niedziela, 03 grudnia 2023
naszamlawa.plWiadomościLudzie nie mogą wyjechać z własnych podwórek. Będzie pozew przeciwko starostwu?
- REKLAMA -
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Ludzie nie mogą wyjechać z własnych podwórek. Będzie pozew przeciwko starostwu?

-

To skandal! – mówią mieszkańcy Moraw (gm. Stupsk). I zapowiadają, że jeśli nic się nie zmieni, złożą pozew zbiorowy przeciwko mławskiemu starostwu. Inwestycja realizowana przez powiat zablokowała im wjazdy na posesje.

- R E K L A M A -

– Od wielu dni nikt z nas nie może wjechać, ani wyjechać samochodem. Ci, którzy zostawili auta w garażach albo na podwórkach są w najgorszej sytuacji. Samochody dosłownie tam utknęły. Jeśli będzie pożar, to żaden wóz strażacki się do nas nie dostanie – tłumaczą nam zdenerwowani. I dodają, że lada dzień ten sam problem będą mieć mieszkańcy Konopek. A za jakiś czas także i ci z Dąbku.

droga konopki morawy 5Chodzi o drogę, której przebudowa ruszyła kilka tygodni temu. Zgodnie z projektem mocno ją podwyższono. Podobnie rzecz ma się z chodnikami i ścieżką rowerową, które zgodnie z planem są budowane wzdłuż posesji mieszkańców i niemal przylegają do ogrodzeń. Efekt jest taki, że różnica w poziomie gruntu pomiędzy tym co jest, a tym co było wynosi około pół metra, a czasami nawet więcej. W miejscach, w których są bramy wjazdowe na posesje stoi teraz „betonowa zapora” takiej właśnie wysokości.

– Projektant był pijany czy może ślepy, nie zauważył wjazdów i tego że tu mieszkają ludzie? A może starostwo kupi nam monster trucki, bo nawet ciągnik przez coś takiego nie przejedzie? – złoszczą się mieszkańcy Moraw.

Pytamy, czy o sprawie powiadomiono nadzór budowlany?

– Oczywiście, był tu nawet przedstawiciel tego urzędu. Pochodził, popatrzył, powiedział, że załatwi mi kogoś kto mi bramę wyżej przespawa i zażądał kawy – mówi nam pani Agnieszka. – W starostwie też byliśmy- dodaje. Pani wicestarosta jak to zobaczyła, to się za głowę złapała. Inaczej zareagował pan starosta. Problemu nie widział. Zapytałam więc czy dałby sobie zbudować coś takiego we wjeździe? – odpowiedział, że tak.

Redakcja „Naszej Mławy” skontaktowała się ze starostwem.

– Wiemy już o tym problemie, w piątek rozmawiałam z przedstawicielami Moraw. Dziś rano na miejscu ma się pojawić dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Ma sprawdzić jak rzeczywiście wygląda ta sytuacja. Budowa drogi jest realizowana zgodnie z projektem, to co jest w pasie drogowym musi być zrobione. Jeżeli zajdzie potrzeba to będą podejmowane dalsze działania, nie zostawiamy tego tematu. Jeśli jest problem to musi być rozwiązany. To nie pierwsza droga, która jest podnoszona i okazuje się, że jest problem z usytuowaniem posesji. Tej drogi nie dało się inaczej zaprojektować, tym zajmował się fachowiec i to, jak sądzę, było najbardziej optymalne rozwiązanie – usłyszeliśmy od wicestarosty Barbary Gutowskiej.

droga konopki morawy 15
Jedyna posesja, na której wykonawca jeszcze nie zrobił krawężników

Co ciekawe jedynym wjazdem w Morawach, wzdłuż którego dotąd nie pojawiły się krawężniki i wysoka podbudowa pod chodnik jest wjazd na posesję, na której wykonawca robót (korzystając z uprzejmości jednego z mieszkańców Moraw) pozostawia ciężki sprzęt budowlany.

– Doskonale wie, że jeżeli go zbuduje to sam tam nie wjedzie. Sąsiad, który początkowo chciał być uprzejmy, gdy zorientował się, co nam zafundowano, powiedział wykonawcy, że sprzęt ma zniknąć z jego posesji – mówią mieszkańcy.

