niedziela, 28 maja 2023
naszamlawa.plWiadomościMarket przy rondzie. „Tam będą jeszcze większe korki”
- REKLAMA -
Loading RSS Feed

Market przy rondzie. „Tam będą jeszcze większe korki”

-

Mławianin, który codziennie jeździ do pracy w dzielnicy przemysłowej denerwuje się, że kolejny market w okolicach ronda przy ul. Piłsudskiego w Mławie, jeszcze bardziej zablokuje tam ruch.

– Już teraz popołudniu, kiedy kończę pracę robią się tam korki, a jak dojdzie jeszcze jeden duży market, będzie fatalnie. Z parkingów przy tamtejszych sklepach trudno wyjechać, a będzie jeszcze gorzej. Kto pozwolił na budowę takiego budynku w tym miejscu? – pyta czytelnik.

- R E K L A M A -

Wyjaśniamy – pozwolenie na budowę wydaje Starostwo Powiatowe w Mławie, ale przy tym postępowaniu nie uwzględnia się natężenia ruchu na drodze dojazdowej. Podobnie jest w przypadku decyzji o warunkach zabudowy, które wydaje urząd miasta.

– Natężenie ruchu nie jest brane pod uwagę przy wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Z zarządcą danej drogi uwzględniane są jedynie zjazdy na drogę – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa mławskiego ratusza.

Nasi czytelnicy dochodzą także, jaki market powstanie przy rondzie Jana Pawła II. Inwestycję prowadzi firma Penny Lane z Warszawy, która zajmuje się budowaniem obiektów handlowo-usługowych. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, ma to być RTV AGD.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kojot
Kojot
4 lat temu

Jako pierwszy krok wystarczy zmienic sygnalizacje przy TPRS na taka z przyciskiem. Koszt okolo 50 kPLN ale mysle ze warto.

Los
Los
4 lat temu

Panie Antczak… Mówił pan ostatnio o tym, że Kowalewski daje pozwolenie deweloperom na budowanie bloków przy domkach jednorodzinnych, a co robi starostwo?

01A
01A
Odpowiedź do  Los
4 lat temu

Ten brak koordynacji między opinią mieszkanców, władzami miejskimi i starostwem jest dość irytujący. Brak planów zagospodarowania? Celowa niedoróbka, by można było robić to, za co zapłacą zainteresowani, w myśl ” hulaj dusza, piekła nie ma”

pol
pol
4 lat temu

Wymuszanie, stłuczki, korki pojawią się po otwarciu nowej Biedronki w okolicach Jyska. Zapewne wielu kierowców będzie polowało na idealną okazję aby wystartować i wstrzelić się na parking przed marketami.
Już w tej chwili jest trudno skręcić w prawo przed kortami, a za chwilę będzie jeszcze trudniej.

kos
kos
Odpowiedź do  pol
4 lat temu

Przede wszystkim na Sienkiewicza powinny być światła sygnalizacyjne. Mam na myśli skrzyżowanie przy szkole muzycznej lub / albo także przy kortach. Skręcić w lewo w tamtym rejonie to koszmar. Dodatkowo brak oznakowania poziomego (pasów do skrętu w lewo) to kpina na tak ruchliwej ulicy!!! Drogi zarządco !! Ja już nie piszę o skrzyżowaniu przy policji bo cały czas planowana jest tam zmiana organizacji ruchu. Sienkiewicza to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście….. i nadal pozostanie mimo, że Aleja Św,Wojciecha już jest otwarta. PZD naprawdę powinno to przeanalizować.

01A
01A
Odpowiedź do  kos
4 lat temu

Poszerzanie a następnie zwężanie ulic jest dla mnie przejawem niewłaściwego gospodarowania środkami budżetowymi.

kos
kos
Odpowiedź do  01A
4 lat temu

Ale ja tego nie sugeruję. Napisałem tylko o braku odpowiedniego oznakowania poziomego na ulicy Sienkiewicza. Warto się przyjrzeć temu szczególnie przy szkole muzycznej. Kierowcy- by nie tworzyć korków omijają auta z prawej strony skręcające w lewo. To nie jest zgodne z przepisami a do tego bardzo niebezpieczne. Tworzy się chaos, a skręcający w lewo często stoją na środku ”umownego ” pasa i tworzy się kolejna niebezpieczna sytuacja. Wystarczy tam pomalować pasy w taki sposób jak to jest przy kortach. Będzie przejrzyście i bezpiecznie. W czym jest problem, że tak nie jest?

