czwartek, 08 czerwca 2023
naszamlawa.plWiadomościUwaga! Paraliż wydziału komunikacji w Mławie. Lepiej poczekać z rejestracją samochodu
- REKLAMA -
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn, zab. mieszkaniową
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn, zab. mieszkaniową
  Cena: 990 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 215 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Cena: 495 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • MŁAWA- lokal na parterze 107,5 m2
  MŁAWA- lokal na parterze 107,5 m2
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Funkcjonalny i zadbany dom wolnostojący w Mławie
  Funkcjonalny i zadbany dom wolnostojący w Mławie
  Cena: 720 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Ustawne M-4 z garażem w centrum miasta
  Ustawne M-4 z garażem w centrum miasta
  Cena: 335 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Cena: 940 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Cena: 260 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka o pow. 2100 m2, Wojnówka
  Działka o pow. 2100 m2, Wojnówka
  Cena: 98 000 zł  / Miejscowość: Wojnówka  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na Os. Młodych, pow. 43 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na Os. Młodych, pow. 43 m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…

Uwaga! Paraliż wydziału komunikacji w Mławie. Lepiej poczekać z rejestracją samochodu

-

Praca wydziału praktycznie stanęła w miejscu, urzędnicy nie są w stanie zarejestrować większości samochodów. Klienci się denerwują, podobnie zresztą jak sam dyrektor urzędu.

- R E K L A M A -

Kłopot  pojawił się zaraz po tym, jak  Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło nowoczesny system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców ( CEPIK 2.0 ). System od początku, czyli od 13 listopada nie działa tak, jak powinien. Miał usprawnić m.in, pracę urzędników, ale na razie ją… uniemożliwia.

– To nie jest kłopot. To jest tragedia. Od poniedziałku,mamy wprowadzony system CEPIK 2.0, niestety nie funkcjonuje on tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Prawda jest taka, że do tej pory rejestrowaliśmy około 60 samochodów dziennie, teraz rejestrujemy pięć, sześć, siedem, a w najlepszym wypadku osiem. Cały czas pojawiają się jakieś błędy i komunikaty. Nie jesteśmy w stanie przebrnąć przez cały cykl rejestracji samochodu – mówi nam Waldemar Borowski, dyrektor wydziału komunikacji.

Klienci się denerwują i przychodzą z reklamacjami.

– Problem w tym, że nie jesteśmy w stanie im pomóc, to bardzo przykre, bo do wydziału przychodzą osoby, które naprawdę pilnie potrzebują zarejestrować samochód, a my mimo szczerych chęci nie możemy tego zrobić. System jest jeden w całej Polsce, identyczne problemy mają też wydziały komunikacji w innych miastach – dodaje dyrektor Borowski.

Efekt jest taki, że korytarze wydziału świecą pustkami, można na nich spotkać pojedyncze osoby. Większość petentów opuszcza budynek mocno poirytowana.

– Lepsze jest wrogiem dobrego. Po co było zmieniać coś co do tej pory mniej lub bardziej sprawnie – ale jednak działało. Rozumiem, że awarie mogą się zdarzyć, ale ten urząd praktycznie przestał funkcjonować. Dziś nie udało mi się zarejestrować samochodu. Najgorsze jest to, że jutro może być to samo – mówi nam jeden z mieszkańców powiatu.

Przypomnijmy. Dzięki wprowadzeniu Systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców na bieżąco miały być przekazywane informacje o badaniach technicznych pojazdów,również tych z negatywnym wynikiem. To rozwiązanie miało ograniczyć zjawisko tzw. „turystyki przeglądowej”, czyli sytuacji, w której właściciele samochodów odwiedzali stacje diagnostyczne do momentu aż któraś z nich uznała, że pojazd może poruszać się po drogach.

Co na to Ministerstwo Cyfryzacji?


