sobota, 18 maja 2024
naszamlawa.plWiadomościO tym informujemy pierwsiUsłyszałam od lekarza, że badania mogę zrobić prywatnie
- REKLAMA -
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Cena: 575 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Wyszyny Kościelne  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Zakład produkcji stolarskiej na działce 2,2775 ha
  Cena: 3 250 000 zł  / Miejscowość: Narzym  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Usłyszałam od lekarza, że badania mogę zrobić prywatnie

-

Usłyszałam od lekarza, że badania mogę zrobić prywatnie – takie słowa usłyszała pacjentka w mławskiej przychodni od jednego z lekarzy. – Lekarze z tego miasteczka myślą, że mogą wszystko i są bezkarni – twierdzi mławianka. 

- R E K L A M A -

 

 

Zaniepokojona swoim stanem zdrowia pacjentka udała się do swojej przychodni w Mławie w ramach NFZ. Jednak — z jej relacji wynika — że pomocy nie uzyskała. Uważa, że została źle potraktowana.

Lekarz odmówił skierowania na badania

– „Udałam się do Przychodni […] zlokalizowanej […] w Mławie do lekarza rodzinnego […]. Od dłuższego czasu źle się czuję i chciałam zrobić kontrolne badania krwi, żeby ocenić rzetelnie mój stan zdrowia. Pan doktor zapytał, czy na coś przewlekle choruje, odpowiedziałam, że nie, więc zapytał „to po co Pani te badania?”, odpowiedziałam, że źle się czuję i chcę się upewnić czy wszystko w porządku. Odpowiedział, że skoro na nic przewlekle nie choruję, on nie da mi żadnego skierowania na badanie krwi. Chciałam, żeby to uzasadnił, na jakiej podstawie odmawia wykonania mi podstawowych profilaktycznych badań i żeby dał mi to na piśmie, że odmawia mi pomocy. Wyszedł z gabinetu do recepcji, żeby przejrzeć moją kartę i ponownie stwierdził, że nie należą mi się żadne badania, ponieważ na nic nie choruje, a skąd wiadomo czy na coś choruje, czy nie skoro od kilku lat nie dostałam skierowania na badanie krwi. Usłyszałam jeszcze od lekarza, że jak potrzebuję badań, to mogę zrobić je prywatnie” – relacjonuje pacjentka jednej z poradni w Mławie.

Lekarze z tego miasteczka myślą, że mogą wszystko i są bezkarni

Kobieta uważa, że powinna otrzymać skierowanie na badania w ramach narodowego Funduszu Zdrowia. Od lat pracuje i tym samym finansuje (jako osoba pracująca) służbę zdrowia.

– Uważam, że mam prawo jako pacjent opłacający od kilku lat składki, na podstawowe badanie i niekoniecznie muszę robić to prywatnie. Oczywiście sprawę zgłosiłam do NFZ i Rzecznika Praw Pacjenta, ale myślę, że warto takie sprawy nagłaśniać również w mediach lokalnych, ponieważ lekarze z tego miasteczka myślą, że mogą wszystko i są bezkarni. Mnie jest stać, żeby zrobić prywatnie to badanie, ale ile jest takich osób, które nie mają na to pieniążków, coś im dolega a Pan […] odmawia badań? – dodaje zawiedziona postawą lekarza pacjentka z Mławy.

A wy jakie macie doświadczenia z mławskimi przychodniami? Zachęcamy do dyskusji. 
9
Zostaw swoją opinię na ten tematx

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
49 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Ani
Ani
2 lat temu
A wy jakie macie doświadczenia z mławskimi przychodniami? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

Ja jestem bardzo zadowolona z opieki lekarza rodzinnego na NFZ.Od momentu pojawienia się nowej przychodni. Lekarz podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta i jeśli zachodzi potrzeba zaczyna od skierowania na niezbędne badania, aby dotrzeć do problemu i bezbłędnie postawić diagnozę

ja
ja
2 lat temu

to so lobuzy aby jm kase dawac

bociek
bociek
2 lat temu

Z mławska służba zdrowia jest jak z polskim wymiarem sprawiedliwości

Judyta
Judyta
2 lat temu
A wy jakie macie doświadczenia z mławskimi przychodniami? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

Na NFZ to jest tragedia aż strach chorować… Ale prywatnie trochę lepsze traktowanie…

Zreimizak
Zreimizak
2 lat temu
A wy jakie macie doświadczenia z mławskimi przychodniami? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

W PRZASNYSZU jest nie lepiej.

