czwartek, 16 maja 2024
naszamlawa.plWiadomościUwaga! Paraliż wydziału komunikacji w Mławie. Lepiej poczekać z rejestracją samochodu
- REKLAMA -
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Cena: 350 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Cena: 575 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Cena: 3 250 000 zł  / Miejscowość: Narzym  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 750 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Wyszyny Kościelne  / Kategoria:

Uwaga! Paraliż wydziału komunikacji w Mławie. Lepiej poczekać z rejestracją samochodu

-

Praca wydziału praktycznie stanęła w miejscu, urzędnicy nie są w stanie zarejestrować większości samochodów. Klienci się denerwują, podobnie zresztą jak sam dyrektor urzędu.

- R E K L A M A -

Kłopot  pojawił się zaraz po tym, jak  Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło nowoczesny system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców ( CEPIK 2.0 ). System od początku, czyli od 13 listopada nie działa tak, jak powinien. Miał usprawnić m.in, pracę urzędników, ale na razie ją… uniemożliwia.

– To nie jest kłopot. To jest tragedia. Od poniedziałku,mamy wprowadzony system CEPIK 2.0, niestety nie funkcjonuje on tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Prawda jest taka, że do tej pory rejestrowaliśmy około 60 samochodów dziennie, teraz rejestrujemy pięć, sześć, siedem, a w najlepszym wypadku osiem. Cały czas pojawiają się jakieś błędy i komunikaty. Nie jesteśmy w stanie przebrnąć przez cały cykl rejestracji samochodu – mówi nam Waldemar Borowski, dyrektor wydziału komunikacji.

Klienci się denerwują i przychodzą z reklamacjami.

– Problem w tym, że nie jesteśmy w stanie im pomóc, to bardzo przykre, bo do wydziału przychodzą osoby, które naprawdę pilnie potrzebują zarejestrować samochód, a my mimo szczerych chęci nie możemy tego zrobić. System jest jeden w całej Polsce, identyczne problemy mają też wydziały komunikacji w innych miastach – dodaje dyrektor Borowski.

Efekt jest taki, że korytarze wydziału świecą pustkami, można na nich spotkać pojedyncze osoby. Większość petentów opuszcza budynek mocno poirytowana.

– Lepsze jest wrogiem dobrego. Po co było zmieniać coś co do tej pory mniej lub bardziej sprawnie – ale jednak działało. Rozumiem, że awarie mogą się zdarzyć, ale ten urząd praktycznie przestał funkcjonować. Dziś nie udało mi się zarejestrować samochodu. Najgorsze jest to, że jutro może być to samo – mówi nam jeden z mieszkańców powiatu.

Przypomnijmy. Dzięki wprowadzeniu Systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców na bieżąco miały być przekazywane informacje o badaniach technicznych pojazdów,również tych z negatywnym wynikiem. To rozwiązanie miało ograniczyć zjawisko tzw. „turystyki przeglądowej”, czyli sytuacji, w której właściciele samochodów odwiedzali stacje diagnostyczne do momentu aż któraś z nich uznała, że pojazd może poruszać się po drogach.

Co na to Ministerstwo Cyfryzacji?


– System CEPiK działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego. I cały czas zarówno w Centralnym Ośrodku Informatyki, jak i w firmach współpracujących, które oferują moduł lokalny w starostwach, czuwają ludzie, którzy usuwają poszczególne usterki – powiedziała w środę minister Anna Streżyńska podczas konferencji podsumowującej dwa lata rządu premier Beaty Szydło. ( cyt.za tvn24bis.pl)

