sobota, 11 marca 2023
naszamlawa.plWażneWykluczenie komunikacyjne Mławy? Petycja mieszkańców
- REKLAMA -
 • 3-pokojowe, na parterze, w bloku z 2014 r.
  3-pokojowe, na parterze, w bloku z 2014 r.
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Mieszkanie ul. Kościuszki z garażem oraz tarasem
  Mieszkanie ul. Kościuszki z garażem oraz tarasem
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka budowlana 1230 m2 w obrębie Parcele Łomskie
  Działka budowlana 1230 m2 w obrębie Parcele Łomskie
  Cena: 139 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Teren pod inwestycję koło Mławy - 4,29 ha
  Teren pod inwestycję koło Mławy - 4,29 ha
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Stara Otocznia  /…
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:…
 • Działka rekreacyjna w Lidzbarku Welskim, MAZURY
  Działka rekreacyjna w Lidzbarku Welskim, MAZURY
  Cena: 38 000 zł  / Miejscowość: Lidzbark  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Działka z mpzp pod zabudowę mieszk. jednorodzinną
  Działka z mpzp pod zabudowę mieszk. jednorodzinną
  Cena: 195 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Miejsce postojowe w garażu podziemnym, Wysoka 11
  Miejsce postojowe w garażu podziemnym, Wysoka 11
  Cena: 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 215 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Wykluczenie komunikacyjne Mławy? Petycja mieszkańców

-

Czy Mławie grozi wykluczenie komunikacyjne? Wiele pociągów przejeżdża bez zatrzymywania się albo przestanie kursować przez Mławę. Mieszkańcy walczą o komunikację z większymi miastami. Zbierają podpisy pod petycją dotyczącą połączenia kolejowego z Mławy do Bydgoszczy. Spora grupa studentów — dojeżdżająca np. do Torunia — korzysta z tych połączeń. 

Wykluczenie komunikacyjne Mławy? Petycja mieszkańców

Autorzy petycji wyjaśniają, że pociągi kursujące do/z Bydgoszczy w najbliższym czasie zostaną skierowane na trasę właściwą przez Kutno. Od 12 marca pociąg ,,IC Rejewski” z Bydgoszczy do Warszawy przestanie kursować przez Mławę. W tym rozkładzie jazdy, pozostałe pociągi również przestaną kursować przez Mławę.
 – Jest spora grupa studentów dojeżdżająca do Torunia, która korzysta z tych połączeń.
Niestety Ministerstwo Infrastruktury, które jest odpowiedzialne za przewozy międzywojewódzkie, na chwilę obecną nie planuje uruchomienia przez nasze linie pociągów do województwa kujawsko-pomorskiego. Jednocześnie w petycji jest prośba o pociągi m.in. do Wrocławia. W grudniu został zlikwidowany jedyny pociąg łączący Mławie z Wrocławiem. W dalszym ciągu trwają prace nad konstrukcją rozkładu jazdy 2023/2024, więc jest o co walczyć — informują autorzy petycji.

TREŚĆ Petycji

- R E K L A M A -

Poniższa treść zostanie zamieszczona w petycji do Pana Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury.

„Petycja do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie uruchomienia połączeń do Bydgoszczy   Połączenia te miałaby łączyć Północne Mazowsze i Działdowszczyznę z Toruniem i Bydgoszczą, oraz z miastami wschodniej części województwa Kujawsko-Pomorskiego, które zapewnią bezpośrednie połączenia do Warszawy. Jednocześnie moja propozycja oprócz dojazdu do Torunia czy Bydgoszczy, umożliwi również dojazd do Opola i Wrocławia, oraz zapewni lepszą komunikację z Częstochową, Kielcami i Łodzią.

IC „Nida”                                                                                             Kielce (5:10) – Warszawa Centralna (7:34–7:40) – Toruń Główny (11:14–11:18) – Bydgoszcz Główna (11:54),                                         Bydgoszcz Główna (16:08) – Toruń Główny (16:45–16:50) – Warszawa Centralna (20:38–20:40) – Kielce (22:52).

IC (robocza nazwa: FORDOŃSKI)                                                    Łódź Fabryczna (3:49) – Warszawa Centralna (5:15–5:20) – Toruń Główny (8:35–8:40) – Bydgoszcz Główna (9:16),              Bydgoszcz Główna (19:30) – Toruń Główny (20:06–20:08) – Warszawa Centralna (23:21–23:30) – Łódź Fabryczna (1:04).

IC (robocza nazwa: ENIGMA)                                                Bydgoszcz Główna (10:20) – Toruń Główny (10:56–10:58) – Warszawa Centralna (14:13–14:25) – Wrocław Główny (18:34), Wrocław Główny (10:53) – Warszawa Centralna (15:00–15:12) –Toruń Główny (18:23–18:25) – Bydgoszcz Główna (19:02).

