czwartek, 28 października 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plFelietonyNie dręcz tasiemca!
- REKLAMA -
 • Gotowy do wynajęcia dom parterowy koło Mławy
 • Działka 2400m2 z warunkami zabudowy, okolice Mławy

Nie dręcz tasiemca!

-

Posełka (?), posłanka (?) czy jak tam należy tytułować zasiadające w Sejmie przedstawicielki Lewicy – Magdalena Biejat w emocjonalnym wystąpieniu nie tylko poparła „Piątkę Kaczyńskiego” zakazującą uboju rytualnego, chowu norek itd. ale wręcz wysunęła postulat dalej idący – całkowitego zakazu hodowli przemysłowej, klatek itd. „Nic nie usprawiedliwia zadawania cierpienia istotom żywym” – wołała posełka/posłanka Biejat.

- R E K L A M A -

 

No i kto z „dobrych ludzi” nie przyzna racji wrażliwej przedstawicielce Partii „Razem”?

Ale zaraz, zaraz – ta sama wrażliwa posełka/posłanka stanowczo żąda liberalizacji aborcji i dopuszczenia mordowania tego tam – aha – płodu – do 12 tygodnia życia. Napisałem „życia”, ale się zawahałem – jak to? To wrażliwa posełka Lewicy sprzeciwia się zadawaniu cierpień „istotom żywym”, wyraźnie powstaje tu jakaś sprzeczność. Widocznie nie uważa ona ludzkiego płodu za istotę żywą.

No ale jakże tak? Wszak ludzki płód w tym 12 tygodniu ma już bijące serce, reaguje na ból – i to miałaby nie być żywa istota?

Otóż posełka Biejat rozwiewa nasze wątpliwości. Na antenie Radia WNET oświadczyła, że z tego co jej wiadomo „płody nie są obywatelami RP, ponieważ nie dostają ani PESELU, ani dowodu osobistego”.

Aaa i tu mamy ważny trop w rozwikłaniu poglądów posełki Biejat. Nie obchodzą ją zatem cierpienia zadawane płodom, które nie są obywatelami i nie mają PESELU.

No dobrze, ale wszak znaczyłoby to, iż nie-obywatelom i osobom nieposiadającym PESELU można zadawać cierpienia? Taki wniosek przynajmniej wynika z tego oświadczenia.

Ale w takim razie skąd wrażliwość na (rzekome) cierpienia norek czy innych hodowlanych zwierząt? Wszak ani norki, ani wieprzki też nie są obywatelami, nie mówiąc już o posiadaniu przez te – sympatyczne skądinąd zwierzęta – numerów ewidencyjnych PESEL?

Logiczną zatem konsekwencją poglądów posełki Biejat byłby wniosek Lewicy o nadanie obywatelstwa i numerów PESEL wszystkim zwierzętom hodowlanym. Ale co tam hodowlanym – a gdzie prawa zwierząt żyjących na wolności? Im też nadajmy PESEL, a dlaczego to dzikie warchlaki mają być gorsze od tych z hodowli?

I takie rozwiązanie jest logiczne i konsekwentne. Po co tam zakazywać jakiejś hodowli? Urodzi się norka – dać jej dowód osobisty i PESEL i zaręczam, że nikt „obywatelki norki” dręczyć nie będzie.

Ten postulat – wynikający wprost z poglądów posełki Lewicy mamy z głowy.

Ale co zrobić z radykalnym wezwaniem, żeby w ogóle nie zadawać cierpień żadnym istotom żywym? Na pierwszy rzut oka – trudno się nie zgodzić z takim anielskim podejściem. Jakże tak „zadawać cierpienia istotom żywym”?

Ależ tu znów dopadają nas wątpliwości. Dajmy na to, taka żywa istota jak szczur. Wolno mu zadawać cierpienia czy też nie? Zgodnie z wezwaniem i daleko idącym programem posełki Biejat (i chyba całej Lewicy) szczurowi cierpień zadawać w żadnym razie nie wolno.

