wtorek, 21 maja 2024
naszamlawa.plWażneWysypisko śmieci na Kolejowej? Sprzeciwia się też burmistrz
- REKLAMA -
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Cena: 575 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Wyszyny Kościelne  / Kategoria:
 • Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Cena: 3 250 000 zł  / Miejscowość: Narzym  / Kategoria:
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:

Wysypisko śmieci na Kolejowej? Sprzeciwia się też burmistrz

-

Wysypisko śmieci na Kolejowej? Przeciwny temu pomysłowi jest nawet burmistrz Mławy. Na wspomnianej ulicy w naszym mieście — niedaleko m.in. galerii handlowej Stacja Mława oraz gęstej zabudowy mieszkaniowej — miałby powstać punkt zbierania oraz przeładunku odpadów. 

- R E K L A M A -

 

Wysypisko śmieci na Kolejowej? Sprzeciwia się też burmistrz

Zanim taki punkt powstanie inwestor musi dopełnić formalności m.in. w urzędzie miasta.

Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia — polegającego na budowie punktu zbierania oraz przeładunku odpadów przy ul. Kolejowej — wpłynął do Burmistrza Miasta Mławy w środę 23 sierpnia 2023 r.

Także do redakcji portalu Nasza Mława dotarła informacja o planach inwestora i sprzeciwie wielu mieszkańców. Punkt zbierania oraz przeładunku odpadów miałby powstać w miejscu gęstej zabudowy mieszkaniowej, oraz niedaleko galerii handlowej Stacja Mława. Nic więc dziwnego, że emocje biorą górę.

Mławski ratusz zamieścił na swoich kanałach informacyjnych (21 września 2023 r. po godzinie 16) oświadczenie o sprzeciwie burmistrza Sławomira Kowalewskiego wobec planowanej inwestycji.

Powody? Obiekt sąsiadowałby bezpośrednio z intensywną zabudową mieszkaniową, a także znalazł się w niewielkiej odległości od ekskluzywnego lokalu gastronomicznego. Burmistrz prosi inwestora o wycofanie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowego przedsięwzięcia. Tym samym o wycofanie się z budowy punktu składowania i przeładunku odpadów we wspomnianej lokalizacji przy ulicy Kolejowej w Mławie.

Poniżej pełna treść zamieszczonej na stronie ratusza informacji.

” Burmistrz sprzeciwia się budowie obiektu w tej lokalizacji – w trosce o dobro mieszkańców poprosił inwestora o wycofanie wniosku.

Zgodnie ze złożonym przez Wojciecha Bogdana Zalewskiego – Prezesa Zarządu Błysk-Bis Sp. z o.o. – wnioskiem, budowa punktu zbierania oraz przeładunku odpadów została zaplanowana przez inwestora na działkach o numerach ewid. 1440, 1441/1 i 1441/3. Obiekt sąsiadowałby wówczas bezpośrednio z intensywną zabudową mieszkaniową, a także znalazł się w bliskiej odległości od ekskluzywnego lokalu gastronomicznego.

– W mojej i społecznej ocenie, jej [inwestycji – przyp.ratusza] sąsiedztwo wywołałoby ogromny dyskomfort dla mieszkańców, wiele różnych uciążliwości jak również znaczną utratę wartości nieruchomości w tym obszarze miasta. Podzielam wszystkie zgłaszane do mnie obawy mieszkańców Mławy. Wobec powyższego, mając na względzie szeroko rozumiane dobro mieszkańców, zwracam się z prośbą o pilne wycofanie omawianego wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowego przedsięwzięcia” – zwrócił się w piśmie do Wojciecha Bogdana Zalewskiego Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.”

Jak zareaguje inwestor? Wysłaliśmy zapytanie i czekamy na odpowiedź.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kelner z ekskluzywnego lokalu
Kelner z ekskluzywnego lokalu
7 miesięcy temu

Dopóki całe miasto nie będzie objęte planem zagospodarowania przestrzennego, który jasno określi co gdzie można robić a czego robić nie wolno, to będą ciągłe zakusy biznesu aby wciskać swoje idiotyczne pomysły i najgorsze shit’y ludziom pod okna. Brak planu zagospodarowania pozostawia burmistrzowi drogę do podejmowania uznaniowych i arbitralnych decyzji. W razie społecznego oporu, dla uśpienia opinii publiczne i wyciszenia protestów, zawsze można podjąć decyzję negatywną, ale tak skonstruowaną, że sąd administracyjny ja uchyli a władza niczym piłat powie, umywam ręce, to nie ja, to sąd pozwolił. Nie będę tu rozważał jakie motywatory stosuje biznes aby władza podejmowała korzystne decyzje bo to jest chyba oczywiste. Puste, rejtanowski gesty burmistrza w stylu „proszę wycofać wniosek” są po prostu groteskowe.