Przypomnijmy. Na przebudowę drogi Konopki-Dąbek mławskie starostwo pozyskało ponad 9 mln zł unijnego dofinansowania. Prace mają zakończyć się w połowie przyszłego roku.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Rozczarowana
Rozczarowana
6 lat temu

Mam podobny problem, tylko w powiecie Żuromin.Starostwo wybudowało drogę i chodnik, gdzie też podniesiono drogę. Nikt z projektantów nie zapoznał się ze specyficznym położeniem naszych działek (pola są położone wyżej niż nasz posesje) i gdy zaczyna padać deszcz woda spływa z pól i zalewa nam podwórka i piwnice. Zwracaliśmy się do starosty, to stwierdził, że wszystko jest zgodne z planem a problem pozostał. W naszym kraju żaden urzędnik nie odpowiada za nic, robią co chcą i mają zawsze racje i traktują nas jak głupich. To oni powinni nam pomagać gdy potrzebujemy od nich pomocy,a my im jesteśmy potrzebni tyko przy wyborach do koryt.

olo
olo
6 lat temu

O co tyle krzyku. TAK wysokie krawężniki można spotkać w takich wielkich i światowych metropoliach jak Kair itp. Jest plus bo nikt nie zaparkuje samochodu i zablokuje wjazdu

ZZ
ZZ
6 lat temu

„okazuje się, że jest problem z usytuowaniem posesji” czy mi sie wydaje czy ta pani 'staroscina’ twierdzi ze ludzie zle pobudowali domy bo nie przewidzieli ze za kilkadziesiat lat miasto im tak wspaniala droge wybuduje…. przeciez to jest jakas zenada. w normalnym kraju po czyms takim cala rada powiatu ze wstydu by sie do dymisji podala ale tutaj to normalka.[wymoderowano] ze starostwa tylko kolejne Volva bedzie kupowal od znajomkow

Wujek sama prawda
Wujek sama prawda
6 lat temu

Ale to są jaja. „to nie pierwsza droga z takim problemem” i nadal robią tak samo i wszystkich olewają. A junijna kaska leci. Może trzeba było jednak zaprojektować te wjazdy, heloł?

zainteresowany
zainteresowany
6 lat temu

fachowiec optymalne czy ta Pani wie co mówi przecież on nawet nie był na miejscu. Moim zdaniem optymalnie to znaczy jak najniższym kosztem a urzędnicy się pod tym podpisali a za te ponad piętnaście milionów złotych za dziewięć kilometrów to niech teraz STRABAG popodnosi ludziom wjazdy lub ci co zatwierdzili ten chory projekt!!

Król Julian
Król Julian
6 lat temu

Ale akcja…. sam mistrz Bareja lepiej by tego nie wymyślił hahahaha 😀 Gdyby żył to miałby materiał na dobrą komedię o absurdach związanych z polskimi przepisami i działaniami władz.

aneta
aneta
6 lat temu

Szok.

Her
Her
6 lat temu

Ale takie sytucje można spotkać prawie wszędzie w Mławskich urzędach. Na podium i tak znajduje się wydział komunikacji! Pora się wziąć za nich bo myślą, że są nietykalni!

Ania
Ania
6 lat temu

Zeby zamknac branke trzeba bylo taczke piasku wywiesc

Tomasz
Tomasz
6 lat temu

To są skutki braku odpowiedzialności urzędników państwowych za swoje decyzje, ktoś to zaprojektował, ktoś zatwierdził, kierownik budowy nadzorował i tak dalej …

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

A kierowcy tam pracujący nie patrzą jak jeżdżą

Roman
Roman
6 lat temu

Co to ma byc ?

