niedziela, 22 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomości4 tys. pensji minimalnej? Takie padły obietnice
- REKLAMA -
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

4 tys. pensji minimalnej? Takie padły obietnice

-

Ustalenia dotyczące płacy minimalnej 2020 wciąż się zmieniają. Początkowo, rząd zaproponował, aby najniższa krajowa wyniosła 2450 złotych, teraz jednak okazuje się, że pensja minimalna 2020 ma być jeszcze wyższa.

- R E K L A M A -

W sieci nie cichnie dyskusja dotycząca zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości. Na konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że płaca minimalna wzrośnie do 2600 złotych brutto. Dodatkowo Jarosław Kaczyński zapowiedział, że pensja minimalna do końca 2020 wyniesie 3 tys. złotych brutto. Z kolei do końca 2023 minimalna krajowa miałaby wynosić 4 tys. zł brutto.

– Wiem, że dla niektórych może to być zaskoczenie. Ale chcemy zakończyć rozdział w najnowszej historii Polski pt. kraj niskich pensji i taniej siły roboczej. Autorzy polskiego modelu rozwoju czasów transformacji byli wręcz dumni z tego, że owoce polskiego wzrostu trafiały głównie do innych państw i elit gospodarczych w Polsce, a nie do portfeli większości polskiego społeczeństwa. Czasem trzeba dokonywać odważnych decyzji, jeśli ma się ambicję zmiany rzeczywistości na lepszą. Chcemy budować państwo dobrobytu, a w średniej i dłuższej perspektywie uczynić z Polski najlepszy kraj do życia w Europie. To cel ambitny, czasami będzie trudno, bo wielu nie będzie zależało na tym, żeby Polska nie była silna, ale jest to cel realistyczny. Podparty naszą sprawczością, determinacją i wiarygodnością w realizacji zobowiązań, a to znak firmowy rządów Prawa i Sprawiedliwości, co przyznają nawet nasi polityczni przeciwnicy oraz rynkowi sceptycy. Dobrobyt jest wyborem, ale wymaga mądrej i odpowiedzialnej polityki gospodarczej- powiedział PAP premier Mateusz Morawiecki.

Tak wysokie podwyżki, zdaniem ekspertów, zahamują długotrwały rozwój gospodarczy i uderzą w przedsiębiorców.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

A jeszcze tak ku przestrodze. W zakładach karnych jest duża część osób z wyższym wykształceniem. Ba, na Islandii do wiezięnia zamknięto nawet bankowców za poważne przekręty. A przecież ludzie z wyższym wykształceniem wg was są lepsi, więc powinni wiedzieć, że nie można łamać prawa i czym się kończy łamanie tegoż prawa. Powinni też wiedzieć czym jest więzienie i że siedzenie tam chluby nikomu nie przynosi.
A tak jeszcze odnośnie tych sondaży itp.
Wiecie kto bezapelacyjnie wygrywa w zakładach karnych?
To też powinno o czymś świadczyć prawda?

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

Posłuchaj, rozumiesz, że wynikami takich badań można manipulować? Jeżeli prowadzi się je na okrojonej grupie dajmy na to 998 osób?
A inna sprawa.
Jeżeli pisiory mają 50 % poparcia a 25 % ludzi z wyższym wykształceniem na nich głosuje.
Jeżeli peło ma 20 % poparcia a 35 % ludzi z wyższym wykształceniem na nich głosuje.
To chyba potrafisz zrozumieć, że ilościowo to wyjdzie podobnie? Miałaś matematykę w szkole?
A inna sprawa, że w dzisiejszych czasach wyższe wykształcenie ma prawie każdy.
W dzisiejszych czasach to nie jest żaden wyznacznik, więc nie rozumiem czemu tak usilnie trzymacie się tego argumentu…

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

Te twoje rzetelne badania są prowadzone najczęściej na grupie 1000 osób, więc sama czytaj ze zrozumieniem. Ja na pracę nie narzekam, także na zainteresowanie moim „SIBI” jak to się teraz mówi. Miało być merytorycznie a już się zaczynają ataki „ad persona”. No cóż, taka już jest ta mławska inteligencja głosująca na peło. Załóż różowe okulary i dalej oglądaj tefałen, a rano nie zapomnij kupić tylko jedynej słusznej gazety z czerwonym paskiem.