Angelo
Angelo
Odpowiedź do  Zreimizak
2 lat temu

Zgadzam się, mi odmówili zdjęcia szwów mimo skierowania u 3,5 letniego dziecka po operacji serca. Najpierw powiedziała prosto z mostu że jest covid i nie pomogą.

Kjk
Kjk
2 lat temu

Proponuję podać nazwiska lekarzy w opisanych niżej komentarzach/przypadkach aby było wiadomo do których nie chodzić, którzy nie leczą i nie chcą pomoc tylko jak rzecz traktują.

Maks
Maks
2 lat temu

NFZ NIE REFUNDUJE BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH. Czy to jest JASNE? Refunduje badania na potrzeby LEKARZA, które ten zleca w celu rozpoznania choroby.
UWAGA. To jest dobra chwila aby wejść na stronę NFZ i sprawdzić, co jest w opcji ubezpieczenia i jakie są zasady, dystrybucji tych „dóbr”.
Wybór lekarza POZ, jest sprawą INDYWIDUALNĄ a nie przypisaną i każdy wybiera najlepszego lekarza, którego tak ocenia. Jak zmienia decyzje, to zmienia lekarza i koniec. Lekarza, może sobie wybrać w całej Polsce. NIE MA REJONIZACJI.

Bożena
Bożena
2 lat temu
A wy jakie macie doświadczenia z mławskimi przychodniami? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

Moja dzisiejsza wizyta u okulisty dr. P [wymoderowano] w przychodni przy szpitalu przebiegła w ten sposób:
spóźnioną, jeszcze w płaszczu panią doktor, zapytałam na korytarzu pod gabinetem czy przyjmie mnie z zapuchniętym i bolącym okiem ? Stwierdziła, że widzi, że jest opuchnięte, ale dzisiaj to ma PEWNIE dużo pacjentów i żeby przyjść może w środę ( tj za dwa dni ).

mławianka
mławianka
2 lat temu

Podsumowując swoje wcześniejsze wpisy, muszę jednak powiedzieć, że są i dobrzy lekarze pierwszego kontaktu, którzy słuchają pacjenta i starają się mu naprawdę pomóc i w miarę swoich możliwości mu pomagają. Są to raczej rzadkie przypadki, ale są i bardzo dobrze, że są tacy lekarze rodzinni, do których można mieć zaufanie i którzy starają się nie zawieść pacjenta. Wprawdzie trudno się do takich lekarzy dostać, ale mam swojego ulubionego lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby, o ile tylko to było w jego gestii, nie odmówił mi wydania skierowania na dodatkowe badania. Oczywiście z taką prośbą zwracam się tylko w naprawdę koniecznych, niecierpiących zwłoki przypadkach i zawsze robię to z uzasadnieniem. Nie jestem pacjentem roszczeniowym, ale miło jest być traktowanym przez lekarza poważnie i z szacunkiem.
W niektórych rejonach Polski, podstawowe badania laboratoryjne lekarze rodzinny rzeczywiście zlecają sami raz do roku lub raz na 2 lata i jakoś im ręka nie usycha od wypisywania tych skierowań.

Beti
Beti
2 lat temu
A wy jakie macie doświadczenia z mławskimi przychodniami? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

Miałam podobny problem.W ciągu 2 miesięcy schudłam prawie 15 kilo, zaczęły mi wypadać włosy,nie mogłam jeść.Poszłam do przychodni i poprosiłam skierowanie na profilaktyczne badania kontrolne.Bałam się, że mam raka.Pani dr.odpowiedziala,że da mi skierowania jeśli jestem w ciąży albo planuję zajść w ciążę.Zrobilam je prywatnie okazało się, że mam ,, nerwicę żołądka,, Poszłam jeszcze raz do niej z ciekawości co powie mi szanowna Pani dr.o moich wynikach.Stwierdziła, że są trochę słabe i ziast się odchudzać powinnam zacząć jeść.Trafna diagnoza.Gratuluję ! Mamy fantastyczną Służbę Zdrowia