– System CEPiK działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego. I cały czas zarówno w Centralnym Ośrodku Informatyki, jak i w firmach współpracujących, które oferują moduł lokalny w starostwach, czuwają ludzie, którzy usuwają poszczególne usterki – powiedziała w środę minister Anna Streżyńska podczas konferencji podsumowującej dwa lata rządu premier Beaty Szydło. ( cyt.za tvn24bis.pl)

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kobieta
Kobieta
4 lat temu

Chciałam dzisiaj zarejestrować auto, byłam już o 8 rano, żeby załatwić to jak najszybciej. Czego się dowiedziałam? po złożeniu tablic, dokumentów plus opłaty –
trzeba czekać od 2 do 5 dni!!!! Ludzie z Wydziału Komunikacji, czy Wy robicie sobie jakieś żarty z ludzi???! skoro kupiłam auto za ciężko zarobione pieniądze, to muszę jeszcze czekać pięć dni na rejestrację? Do Mławy mam 25 km. Czy mam rowerem do Państwa jeździć z tablicami a potem po tablice? Bo inaczej nie da się załatwić tej sprawy? Mam 33 lata, odkąd pamiętam w tym wydziale panuje bałagan a urzędnicy są bardzo niemili. Dzisiaj (w środę) grzecznie zapytałam, czy jest szansa na tablice na piątek- pani odburknela „a skąd mam to niby wiedzieć „?
A ja skąd mogę wiedzieć?! Ludzie, w Gdańsku tablice miałam od ręki a tu no po prostu jakąś masakra. Czy naprawdę nic nie można zrobić z organizacją pracy tych ludzi? Czekać 5 dni na tablice??? Skandal!!!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Ta ”dobra zmiana” wprowadziła CEPiK w całym kraju i wszędzie działa tylko nie działa w Mławie w wydziale (dla tych którzy nie mają znajomości), na stacjach diagnostycznych działa, cud. Sprawa nie tylko dla telewizji ale i dla CBŚP.

SsTsDs
SsTsDs
5 lat temu

W tym wydziale jest po prostu zła organizacja pracy. Dyrekcja wydziału nie robi kompletnie nic aby to zmienić. Urzędnik powinien służyć obywatelowi Panie Dyrektorze. W waszym wydziale jest całkowicie na odwrót. Urzędnicy panoszą się jak pawie, są aroganccy, nastawieni wrogo do interesanta. Czy to normalne Panie Dyrektorze i Panie Starosto ?

wkurzony petent
wkurzony petent
5 lat temu

czy władze Mławy nie potrafia a moze nie chca ogarnac tego tematu, w tym wydziale to jak za czasu prl-u. Trzeba po cichu zaprosic telewizje i niech zobacza jak to wyglada z autami z USA i nie tylko, to przeciez koszmar, ile to bedzie trwac jeszcze, trzy podejscia do rejestracji auta to i tak niewiele w tym urzedzie, dlaczego w Ciechanowie to zajmunje 15 min, idziesz i od reki jestes przyjmowany, tak jest nie tylko w Ciechanowie, czy ktos z tym zrobi w koncu porzadek, czy samemu trzeba sie za to zabrac …..

Ak
Ak
5 lat temu

Ile czasu do wyborów?

Paweł
Paweł
5 lat temu

Ja musiałem sprowadzone auto zarejestrować w innym mieście, w Mławie brakowało dokumenty którego nie mogłem załatwić.

Her
Her
Odpowiedź do  Paweł
5 lat temu

I powiedz mi jak to jest możlwie, że w innym wydziale komunikacji przejdą takie dokumenty, a w Mławie jak zwykle nie?! Ja ostatnio miałem przypadek że Boguś odrzucił moje dokumenty mimo, że następnego dnia inny pracownik przyjął je w ciagu 5 min… To w końcu od czego to wszystko zależy?! Kto tam rządzi?!

mławianin
mławianin
5 lat temu

niestety wszystko co dotyczy tzw”paraliżu” wydziału komunikacji od bardzo nie miłej obsługi po kolejki i załatwianie handlarzy poza kolejką to prawda. sam to dwukrotnie przeżyłem i mam nadzieje ze już więcej nie będę musiał.

Krzysztof
Krzysztof
5 lat temu

Z naszego urzędu śmieje się całą Polska jak jdziesz zarejestrować pojazd sprowadzony z USA jest po prostu tragedia i nieuctwo ja pięciokrotnie próbowałem i co uśmiech urzędnika i nici z rejestracji a wystarczył meldunek tymczasowy na Ciechanów i tam w ciągu 30 minut pojazd jest zarejestrowany urząd i pracownicy są dla klienta a nie odwrotnie.