Pociągi na odcinku Warszawa Wschodnia – Toruń Wschodni zatrzymywałyby się na stacjach: Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów, Mława, Działdowo, Iława Główna, Jabłonowo Pomorskie, Wąbrzeźno oraz Kowalewo Pomorskie.

My, niżej podpisani, zwracamy się z prośbą o utworzenie wskazanych w petycji połączeń kolejowych. Miasta takie jak Toruń, Wrocław, Kielce czy Częstochowa są ważnymi ośrodkami akademickimi oraz kierunkami turystycznymi. Jednocześnie we wskazanych miastach pasażerowie będą mogli się przesiąść do pociągów w kierunku Gniezna, Poznania, Katowic, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. PKP InterCity oraz Ministerstwo Infrastruktury zapiera się, że część połączeń do Bydgoszczy kursuje trasą okrężną i wydłuża czas jazdy, jednocześnie uruchamiając pociągi kursujące trasami okrężnymi do Lublina przez Łuków i Parczew, oraz do Białegostoku przez Czeremchę i Hajnowkę, gwarantując mieszkańcom na tych liniach dojazd do Warszawy oraz stolic województw. Bardzo dziwny jest zatem fakt, że problem stanowi uruchomienie pociągów do Bydgoszczy trasą okrężną przez linie kolejową nr 9, kiedy ewidentnie jest to możliwe. Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby Mieszkańcy miast położonych na linii kolejowej nr 9 oraz 353”

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Student
Student
4 godzin temu

Ale Państwa komentarze pokazują Polskę, zamiast zawalczyć o coś na czym zależy chociażby gromadce osób z waszego miasta, to wolicie się mądrzyć i łapać za słówka. Toruń czy Bydgoszcz to jedne z lepszych uczelni w Polsce. Bydgoszcz w tym roku miał najwyższy wynik, jeśli chodzi o egzamin lekarski, ale któż o tym myśli? Zapewne nikt, bo na świeczniku jest Warszawa, czy też Gdańsk. Dlatego proszę, jeśli pojawia się artykuł świadczący o wykluczeniu komunikacyjnym, to nie bagatelizujcie problemów, tylko dlatego ponieważ was one nie dotyczą.

Ret
Ret
9 dni temu

No niech wykluczą wszystkie połączenia i tory zwiną. Będzie gites. Bezmózgi!!!

Stand uper z Olsztyna
Stand uper z Olsztyna
10 dni temu

Jest jeszcze jeden aspekt tej całej sprawy. Im mniej pociągów zatrzymuje się w Mławie, tym mniej pasażerów na gapę będzie tu wyrzuconych, a co za tym idzie spadnie ilość mieszkańców tego miasta.

K.S
K.S
Odpowiedź do  Stand uper z Olsztyna
10 dni temu

Ty gościu chyba źle zrozumiałeś. Tu nie chodzi o to czy pociąg się w Mławie zatrzyma czy nie, tylko o utrzymanie pociągu do Bydgoszczy na tej trasie. Jeśli nie będzie utrzymany to stracą także: Ciechanów czy Działdowo. Osobiście uważam co już pisałem poniżej że się nie uda ale trzeba spróbować. A liczba mieszkańców to spada akurat u naszych sąsiadów.

K.S
K.S
10 dni temu

Co to za tytuł?
To nie jest wykluczenie tylko powrót tego pociągu na oryginalną (dotychczas remontowaną) trasę. Wcześniej nie było takiego pociągu. Każde z miast na tej trasie to spotka : Nasielsk, Ciechanów, Działdowo …..

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  K.S
10 dni temu

Nie było na tej trasie pociągów, ale były autobusy, a teraz po powrocie tych pociągów na oryginalną trasę miałoby nie być żadnego połączenia z tymi miastami? – nie wszyscy sznowny/a Panie/ni mają własne auta, a ponadto winniśmy dbać o nasze środowisko w miarę możliwości. W związku z tym powinniśmy korzystać z publicznych środków transportu w miarę mozliwości.
Komunikacja publiczna między Mławą a Bydgoszczą czy Toruniem winna być. Nasielsk, Ciechanów czy też Działdowo też winni się starać o to, żeby komunikacja na tych trasach odbywała się regularnie.
Jest petycja w tej sprawie i uważam, że każdy rozsądny mieszkaniec naszego terenu winien ją podpisać.