Ania
Ania
2 lat temu

Do Minister Zdrowia. Moja siostra by już nie żyła gdyby zdała się na kompetencje pani doktor która leczyła na Mławskim SOR. Rozumiem oszczędności ale to pacjent zna swoje ciało i organizm. Nie można leczyć na podstawie ,,wydaje mi się” nie robiąc żadnych badań. Bez żadnych badań u mojej siostry stwierdzono ,, proszę zgłosić się jutro do swojego lekarza ” po interwencji policji została przyjęta i zrobiono jej badania. Miała krwotok wewnętrzny po ciąży pozamacicznej . Gdyby poszła za radą pani doktor jutro dla niej by nie nadeszło.
Często lekarze bagatelizują nasze objawy. Dlatego wszystkim życzę wytrwałości i miejmy nadzieję że na reformę służby zdrowia i likwidacje NFZ też przyjdzie kiedyś czas.

Jacek
Jacek
2 lat temu
A wy jakie macie doświadczenia z mławskimi przychodniami? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

Każdemu pacjentowi raz w roku przysługuje pakiet podstawowych badań w ramach NFZ bez uzasadnionej przyczyny. Lekarz ma obowiązek takie skierowanie wystawić.

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
Odpowiedź do  Jacek
2 lat temu

nie przysługuje, niestety , nie przysługuje ,niezależnie od ilości postawionych tu minusów. Nie przysługuje , a szkoda. Przydałoby się.

jest teraz program 40 + ,ale to poza przychodniami, ale warto skorzystać. ,póki jeszcze jest.

Jacek
Jacek
Odpowiedź do  głupi i wredny niemławianin
2 lat temu

Jest to w pakiecie badań profilaktycznych. Dodatkowo są kryteria ustalone przez MZ przy których lekarz ma obowiązek zlecić badania, m. in. w profilaktyce chorób układu krążenia.

Głupi i wredny nieniemlawianin
Głupi i wredny nieniemlawianin
Odpowiedź do  Jacek
2 lat temu

?
Badania profilaktyczne CHUK co 5 lat ,cholesterol i cukier raptem???

Ilona
Ilona
2 lat temu

Szczyt chamstwa to u pewnego ginekologa z Mławy. Dlaczego takie łachudry są dopuszczeni do kontaktu z ludźmi. Traktują pacjentów gorzej niż bydło.

Anzelm
Anzelm
2 lat temu

Ja już od dawna chodzę tylkoprywatnie. Nie oszukujmy się z naszych mizernych składek dużo nie zdziałają. A tak to płacę i mam i wiem za co. Polecam to wszystkim. Bajo.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Anzelm
2 lat temu

Nie wszystkich stać na prywatne leczenie. Bajo.

Anzelm
Anzelm
Odpowiedź do  Anonim
2 lat temu

To bierz się do roboty i zarób. Będzie stać i na cukierki zostanie.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Anzelm
2 lat temu

Jak będziesz miał 60 – 80 lat to może wtedy porozmawiamy o tym twoim zarabianiu i braniu się do roboty. Ja już się wystarczająco napracowałem.
Trochę szacunku do ludzi, bo nie wiesz, komu odpisujesz, cwaniaku.

Kama
Kama
2 lat temu

Nawet jak choruje się przewlekle to nie dają skierowania. Mam Hashimoto i leczę się prywatnie u endokrynologa. Za wszystkie badania płace wiec żeby zaoszczędzić chciałam żeby lekarz rodzinny dał skierowanie na TSH. Najpierw pan doktor w przychodni przy [WYMODEROWANO]stwierdził ze nie da mi skierowania bo nie bedzie wchodził w kompetencje innego lekarza. Natomiast po chwili stwierdził ze skoro leczę się prywatnie to mam badania prywatnie robić. Chory kraj

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
Odpowiedź do  Kama
2 lat temu

na przewlekłe robią specjaliści ,jak pacjent pod opieką specjalisty , badanie specjalistyczne robi specjalista, nie rodzinny, o, to akurat znalazłem.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  głupi i wredny niemławianin
2 lat temu

Lekarz rodzinny też może dać skierowanie na bardzo wiele badań. Nie że wszystkim trzeba latać do specjslisty.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  głupi i wredny niemławianin
2 lat temu

Akurat na TSH i hormony skierowanie może wystawić i lekarz rodzinny, oczywiście powinien to robić specjalista, ale w wyjątkowych sytuacjach takie skierowanie może wystawić i lekarz pierwszego kontaktu. To dobra wola lekarza.

aneta
aneta
2 lat temu

Takie samo, też kiedyś pani doktor mi powiedziała że mogę sobie badania zrobić prywatnie. Przeniosłam się do innej przychodni i tu nie było problemu.

