środa, 17 sierpnia 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plNa sygnale50 km dwujezdniowej drogi. Pierwsza jazda nowym odcinkiem S7
- REKLAMA -
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości

50 km dwujezdniowej drogi. Pierwsza jazda nowym odcinkiem S7

-

Wczoraj informowaliśmy o otwarciu nowej siódemki. Niektóre odcinki zostały udostępnione nie w pełni. Chodzi m.in. o odcinek między Napierkami a Mławą, gdzie ruch będzie odbywał się częściowo po jednej i częściowo po dwóch jezdniach. Otwarcie nowej siódemki to także tymczasowa organizacja ruchu tam, gdzie trwa budowa. Na co zwrócić uwagę? Na odcinkach dwujezdniowych obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h oraz 60 km/h na jednojezdniowych.

- R E K L A M A -

 

[AKTUALIZACJA]

Pierwsza jazda nowym odcinkiem S7. Okolice Glinojecka

Można obejrzeć nasze relacje na Facebooku. 

– W ciągu dwóch dni udostępnimy do ruchu ok. 50 km dwujezdniowego ciągu głównego drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki – Płońsk. Od 22 grudnia kierowcy podróżują już dwujezdniową S7 od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo przed Płońskiem. 23 grudnia ominą Mławę i nowym przebiegiem S7 dojadą do węzła Strzegowo Północ. Ruch po udostępnionych odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Zakończenie wszystkich prac nastąpi przed wakacjami w przyszłym roku – informuje Karol Głębocki z GDDKiA.

50 km dwujezdniowej drogi ekspresowej

Od 22 grudnia kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo. Jadąc dalej na południe, od Pawłowa do Cieciórek, na odcinku o długości ok. 7 km korzystają z dróg zbiorczych. W tym też miejscu, przy dużym natężeniu ruchu, należy się spodziewać potencjalnych utrudnień spowodowanych ograniczoną przepustowością drogi zbiorczej. Dalej do Płońska dojeżdżamy nową jezdnią drogi ekspresowej.

Wraz z przełożeniem ruchu na dwa kolejne odcinki ułatwiona będzie podróż z Trójmiasta do Warszawy.

Między Napierkami a Mławą ruch będzie odbywał się częściowo po jednej i częściowo po dwóch jezdniach. Dalej do Strzegowa dojedziemy dwujezdniową drogą ekspresową. W rezultacie kierowcy będą mieć do dyspozycji około 50 km nowej drogi w układzie dwujezdniowym, 14 km z ruchem po jednej jezdni oraz wspomniane ok. 7 km drogami zbiorczymi – dodaje Karol Głębocki.

Tymczasowa organizacja ruchu

Udostępnienie odcinków S7 do ruchu nie oznacza zakończenia prac. Terminy zakończenia prac i oddania drogi do użytku w pełnym zakresie przewidziane są na II kwartał 2022 roku. Ruch po udostępnionych obecnie odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinkach dwujezdniowych oraz 60 km/h na jedno jezdniowych. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

– Uwzględniając oddawane fragmenty S7, od początku roku udostępniliśmy kierowcom 32 odcinki nowych dróg krajowych o łącznej długości ponad 350 km dróg – powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

– Droga ekspresowa S7 zarówno na północ jak i na południe od Warszawy to kluczowe połączenia drogowe chętnie wykorzystywane przez kierowców nie tylko podczas wakacyjnych podróży – dodał Szef GDDKiA.

Zakres inwestycji

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi ekspresowej S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki – Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo – Pieńki (ok. 22 km) oraz Pieńki – Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana jest w systemie Projektuj i buduj. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców było, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla całego zadania.

Prace budowlane na trzech odcinkach od Mławy do Płońska rozpoczęły się jesienią 2019 roku, natomiast na odcinku Napierki – Mława wiosną 2020 roku. Inwestycja obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstaje m.in. 70 obiektów inżynierskich oraz 10 węzłów – Mława Północ, Mława Wschód, Mława Południe, Żurominek, Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie oraz Dłużniewo. W celu obsługi podróżnych powstają cztery miejsca obsługi podróżnych (MOP): Pepłowo I, Pepłowo II, Ćwiklinek i Dłużniewo. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś).

Koszty inwestycji i dofinansowanie z Unii Europejskiej

Łączny koszt inwestycji wynosi 1,6 mld zł. Wykonawcą trzech odcinków jest konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe, które buduje odcinek Strzegowo – Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, odcinek Pieńki – Płońsk za 311,7 mln zł, a odcinek Napierki – Mława za kwotę 294,7 mln zł. Wykonawcą odcinka Mława – Strzegowo jest konsorcjum firm PORR oraz PORR Bau z ceną 446,1 mln zł.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej łącznie wynosi 1 043 836 933,77 zł.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kierowca.
Kierowca.
7 miesięcy temu

Wszyscy się cieszą ale dlaczego ta jezdnia jest taka nierówna? I dlaczego taki bałagan w oznakowaniu. Przy wieży jest totalna porażka. Znaki chyba ustawiał ktoś kto nigdy nie jeździ.

aw66
aw66
7 miesięcy temu

Za PiS rzeczywiście droga będzie dokończona. Jednak wszystkie plany były wykonane za PO. Miało być więcej MOP niż w obecnej wersji. Tą nową wersje z ograniczoną ilością MOP zaproponował i zatwierdził rząd PiS. Ciekawe co myślą rolnicy na których w większości V i VI miały te obiekty powstać ?

kurgan
kurgan
Odpowiedź do  aw66
7 miesięcy temu

Taaaa, kolejny fan z klapką w mózgu o nazwie: „Oglądam volne media- TVN (rozszerzone dwa palce)”, wg którego wszystkie drogi zbudowało PO, a PIS tylko dokończył każdą, po kilkaset metrów.