Milena
Milena
5 lat temu

Samochody z USA, też nie wiedzą jak rejestrować…

Lech Pe
Lech Pe
5 lat temu

A może warto się zastanowić skąd wziął się ten bałagan ? Przecież to „dobra zmiana” wprowadziła coś, co nie funkcjonuje. Odgórnie. Najlepiej to „jechać” po miejscowym urzędzie. Ten wspaniały program nie działa w całym kraju. A tak na marginesie, Pawle, skoro widziałeś to o czym mówisz, to powiadom policję. Łatwo wygadywać co się chce bez ujawniania tożsamości.

Osti
Osti
Odpowiedź do  Lech Pe
5 lat temu

Jak nie jechać po urzędzie skoro tak nieprzyjemne i niekompetentne osoby tam pracują. Tam bałagan był zawsze odkąd pamiętam. Dużo, dużo wcześniej przed „dobrą zmianą” Brak jakiejkolwiek zorganizowania – bajzel w pełnym wydaniu. Urzędnicy niemili i ordynarni w zachowaniu. Coś jeszcze ? Dlaczego w Działdowie i w innych miastach jest inaczej ? Dlaczego nie ma tam takiego bałaganu ?

Oskar
Oskar
Odpowiedź do  Lech Pe
5 lat temu

Przerobić na muzeum PRL-u

Robert
Robert
5 lat temu

A kiedy tam nie było paraliżu,

Petent
Petent
5 lat temu

To nie paraliż to skostnienie. Ten wydział powinien nazywać się Wydziałem Dezorganizacji.

xyz
xyz
5 lat temu

Ryba psuje się od głowy. Jaki Starosta tacy pracownicy. 99% pracowników to pocioty Starosty, jeżeli piszecie już o zmianach to najlepiej zmienić STAROSTĘ, ale to raczej niemożliwe. Sprawuje urząd DOŻYWOTNIO

grzegorz
grzegorz
5 lat temu

nic nowego, jak zawsze !!!!!

Zła
Zła
5 lat temu

To te wprowadzone nowe systemy tak działają wszędzie. W każdej instytucji po zmianie nowoczesnych systemów lub programów jest zawsze problem. Zamiast wszystko sprawnie to do kitu.

Paralizator
Paralizator
5 lat temu

Tam zawsze paraliż. Niekompetencja i nieudolność urzędnicza słynna na całą Polskę. Klienci działają na tych urzędasów jak paralizator.

Oburzony
Oburzony
5 lat temu

Paraliż tam trwa już dwadzieścia lat. Urzędnicy są ochydnie odrażająco-aroganccy, traktują petentów jak śmieci. Wszystich wyrzucić bo Ci którzy tam pracują są niereformowalni.

Mati
Mati
5 lat temu

Tak do rejestracji czyli pokój do składania wniosków jest aby jeden . a po prawo jazdy są dwa pokoje i po 2-3 osoby obsługujące i tam nigdy nie widziałem kolejki. W działdowie jest 6 okienek obsługujących klientów rejestrujących i tam kolejka też jest spora czasem ale czeka się 15 min

Darek
Darek
5 lat temu

Od czerwca chcę zarejestrować samochód . Raz w tygodniu, w różnych dniach i godzinach wchodzę do wydz. kom. Widok jest niezmienny- długa kolejka. Rezygnuję.

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  Darek
5 lat temu

Mój syn w Bydgoszczy w ciągu paru minut zarejestrował samochód bez problemu, a w Mławie – paraliż 😀
Panie dyrektorze, to nie paraliż, to MARAZM, LETARG tego chorego wydziału. Tam na gwałt potrzebne są zmiany.
Może jakaś transfuzja świeżej krwi by coś pomogła, albo… transplantacja

Her
Her
5 lat temu

Ten paraliż w wydziale komunikacji nie trwa od czasu wprowadzenia CEPiK. Tam paraliż trwa od x lat odkąd siedzi tam stara gwardia która mysli, że jest nie do ruszenia! Normalny obywatel musi stać w kolejce parę godzin by nagle dowiedzieć się, że nie ma jakiegoś dokumenty który w poprzednim wydziale komunikacyjnym nie był potrzebny. Potem po załatwieniu papierka dowiaduje się, że jeszcze czegoś nie ma a szanowny Pan lub Pani za pierwszym nie przekazała tej informacji! A znajomy, handlarz dokumenty poda przez okienko lub wejdzie bocznym wejściem i ma załatwione wszystko od ręki.Ten urząd jest najgroszy ze wszystkich mi znanych w tej miejscowości! Jedno okienko do przyjmowania wsniosków w sprawie rejestracji mimo, że od kilkunastu lat kolejki są zaje… nie daję im poczucia by coś zmienić lub dodać drugie okienko by jednak przyśpieszyć obsługę klientów. Żenada!!

