sobota, 20 sierpnia 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plFelietonyZrobią z nami co chcą
- REKLAMA -
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Zrobią z nami co chcą

-

1 listopada od setek lat, Polacy masowo odwiedzali groby bliskich. Tymczasem dwa dni przed tym dniem premier – walcząc z „pandemią” – ogłosił zamknięcie cmentarzy. Nie pójdziemy zatem na groby bliskich, nie kupimy zniczy, nie postawimy chryzantem – ludzie od lat zajmujący się sprzedażą tych akcesoriów – mogą iść do domów (z torbami).

- R E K L A M A -

 

Bożego Narodzenia też nie będzie – no, chyba że ONZ się na to nie zgodzi. Będziecie siedzieć w domach, oglądać Zenka Martyniuka z plejbeku – ma się rozumieć. Zresztą to może i lepiej, bo jak widzę oczyma wyobraźni tłum wiernych z onucami na twarzach próbujący – przez namordnik wyśpiewać „Bóg się rodzi” to aż mnie ciarki przechodzą („Bóg się rodzi, a Polacy onucami skneblowani…”).

Co prawda mamy jeszcze parę tygodni do zupełnego zwalczenia „pandemii”, czyli do ostatecznego upadku polskiej gospodarki i w ogóle wszystkiego. Boć przecież szalona polityka niszczenia po kolei wszystkich branż – hotelarstwa, restauratorów, turystyki, teatrów, a teraz sprzedawców zniczy i chryzantem – w sposób jasny prowadzi do bankructwa nie tylko państwa, ale przede wszystkim społeczeństwa. Państwo już ma deficyt, jakiego w historii nie było, a tu jeszcze przed nami odszkodowania, jakie premier obiecał właśnie sprzedawcom chryzantem i zniszczy. A to branża warta jakiś 1 mld złotych.

I nie zapominajmy, że miesiąc wcześniej – jakoś tak poza „pandemią” – nasz rząd i Sejm na polecenie samego Naczelnika – raczyli ulżyć norkom i zakazując hodowli zwierząt futerkowych tudzież eksportu wołowiny i drobiu z koszernego uboju wykończyli branże o wartości z 5 mld zł.

Co tu jeszcze zostało do wykończenia?

„Pandemia” daje rządowi niebywałe narzędzia do rozwalenia wszystkiego, co się tylko da. Ot choćby służba zdrowia.

Od wieków lekarze – zgodnie ze swoim powołaniem, przysięgą Hipokratesa itd.- mieli leczyć chorych. Teraz w ramach „walki z pandemią” lekarze mają obowiązek chorych unikać, jak się tylko da. Leczyć „telepatycznie” – bez kontaktu, jedynie przez telefon rozpatrując objawy, które chory pada. Oczywiście jak się choremu uda dodzwonić. Po jakimkolwiek kontakcie z nosicielem wirusa lekarzy, pielęgniarzy i ratowników natychmiast wysyła się na kwarantannę – czyli na dwutygodniowy urlop płatny. W szpitalach surowo zakazano rozporządzeniem ministra przyjmowania chorych, u których test wykrył covida, chyba że jest to szpital specjalny, albo że szpital ma specjalne łóżka covidowe.

To zarządzenia rządu zdezorganizowały służbę zdrowia i sprawiły, że karetki z chorymi czekają kilka godzin pod bramami szpitali, a ludzie umierają nie na jakiegoś covida, ale na inne choroby dlatego, że ich po prostu nie leczono. A nie leczono, bo takie są „procedury.” (Kocham odpowiedź: „Takie mamy procedury” – to jak słynne: „Nie oddamy panu płaszcza i co nam pan zrobi?”).

Ewidentnie to rząd spowodował rozgardiasz, stosując zupełnie nieproporcjonalne zabezpieczenia przed zagrożeniem, którego skala jest znikoma. Tak jest – skala zagrożenia tzw. „epidemią covida” jest zupełnie znikoma. Zmarli na covida to zaledwie ok. 0,5 – 1,5% wszystkich zmarłych w tym okresie. I każdy, kto nie zapomniał posługiwać się własnym rozumem, o tym wie. Niestety chyba takich ludzi zostało w naszym umęczonym kraju niewielu – co widać po powszechnym noszeniu masek. I nie jest ważne czy Polacy założyli maski, bo uwierzyli w przekaz telewizyjny, czy po prostu się przestraszyli. Dali znak rządzącym: „Patrzcie: możecie z nami zrobić wszystko!”

Bolesne jest też poddanie się kościoła tej gigantycznej i bezczelnej manipulacji. Biskupi ani nie mrugnęli kiedy minister zabraniał wiernym chodzić do kościołów, pokornie ponakładali ministrantom maski i jeszcze zanoszą modły za ustanie epidemii, której w istocie nie ma. Za Wyszyńskiego taki odlot rozumu nie byłby w kościele możliwy.

No a co z proaborcyjnym protestem lewaczek? Czy da się to jakoś połączyć z covidem? Oczywiście! Podpowiadam naszym „siostrom lewaczkom”, żeby żądały aborcji płodu w wypadku stwierdzenia covida. To na pewno przejdzie.