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kobieta
Kobieta
5 lat temu

Chciałam dzisiaj zarejestrować auto, byłam już o 8 rano, żeby załatwić to jak najszybciej. Czego się dowiedziałam? po złożeniu tablic, dokumentów plus opłaty –
trzeba czekać od 2 do 5 dni!!!! Ludzie z Wydziału Komunikacji, czy Wy robicie sobie jakieś żarty z ludzi???! skoro kupiłam auto za ciężko zarobione pieniądze, to muszę jeszcze czekać pięć dni na rejestrację? Do Mławy mam 25 km. Czy mam rowerem do Państwa jeździć z tablicami a potem po tablice? Bo inaczej nie da się załatwić tej sprawy? Mam 33 lata, odkąd pamiętam w tym wydziale panuje bałagan a urzędnicy są bardzo niemili. Dzisiaj (w środę) grzecznie zapytałam, czy jest szansa na tablice na piątek- pani odburknela „a skąd mam to niby wiedzieć „?
A ja skąd mogę wiedzieć?! Ludzie, w Gdańsku tablice miałam od ręki a tu no po prostu jakąś masakra. Czy naprawdę nic nie można zrobić z organizacją pracy tych ludzi? Czekać 5 dni na tablice??? Skandal!!!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Ta ”dobra zmiana” wprowadziła CEPiK w całym kraju i wszędzie działa tylko nie działa w Mławie w wydziale (dla tych którzy nie mają znajomości), na stacjach diagnostycznych działa, cud. Sprawa nie tylko dla telewizji ale i dla CBŚP.

SsTsDs
SsTsDs
6 lat temu

W tym wydziale jest po prostu zła organizacja pracy. Dyrekcja wydziału nie robi kompletnie nic aby to zmienić. Urzędnik powinien służyć obywatelowi Panie Dyrektorze. W waszym wydziale jest całkowicie na odwrót. Urzędnicy panoszą się jak pawie, są aroganccy, nastawieni wrogo do interesanta. Czy to normalne Panie Dyrektorze i Panie Starosto ?

wkurzony petent
wkurzony petent
6 lat temu

czy władze Mławy nie potrafia a moze nie chca ogarnac tego tematu, w tym wydziale to jak za czasu prl-u. Trzeba po cichu zaprosic telewizje i niech zobacza jak to wyglada z autami z USA i nie tylko, to przeciez koszmar, ile to bedzie trwac jeszcze, trzy podejscia do rejestracji auta to i tak niewiele w tym urzedzie, dlaczego w Ciechanowie to zajmunje 15 min, idziesz i od reki jestes przyjmowany, tak jest nie tylko w Ciechanowie, czy ktos z tym zrobi w koncu porzadek, czy samemu trzeba sie za to zabrac …..

Ak
Ak
6 lat temu

Ile czasu do wyborów?

Paweł
Paweł
6 lat temu

Ja musiałem sprowadzone auto zarejestrować w innym mieście, w Mławie brakowało dokumenty którego nie mogłem załatwić.

Her
Her
Odpowiedź do  Paweł
6 lat temu

I powiedz mi jak to jest możlwie, że w innym wydziale komunikacji przejdą takie dokumenty, a w Mławie jak zwykle nie?! Ja ostatnio miałem przypadek że Boguś odrzucił moje dokumenty mimo, że następnego dnia inny pracownik przyjął je w ciagu 5 min… To w końcu od czego to wszystko zależy?! Kto tam rządzi?!

mławianin
mławianin
6 lat temu

niestety wszystko co dotyczy tzw”paraliżu” wydziału komunikacji od bardzo nie miłej obsługi po kolejki i załatwianie handlarzy poza kolejką to prawda. sam to dwukrotnie przeżyłem i mam nadzieje ze już więcej nie będę musiał.

Krzysztof
Krzysztof
6 lat temu

Z naszego urzędu śmieje się całą Polska jak jdziesz zarejestrować pojazd sprowadzony z USA jest po prostu tragedia i nieuctwo ja pięciokrotnie próbowałem i co uśmiech urzędnika i nici z rejestracji a wystarczył meldunek tymczasowy na Ciechanów i tam w ciągu 30 minut pojazd jest zarejestrowany urząd i pracownicy są dla klienta a nie odwrotnie.

