środa, 12 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościWymiana pieców - rekordowe dofinansowanie
- REKLAMA -
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 750 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Cena: 3 672 000 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Wymiana pieców – rekordowe dofinansowanie

-

Nawet 90 procent dofinansowania na wymianę pieca mogą uzyskać zainteresowani mławianie. To w przypadku ubiegania się o pieniądze z dwóch źródeł.

- R E K L A M A -

 

 

Mławianie mogą uzyskać na wymianę pieców dofinansowanie w wysokości nawet 90 procent kosztów kwalifikowalnych jeśli równocześnie będą się ubiegać o dofinansowanie z dwóch programów: z ratusza (rada miasta podjęła 18 maja uchwałę w tej sprawie) oraz z programu „Czyste powietrze” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Zachęcamy mieszkańców prowadzących termomodernizację budynków jednorodzinnych do korzystania z obu wspomnianych form wsparcia – programów wojewódzkiego, w ramach którego można otrzymać do 60 proc. kosztów kwalifikowalnych, i miejskiego, który daje możliwość uzyskania dotacji w wysokości 30 proc. kosztów kwalifikowalnych. Jak duże benefity z takiego połączenia można otrzymać? Rozważmy przykład wnioskodawcy, który planuje inwestycję za maksymalną kwotę kwalifikowalną, od której jest liczona dotacja celowa z budżetu Miasta Mława – czyli 15 000 zł – i składa wnioski o dotacje w ramach obu wymienionych programów. Z „Czystego powietrza” może on otrzymać – jeśli prowadzi gospodarstwo jednoosobowe z miesięcznym dochodem netto do 1960 zł lub wieloosobowe z miesięcznym dochodem netto do 1400 zł na osobę – dotację w wysokości 60 proc. kosztów kwalifikowalnych, czyli 9000 zł. 30-procentowa dotacja celowa z budżetu Miasta Mława wyniosłaby natomiast 4500 zł. Daje to w sumie wsparcie w wysokości 13 500 zł, co oznacza, że beneficjent z własnej kieszeni musiałby dołożyć zaledwie 1150 zł (cały czas mowa o kosztach kwalifikowalnych). Z kolei wnioskodawca uprawniony do podstawowej kwoty dotacji w programie „Czyste Powietrze” (przy założeniu, że jego dochód roczny za rok poprzedzający rok złożenia wniosku nie przekroczył 100 000 zł) może otrzymać zwrot 30 proc. kosztów kwalifikowalnych, czyli 4500 zł z NFOŚ-u i tyle samo z budżetu Miasta Mława, dzięki czemu jego wkład własny przy łącznej kwocie dofinansowania 9000 zł wyniósłby 6000 zł (koszty kwalifikowalne) – informuje mławski ratusz.

Urząd miasta podaje, że mławianie aplikują o środki na termomodernizację budynków jednorodzinnych z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w Urzędzie Miasta Mława mogą uzyskać profesjonalną pomoc w przygotowaniu wniosków o dotacje, a także – później – wniosków o płatność).

– Tylko w 2021 roku z terenu Mławy złożono do programu „Czyste Powietrze” 32 wnioski na termomodernizację, w tym 13 do podstawowego poziomu dofinansowania (30 proc. kosztów kwalifikowalnych) i 19 do podwyższonego poziomu dofinansowania (60 proc. kosztów kwalifikowalnych) – na kwotę 553 318,30 zł. W ramach wnioskowanej kwoty inwestorzy zamierzają wymienić 27 kotłów węglowych na kotły gazowe, wybudować 13 przyłączy gazowych, wymienić 1 piec typu „śmieciuch” na kocioł ekologiczny zasilany paliwem stałym, zmodernizować 8 instalacji centralnego ogrzewania, zainstalować na dwóch nieruchomościach panele fotowoltaiczne, wykonać docieplenia 14 budynków mieszkalnych, wymienić stolarkę okienną w 9 budynkach oraz wymienić drzwi zewnętrzne w 11 budynkach – przekazują dane urzędnicy.

Dzięki podjętej wczoraj przez radnych Miasta Mława uchwale niebawem można będzie wnioskować o 30-procentowe dofinansowanie wymiany źródła ogrzewania z budżetu Miasta Mława.