Yoda
Yoda
2 lat temu

Nie sposób nie odnieść się do Mir K.O. Struktura głosowania to rzetelne badania sondażowe, opublikowane, pokazane w telewizji i internecie czytaj człowieku ze zrozumieniem . Jesteś najczęściej we wszelkich komentarzach. Chyba pracodawcy się o Ciebie zabijają. Taki specjalista w każdej dziedzinie. No geniusz po Mławie chodzi.

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

A za poprzedniej koalicji to emeryci mieli eldorado prawda? Zwłaszcza jak ich wyrzucali z własnych mieszkań… (jak np. w Warszawie)
Ludzie nie da się wszystkiego zrobić/naprawić w 3 lata a nawet w 5…

mławianka
mławianka
2 lat temu

No tak, Mir K.O., emerytom znów zafundują 888zł JEDNORAZOWO w przyszłym roku i nie będą musieli skrobać ścian paznokciami, starczy im na szpachelkę.

Chris
Chris
2 lat temu

Bronisław Komoruski w ostatnich wyborach prezydenckich miał ponad 90% poparcia w zakładach karnych. A w ostatnich wyborach do UE, POKO miało prawie 80% poparcia…gdzie? no przecież też w zakładach karnych. To są fakty! Przed wprowadzeniem 500+ Her Rostowski: „pieniędzy nie ma i nie będzie”. Miał się budżet zawalić, tymczasem zapowiada się na przyszły rok bez deficytu…bez dziury budżetowej, można? Wmówili ludziom, że mają tyrać za małe pieniądze i być kolonią niemiecką… ludzie opanujcie się…Skoro PiS daje Wam własne pieniądze na 500+, to skoro Wam daje te własne pieniądze, to co robiła z nimi PO? Wam nic nie pasuje, nawet jak Wam się lepiej dzieje to narzekacie…warto pomyśleć, że można żyć lepiej, PiS to gwarantuje…Po 25 latach rozkradania Polski obywatel też czerpie na wzroście gospodarczym kraju. Bądź mądry przy głosowaniu, nie kieruj się uprzedzeniami, kieruj się własnym portfelem i polepszającym standardem życia. Głosuj na PiS, bo oni tylko są wiarygodni. W kolejnej kadencji będą mogli bardziej naprawić to co przez 25 lat zostało zniszczone…

mławianka
mławianka
2 lat temu

Mir K.O. odnośnie gospodarki masz rację, tylko napisz gdzie te pieniądze idą.
Idą w znacznej części na KK.
Państwo powinno być niezależne od kościoła, a Polska jest zależna i coraz bardziej uzależniona od wpływów KK.
Państwowe media nigdy nie były aż tak bardzo tubą rządzących jak są w tej chwili. W radiu i w telewizji pozostali tylko dziennikarze mierni ale wierni. Radiową Trójkę wykończyli, tam już prawie nie ma czego słuchać. Jak włączam telewizor na wiadomości, to ży.gać mi się chce od propagandy.
Teraz do tej swojej propagandy włączają spółki Skarbu Państwa (Orlen)
Dobrze pensja minimalna osiągnie 4000 brutto, a pytam się co z emerytami? – będą tynk ze ścian zjadać, bo to normalne, że ceny też wzrosną.