Milena
Milena
6 lat temu

Samochody z USA, też nie wiedzą jak rejestrować…

Lech Pe
Lech Pe
6 lat temu

A może warto się zastanowić skąd wziął się ten bałagan ? Przecież to „dobra zmiana” wprowadziła coś, co nie funkcjonuje. Odgórnie. Najlepiej to „jechać” po miejscowym urzędzie. Ten wspaniały program nie działa w całym kraju. A tak na marginesie, Pawle, skoro widziałeś to o czym mówisz, to powiadom policję. Łatwo wygadywać co się chce bez ujawniania tożsamości.

Osti
Osti
Odpowiedź do  Lech Pe
6 lat temu

Jak nie jechać po urzędzie skoro tak nieprzyjemne i niekompetentne osoby tam pracują. Tam bałagan był zawsze odkąd pamiętam. Dużo, dużo wcześniej przed „dobrą zmianą” Brak jakiejkolwiek zorganizowania – bajzel w pełnym wydaniu. Urzędnicy niemili i ordynarni w zachowaniu. Coś jeszcze ? Dlaczego w Działdowie i w innych miastach jest inaczej ? Dlaczego nie ma tam takiego bałaganu ?

Oskar
Oskar
Odpowiedź do  Lech Pe
6 lat temu

Przerobić na muzeum PRL-u

Robert
Robert
6 lat temu

A kiedy tam nie było paraliżu,

Petent
Petent
6 lat temu

To nie paraliż to skostnienie. Ten wydział powinien nazywać się Wydziałem Dezorganizacji.

xyz
xyz
6 lat temu

Ryba psuje się od głowy. Jaki Starosta tacy pracownicy. 99% pracowników to pocioty Starosty, jeżeli piszecie już o zmianach to najlepiej zmienić STAROSTĘ, ale to raczej niemożliwe. Sprawuje urząd DOŻYWOTNIO

grzegorz
grzegorz
6 lat temu

nic nowego, jak zawsze !!!!!

Zła
Zła
6 lat temu

To te wprowadzone nowe systemy tak działają wszędzie. W każdej instytucji po zmianie nowoczesnych systemów lub programów jest zawsze problem. Zamiast wszystko sprawnie to do kitu.

Paralizator
Paralizator
6 lat temu

Tam zawsze paraliż. Niekompetencja i nieudolność urzędnicza słynna na całą Polskę. Klienci działają na tych urzędasów jak paralizator.

Oburzony
Oburzony
6 lat temu

Paraliż tam trwa już dwadzieścia lat. Urzędnicy są ochydnie odrażająco-aroganccy, traktują petentów jak śmieci. Wszystich wyrzucić bo Ci którzy tam pracują są niereformowalni.

Mati
Mati
6 lat temu

Tak do rejestracji czyli pokój do składania wniosków jest aby jeden . a po prawo jazdy są dwa pokoje i po 2-3 osoby obsługujące i tam nigdy nie widziałem kolejki. W działdowie jest 6 okienek obsługujących klientów rejestrujących i tam kolejka też jest spora czasem ale czeka się 15 min

Darek
Darek
6 lat temu

Od czerwca chcę zarejestrować samochód . Raz w tygodniu, w różnych dniach i godzinach wchodzę do wydz. kom. Widok jest niezmienny- długa kolejka. Rezygnuję.

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  Darek
6 lat temu

Mój syn w Bydgoszczy w ciągu paru minut zarejestrował samochód bez problemu, a w Mławie – paraliż 😀
Panie dyrektorze, to nie paraliż, to MARAZM, LETARG tego chorego wydziału. Tam na gwałt potrzebne są zmiany.
Może jakaś transfuzja świeżej krwi by coś pomogła, albo… transplantacja

Her
Her
6 lat temu

Ten paraliż w wydziale komunikacji nie trwa od czasu wprowadzenia CEPiK. Tam paraliż trwa od x lat odkąd siedzi tam stara gwardia która mysli, że jest nie do ruszenia! Normalny obywatel musi stać w kolejce parę godzin by nagle dowiedzieć się, że nie ma jakiegoś dokumenty który w poprzednim wydziale komunikacyjnym nie był potrzebny. Potem po załatwieniu papierka dowiaduje się, że jeszcze czegoś nie ma a szanowny Pan lub Pani za pierwszym nie przekazała tej informacji! A znajomy, handlarz dokumenty poda przez okienko lub wejdzie bocznym wejściem i ma załatwione wszystko od ręki.Ten urząd jest najgroszy ze wszystkich mi znanych w tej miejscowości! Jedno okienko do przyjmowania wsniosków w sprawie rejestracji mimo, że od kilkunastu lat kolejki są zaje… nie daję im poczucia by coś zmienić lub dodać drugie okienko by jednak przyśpieszyć obsługę klientów. Żenada!!