Kamrat
Kamrat
7 miesięcy temu

Dobrze ze PIS drogi buduje w Polsce dali budować drogi Nowakowi na Ukrainie to będzie siedzieć ostatnio Tusk o nim nie wspomina

bbb
bbb
Odpowiedź do  Kamrat
7 miesięcy temu

Czy Nowak jest winny osądzi Sąd , a nie TY!!! . Za rządów PO wybudowano i oddano kierowcom więcej dróg niż to zrobił PiS przez 6 lat. Zmień stację telewizyjną, albo posłuchaj wiadomości w Polsat, bo pewnie TVN nie włączysz.

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  bbb
7 miesięcy temu

„bo pewnie TVN nie włączysz” hahaha
Tak, bo TVN to jakiś wyznacznik rzetelności… Brak mi słów

pop
pop
Odpowiedź do  Kamrat
7 miesięcy temu

Budowa tego typu dróg to wymog unijny, rząd ma to tylko nadzorować, daleko po za Mławe chyba nie jeździsz skoro ekspresówkę w kraju dopiero dostrzegłeś.

mławianka
mławianka
7 miesięcy temu

Jak z ul. Płockiej dostać się na nową siódemkę?

Wlmwml
Wlmwml
Odpowiedź do  mławianka
7 miesięcy temu

Piechtką, rowerem lub samochodem.

h13
h13
Odpowiedź do  mławianka
7 miesięcy temu

Jesli jedziesz w stronę Warszawy to musisz cisnąć na najbliższy węzeł czyli Żurominek.
Jak w strone Gdańska to wezeł Mława Wschód czyli przy wieży.

Igor
Igor
Odpowiedź do  h13
7 miesięcy temu

To fatalnie.

pop
pop
Odpowiedź do  mławianka
7 miesięcy temu

Jadąc stara7 do któregoś z węzłów, w zależności dokąd chcesz jechać.

wypadek na siódemce

Zdarzenie na siódemce. Nowe ustalenia

0
Mławska policja przekazuje nowe ustalenia w sprawie wczorajszego zdarzenia na trasie S7 w pobliżu Mławy. Okazuje się, że samego zderzenia z ciężarówką nie było,...
zderzenie z łosiem

Zderzenie z łosiem. Kierowca audi z obrażeniami głowy

2
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych. W takich miejscach również latem, na drogę wychodzą dzikie...
wypadek na siódemce

Trasa S7. Ucieczka kierowcy ciężarówki po zderzeniu z motocyklistą

0
Ucieczka kierowcy ciężarówki po zderzeniu z motocyklistą na trasie S7 w pobliżu węzła Modła.   Trasa S7. Ucieczka kierowcy ciężarówki po zderzeniu z motocyklistą Do zdarzenia doszło...

Transport z Mławy trafił na front [ZDJĘCIA]

1
Mławski ratusz informuje o dostawie transportu humanitarnego z Mławy na front do żołnierzy ukraińskich.  Transport z Mławy trafił na front "Transport pomocy humanitarnej z Mławy,...
- REKLAMA -
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
wóz strażacki

Podpalił bratu skuter, bo się pokłócili

0
Do nietypowej sytuacji doszło na terenie niedalekiego Płońska. Policjanci odebrali nietypowe zgłoszenie. 48-letni mieszkaniec Płońska na terenie swojej posesji podpalił skuter. Kłęby dymu widoczne...
Sanktuarium w Szydłowie na Litwie

Zapraszają na polską mszę w Szydłowie… na Litwie

0
Władze Raseiniai – litewskiego miasta partnerskiego Mławy – zapraszają zainteresowanych Polaków na mszę św. w języku polskim do sanktuarium w Szydłowie (Litwa). Sprawowana ofiara...
włamywacz

Plądrował dom koleżanki i zasnął…

1
Nastolatek włamał się do domu matki swojej koleżanki i zasnął na strychu. Znalazł go syn kobiety, który na miejsce wezwał policję. Zatrzymany 19-latek usłyszał...
- REKLAMA -

Dublet Pietrusia, powrót Grzelaka. Start okręgówki

0
Za nami premierowa kolejka w lidze okręgowej. Trzy nasze zespoły sięgnęły po punkty, zawiodła tylko Korona Szydłowo. Choć po czternastu minutach prowadziła z beniaminkiem...
zdewastowane samochody

Wybijali szyby w samochodach, kopali w lusterka

2
Czytelnicy informują o wandalach, którzy w centrum Mławy (na ulicy Sienkiewicza i ulicy Sportowej) w zaparkowanych samochodach wybijali szyby i kopali w lusterka. Mławska...
policjantki kontrolujące prędkość

Nietrzeźwi, naćpani, poszukiwani. Działo się w weekend

3
Zatrzymani piraci drogowi i nietrzeźwi kierujący z sądowym zakazem. Policja w Mławie przedstawia drogowy bilans długiego weekendu.   Nietrzeźwi, naćpani, poszukiwani. Działo się w weekend Podczas długiego,...

Maski algowe i żelowe – które wybrać?

0
Maseczki algowe i żelowe to jeden z lepszych sposób na dostarczenie skórze brakujących substancji, bez których cera staje się sucha i ziemista. Maseczki z...
- REKLAMA -
12
0
Przejdź do komentarzyx
()
x