Jestem przekonany, że i Prezes Kaczyński zgodziłby się z twierdzeniem, że żaden „dobry człowiek” nie skrzywdzi szczura.

Implikacja jest bowiem oczywista: „Jeśli żaden dobry człowiek nie krzywdzi istot żywych, a szczur to istota żywa, to żaden dobry człowiek nie skrzywdzi szczura”.

Ba! Szczur przynajmniej jest widoczny, biega, może uciec. Ale co ma zrobić taka „istota żywa” jak, dajmy na to tasiemiec? Nie ma nóżek i nie zwieje okrutnemu człowiekowi, który chce mu zadać cierpienia i pozbawić życia. Bo przecież to zrozumiałe i wie to każdy, że tasiemiec cierpi, jak się go tam z tych jelit wyrywa fizycznie, czy chemicznie – wszystko jedno. I pozbawia się go życia w cierpieniach – czego – jak już ustaliliśmy, żaden „dobry człowiek” nie może robić, boć i tasiemiec to „istota żywa”.

Państwo, którzy czytacie te moje dywagacje, myślicie, że ja sobie jaja tu robię. Nic podobnego! Rozwijam tylko logiczne konsekwencje poglądów posełki Biejat, jednej z 460 osób („osoba” to na szczęście rodzaj żeński) zasiadających w polskim Sejmie i podejmujących decyzje w sprawach istotnych dla ogółu obywateli.

AUTOR: Janusz Sanocki

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Cycero
Cycero
1 rok temu

Szanowny autor bezzasadnie obraża panią Biełat, która w oczywisty sposób jest posłanką, a nie ” posełką”, nawet jeśli jej poglądy się autorowi nie podobają. Może ją ewentualnie tytułować „panią poseł”. To jest zabawa godna piaskownicy. Wszelkie dywagacje i porównania płodu ludzkiego do szczurów, etc są kompletnie nie na miejscu. Jest bezsprzecznym faktem, nie tylko w Polsce ale w całym cywilizowanym świecie że życie człowieka liczymy OD URODZENIA, a nie od poczęcia. Ktoś, kto się nie urodził nie jest samodzielnym podmiotem prawa, choć, na mocy Konstytucji RP oraz orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, pod kierownictwem tak znienawidzonego przez PiS profesora Rzeplińskiego, jego istnienie w łonie matki też jest prawnie chronione. Aborcja jest jak wiadomo objęta tzw.kompromisem aborcyjnym, generalnie zabroniona, z wyjątkiem trzech sytuacji, ktore to wyjątki są powszechnie znane i dyskutowane. Poglądy pani poseł Biełat wydają się zbieżne z obecnym stanowiskiem Sądu Najwyższego USA („Roe vs Wade”) ale to nie powód żeby ją bezwstydnie zohydzać i upokarzać. Jak pokazują badania większość Polaków myśli podobnie. Nie musimy się z nimi zgadzać ale okażmy odrobinę szacunku.

Manipulacja
Manipulacja
1 rok temu

Chodzi o przeciwdzialaniu powstawania cierpienia. W tym przypadku chodzi o unikanie narodzin ale tylko kalek. Wielu z nich nie chcialoby przyjść na świat.

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Manipulacja
1 rok temu

Widzę, że myślenie u naszej lewicy takie jak u jegomościa Adolfa Hitlera. Naród zdrowy i silny bez kalek i starców. A tak z ciekawości? Robiłeś jakiś sondaż, że wiesz że wielu z nich nie chciałoby żyć?

Lol
Lol
Odpowiedź do  Mir K.O.
1 rok temu

Mirko wrocił na salony bronić swoich pobratymców z pisu.