AUTOR: Janusz Sanocki

OD REDAKCJI: Treść materiału wyraża poglądy i opinie jego autora. Treści nie muszą odzwierciedlać poglądów i opinii redakcji.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
mławianka
mławianka
1 rok temu

No proszę… domek z kart pana Sanockiego się rozpada:
Poseł poprzedniej kadencji Sejmu Janusz Sanocki trafił do szpitala w Opolu. U byłego parlamentarzysty stwierdzono zakażenie koronawirusem. Choć sam przyznaje, że „jest ciężkim przypadkiem”, wbrew opinii ekspertów twierdzi, że w Polsce „epidemii nie ma”.
Jak dodał w jednym z komentarzy, „to naprawdę ciężka (WYMODROWANO) a jednocześnie „podtrzymuje konsekwentnie: epidemii nie ma”.
Ilu takich cwaniaczków jest w Polsce?
Czy ten komentarz też trafi do kosza?

Dziad i baba
Dziad i baba
1 rok temu

Ciekawi mnie jeszcze jak długo będzie można oglądać ten artykuł?

Mławianka
Mławianka
1 rok temu

Bolesna prawda.

Myszka
Myszka
1 rok temu

O to im chodzi żeby zniszczyć wszystko,zwlaszcza służbę zdrowia,teraz każdy ma covida i na niego umiera,po prostu paranoja.Innych chorób już nie ma,a lekarze jak Bogowie pozamykali sie w przychodniach.To jest dyktatura że strony rządu,i dalej to robią ,zniewolenie.Zastraszeni ludzie we wszystko uwierzą,a oni manipulują.

Pogoda na weekend dla Mławy

0
W nadchodzący weekend w Mławie i najbliższej okolicy według synoptyków będzie niebezpiecznie.   Pogoda na weekend dla Mławy Trwające od 15 sierpnia ostrzeżenie IMGW przed upałami 2...
piknik militarny

Wojsko w mieście w rocznicę Bitwy pod Mławą

0
W ramach obchodów 83. rocznicy Bitwy pod Mławą w sobotę 27 sierpnia 2022 r. w parku miejskim organizowany będzie piknik historyczny. Swój udział w...
fontanna przy handlowcu w Mławie

Fontanna przy Handlowcu wyłączona

1
Na dworze upał a fontannę przy Handlowcu wyłączono. Powód? Prace remontowe. Więc, jak zapewniają w urzędzie, to tylko tymczasowe.    Fontanna przy Handlowcu wyłączona Według urzędu miasta...

Ogromne utrudnienia dla podróżnych

0
Od dwóch lat trwa modernizacja stacji oraz dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, na który dojeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich z Mławy. Ogromne utrudnienia dla podróżnych potrwają...
- REKLAMA -
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
https://www.geobear.pl/jak-rozpoznac-osiadanie-podlogi-fundamentow/

Ściany i posadzki pękają. Jak skutecznie pozbyć się problemu i uniknąć kosztownych napraw?

0
Ignorowanie pierwszych oznak osiadania domu — jak pękające ściany i posadzki -może prowadzić do większych kłopotów związanych z kosztownymi naprawami, które potrafią przewyższyć koszty...

Orlęta rozbite, Tamka uległa w karnych

1
Za nami pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Do walki przystąpiły trzy ekipy z powiatu mławskiego. Do kolejnej fazy przedostały się tylko rezerwy...
Grzebskiego

Uwaga na Grzebskiego [ZDJĘCIA]

1
Trwają prace drogowe na ulicy Grzebskiego w Mławie. Ruch kołowy jest utrudniony. Uważajcie.   Jak informowaliśmy (TUTAJ), drogowcy zrywają nawierzchnię bitumiczną, ażeby położyć nową. Tymczasem ruch...
- REKLAMA -
s7

Trasa S7 Napierki – Płońsk cała dwujezdniowa

0
To dobra wiadomość, choć nie oznacza zakończenia prac. Trasa S7 Napierki - Płońsk jest cała dwujezdniowa. 17 sierpnia w godzinach popołudniowych udostępniono do ruchu...
Padlewskieego

Wnioski o dodatek węglowy już można składać

3
Uwaga mławianie. Od czwartku 18 sierpnia 2022 r. można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Wypełnione formularze przyjmą od mieszkańców urzędnicy w oddziale Urzędu...
Grzebskiego

Ruch będzie wstrzymany. Wymiana nawierzchni

0
Od 18 sierpnia 2022 r. drogowcy zaplanowali wymianę nawierzchni bitumicznej na jednej z głównych arterii miasta, czyli na ul. Grzebskiego. Wystąpią utrudnienia w ruchu...
pożar lasu

Gorący czas dla strażaków

0
Trzeba uprzątnąć gniazdo szerszeni? Wiatr zerwał dach? Zdarzył się wypadek? Dzwonimy po straż. Latem jej linia jest rozgrzana do czerwoności. Strażacy zawsze muszą być gotowi do działania,...
- REKLAMA -

Gorący czas dla strażaków

4
0
Przejdź do komentarzyx
()
x