Paweł
Paweł
Odpowiedź do  Her
5 lat temu

Dokładnie paraliż to jest tam od zawsze, ale wystarczy panu włożyć w kieszonkę odpowiedni banknot i sprawa załatwiona od ręki.Co do handlarzy to normalka, kolejka 2 km wchodzi handlarz wita się z panem przekazując banknot i wychodzi załatwiony.Żenada!!!

Iwona
Iwona
5 lat temu

W mławskim urzędzie ten paraliż trwa od lat

lorain
lorain
5 lat temu

gdzie indziej działa,tylko nie w mławie.winny program,czy niekompetentni urzędnicy?

plakat

Z OSTATNIEJ CHWILI! Podczas Dni Mławy 2023 wystąpi Sławomir

0
Z OSTATNIEJ CHWILI! Podczas Dni Mławy 2023 wystąpi Sławomir. Zarezerwujcie sobie weekend od 14 do 16 lipca. To właśnie w tych dniach będziemy świętować...

Kontrabanda warta milion

0
Milion złotych — tyle warta była kontrabandą, którą zabezpieczyli mławscy kryminalni zajmujący się przestępstwami gospodarczymi. W wyniku prowadzonych ustaleń, w ciągu jednego dnia zatrzymali...

ZREALIZUJ MARZENIA NA SWÓJ PIERWSZY DOM LUB MIESZKANIE Z BEZPIECZNYM KREDYTEM 2%

0
Domy szeregowe w centrum Mławy już od 630 tysięcy (3 685 zł/m2). Nowe mieszkania w bardzo dobrej lokalizacji od 5 200 m2.      Firma Kambud Inwestycje...

Kosze prezentowe jako oryginalny sposób na prezent – jak wybrać odpowiedni?

0
Kosze prezentowe to wyjątkowy sposób na pokazanie uznania i wdzięczności, zarówno w biznesie, jak i w relacjach osobistych. Dzięki szerokiej gamie produktów, które można...
 • Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Cena: 260 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Cena: 940 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
polewanie wodą

Apel WOD-KAN! Oszczędzajcie wodę, ażeby nie zabrakło

0
WOD-KAN apeluje o ograniczenie zużycia wody w Mławie. W związku z trwającą suszą i coraz wyższymi temperaturami mławianie proszeni są o wykorzystywanie wody pitnej...

Chciał sprzedać części samochodowe, stracił 28 tysięcy

1
28 tysięcy złotych stracił 27-latek z powiatu ciechanowskiego, który chciał sprzedać części samochodowe przez internet. To może spotkać każdego. Pamiętajmy, niezależnie od tego, czy...

Husaria polubiła złoto. Gwiazdy wśród mundurowych

0
Przełom maja i czerwca okazał się zabójczy w wykonaniu wojowników z mławskiej Husarii. Sięgnęli po medale aż na trzech imprezach. Niektórzy spośród naszych reprezentantów...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Roztrzaskał też szyby w radiowozie [FILM]

0
Dotarliśmy do kolejnego nagrania, na którym widać jak mężczyzna nazwany wandalem z Leśnej niszczy samochody. W pewnym momencie rzuca się z deską — maczugą...

FILM, jak policja łapie agresora. Akcja z gazem nie wyszła najlepiej

4
Przesłano nam FILM, na którym widać, jak policja łapała agresywnego mężczyznę - nazwanego już wandalem z Leśnej - niszczącego samochody właśnie na tej ulicy....

Święto nauki w pierwszym liceum [ZDJĘCIA]

0
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego zorganizowała już po raz trzeci święto nauki w szkole. Hasłem tegorocznych zmagań konkursowych był „Zrównoważony rozwój z Wyspiańczykami – 2023”.    „Powiatowe...

Żak drugą siłą? Triumf w derbach

0
Wszystko wskazuje na to, że reprezentanci szreńskiego Żaka zakończą sezon na drugim miejscu. Po raz ostatni tak wysoko plasowali się w tabeli B-klasy w...
- REKLAMA -
27
0
Przejdź do komentarzyx