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Lol
1 rok temu

Nie no bronię słabszych, bo wy typowe lewaki chcecie ich eksterminować, tak jak robiono to w III Rzeszy. Nie wiem inteligencie gdzie zauważyłeś, że bronię pisu? Jeżeli ich bronię w swoim poście to wyjaśnij mi to proszę gdzie. Ot lewacka logika.

Lol
Lol
Odpowiedź do  Mir K.O.
1 rok temu

Chciałby,ś spędzić życie przy leżącym warzywku, chciałbyś cierpieć wraz zer swoim dzieckiem, które urodziło się warzywkiem i wiadomo, że nim zostanie do końca swoich dni? chciałbyś przeżywać jego śmierć I jeszcze płacić za jego pogrzeb?

Nakryli go dzięki kamerze

Badania penetracyjne

Badania penetracyjne – na czym polegają?

0
Badania penetracyjne są zaliczane do powierzchniowych grup badań nieniszczących. Pozwalają one na wykrycie wad zewnętrznych materiału lub tych mających połączenie z powierzchnią. Głównie stosowane...

Grobowce nie będą własnością rodzin?

0
Rok temu władza 1 listopada zamknęła nam cmentarze w tym roku wśród jej pomysłów na uporządkowanie przepisów związanych z cmentarzami i chowaniem zmarłych jest...
Policja przy cmentarzu

Organizacja ruchu przy cmentarzach 1 listopada

0
W poniedziałek 1 listopada 2021 r. na ulicach wokół mławskich cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.   Szczegóły i mapki poglądowe podajemy poniżej. Kursy autobusów Autobusy wszystkich...
Miejski autobus w Mlawie

Budowa siódemki i kursy MKM

0
Na czas trwania robót na nowej siódemce zostaną zlikwidowane przystanki na całej długości ul. Nowowiejskiej. MPDM wprowadza też zmiany w kursowaniu autobusów MKM.    Zmiany...
- REKLAMA -
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
wóz policyjny jadący drogą

Apel do świadków wypadku

0
Apel ciechanowskiej policji do uczestniczki i świadków zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki.    Ciechanowska Policja zwraca się z apelem o zgłoszenie się uczestniczki oraz świadków zdarzenia...
Najlepsi w nocnym turnieju

Anonimowi najlepsi w nocnym turnieju

0
Za nami kolejna edycja nocnego turnieju piłki nożnej o puchar dyrektora mławskiego MOSiR-u. Do rywalizacji przystąpiło aż dziesięć drużyn. Po kilkugodzinnej walce główne trofeum...

Polska szykuje się do wojny, wraca służba wojskowa

0
Polska szykuje się na wojnę, wraca służba wojskowa. Zamiarem rządzących jest, by Polska armia liczyła 250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy Wojsk...
- REKLAMA -
banknot na portfelu

Zmiany w 500 plus

0
Rodzice powinni wiedzieć, że szykują się zmiany w 500 plus. Wnioski będzie można składać jedynie drogą elektroniczną. Natomiast obsługę programu "Rodzina 500 plus" przejmuje...
Kogut policyjny

Mazowsze. Zatrzymali nawet kosmonautę

0
Policja zatrzymała za jazdę po alkoholu 80-letniego generała Mirosława Hermaszewskiego - pierwszego i jedynego (jak dotąd) Polaka, który odbył lot w kosmos.    Do zdarzenia doszło...
Plakat - 7 projektów do realizacji

Wszystkie projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza będą realizowane!

0
Laboratorium szalonego naukowca, mural historyczny, szkolenia z wykorzystaniem symulatora jazdy, budowa chodników, przebudowa przejść dla pieszych, budowa siłowni plenerowej oraz warsztaty dla młodzieży to...
Mazowsze. Wiadomości z regionu wyd. 206

Mazowsze. Wiadomości z regionu wyd. 206

0
W tym wydaniu programu informacyjnego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, nowoczesne centrum operacji naczyniowych i onkologicznych mózgu w szpitalu bródnowskim...
- REKLAMA -
6
0
Przejdź do komentarzyx
()
x