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

Uwielbiam te puste slogany „oni nie znają podstawowych mechanizmów gospodarki”. Wy za to znacie, a nie umiecie nawet podyskutować merytorycznie. Rzucacie tylko takie hasełka o znajomości na gaspodarce i na tym się wasza znajomość tematu kończy. Chcesz podyskutować o gospodarce i podatkach? Ja z tobą chętnie podyskutuję. Zobaczymy jak ty się znasz znawco. Powiem ci co było nie tak. Co naprawiono… Co jeszcze jest do naprawienia. Przecież to peło podwyższyło Vat, wprowadziło Vat na dziecięce ubranka. Te złe Pisiory obniżyły CIT z 19 do 9 procent. Wprowadziły tzw. Mały ZUS oraz ZUS proporcjonalny do przychodów. Teraz mają podnieść koszt uzyskania przychodów dwukrotnie oraz obniżyć podatek dochodowy z 18 do 17 procent. Wprowadzili jpk oraz bardziej kontrolują zwroty Vat, ponieważ tu były największe nadużycia. Teraz wprowadzają tzw. Białą listę, która też jest dobrym pomysłem. Chcecie podyskutować? Ale merytorycznie, a nie na głupie hasełka typu: nie znasz się na gospodarce. Swoją drogą… Wiecie na czym polega karuzela Vatowska i że Polska była liderem w Europie w sprzedaży elektroniki? A dlaczego akurat elektroniki i co to odwrotne obciążenie to sobie poczytajcie, ale raczej powinniście to wiedzieć znawcy gospodarki…

mławianka
mławianka
2 lat temu

Yoda masz rację, ale tych zmanipulowanych przez PIS niczym nie przekonasz, tak jak mławian nie przekonasz, że zmiana władzy w ratuszu może Mławie tylko na dobre wyjść. Żadna władza nie umiała tak zmanipulować wyborców jak kaczyści.

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

O już się zaczęło. Tak, na pisiorów głosują tylko ludzie, którzy skończyli podstawówkę ewentualnie zawodówkę. Dalej łykaj te bajki. Na peło to tylko ci z wyższym głosują, mimo, że peło się nie zna na gospodarce. Przecież sami podwyższali podatki oraz wprowadzali nowe. Może tak nie było? A i nie umieli opanowac wypływu niektórych podatków… Ale co ja tam wiem… Pewie to tylko bajki rządzących o tej grabieży VATu 😉

Yoda
Yoda
2 lat temu

Cieszę się że są głosy podobne do mojego(calkiemnormalny). Niestety świadomych jest zbyt mało. Nie mogą to być tylko ci „co się ledwie podpisują” bo w sondażach wciąż blisko 50% ma jedynie słuszna linia partii . Nie chciałam używać takich argumentów ale po analizie struktury głosów oddanych na obecną władzę wynikało że w grupie głosujących gorzej wykształconych(niewykwalifikowanych, wykwalifikowanych z wykształceniem zawodowym oraz rolników) to ponad 70% oddało głos na obecną opcję . Ludzi z wyższym tylko lekko ponad 20%. Z tego widać ,że ludzi trzeba edukować , mają wciąż zbyt małą wiedzę o mechanizmach gospodarki, o państwie jako takim, źródłach dochodów, są zbyt łatwowierni.
A propos-cała Mława obwieszona banerami kandydatów tej jedynej słusznej partii.
1.Skąd ja to znam?
2.wnioski?

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

No raczej. A na tych od gospodarki z peło to wiadomo, głosują tylko ci z wyższym wykształceniem i z dużych ośrodków. Oczywiście też sami kulturalni, płacący podatki i nie pobierający 500+.
Nawet nie wiesz ilu przedsiębiorców kombinuje i oszukuje i na jaką skalę. Dlatego im rządy peło są na rękę. Rządy peło nie pilnowały niczego.
I jak ktoś wspomniał wcześniej, że pisiory nie znają się na gospodarce. Peło również się nie zna.
Wystarczy spojrzeć na dochody budżetowe za ich „pseudorządów”. Były o 100 mld. niższe niż teraz. Ktoś zaraz powie, że pisiory wprowadziły nowe podatki. Guzik prawda, bo peło też wprowadzało nowe podatki a istniejące podwyższało.
CIT jest teraz niższy o 10 punktów procentowych. Jest ulga w postaci „Małego ZUSu”, której nie było za rządów peło. Po prostu przedsiębiorcy się bardziej boją, dlatego teraz płacą wszystko to co muszą 😀