Bajbus
Bajbus
2 lat temu
A wy jakie macie doświadczenia z mławskimi przychodniami? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

Państwo daje im za dużo pieniędzy. A popatrzeć co się dzieje w szpitalach, chorego mają za nic, dla nich tylko kasa się liczy nie pacjent.

Ewa
Ewa
2 lat temu
A wy jakie macie doświadczenia z mławskimi przychodniami? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

W [WYMODEROWANO] też trzeba robić badania prywatnie a 1 raz na rok dr powinien zrobić badania bez łaski sam powinien stać skierowanie

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
Odpowiedź do  Ewa
2 lat temu

a gdzie to pisze o tych badaniach 1x do roku, jestem ciekawy i chętnie poczytam ,skąd Pani to wzięła ??? na stronach nfz nic nie znalazłem

Max
Max
Odpowiedź do  głupi i wredny niemławianin
2 lat temu

Z Pudelka

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
Odpowiedź do  Max
2 lat temu

zatem stawiają tylko minusy , a nie umieją wytłumaczyć mi przepisów, a jestem ciekaw.
Myślę ,że bieda w służbie zdrowia dotknie także poradnie POZ, te małe powoli znikną z rynku, zostaną duże, bogate, czekające na pacjenta z całym zestawem badań i specjalistów ,za darmo….jak szpital….

Głupi i wredny nieniemlawianin
Głupi i wredny nieniemlawianin
Odpowiedź do  Max
2 lat temu

Teraz położoną male poz rachunki za gaz ,i problem sie rozwiąże

...
...
Odpowiedź do  głupi i wredny niemławianin
2 lat temu

To poszukaj lepiej. Badania profilaktyczne są po to, żeby wykryć cokolwiek wcześniej a nie za 10 lat jak będzie za późno. Moja lekarka rodzinna powiedziała, że oni mają wręcz obowiązek dawać skierowania przynajmniej raz na 2 lata na podstawowe badania krwi i moczu. Jeżeli widzisz lub czujesz, że może być coś nie tak to po to płacisz składki, żeby oni to sprawdzili a nie odesłali Cię z kwitkiem. Szczególnie jeżeli jesteś w tej przychodni raz na ruski rok i nie mają podstaw żeby stwierdzić, że symulujesz. Jak mam się prywatnie wszędzie leczyć to niech nie biorą składek. Dentysta prywatnie, okulista prywatnie, kardiolog prywatnie… A nieroby 3 razy w tygodniu chodzą się żalić, że kupki zrobić nie mogą. I oni nie mają problemu dostać się do lekarza. A człowiek chory czeka TYDZIEŃ na teleporadę.

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
Odpowiedź do  ...
2 lat temu

to prawda, że badania by się przydały, nie mówię, że nie,
ale to nie jest tak, że wszystko za darmo i natychmiast ( jak do specjalisty, czy dentysty-tu już całkiem nie ma na fundusz).każda poradnia ma swój budżet-rodzinny osobny , specjalista osobny, i kto zleca badania, ten za nie płaci- więc rodzinny ma budżet na rozpoznawanie wstępne, a jak pacjent jest pod opieka specjalisty, specjalista ma w teorii swój budżet , który ma mu wystarczyć na badania, że nie wystarcza, no, cóż,
A czy stomatolodzy porezygnowali z kontraktów ???????I dlaczego ????

Młoda
Młoda
2 lat temu

też tak zostałam potraktowana, to po co my płacimy te składki, jak za wszystko trzeba płacić nawet podstawowe badania.

