie. Jesteśmy gotowi na kompromis, ale taki, który zagwarantuje nam możliwość korzystania z wjazdów. Może i jesteśmy prostymi ludźmi ze wsi, ale na pewno nie głupimi. Drogę dostosowuje się do potrzeb ludzi, a nie odwrotnie, a o tym chyba projektant zapomniał – mówili rozgoryczeni .

Po publikacji pierwszego artykułu na ten temat skontaktowała się z nami przedstawicielka Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Mławie z prośbą o podkreślenie, że PINB w Mławie nie był poinformowany o problemach związanych z budową drogi, a inspektor nadzoru jaki pojawił się w miejscu inwestycji, był osobą nadzorującą budowę najprawdopodobniej z ramienia jej wykonawcy.

- R E K L A M A -
Viaamil
Sourcered.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
niezależny
niezależny
6 lat temu

do Anonim: Jeśli to prawda co napisałeś to Starosta potraktował was jak kmiotki… Jak już pisałem na innym portalu nie zapomnijmy oddać głosu w zbliżających się wyborach na Pana Konrada…

Anonim
Anonim
6 lat temu

pop A co bys zrobil jak nie ma cie w domu a wracasz i masz wszystko pod wiazdem zrobione?? Od pierwszego momentu gdy droga byla robiona juz byly protestyt, ale gdy ludzie pojechali do starosty cytuje jego slowa ,, Chcielisci drogi to ja macie ,, Potem byl smiech z jego ust .Wiec teraz kazdy sie broni ,a ktos to PODPISAL

pop
pop
6 lat temu

a czemu mieszkańcy krzyczą po ukończeniu drogi niemal, gdzie byli gdy widzieli jak wysoko powstaje chodnik? z drugiej strony, czy wykonawca prac budowlanych nie zorientował się że jest coś nie tak? polskie absurdy!!!

Pająk
Pająk
Odpowiedź do  pop
6 lat temu

Krzyczeli juz od początku tylko dopiero teraz media się zainteresowały 🙂

Mieszkaniec
Mieszkaniec
Odpowiedź do  pop
6 lat temu

Mieszkanom od poczatku sie to nie podobalo ,a drogie to robili biegusiem jak zorientowali sie ze zaczyna sie cos dziac . A nawet powiem do tego ze pracowali całą niedzielę zeby zrobic jak najwięcej . Asfalt byl migiem polozony od strony wewnętrznej .

odd
odd
6 lat temu

Z zakupem volvo nie był nie było takich problemów

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  odd
6 lat temu

No to akurat to jest pikus szczerze.

Pietruś z hat-trickiem. Zmiany w Radzanowie

0
Ruszyły na dobre przygotowania naszych zespołów do rozgrywek piłkarskiej ligi okręgowej i A-klasy. Miniony weekend przyniósł solidną porcję spotkań kontrolnych. Najbardziej aktywni okazali się...

Trzymasz donice z kwiatami na balkonie, uważaj na mandat

0
Dekorowanie balkonów donicami z żywymi kwiatami takimi jak: pelargonie, begonie, petunie, bratki, lawenda czy mięta może skończyć się mandatem. Uprawiając je, trzeba uważać, by nie...

Oszukują na wakacyjne apartamenty

0
Wakacje w pełni. Uwaga, oszukują na wakacyjne apartamenty. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się kosztowne. Umieszczają w Internecie na...

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Harmonogram

0
W Mławie już jutro 23 lipca odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski 34. To Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, w którym udział weźmie ponad 160 zawodników z...
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

Student idzie do wakacyjnej pracy. Co z ZUS?

0
Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej że za studenta do ukończenia...

Trzech graczy potwierdzonych. Zwycięski dwumecz

12
Do startu nowego sezonu w trzeciej lidze pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dlatego przygotowania Mławianki nabrały rozpędu. Działacze potwierdzili do gry trzech nowych zawodników. Natomiast...

O czym pamiętać kompletując zestaw do nawadniania ogrodu? [SPONSOROWANE]

0
Kompletowanie zestawu do nawadniania ogrodu to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego i pięknego otoczenia wokół domu. Nawadnianie jest niezbędne, aby rośliny mogły prawidłowo się...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wakacje z Maxem i nie tylko. Harmonogram zajęć w Mławie

0
Wakacje z Maxem i nie tylko. Wakacyjny wypoczynek w mieście może być atrakcyjny. Poniżej harmonogram zajęć w Mławie na kolejny tydzień.   Kolejny tydzień wakacji w...

Poranki z bajką dla dzieci w Mławie

0
Na poranki z bajką mławskie dzieci (w wieku 5-8 lat) zapraszają, przedstawiciele Fundacji „Lepsze start”.  Podczas bajkowych spotkań najmłodsi poznają świat emocji, wyobraźni i...

Jaka będzie pogoda?

0
Upały dały się we znaki. Lato w pełni. Jaka będzie pogoda na najbliższe dni na Mazowszu? Czy nacieszymy się jeszcze latem?   IMGW zapowiada upalny początek...

W 1979 roku przez Mławę przeszedł barwny korowód

0
Dni Mławy za nami. 13 lipca 2024 roku — w 595 rocznicę — uczciliśmy nadanie naszemu miastu praw miejskich. Mławski oddział archiwum państwowego przypomniało...
- REKLAMA -
7
0
Przejdź do komentarzyx