calkiemnormalny
calkiemnormalny
2 lat temu

Duża część tych ktosiów, co ich wybrali to ludzie którzy ledwie potrafią się podpisać, większość życia „robią na czarno”, albo mają pełen etat pod sklepem z piwem. Na piwo mają z 500+, bo akurat robienie dzieci im dobrze wychodzi. Swoje dzieci uczą, że nic nie trzeba robić (poza dziećmi) bo Państwo pieniądze ma i im da. Zero pojęcia o ekonomii i zero myślenia przyszłościowego. Ważne, że tu i teraz jest na piwo.

Yoda
Yoda
2 lat temu

Obecna opcja albo nie ma pojęcia o gospodarce albo (raczej ta wersja) dla trwania przy władzy zniszczy wszystko. To straszne że ludzie wciąż dają się na to nabierać. A żeby było to co jest teraz, w latach 90-tych i do 2015 ludzie harowali całymi dniami aby nadrabiać zapaści PRLu, aby ich dzieci żyły w normalnym kraju. Teraz okazuje się że socjalizm był super, bo do niego wracamy. Renacjonalizacja gospodarki i wszyscy będziemy mieć po tyle samo,”czy kto stoi czy kto leży” pare tysięcy się należy(powiedzenie pochodzi też z PRL). Czy ktoś wykształcony i ciężko tyra czy brak mu kompetencji i wykonuje łatwą powtarzalną pracę, 4000 się będzie należeć .A o spirali inflacji nie wspomnę-to też doświadczenie z PRLu. Gratuluję wyborów-bo ktoś ich wybiera!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

ChadaRIP – a to wg ciebie PIS jest krystalicznie czysty i nie kradnie?
Oj ChadaRIP jesteś doskonałym przykładem zaślepienia mafią PIS,
Ty obudzisz się pewnego dnia z obiema rękami w nocniku.

Wiq
Wiq
2 lat temu

Jeszcze będziesz płakał chłopie, tylko że wtedy będzie już za późno na szlochy

wredny
wredny
2 lat temu

Prywaciarze zacierają ręce, że jak przyjdzie płacić 37% ZUS, to pójdą na dłuuuugie urlopy….Zresztą, i Ty możesz zostać prywaciarzem-nawet banki pomagają w rejestracji firmy, a Urząd racy daje kasę….Nic, tylko startować….

ChadaRIP
ChadaRIP
2 lat temu

Prywaciarze zacierają ręce żeby PO znów zasiadło za „sterami” ale czas złodziejstwa minął. Jakbyście PO-wcy porządzili jeszcze jedną, maks dwie kadencje to Polska byłaby zaprzedana do cna, a ala-biznesmeni wyrastaliby jak grzyby po deszczu dalej wykorzystując człowieka do maksimum kosztem najniższej pensji i z rejestracją na 1/8 etatu.

Wyborca
Wyborca
2 lat temu

Szkoda, że piszecie tylko o PiSie. Lewica proponuje podobną rzecz, a bardziej umiarkowaną: przejrzystą, 10-letnią strategię ustalenia płacy minimalnej, konsultowaną z przedsiębiorcami i pracownikami. W przyszłym roku wyniesie ona 2700 złotych brutto. W 2030 roku osiągnie ona poziom 60% średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

wredny
wredny
2 lat temu

Najlepiej, żeby jedni leżeli, a inni na nich robili, jak na razie.Pensje pójdą w górę- rząd ma racja, zarabiamy za mało, ci na socjalu teraz mają więcej, niż niejeden pracujący- ale powinny spaść koszty uzyskania przychodu, a tu wszystko rośnie, więc i w sklepach też pójdzie w górę, bo wyprodukowanie np. telewizora będzie droższe, bo pracownikowi trzeba będzie więcej zapłacić.

mławianka
mławianka
2 lat temu

Tak, wzrośnie do 4000zł i wystarczy na miskę ryżu dziennie, bo Polak też może pracować za miskę ryżu jak kiedyś powiedział Pinokio.