Mateusz
Mateusz
4 lat temu

Przecież punktem sztandarowym jest teraz zwężanie ulic. Podobno wytyczne UE. Pamiętacie ul. Padlewskiego? Zwężona. Pamiętacie ul. Żwirki? Zwężona. Pamiętacie ul. Zuzanny Morawskiej? Zwężona. Pamiętacie ul. Kościuszki ? Też będzie zwężona. Więc po co te dyskusje żeby poszerzyć ul. Piłsudskiego? Chyba tylko żeby ludzi denerwować.

kos
kos
4 lat temu

Robicie aferę z powodu ewentualnego zwiększonego ruchu w momencie gdy powstanie tam sklep. Do tego sklep z elektroniką i agd w którym aż tak dużego ruchu nie ma w porównaniu ze sklepem spożywczym. Przecież wszyscy wiecie i zapewne widzicie, że budowane są tam dwa duże bloki (jeden na Napoleońskiej a drugi na Piłsudskiego). Ktoś kto pojedzie na zakupy do Kauflandu i Stop.Shopu to i tak zaparkuje tam samochód a do nowego sklepu pójdzie te parę metrów. Ruch zwiększy się tam tak naprawdę gdy zamieszka w tych blokach ponad sto rodzin i będą codziennie wjeżdżać i wyjeżdżać – i wtedy dopiero zacznie się problem. Niestety rozwoju miasta nie zatrzymamy a jedyne wyjście ale i kosztowne to poszerzenie ulicy Piłsudskiego do dwóch pasów w każdą stronę lub ewentualnie naprzemiennie dwa pasy w jednym kierunku a potem odwrotnie. Jest tam wystarczająco dużo miejsca (te rowy melioracyjne nie są nam do niczego potrzebne) – Do tego jest to główna droga miasta. Tak szeroka Piłsudskiego może być od ronda przy Kauflandzie aż do Lelewela. Trzeba oczywiście najpierw na to wpaść, zrobić projekt i wystąpić o dofinansowanie. Właśnie w taki sposób zdobywa się punkty Panie Burmistrzu i Panie Starosto. To droga wojewódzka, dlatego pieniądze ”szły by” z kasy województwa.

Adam
Adam
Odpowiedź do  kos
4 lat temu

Pomysł dwóch pasów na Piłsudskiego z pewnością by rozwiązał problem. Po co te rowy melioracyjne ? Już dawno powinny zostać zlikwidowane. Są wiecznie zarośnięte i tylko szpecą. Przecież to główna ulica miasta. Droga wojewódzka więc niech wojewoda na to wyłoży kasę.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
Odpowiedź do  kos
4 lat temu

Dobry pomysł aby poszerzyć ulicę Piłsudskiego likwidując rowy. Ale póki co nie jest to dwupasmówka a bloki i sklepy powstają. Z Żuromina do wiaduktu na wólce jadę 25 minut natomiast od wiaduktu do celu czyli na ulicę Lelewela nawet 40 minut. Każdy nowy obiekt wybudowany na tym odcinku generuje dodatkowy ruch. Co na to kandydaci na burmistrzów i radnych ?

DD
DD
Odpowiedź do  kos
4 lat temu

Każdy nowy sklep czy blok zwiększy ruch na tej ulicy. Więc nie ma o czym mówić. Aby temu zapobiec trzeba ustalić kolejność. Najpierw trzeba budować drogi aby później móc budować sklepy i bloki. Proste jak drut.

mink
mink
Odpowiedź do  kos
4 lat temu

Kos bardzo mi się podoba pomysł 2 pasów na Piłsudskiego i likwidacjo rowów. Ta ulica z rowami wygląda szpetnie. Co na to burmistrz i nowi kandydaci? Cała Piłsudskiego powinna przejść gruntowny remont bo na chwilę obecną jest niewydolna…

ramzes
ramzes
4 lat temu

Jakiś czas temu Burmistrza rzekomo interesował ruch w tym miejscu podobno uzgadniał z Kauflandem dodatkowa drogę dojazdową. Piszę „rzekomo” bo minęło kilka miesięcy i temat jakimś dziwnym trafem ucichł a ponadto pojawia się kolejny sklep. Kolejny raz widać jak Burmistrz traktuje mieszkańców. Poza tym, władze mogłyby coś w końcu zrobić z przejściem dla pieszych przy „teperesach”. To że jest tam sygnalizacja to dobrze ale wystarczy wyposażyć je w „przycisk” i spora część korków by się zmniejszyła. Pan Slubowski z PZD „obiecał” zainteresować się tym, na obiecankach cacankach pozostało a mieszkańcy dalej bujają się w korkach. Teraz będą w jeszcze większych bo widocznie dla Burmistrza i Starosty obecne utrudnienia nie są uciążliwe.

zolty
zolty
4 lat temu

Mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym przy ul.Piłsudskiego polecam kolejny absurd jego rozwiązania na wysokości nowo powstałej stacji paliw.Parking dla pojazdów poprzez likwidację chodnika dla pieszych w obrębie skrzyżowania.Jest tam wiele innych kruczków koligujących z przepisami o bezpieczeństwie, ale widocznie ważniejszy jest interes grup niż bezpieczeństwo obywateli.

kwaśny ogórek
kwaśny ogórek
4 lat temu

Od czego macie obwodnice ? Nikt nie każe tędy jeździć

Do skwaśniałego ogórka
Do skwaśniałego ogórka
Odpowiedź do  kwaśny ogórek
4 lat temu

A od czego Ty masz nogi ? Nikt nie każe Ci jeździć – możesz chodzić.