Dorota
Dorota
6 lat temu

Komuś się chyba w głowie pomieszało

zainteresowany
zainteresowany
6 lat temu

Projektuj i buduj tak to się teraz robi i jeżeli firma STRABAG miała by wybudować drogę po rzędnych które były musiała by zrobić kanalizację deszczową po całej jej długości a to już by im się nie opłacało.

str8
str8
Odpowiedź do  zainteresowany
6 lat temu

No niestety nie trafiony komentarz. Inwestycja nie jest inwestycją „zaprojektuj i zbuduj”. Proponuje najpierw zapoznac się ze szczegółami, a potem komentowac.

zainteresowany
zainteresowany
Odpowiedź do  str8
6 lat temu

do str8 jeżeli nie jest to projektuj i zbuduj to tym bardziej osoba nadzorująca jest odpowiedzialna za ten bubel

zainnteresowany
zainnteresowany
6 lat temu

Proponuję zajrzeć do planu zagospodarowania przestrzennego czy w ogóle dopuszcza się w naszej gminie podniesienie terenu do takiej wysokości. Z tego co kojarzę to z niektórych działek woda deszczowa spływała do rowu którego teraz niema a tu można by się powołać na art. 29 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 18.07.2001 r..

Pani Aniela Staszewska obchodziła 100. urodziny

0
Jubileusz 100. urodzin 29 listopada 2023 r. obchodziła Pani Aniela Staszewska z Wróblewa w Gminie Radzanów. Mieszkanka gminy Radzanów miała w dniu urodzin niezwykłych...

Mławianka oddała oszustom wszystkie pieniądze i biżuterię

0
76-letnia mieszkanka Mławy oddała oszustom wszystkie pieniądze i biżuterię. Straciła ponad 40 tysięcy złotych. Podała także oszustom swoje szczegółowe dane osobowe.   Mławianka oddała oszustom wszystkie...

Lodowisko w budowie [ZDJĘCIA]

1
Trwają prace nad budową lodowiska w Mławie. Kryty obiekt ma powstać jeszcze w grudniu i będzie czynny sezonowo.    Mławianie z niecierpliwością czekają na lodowisko w...

Mławski ogród świateł [FILM I ZDJĘCIA]

1
Mławski ogród świateł już działa. W parku miejskim w Mławie 1 grudnia o godzinie 16 rozbłysły światła na ozdobnych instalacjach w różnych kształtach.    Mławski ogród...
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Z OSTATNIEJ CHWILI. Paraliż na kolei. Podróżni utknęli w pociągach

1
Paraliż na kolei. Ruch pociągów wstrzymany. Mieszkańcy Mławy utknęli w pociągach Kolei Mazowieckich, które stoją na stacjach. Informują o poważnych problemach.    Z OSTATNIEJ CHWILI. Paraliż...

Intensywne opady śniegu. Zacznie się w piątek

0
Uwaga. Intensywne opady śniegu. Zacznie się w piątek. Miejscami ma spaść nawet pół metra śniegu. Najwięcej popada w Karpatach nawet 40-50 cm śniegu. Porządnie...

Nową drogą z Mławy już można dojechać do siódemki

3
Aleją św. Wojciecha już można dojechać do samej siódemki, czyli od ulicy Kościuszki do starej drogi krajowej. Pierwszy przejazd zaplanowano w piątek 1 grudnia...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Groźne Somsiady. Mistrz z porażką.

0
W minionym sezonie reprezentanci Jokera sięgnęli po mistrzostwo Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu. Tegoroczną edycję ligi zaczęli od wysokiego zwycięstwa. Jednak już w kolejnym pojedynku...

Jak skutecznie wykryć nieszczelności instalacji wodnej?

0
Woda, choć niezbędna do życia, może stać się źródłem problemów, zwłaszcza gdy wycieka z instalacji wodnej. Nieszczelności mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń strukturalnych, a...

Jak pozbyć się wilgoci ze ścian.

0
Wilgoć w mieszkaniu to problem, który dotyka wielu właścicieli nieruchomości, niezależnie od miejsca zamieszkania czy rodzaju budynku. Bez względu na źródło wilgoci – czy...

Kluczowe różnice między rubinem a innymi kamieniami

0
Rubin, zwany również „Królem Szafirów”, to jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Przypisuje mu się symboliczne znaczenie i kojarzony jest głównie z miłością,...
- REKLAMA -
17
0
Przejdź do komentarzyx