środa, 12 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościWiceminister MSWiA Maciej Wąsik w Szydłowie
- REKLAMA -
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Cena: 3 672 000 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Wiceminister MSWiA Maciej Wąsik w Szydłowie

-

Uroczystość w Szydłowie z udziałem wiceministra MSWiA Macieja Wąsika odbyła się dziś 13 maja w sali konferencyjnej urzędu gminy.

- R E K L A M A -

 

Podczas uroczystości w Szydłowie, wiceminister wręczył promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP z województwa mazowieckiego, a także akty włączenia do krajowego systemu Ratowniczo-Gaśniczego dla wytypowanych jednostek OSP.

Zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych finansowany jest ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji MSWiA oraz KSRG, a także funduszy pozyskanych z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

W projekt dofinansowania zakupu samochodów ratowniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych osobiście zaangażowali się Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, nadbryg. Andrzej Bartkowiak komendant główny PSP oraz nadbryg. Jarosław Nowosielski mazowiecki komendant wojewódzki PSP. Kolejne tegoroczne samochody ratowniczo-gaśnicze wzmocnią potencjał ratowniczy.

Wiceminister Maciej Wąsik w czasie spotkania ze strażakami w Szydłowie odniósł się m.in. do prac nad projektem ustawy o OSP.

– Działalność OSP jest niezwykle istotna i bardzo mocno doceniana przez MSWiA. Pracujemy nad ustawą wreszcie spełniającą obietnice, które wiele środowisk składało ochotnikom. Obietnice dodatków emerytalnych dla druhów, którzy osiągną wiek emerytalny – powiedział wiceszef MSWiA.

Zapewniał, że projekt ustawy w żaden sposób nie ingeruje w autonomię OSP. Podkreślił, że stowarzyszenia to swego rodzaju fenomen. Nie ma drugiego takiego ruchu w Europie. Zapewniała, że rząd będzie dbał o druhów.

Po oficjalnej części uroczystości zaplanowano dyskusję o nowej ustawie dotyczącej OSP.

 

PSP i OSP na Mazowszu

W województwie mazowieckim funkcjonuje 38 komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej. Służbę w nich pełni prawie 3,8 tys. funkcjonariuszy PSP. Ponadto istnieje 1997 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP w KSRG – 557, OSP poza KSRG – 1440). Szeregi OSP w województwie mazowieckim skupiają prawie 59 tys. druhów (ponad 26 tys. to druhowie czynni). W 2020 roku straż pożarna na Mazowszu interweniowała ponad 86 tys. razy. W bieżącym roku, oprócz działań podejmowanych w związku z epidemią, mazowieccy strażacy z PSP i OSP m.in. uczestniczyli w akcji związanej z zagrożeniem powodziowym w powiecie płockim. W kulminacyjnym momencie zaangażowanych było tam ponad 250 strażaków PSP i OSP.

Poniżej nasza relacja z uroczystości. (fotografie i materiały wideo Nasza Mława)

https://fb.watch/5sIGlu1f-U/

https://fb.watch/5sIHVX8kXQ/

https://fb.watch/5sIJPKRaVf/

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jurek
Jurek
3 lat temu

To dlatego odwołano mi dzisiaj szczepienie w budynku gminy?

Bebe
Bebe
Odpowiedź do  Jurek
3 lat temu

To się ciesz

mieszkaniec Szydłowa
mieszkaniec Szydłowa
3 lat temu

Drodzy Państwo musicie wiedzieć, że dofinansowanie samochodu jest tylko częściowe bo ponad 300 tys jest z budżet gminy a więc mieszkańców Gminy Szydłowo. O czym prowadzący spotkanie PIS-owcy po prostu zapomnieli.Pominięto także fakt że środki na zakup samochodu gmina w budżecie zabezpieczyła wcześniej, a bez wkładu własnego gminy nie byłoby promesy. Tym samym Rada Gminy Szydłowo była inicjatorem i pomysłodawcą zakupu samochodu. Trudno więc doszukać się zasługi [WYMODEROWANO]skoro tak naprawdę z budżet powiatu mławskiego do samochodu nie wpłynie nawet złotówka. A udział [WYMODEROWANO] to tylko szoł wyborcze. Tym bardziej, że zarówno [WYMODEROWANO] ich głosy wpłynęły faktycznie na to że ten samochód jest. Rozumiem udział komendanta PSP czy Pana Wąsika którego instytucja dofinansowuje samochód. Jesteśmy Panom za udział wdzięczni i w imieniu mieszkańców dziękujemy za pomoc w zakupie samochodu, który będzie służył nie tylko naszej gminie ale także gminom sąsiednim i Mławie.. Dziękujemy także Pani posłance z PIS-u, która faktycznie poparła inicjatywę strażaków i mieszkańców a teraz z dużym taktem nie przypisuje sobie publicznie zasług. Jednak boli mnie fakt że nikt nie pomyślał by zaprosić Przewodniczącego Rady Gminy Szydłowo jako reprezentanta mieszkańców, którzy współfinansują projekt. Przykro jest gdy Prezes Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej dla której ten samochód jest przeznaczony nie może odebrać promesy ponieważ nie jest popierany przez mławski układ rządzący. Z fajnej uroczystości która mogła by się stać promocją straży jak i darczyńców zrobiło się imprezę promującą mławski PIS i jego kandydatkę. Smutne.

