naszamlawa.plWażneKolejne oryginalne rozwiązanie komunikacyjne
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

Kolejne oryginalne rozwiązanie komunikacyjne

-

Po publikacji dotyczącej ulic Wójtostwo i Piotra Skargi w Mławie, gdzie pokazaliśmy ślepą ulicę gruntową, z zakazem ruchu, mającą pierwszeństwo nad asfaltowym traktem odchodzącym od drogi wojewódzkiej. Mieszkańcy zwrócili nam uwagę na kolejne oryginalne rozwiązanie komunikacyjne.

- R E K L A M A -"))

 

Duża galeria handlowa, przy której ma być zlokalizowany dworzec zintegrowany, usytuowana została obok dużego osiedla mieszkaniowego (OKM-u).

Kierowcy mają wybór, albo przejechać przez kilkumetrowy nieutwardzony „trójkąt bermudzki” (i mieć do skrzyżowania umożliwiającego wjazd w dowolne miejsce osiedla 200 metrów), albo jazdę – drogami publicznymi – i dojechanie w to samo miejsce po 1250 metrach, czyli nadkładając ponad sześciokrotnie odległość.

 

Koszt urządzenia tu wyjazdu z parkingu galerii i utwardzenia tego trójkątnego fragmentu gruntu w stosunku do wartości inwestycji jest niewielki, a ułatwienie dla mieszkańców osiedla ogromne. Tego jednak nie wykonano.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
teresa
teresa
1 miesiąc temu

U nas można budować bloki wśród domków jednorodzinnych,
a duże natężenie ruchu przez osiedle wprowadzić.

Zorientowany w retail
Zorientowany w retail
1 miesiąc temu

Działka na których istnieje problem są własnością po kolei Spółdzielni Mieszkaniowej i prywatnego inwestora centrum handlowego. Także miasto nic nie ma do tej sytuacji.

Gall Anonim
Gall Anonim
Odpowiedź do  Zorientowany w retail
1 miesiąc temu

skoro taki „zorientowany” jesteś to zapewne wiesz że miasto może rozwiązać i tą sytuację gdyby chciało. A w jaki sposób, to szanowny zorientowany powinien już sam wiedzieć.

Zorientowany w retail
Zorientowany w retail
Odpowiedź do  Gall Anonim
1 miesiąc temu

Czy możesz mówić narzucić sąsiadowi co ma zrobić na swojej dzialce, chyba nie. To co miasto może zrobić to zapoczątkować rozmowy w sprawie rozwiązania ewidentnego problemu. Z tego co słyszałem już robione są kroki na prośbę mieszkańców bloków obok którzy zbierali podpisy w tej sprawie.

Gall Anonim
Gall Anonim
Odpowiedź do  Zorientowany w retail
1 miesiąc temu

A czy przypadkiem miasto niema możliwości odkupienia bądź wywłaszczenia danej nieruchomości? Nie tak dawno był artykuł o sporej nadwyżce budżetowej. Ta działeczka jest aż tak droga że miasta nie stać na jej przejęcie??

Mieszkaniec
Mieszkaniec
Odpowiedź do  Zorientowany w retail
1 miesiąc temu

A właśnie Miasto jest głównym „winowajcą” w tej sprawie ! To ono ma zabezpieczyć ciągi komunikacyjne do Galerii ! [WYMODEROWANO]dowiedzą się tego, jak ich poinformujemy ! Ich wiedza jest po prostu ograniczona ! Nie mieszajcie Spółdzielni w tym temacie, bo z jakiej racji ona ma wyręczać finansowo podmioty komercyjne i Samorząd Miasta ! Trochę wiedzy i zdrowego rozsądku !

Ernest
Ernest
1 miesiąc temu

No i zaraz postawią słupy albo straż miejska będzie polować i wlepiać mandaty za niszczenie 'pasa zieleni'

teresa
teresa
1 miesiąc temu

Dla mieszkających obok galerii to uciążliwość z klatki prosto na drogie o takim natężeniu ruchu tam ruch praktycznie nie ustaje. Wieczorne i nocne rajdy samochodowe. Tam jest niebezpiecznie. TAM NIE POWINNO BYĆ PRZEJAZDU. Powinny być słupy uniemożliwiające przejazd.
Dzieci kawałka placu nie mają żeby wyjść na rower.
Bliskość galerii to również brud i śmieci których nikt nie sprząta, teren galerii jest oczywiście sprzątany, ale pas zieleni nie ma właściciela? teren gdzie miasto posadziło drzewka butelki, puszki

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  teresa
1 miesiąc temu

No widzisz: miasto posadziło drzewka, czyli teren zieleni ma właściciela, którym jest niestety miasto.
Jak miasto dba o czystość i porządek to widać nie tylko na tym kawałku zieleni miejskiej, ale i na innych też.

Masz rację od strony outletu biedronkowego w tę uliczkę prowadzącą do galerii winien być tylko wjazd dla mieszkańców, Dalej winny być słupki zabraniające wjazdu na teren galerii,
Druga sprawa to brak chodnika dla pieszych na tym trakcie po prawej stronie jak się idzie do galerii, no i ten nieszczęsny trójkąt błota w czasie opadów atmosferycznych.

kghk
kghk
Odpowiedź do  teresa
1 miesiąc temu

Sęk w tym, że ten przejazd jest w tym miejscu bardzo potrzebny i powinien być zrobiony jak najszybciej.

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  kghk
1 miesiąc temu

Wreszcie rozsądny głos ! Jak zablokują, Ci sami malkontenci będą protestować i pieklić się, żeby wjazd otworzyć !