Mławiak
Mławiak
2 lat temu

Zaraz 50 zł. Jak ktoś coś pisze to niech pomyśli. Najlepiej żeby jedni się bogacili a drudzy żyli w biedzie i służyli…

Ahh
Ahh
2 lat temu

Tak tak pójdziemy i na nich zagłosujemy a chlebek będzie kosztował 30zł

Koncert z okazji Dania Matki

Koncert z okazji Dnia Matki

0
Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza 26 maja wszystkich mieszkańców Mławy na program artystyczny przygotowany przez uczestników zajęć z okazji Dnia Matki.   Koncert z okazji...
gotówka

Dostaną pieniądze za nic

0
Część mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego będzie dostawać pieniądze za nic. To pilotażowy program gwarantujący "Bezwarunkowy dochód podstawowy" w wysokości 1300 zł miesięcznie przez dwa lata.   Dostaną...
Mława - widok z lotu ptaka

Mława na Instagramie. Zobacz, na jakich zasadach!

0
Możesz wyrazić opinię czy skrytykować mławski ratusz na Instagramie. Zobacz na jakich zasadach. Zastępca Burmistrza Szymon Zejer podpisał specjalne zarządzenie regulujące zasady postępowania internautów...

Mazowsze otwiera sezon turystyczny

0
W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach...
- REKLAMA -
 • Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Cena: 49 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  Cena: 199 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Cena: 129 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
Ratusz Mława

Ratusz odpowiada na krytykę prasową

11
Mławski ratusz odpowiada na tzw. krytykę prasową odnośnie artykułu pt. „Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem” opublikowanego TUTAJ.    We wspomnianym artykule informowaliśmy...
dziecko

Pogarszająca się sytuacja niedożywionych dzieci

0
UNICEF ostrzega. Świat jest u progu katastrofalnego poziomu niedożywienia u dzieci. Gwałtowny wzrost cen żywności spowodowany wojną na Ukrainie oraz cięcia budżetowe dokonane w...
Drony i noktowizory

Ciechanów wysłał drony i noktowizory

0
Miasto Ciechanów dostarczyło ósmy transport pomocy humanitarnej dla objętej wojną Ukrainy. Tym razem do partnerskiego miasta Chmielnicki przekazano drony i noktowizory. Realizację akcji pomocowej...
- REKLAMA -
Radosna dziewczynka

Pierwsza Komunia Święta – jakie prezenty wybrać dla dziecka?

0
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka oraz jego bliskich. Długi okres intensywnych przygotowań wpływa na budowanie atmosfery podniosłego charakteru całej uroczystości....
bar i pieniądze

18-latka i 20-latek z Mławy nabrani na BLIK

0
Twój znajomy napisał, żebyś udostępnił mu BLIKa? Uwaga to może być oszust. Nacięło się na to sporo osób, ostatnio 18-letnia mławianka i 20-letni mławianin.    18-latka...
Ratusz, Mława

Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem

26
Specjalna komisja może ścigać mławian w dzień i w nocy. Odmowa współpracy grozi więzieniem. Burmistrz miasta Sławomir Kowalewski 11 maja powołał specjalną 13-osobową komisję,...
mężczyzna z nożem

Awantura ojca z synem z nożem w tle

0
Do awantury domowej między ojcem i synem doszło na terenie gm. Dzierzgowo w powiecie mławskim. 29-letni syn zaatakował ojca i zranił go nożem w...
- REKLAMA -
24
0
Przejdź do komentarzyx
()
x