K.S
K.S
Odpowiedź do  mławianka
10 dni temu

Też uważam, że takie połączenia powinny być utrzymane ale PKP nie będzie to obchodziło niestety. Powiedzą, że to powrót na starą trasę i tyle. A między słowami dodadzą, że powinniśmy się cieszyć, że przez te dwa czy trzy lata mieliśmy taki komfort. Odpowiedzą też żeby walczyć o powrót autobusów na tej trasie bo przecież były – raz nawet daaaaaaawo temu kiedyś nim jechałem. Tak więc droga mławianko – ja nie jestem przeciwnikiem tego rozwiązania ale obawiam się, że nie przejdzie ta akcja. Chciałbym się mylić. A co do tytułu to nadal uważam, że jest wyolbrzymiony.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  K.S
10 dni temu

Tytuł mnie nie interesuje. Tytuł jest zawsze taki, żeby portal miał jak najwięcej wejść na stronę, bo im więcej wejść, tym więcej reklamodawców i ani Ty, ani ja nie musimy płacić za czytanie artykułów. To chyba proste.
Nasz rząd nagminnie używa słowa „wykluczenie” i pewnie ci to nie przeszkadza, a to jest mniej więcej w tym samym kontekście użyte, tyle, że ze znakiem zapytania, a więc chyba portal nie nadużył tego słowa, bo znak zapytania robi robotę.

K.S
K.S
Odpowiedź do  mławianka
10 dni temu

A jakie znaczenie ma znak zapytania w tym tytule? Tytuł jest zwyczajnie przesadzony. Padło słowo wykluczenie. To wygląda tak jakby była ewentualność tego, że Mława miała stracić wiele połączeń kolejowych/autobusowych albo co gorsze likwidowano by linię do Gdańska/Warszawy z powodu braku rentowności. To się nazywa wykluczenie komunikacyjne.
Rozumiesz znaczenie zwrotu 'Wykluczenie komunikacyjne” ? Napiszę Ci: To pozbawienie możliwości korzystania z transportu publicznego (i nie tylko) z danego obszaru. Powtórzę – z DANEGO OBSZARU. Również oznacza trudności w zdobyciu informacji o połączeniach. To tak ogólnikowo.
A z danego obszaru czyli z naszego można dojechać do wielu miejsc bezpośrednio lub pośrednio. W tym wypadku przez Iławę Gł. – co nie jest wykluczeniem a utrudnieniem dla podróżnych.
Jakbym chciał pojechać do Wawy to mam ponad 20 połączeń na dobę samych IC lub TLK. Nie liczę Kolei Mazowieckich +20 pewnie. W stronę Gdańska i Olsztyna też jest 'trochę” tych pociągów. Kończę bo dziwnie się z Tobą pisze.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  K.S
9 dni temu

Gdyby ludzie myśleli tymi samymi kategoriami co ty, to do dziś tkwilibyśmy w epoce kamienia łupanego: bo nie warto, bo się nie uda, bo to nie ma sensu.
Człowieku więcej optymizmu i więcej życia, a nie wszystko widzisz w czarnych barwach.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
Odpowiedź do  K.S
10 dni temu

Dlatego podjąłem się tematu i włączę aby połączenia do Bydgoszczy zostały.

Eryk
Eryk
Odpowiedź do  K.S
10 dni temu

Dokładnie tak jest jak piszesz.
Poza tym jeśli komuś zachciało się studiować aż we Wrocławiu czy Toruniu to jego problem. Trzeba było być bardziej rozważnym w wyborze.

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Eryk
10 dni temu

No tak, bo Toruń jest tak daleko jak Wrocław. Człowieku do tego Torunia to jest prawie tyle samo co do Warszawy. To gdzie można studiować według szanownej komisji naszej Mławy?Tylko w stolicy czy można jeszcze w Olsztynie?

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Eryk
10 dni temu

O matko, no po prostu takiej wypowiedzi nawet nie chce się komentować, ale to odzwierciedla twoje zdolności i ambicje. Jeździj dalej w tej swojej taczce i lepiej nie zabieraj głosu, bo dopóki się nie odzywasz, to wszyscy myślą że jesteś w miarę ogarnięty.
Jakie masz kierunki studiów w Mławie i ile jest miejsc na tych kierunkach, a ile jest w Mławie osób kończących szkoły średnie i chcących studiować?
Myślenie nie boli. „zachciało się…”…
Mam nadzieję że nie masz i nie będziesz miał nigdy dzieci.

Stand uper z Olsztyna
Stand uper z Olsztyna
Odpowiedź do  Eryk
10 dni temu

Tak i wybrać „studia” w Pułtusku, Ciechanowie lub Mławie, a potem zasilić grono wykształconych bezrobotnych.

Mitologia
Mitologia
Odpowiedź do  Stand uper z Olsztyna
10 dni temu

Akurat rodzaj ukończonej uczelni nie ma znaczenia. Prysnął ten mit że po uniwersytecie lub SGH jest się lepszym fachowcem. To tylko teoria a liczy się praktyka. To tak jakbyś miał zaangażować do położenia kafelek w łazience. Wybrałbyś tego po zawodówce ślusarskiej ale z doświadczeniem w glazurnictwie i reputacją czy tego po studiach ale bez doświadczenia praktycznego znającego teirię materiałową.