Paweł
Paweł
Odpowiedź do  Her
6 lat temu

Dokładnie paraliż to jest tam od zawsze, ale wystarczy panu włożyć w kieszonkę odpowiedni banknot i sprawa załatwiona od ręki.Co do handlarzy to normalka, kolejka 2 km wchodzi handlarz wita się z panem przekazując banknot i wychodzi załatwiony.Żenada!!!

Iwona
Iwona
6 lat temu

W mławskim urzędzie ten paraliż trwa od lat

lorain
lorain
6 lat temu

gdzie indziej działa,tylko nie w mławie.winny program,czy niekompetentni urzędnicy?

Wyrzucali to do lasu na oczach policji

0
Odpady, którymi załadowany był bus, wyrzucili w lesie. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku - mławska policja informuje o zatrzymaniu osób zaśmiecających nasz teren. W...

Inwestycje w szkołach

0
Niedługo inwestycje w szkołach średnich. Każdego roku w okresie wakacji przeprowadzane są inwestycje i remonty w szkołach na terenie powiatu mławskiego. Inwestycje w szkołach Na...

Koncert muzyków światowej klasy i warsztaty 

0
Niepowtarzalna okazja dla muzyków i publiczności. W Mławie odbędzie się koncert muzyków światowej klasy oraz warsztaty dla gitarzystów. W Miejskim Domu Kultury w naszym...

Złoto i brąz wojowniczek. Dzielny husarz Aleks

2
Młode pokolenie mławskiej Husarii uradowało swoich trenerów. Podczas mistrzostw Polski dzieci i młodzieży w brazylijskim jiu-jitsu sięgnęło po dwa medale. Na podium w Mińsku...
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:

Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty

0
Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty na jutro 16 maja przed budynkiem uczelni przy ulicy Warszawskiej 52.  Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty Mundurowi zachęcają do...

Noc Muzeów w ratuszu odwołana

0
Noc Muzeów w ratuszu odwołana. Powód? Mławski ratusz podaje jako przyczynę względy organizacyjne.    Informowaliśmy o Nocy Muzeów, do której to inicjatywy dotąd przyłączał się mławski...

Zatrzymany na S7 stracił prawo jazdy w 12 kategoriach

0
65-letni mieszkaniec powiatu mławskiego kierował oplem na S7 mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymał go patrol ruchu drogowego w pobliżu ulicy Warszawskiej...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Niedługo wakacje, które potrwają 72 dni

0
Już niedługo rozpoczną się wakacje, które potrwają 72 dni, po nich nadejdzie nowy rok szkolny 2024/ 2025. Już wiemy które dni w tym okresie...

Marlin błysnął w Łomży. Na podium solo i w sztafecie

0
Maj powitali reprezentanci mławskiego Marlina występem na wiosennych zawodach pod patronatem prezydenta miasta Łomża. Swoje umiejętności zaprezentowało dwudziestu dwóch zawodników. Wrócili do domu bogatsi...

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła? [SPONSOROWANE]

0
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zredukować rachunki za ogrzewanie w swoim domu, jednocześnie dbając o środowisko? To pytanie zadaje sobie obecnie naprawdę wiele osób....

Rekrutacja do przedszkoli w mieście

0
Rekrutacja do przedszkoli w mieście jeszcze trwa. Zainteresowani mogą skorzystać z wolnych miejsc i zapisać swoje pociechy.   Mławskie władze informują o wolnych miejscach w placówkach...
- REKLAMA -
27
0
Przejdź do komentarzyx