Mlawiak
Mlawiak
2 lat temu

Cos mi sie wydaje, ze to przychodnia [WYMODEROWANO]znajdująca sie przy ulicy [WYMODEROWANO]. Sam tam wielokrotnie zostałem potraktowany niepoprawnie. Plus w tej przychodni dla Pan pielęgniarek. Przesympatyczne kobiety, bardzo pomocne. Zwłaszcza Pani w okularkach na krótko ścięta

Lola
Lola
2 lat temu

I dlaczego nie widać nazwy przychodni nawet w komentarzach?
Pewnie mowa o[WYMODEROWANO] gdzie nawet do lekarza z dzieckiem dostać się nie można było bo wiecznie brak numerków.

mławianka
mławianka
2 lat temu
A wy jakie macie doświadczenia z mławskimi przychodniami? Zachęcamy do dyskusji. " Czytaj więcej »

Bardzo złe doświadczenia z niektórymi lekarzami rodzinnymi.
Uważam, że niektórzy lekarze minęli się z powołaniem, np. lekarz rodzinny zrobił specjalizację z [WYMODEROWANO], a z mojego doświadczenia ta osoba nie powinna być w ogóle lekarzem, nie wspominając o leczeniu ludzi starszych.
Mam chorobę przewlekłą i w pewnym momencie nastąpił nawrót po dłuższej poprawie stanu zdrowia. Poszłam do lekarza rodzinnego, żeby dał mi skierowanie na za hormony tarczycy (leczę się u specjalisty w Ciechanowie i mój lekarz był akurat na miesięcznym urlopie, a konieczne było szybkie działanie bo znam swój organizm) i niestety nie otrzymałam skierowania, bo pani doktor stwierdziła, że ona nie może mi dać takiego skierowania, bo niedawno miałam robione wyniki. Nie pomogły tłumaczenia, nie pomogły prośby, nic nie pomogło, dostałam od pani doktor skierowanie na SOR. Uważam, że na SOR to powinni być kierowani ludzie z zagrożeniem życia, a nie osoby którym trzeba wykonać badania laboratoryjne. Dodam, że u innej pani doktor nie (także lekarza rodzinnego) nigdy nie miałam takich problemów.

I to jest przykre
I to jest przykre
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Mija się Pani trochę z prawdą.Na początku wizyty dostała Pani skierowanie na badanie (nie na wszystkie, które chciała to prawda). Po zebraniu dokładnego wywiadu okazało się że stan Pani budzi podejrzenie zespołu klinicznego, który wymaga szybkiego wykluczenia i dlatego dostała Pani skierowanie do SORu, nie na zrobienie badań (jak sama Pani wspomniała konieczne było szybkie działanie). Musi Pani mieć ogromny żal do mnie, bo to ze trzy lata temu będzie.Przecież można było się nie zgodzić na SOR i jasno to w gabinecie zakomunikować, że nie chce Pani tej diagnostyki.

Pacjent
Pacjent
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Mam nadzieję,że się mylę,że chodzi o lekarza do którego ja chodzę….ale jeśli nie….to jest najlepszy człowiek z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta i nie bagatelizujący żadnego problemu zdrowotnego . Lekarz z powołania….

Kama
Kama
2 lat temu

Niestety w Mlawie nie ma lekarzy z powołania, tylko są tacy co zapraszają do prywatnych gabinetów i tam potrafią być tacy mili i nawet zbadają człowieka !!! Na NFZ nawet na Ciebie nie spojrzą i już twierdzą – zdrowy/a.

Pacjentka
Pacjentka
2 lat temu

Ciekawe co za przychodnia najbardziej opis pasuje mi do przychodni na [WYMODEROWANO],bo sama spotkałam się z takim traktowaniem w przychodni.Malo tego złożyłam skargę na lekarza…..do dnia dzisiejszego nie dostałam żadnego potwierdzenia że coś będą działać w tej sprawie…..

Pacjentka
Pacjentka
2 lat temu

Oni nawet nie raczą poinformować o badaniach 40 plus które są za darmo. Starsi ludzie gdyby nie ich dzieci i wnuki to by nic nie wiedzieli. Tragedia. Tylko kasa, kasa się liczy. W Warszawie nie ma tego problemu. Raz na rok się należą i dają a jak potrzeba więcej niż raz też nie ma problemu. Tylko u nas lekarze myślą że są Bogami.