Mańjusz
Mańjusz
Odpowiedź do  K.S
10 dni temu

To nie jest wykluczenie. Tak jak napisano wyżej to powrót pociągu na oryginalną (dotychczas remontowaną) trasę. Wcześniej nie było takiego pociągu. To nie jest wykluczenie komunikacyjne ponieważ jest możliwość skorzystania z dojazdu koleją z przesiadką np. w Iławie Głównej.
Za mało jest klientów z Mławy więc przewoźnik kolejowy nie zmieni decyzji. Gdyby więcej ludzi jeździło koleją to wtedy by była szansa. Więcej ludzi by było gdyby pociągi zatrzymywały się bliżej bardziej zaludnionej części miasta na p.o. Mława Miasto a nie na peryferyjnej Wólce. Wtedy byłby argument, że dużo ludzi korzysta z kolei w Mławie. A tak weekendowy klient i w dodatku student podróżujący za połowę ceny, to żaden klient na kolei.

Mławianka
Mławianka
Odpowiedź do  Mańjusz
4 godzin temu

Przecież pociągi Intercity zatrzymują się na Mława-Wólka ze względów technicznych…. Nie mogą zatrzymywać się na Mława Miasto, ponieważ perony są zbyt krótkie.

Janusz Weiss

Nie żyje dziennikarz Janusz Weiss

0
Zmarł znany dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny oraz pisarz Janusz Weiss. Nie żyje dziennikarz Janusz Weiss Dziennikarz zmarł w piątek 10 marca 2023 r., jak podaje...

Tak podszywają się pod Allegro. Nie daj się nabrać!

0
Nie daj się nabrać! Oszuści podszywają się pod popularny serwis aukcyjno-sprzedażowy Allegro. Straszą zablokowaniem konta. Warunkiem poprawnego działania ma być weryfikacja danych poprzez link....
Ludzie na peronie

Od niedzieli zmiany w rozkładzie jazdy

0
Od niedzieli 12 marca wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała do 10 czerwca. Zakres prac na torach...
z ostatniej chwili

Utrudniony ruch na krajowej siódemce

0
Utrudnienia w ruchu na krajowej siódemce na wysokości miejscowości Rybitwy. Prawy pas w kierunku Gdańska jest całkowicie zablokowany. Utrudniony ruch na krajowej siódemce Przed godziną 13:00...
 • Teren 8,6491 ha - pod produkcję i usługi uciążliwe
  Teren 8,6491 ha - pod produkcję i usługi uciążliwe
  Cena: 9 500 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka z mpzp pod zabudowę mieszk. jednorodzinną
  Działka z mpzp pod zabudowę mieszk. jednorodzinną
  Cena: 195 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Kolizje i wypadki. Uważajcie na siebie

0
Warunki drogowe nie rozpieszczają kierowców. Dziś w wielu miejscach doszło do kolizji i wypadków. Na ekspresowej siódemce S7 w Unierzyżu samochód osobowy uderzył w...
tory

Wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku kolejowego

0
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku kolejowego, w którym zginął mężczyzna. Pierwszą informację na temat zdarzenia zamieściliśmy TUTAJ.    Nie ustalono jeszcze tożsamości ofiary wypadku. Maszynista pociągu,...
z ostatniej chwili

Z OSTATNIEJ CHWILI. Tragedia na torach. Opóźnienia w ruchu pociągów

0
Czytelnicy informują o utrudnieniach w ruchu pociągów. - Pociągi mają duże opóźnienia, coś się stało w Ciechanowie — przekazują nam. Okazuje się, że w...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Instal Foto pierwszy. Komplet wygranych

0
Dobiegła końca tegoroczna edycja Gminnej Amatorskiej Ligi Halowej Piłki nożnej o puchar wójta gminy Stupsk. Niekwestionowanym liderem okazali się reprezentanci ekipy o nazwie Instal...
Pociąg na peronie

Zmiana rozkładu jazdy pociągów

0
Ważne dla osób dojeżdżających do pracy lub planujących podróż koleją. Koleje Mazowieckie informują o korekcie rozkładu jazdy pociągów. To w związku z modernizacją na...

Zamykaj samochód, bo kradną

0
O tym, jak może się zakończyć pozostawianie otwartego auta, przekonało się dwoje mieszkańców powiatu płońskiego. Ich nieuwagę wykorzystał 20-latek, kradnąc pozostawione w samochodach rzeczy....
Stracił 5 tysięcy, chciał zarobić 20 zł

Stracił 5 tysięcy, chciał zarobić 20 zł

0
Nadal nie brakuje osób, które tracą pieniądze, bo nabierają się na link do wpłaty.  Ofiara otrzymuje od rzekomego kupującego link i klika. Następnie wpisuje...
- REKLAMA -
18
0
Przejdź do komentarzyx