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu

Przecież nasz włodarz sam mówi, że stosuje rozwiązania oryginalne, innowacyjne, a to są właśnie takie rozwiązania:

 • ślepa uliczka gruntowa z zakazem ruchu, mająca pierwszeństwo
 • sygnalizacja świetlna na ul. Wójtostwo potrzebna jak dziura w moście (co ciekawe tam można było zastosować dla pieszych przyciski na żądanie, na Piłsudskiego, na przejściu dla pieszych przy szkole wielu lat jest problem ze zmianą tej sygnalizacji)
 • ten trójkąt nieutwardzonej powierzchni przy galerii – utrudnienie nie tylko dla kierowców, ale i dla pieszych. (Mława da się lubić – tu tłumik lub obcas łatwo zgubić)
 • dworzec zintegrowany przy galerii – z czym on jest zintegrowany? chyba tylko z galerią i z niczym więcej.

Takich absurdów w Mławie jest zapewne więcej.

Gdzie jest głoszone motto włodarza o wsłuchiwaniu się w potrzeby mieszkańców? Jak do tej pory, to jest najwięcej lekceważenia potrzeb mieszkańców.

Warto by było się jeszcze dowiedzieć w ratuszu co się stało z szumnie zapowiadanym ongiś:
II etapem remontu MDK, czyli kina.

Gote
Gote
1 miesiąc temu

Nie wykonano również chodników prowadzących Do parkingu od strony ul zachodniej między blokami, każdy drze po nasypie i po trawniku.

...
...
Odpowiedź do  Gote
1 miesiąc temu

No i nie wykonają bo to są prywatne tereny wspólnot mieszkaniowych.
Chodnik może (i powinien) być w miejscu przejścia pod blokiem przy Mariackiej bo tam jest wydzielony na ten cel działka należąca do miasta.

gosc
gosc
Odpowiedź do  ...
1 miesiąc temu

Prywatne tereny wspólnot mieszkaniowych? Co ty bredzisz? Teren z blokami należy do spółdzielni a nie do wspólnoty. Nie ma dojścia do tej pseudo galerii z żadnej strony, trzeba przez teren kościoła przejść, bo jaśnie pani z parteru nie pasowało, że ludzie przechodzą pod jej defacto zasłoniętym roletą oknem. Zrobili więc ogrodzenie miedzy ogrodzeniem kościoła a blokiem, gdzie powinien zostać poprowadzony chodnik, a na skarpie piaskowej odpowiednie schodki. Skoro ma tam być pseudo park, to pewnie schody się pojawia, za 10 lub 15 lat… Podobnie jak dworzec pks : )

Katastrofalny wjazd do miasta

2
Remonty na miejskich drogach w pełni, ale jest pewien mankament, na który zwrócił uwagę jeden z Czytelników.   Remonty i modernizacje są raczej mile widziane. Jednak...

Mazowsze. Maczety, ecstasy, broń. Uderzenie w gang [FILM]

0
Rezultatem śledztwa prowadzonego przez olsztyńskie CBŚP i Prokuraturę jest kolejne uderzenie w gang powiązany z pseudokibicami jednego z klubów sportowych. Podczas akcji policjanci zatrzymali...

Alkohol i inne ryzykowne zachowania nad wodą

0
Wielu z nas wypoczywa nad wodą. Każdego roku, latem policja odnotowuje wzrost liczby niebezpiecznych zdarzeń i utonięć. Za tymi liczbami kryje się ludzka tragedia....

Nocni złodzieje w Mławie! Kradną na osiedlach!

1
Mieszkańcy ostrzegają. W Mławie dali o sobie znać nocni złodzieje katalizatorów samochodowych.   Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że do takich kradzieży doszło w tym...
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
Prace w centrum Mławy

Remont w centrum miasta. Nie parkować! [Zdjęcia]

3
Uwaga! Trwa remont nawierzchni drogi wojewódzkiej 544. Ratusz apeluje o nieparkowanie samochodów na Starym Rynku oraz przy ul. Żwirki.     - W dniach 17-18.06.2021 r. w...

Kolejna potańcówka w Mławie

0
Trwa cykl letnich potańcówek w parku! Spotkania z muzyką na żywo w Mławie odbywają się w soboty do końca sierpnia 2021 r. w godz....

Piknik w mławskim parku w sobotę

0
Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zaprasza mławian na piknik archeologiczny do mławskiego parku w sobotę 19 czerwca na godzinę 10:15. To w ramach Europejskich...
- REKLAMA -

Zakończone poszukiwania 16-latki z Iłowa

5
Poszukiwana od nocy z 12 na 13 czerwca 16-letnia Wiktoria z Iłowa - o czym pisaliśmy - jest już w domu.   - Mama dziewczynki zadzwoniła...

Ostrzeżenie przed falą upałów. Prognoza dla Mławy

0
Rozpoczyna się gorący tydzień. Dziś IMGW wydał II stopień ostrzeżenia przed upałami m.in. dla powiatu mławskiego (ważne do 22 czerwca). W Mławie prognozowane są...

Mieszkańcy. „Dzieci są ważniejsze od wjazdu do Galerii!”

48
Rozpędzone samochody na spokojnej osiedlowej uliczce, gdzie bawią się nawet maluchy. Tak to wygląda na OKM-ie w pobliżu Stacji Mława. Obawiający się o swoje...
Panele słoneczne na dachu

W blokach mogą zapłacić mniej za prąd – ale jest warunek

1
Mieszkańcy bloków tak jak właściciele domków jednorodzinnych będą mogli zarabiać na produkcji prądu. Obecnie nawet jeśli wspólnota mieszkaniowa ustawi panele fotowoltaiczne na dachu, wytworzonym...
- REKLAMA -
15
0
Przejdź do komentarzyx
()
x