– Do tej formy wsparcia kwalifikowane są koszty: zakupu kotła gazowego kondensacyjnego co najmniej klasy A z osprzętem, sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą służącego do ogrzewania w systemie c. o., materiałów instalacyjnych służących modernizacji źródła ogrzewania w tym układów powietrzno-spalinowych służących do doprowadzenia powietrza do komory spalania oraz odprowadzenia spalin z komory spalania kotła gazowego, zakupu zbiornika ciepłej wody użytkowej z osprzętem oraz zakupu usługi demontażu źródła ciepła zasilanego paliwem stałym i usługi montażu kotła gazowego wraz z włączeniem go do systemu grzewczego i podłączeniem do instalacji gazowej. Modernizację źródeł ciepła można przeprowadzić na terenie nieruchomości ogrzewanej paliwem stałym, położonej na terenie Mławy. Osoby zainteresowane otrzymaniem dotacji celowej z budżetu Miasta Mława mogą składać wnioski do Burmistrza Miasta Mława w terminie naboru: od 1 czerwca do 30 września danego roku kalendarzowego – informuje ratusz.

Urząd przypomnijmy, że od 2017 r. na dotacje celowe na wymianę źródeł ciepła Miasto Mława przekazało już 1 550 000 zł. Z pomocy tej skorzystało 265 właścicieli nieruchomości na terenie Mławy.

– Osobom zainteresowanym złożeniem wniosków o dotację w programie „Czyste powietrze” lub o dotację celową z budżetu Miasta Mława udzielą pomocy pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Mława. Zainteresowani konsultacją w sprawie dotacji mogą zgłaszać się do ratusza od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-10:00 – podpowiadają urzędnicy.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mirek
Mirek
3 lat temu

Panie Burmistrzu i Państwo Radni , dziękuję. To dla mnie duża pomoc.

Nasi biegacze bez zadyszki. Podium w Szulmierzu

0
Impreza o nazwie Leśna Zadyszka organizowana w Szulmierzu doczekała się już dziewiątej edycji. Tradycyjnie biegacze mieli do wyboru dwa odcinki o długości 5 lub...

Informacje z Mazowsza 63 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o pięćdziesięciu latach chirurgii dziecięcej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, otwarciu północnej...

Rezerwy znowu zwycięskie. W sobotę czekamy na awans

4
Rezerwy Mławianki wróciły na zwycięską ścieżkę. To sprawia, że kwestia awansu naszej „dwójki” do okręgówki rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Jeśli podopieczni Piotra Króla...
praca

Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu

0
Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu 2024 roku. Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w czerwcu. Sprawdź,...
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Kierowcy tracili prawko i otrzymywali surowe mandaty

0
Kierujący muszą się liczyć z tym, że patrole mławskiej grupy SPEED, mają pod szczególnym nadzorem miejsca zagrożone przekraczaniem prędkości, zgłoszone przez użytkowników Krajowej Mapy...

Tak zagłosował powiat mławski w wyborach do Europarlamentu

15
Jak zagłosował powiat mławski w wyborach do Europarlamentu 9 czerwca 2024? Prezentujemy oficjalne wyniki opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Stan na godz. 5.30 rano dziś...

Twórcy powitali lato [ZDJĘCIA]

0
Mławscy twórcy zrzeszeni w Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w niedzielę 9 czerwca powitali lato na imprezie integracyjnej w Podkrajewie.  Twórcy powitali lato Powitanie lata stało...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Frekwencja wyborcza z godziny 17

0
Frekwencja podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce do godziny 17:00 wyniosła 28,20 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Województwo mazowieckie Frekwencja do godziny 17 31,65% Liczba kart...

Luksusowe wakacje – czy warto zainwestować w komfort? [SPONSOROWANE]

0
Czym są ekskluzywne wakacje? Choć wielu urlopowiczów może różnie interpretować ten termin to dla wielu luksusowy urlop kojarzy się z pięciogwiazdkowym, nowoczesnym hotelem z...

Zastraszają i wyłudzają pieniądze. Służby ostrzegają

0
Przestępcy zastraszają i oszukują za pomocą korespondencji, której celem może być kradzież naszych danych i pieniędzy. Z treści wiadomości wynika, że odbiorca powinien natychmiast...

Koncert na zakończenie roku szkolnego

0
Na zakończenie roku szkolnego wystąpi Marcin "Kali" Gutkowski. Na koncert zaprasza Miejski Dom Kultury w Mławie.    Kali, właściwie Marcin Kamil Gutkowski (ur. 22 października 1981 w Krakowie)...
- REKLAMA -
1
0
Przejdź do komentarzyx