irtur
irtur
3 lat temu

„Rozmontowują” Ochotnicze Straże Pożarne spod zarządu gmin pod zarząd wojewody – i tak OSP będą zarządzane już centralnie. Czyli po nowemu: będą musiały mieć odgórną zgodę na dotychczasowe działania, jak zabezpieczenia uroczystości lokalnych (nie wspominam o obowiązkach statutowych do których są powołane), czyli służba społeczności lokalnej. Tak działa teraz Policja i PSP

Były
Były
3 lat temu

Czym Wąsik próbuje przekupić mieszkańców Gminy Szydłowo – wozem bojowym OSP!
Przecież to jest totalna propaganda ! Kto się na to nabierze ?
A swoją drogą – nikogo innego nie wymyśliliście ! Życzę powodzenia !

Gnom
Gnom
Odpowiedź do  Były
3 lat temu

No i super idź i załatw to ciebie też wypromują
A sorki nic nie możesz to co masz do zaoferowania? Nic po za hejtem i obrabianiem d …innym kandydatom

Fryderyk
Fryderyk
3 lat temu

Obietnice rozdawnictwa naszych podatków + kredyty zaciągane na zachcianki władzy. Aby tylko utrzymać posady. A potem jakoś będzie, kto inny będzie spłacał dług. Później się dziwią, że Polaków ubywa pomimo 500+ .Kto mądry a nie ma koneksji i układów wieje z Polski bo wie co tu będzie za kilka lat kiedy banki zechcą spłaty gigantycznego zadłużenia.

Gustaw
Gustaw
Odpowiedź do  Fryderyk
3 lat temu

nie pieprz Pietrze…..

z bliska
z bliska
Odpowiedź do  Gustaw
3 lat temu

No wlasnie chyba o sobie piszesz, ze to jest czysta propagand PIS, trzeba byc slepcem, aby nie dostrzegac, yego postepowania, a jeszcze do tego przyslali wam ministra ktiry razem z KAMINSKIM, byl skazany wyrokiem sadowym, tylko ze ulaskawil ich PREZYDENT DUDA. a w tym wszystkim, chodzi o to[WYMODEROWANO]

Prawak
Prawak
Odpowiedź do  Fryderyk
3 lat temu

Ta kandydat mundrala nie chcesz to nie bierz

Polak
Polak
Odpowiedź do  Fryderyk
3 lat temu

Gdzie jest flaga UE, pieniądze bierzemy flagi UE nie szanujemy.

Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy [ZDJĘCIA]

0
Setki najmłodszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek na mławskim rynku w 11 odsłonie biegu ulicznego im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza.  Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy 11...

Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda

4
Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda. Dowiedzieliśmy się, że prace rozpoczęto z inicjatywy mławskiego samorządu. Powstanie miejsce do kąpieli z ratownikami, którzy będą zatrudnieni...

Nasi biegacze bez zadyszki. Podium w Szulmierzu

0
Impreza o nazwie Leśna Zadyszka organizowana w Szulmierzu doczekała się już dziewiątej edycji. Tradycyjnie biegacze mieli do wyboru dwa odcinki o długości 5 lub...

Informacje z Mazowsza 63 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o pięćdziesięciu latach chirurgii dziecięcej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, otwarciu północnej...
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

Rezerwy znowu zwycięskie. W sobotę czekamy na awans

4
Rezerwy Mławianki wróciły na zwycięską ścieżkę. To sprawia, że kwestia awansu naszej „dwójki” do okręgówki rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Jeśli podopieczni Piotra Króla...
praca

Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu

0
Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu 2024 roku. Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w czerwcu. Sprawdź,...

Kierowcy tracili prawko i otrzymywali surowe mandaty

0
Kierujący muszą się liczyć z tym, że patrole mławskiej grupy SPEED, mają pod szczególnym nadzorem miejsca zagrożone przekraczaniem prędkości, zgłoszone przez użytkowników Krajowej Mapy...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Twórcy powitali lato [ZDJĘCIA]

0
Mławscy twórcy zrzeszeni w Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w niedzielę 9 czerwca powitali lato na imprezie integracyjnej w Podkrajewie.  Twórcy powitali lato Powitanie lata stało...

Jest utrzymanie, Mławianka zostaje w trzeciej lidze

53
Dramatyczny finisz wyłonił ostatniego spadkowicza. Trzecią ligę opuszcza Olimpia Zambrów, mimo że w ostatnim meczu pokonała wysoko wysoko notowaną Lechię Tomaszów Mazowiecki. Mławianka obroniła...

Frekwencja wyborcza z godziny 17

0
Frekwencja podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce do godziny 17:00 wyniosła 28,20 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Województwo mazowieckie Frekwencja do godziny 17 31,65% Liczba kart...

Luksusowe wakacje – czy warto zainwestować w komfort? [SPONSOROWANE]

0
Czym są ekskluzywne wakacje? Choć wielu urlopowiczów może różnie interpretować ten termin to dla wielu luksusowy urlop kojarzy się z pięciogwiazdkowym, nowoczesnym hotelem z...
- REKLAMA -
11
0
Przejdź do komentarzyx