OFF
OFF
4 lat temu

Proponuję przenieść LG w inne miejsce i po kłopocie.

Kris
Kris
4 lat temu

Wolna Amerykanka z budowaniem wielkopowierzchniowych i wysokich obiektów w miejscach nieprzystosowanych lub w centrach osiedli to efekty braku planu zagospodarowania przestrzennego. Organ wydający pozwolenie na budowę nie ma wyjścia, może odmówić ale i tak na koniec dostanie nakaz z góry żeby wydać. A jeśli byłby plan zagospodarowania przestrzennego to zmienia postać rzeczy.

Marcin
Marcin
4 lat temu

Mogli centralnie na samym rondzie sklep wybudować.

Odp. do Marcina
Odp. do Marcina
Odpowiedź do  Marcin
4 lat temu

Znając mławskie realia to dostaliby zgodę.

kierowca
kierowca
Odpowiedź do  Marcin
4 lat temu

Na rondzie ? Lepsze niż to co teraz. Można byłoby objeżdżać dookoła a tak to kicha.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Marcin
4 lat temu

podsunąłeś im pomysł i to zrobią:)

Jurek
Jurek
4 lat temu

Który taki mądry na to pozwolił starosta czy burmistrz ?

Kij
Kij
Odpowiedź do  Jurek
4 lat temu

Poczytaj mądralo to się dowiesz w newsie

Artur
Artur
4 lat temu

Sklep w tym miejscu to jakaś porażka. Jak LG kończy pracę to trudno przejechać. Będzie dużo wypadków. Ciekawe gdzie będą parkować samochody? Może na rondzie?

Tajemniczy pył nie z Sahary. Co to jest?

0
Czytelnicy narzekają na tajemniczy pył — jak saharyjski piasek — który ostatnio jest wszędzie, na samochodach i na parapetach oraz na wszelkich przedmiotach pozostawionych...
rodzina

Macierzyński wciąż domeną kobiet. Na co może liczyć mama?

0
Na co może liczyć mama po urodzeniu lub przysposobieniu dziecka? Jaka jest wysokość zasiłku macierzyńskiego? Po zmianie przepisów rodzice mogą liczyć na dodatkowe tygodnie...
policyjna taśma

Z OSTATNIEJ CHWILI. Dramat na PKP w Ciechanowie

0
Dramat na dworcu PKP w Ciechanowie. Dziś 26 maja w jednym z pociągów zasłabła i zmarła kobieta. Z OSTATNIEJ CHWILI. Dramat na PKP w Ciechanowie Służby...
banknoty

19-latka chciała sprzedać bluzę. Przestępcy wykorzystali jej konto

0
Oszuści wykorzystali konto bankowe 19-latki do transferu pieniędzy. Jak do tego doszło? 19-latka chciała sprzeć bluzę za pomocą portalu ogłoszeniowego. Klikając w przesłany link,...
Loading RSS Feed

Dzień Matki w Mławie

0
Dzień Matki w Mławie zwykle organizowany jest w mławskim domu kultury wyjątkowo uroczyście. W tym roku ze względu na brak sali widowiskowo-kinowej będzie bardziej...
węgiel

Kończy się czas na zakup węgla

0
Coraz mniej czasu na zakup węgla za pośrednictwem naszego miasta w ramach rządowego wsparcia. Miasto Mława prowadzi sprzedaż końcową węgla kamiennego do 30 maja...

Hat-trick Michała. Lider z Łodzi za mocny

22
Środowy mecz pomiędzy Mławianką a rezerwami pierwszoligowego ŁKS-u Łódź potwierdził, że zmierzyły się dwie najbardziej bramkostrzelne drużyny rozgrywek. Padło aż dziesięć goli. Niestety wymiana...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Jaki dywanik do łazienki?

0
Wybierając dywanik do łazienki, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Liczy się kolorystyka, gdyż wybrany model musi dobrze komponować się z resztą pomieszczenia. Ważny...
wizerunek złodzieja

Jeśli go rozpoznajesz, powiadom policję [FILM]

0
Ukradł konsolę do gier o wartości ponad 3 tysięcy złotych w jednym ze sklepów w Mławie. Zarejestrowały go kamery monitoringu. Za przestępstwo kradzieży mienia,...
Worki z białym proszkiem przejęła skarbówka

Worki z białym proszkiem przejęła skarbówka

0
Anaboliki zamiast celulozy. Mławska skarbówka informuje, że Mazowiecka KAS przejęła 76 kg sterydów. Szacunkowa wartość rynkowa przemytu to ok. 500 tys. zł. Nadawcą przesyłki...
pamięci Oddziału Puszczyka

Rajd rowerowy pamięci Oddziału Puszczyka

0
W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych 17 czerwca do udziału w Rajdzie Historycznym "Ku pamięci Oddziału Puszczyka" w 70. rocznicę wydarzeń w Niedziałkach. W...
- REKLAMA -
26
0
Przejdź do komentarzyx