Podatnik
Podatnik
7 miesięcy temu

Moglibyście też usunąć nielegalne wysypisko śmieci na Górnej bo szczury latające po ulicy przypominają już kucyki. A gdzie to dokładnie jest to Wam nie powiem bo byście za łatwa robotę mieli czas się zainteresować trochę co się dzieje w naszym mieście bez_radni.

mieszakaniec Mławy
mieszakaniec Mławy
7 miesięcy temu

….fakt sprzeciwiam się też temu , ale określenie lokalu na Kolejowej ekskluzywnym chyba przesadzone trochę

Dyzo
Dyzo
7 miesięcy temu

odpowiednie służby się tym zajmą, CBŚ i CBA

Manix
Manix
7 miesięcy temu

Ekskluzywny lokal? Dom weselny nie jest ekskluzywny.

Karolak
Karolak
7 miesięcy temu

Jeśli to przejdzie będzie trzeba CBŚ na Urząd miasta nasłać, i blokować dojazd do tej inwestycji.

Figa
Figa
Odpowiedź do  Karolak
7 miesięcy temu

Nie przejdzie przez UM w Mławie, to odwołają się do wyższej instancji -UMWM Struzik jest tuż przed upływem kadencji i tuż przed emeryturą to wynik wydaje się być przesądzony.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Karolak
7 miesięcy temu

Burmistrz się sprzeciwia, bo wie, że inwestor dostanie pozytywną decyzję środowiskową czy inną (nie znam się na tym) i inwestycja i tak powstanie i tak, trochę się opóźni, czyli będzie jak zawsze, no to się opóźni i tyle w temacie.

Kompletnie pijany przyjechał do sklepu po wódkę i drugie śniadanie

0
Kompletnie pijany 42-latek (ponad 3 promile alkoholu) przyjechał do sklepu w Radzanowie po wódkę i drugie śniadanie. Z parkingu przed sklepem trafił do policyjnego...

Kokaina w żołądku i plecaku

0
Kokaina w żołądku i plecaku. Przemyt narkotyków na lotnisku. Mławska skarbówka informuje, że mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt ponad kilogram kokainy na...

Złoto, srebro, brąz. Husaria górą w Koninie

0
Wojownicy mławskiej Husarii nie zwalniają tempa. Po sukcesach młodego pokolenia przyszedł czas na udane występy także pozostałych zawodników. Dwudziesta pierwsza edycja Pucharu Polski w...

Policja o śmiertelnym wypadku na Mławce

0
Jak informowaliśmy, w miejscowości Mławka w gminie Iłowo-Osada po godzinie 10:00 doszło do wypadku śmiertelnego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Policja przekazuje szczegóły wypadku.  Policja...
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:

Z ostatniej chwili. Wypadek śmiertelny na Mławce, droga zablokowana

0
Wypadek śmiertelny na Mławce. Na drodze wojewódzkiej 544 zderzyły się dwa tiry. Jeden z kierowców ciężarówki przewożącej drób zmarł na miejscu wypadku. Z ostatniej chwili....

Noc Muzeów w Mławie pełna atrakcji

0
Noc Muzeów to dobra okazja do odwiedzenia mławskiej placówki muzealnej. Mławianie przybyli do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w sobotę 18 maja. Odwiedzających nie zabrakło w Noc...

Kolejny przestrzelony karny. Lider za mocny

22
Lider z Grodziska Mazowieckiego nie dał żadnych szans reprezentantom Mławianki. Do przerwy wyprowadził jeden skuteczny cios. W drugiej połowie dołożyli jeszcze cztery gole. Choć...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Malarze i fotograficy w mławskim muzeum

0
Malarze i fotograficy ze Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej zaprezentowali swoje prace na wystawie czasowej w mławskim muzeum.  Malarze i fotograficy w mławskim muzeum Wernisaż wystawy odbył...

Mławska publiczność gorąco oklaskiwała światowej sławy muzyków

0
Przy pełnej sali kina Kosmos w Mławie odbył się sobotni koncert światowej sławy muzyków Joscho Stephana, Svena Jungbecka i Volkera Kampa. Gościnnie wystąpił również...
dzieci w parku

Mława. Warsztaty country dance

0
To propozycja dla tych, którzy kochają taniec, ale niekoniecznie zajmują się tym zawodowo. Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza na warsztaty country dance. Pierwsze...

Rodzinny Rajd Rowerowy na Dzień Dziecka w Lipowcu

0
Rodzinny Rajd Rowerowy — tę wyjątkową atrakcję z okazji Dnia Dziecka przygotował dla mieszkańców gminy Lipowiec Kościelny nowy wójt Ryszard Karpiński oraz Gminne Centrum...
- REKLAMA -
8
0
Przejdź do komentarzyx