Minister eZdrowia
Minister eZdrowia
2 lat temu

Oczywiście, jeszcze tomografie, usg, rezonans, itd, itd. Wyjaśnijmy sprawę. Nic się nikomu nie należy. To lekarz decyduje o zasadności wykonania badania, bo to On wystawia na nie skierowanie. Jeżeli nie stwierdza konieczności ich wykonania, bo nie potwierdza tego badanie kliniczne, to nie wystawia takiego skierowania, finansowanego ze wspólnie zebranych funduszy . Badania profilaktyczne, wspomniane w artykule, to zupełnie inne programy, finansowane również przez NFZ ale w inny sposób. Idąc do lekarza, należy zdać sobie sprawę, ze to On a nie My zarządza wspólnie zebranymi pieniędzmi na Nasze leczenie i to On po wykonaniu badania decyduje, jakie badania należy wykonać. Jak Pani chce, to niech płaci a jak Pani będzie potrzebować z uwagi na Pani stan zdrowia, to wtedy się dołożymy i My zapłacimy. Ta Pani, udała się z ROSZCZENIEM a nie przyszła po poradę. Roszczeń NFZ, za nasze pieniądze, nie refunduje.

Abd
Abd
Odpowiedź do  Minister eZdrowia
2 lat temu

Za jakie Nasz? Przecież ta kobieta też płaci składki, czyli za jej pieniądze żąda badań. Weź ty się za robotę, a nię bronisz tych konowałów. Mławska „służba” zdrowia to porażka, a wręcz umieralnia. Tu się liczy tylko ” kasa chorych” a takie dzbany jak ty nie mają o tym pojęcia i widocznie nie musieli korzystać z usług tych [WYMODEROWANO].

Minister eZdrowia
Minister eZdrowia
Odpowiedź do  Abd
2 lat temu

Jeszcze raz. Składki płacimy wszyscy i z nich się leczymy. Nie mamy określonego tzw koszyka, czyli co mamy dostępnego za tą składkę. Czyli mamy wszystko ale…..o tym decyduje lekarz PO BADANIU a nie PACJENT, jeszcze przed wizytą. Tak działa system. Teraz są dostępne programy przesiewowe na stronach NFZ i z nich można korzystać. Jak ktoś chce się przebadać, bo żre, pali papierosy, pije wodę kolońską, jest gruby, sport uprawia z pilotem w ręku, to może również zapłacić te 7zl za morfologię, bo system tego w takiej formie nie REFUNDUJE. Lekarz postąpił SŁUSZNIE. SKS.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Minister eZdrowia
2 lat temu

Tak?
Ciekawa jestem, co według ciebie jest tansze:
– zrobienie 2 wyników z krwi w laboratorium
czy
– dokładne przebadanie przez lekarza na SOR, zrobienie pełnej morfologii, ekg i piorun wie czego.
Na SOR spędziłam z 8 godzin.

To wcale nie działo się w tej przychodni, w której ludzie stoją od 5 rano w kolejce po numerek, tylko w przychodni bardzo zachwalanej przez mlawian, z której ta pani lekarz przyjmuje w chwili obecnej i w tej niby złej przychodni.

Dr.Alban
Dr.Alban
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Proponuje zupełną zmianę przychodni i jej profilu. Dr.Alban

7777
7777
2 lat temu

A co to komentowac ,strach isc do lekarza traktuja ludzi jak klijentow nie pacjentow,patologia sie zrobila

Amatorska nauka jazdy z nieoczekiwanym finałem dla 20-latki

0
Amatorska nauka jazdy z nieoczekiwanym finałem dla 20-latki. Instruktor — amator uczył jeździć samochodem koleżankę. Niestety oboje byli nietrzeźwi, doszło do kolizji. Jazda ulicami Mławy...

Mazowsze. Dziś Noc Muzeów

0
Dziś Noc Muzeów, którą w tym roku obchodzimy 18 maja – w Międzynarodowym Dniu Muzeów. Mazowieckie placówki przygotowują wiele atrakcji i każdy znajdzie coś...

Dlaczego warto skorzystać z usług weterynarza z dojazdem do domu? [SPONSOROWANE]

0
Czy wiesz, że wizyta weterynarza w domu może znacząco poprawić komfort i zdrowie Twojego pupila? Usługi weterynaryjne z dojazdem do domu stają się coraz...

Ekstremalna susza

0
Powiat mławski ogarnięty ekstremalną suszą. Najwyższy, trzeci, stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje w Nadleśnictwie Dwukoły. Oznacza to, że prawdopodobieństwo wybuchu pożaru w lesie jest duże....
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Sejm przesuwa czasowo obowiązek wystawiania e-faktur

0
Mławska skarbówka przekazuje Komunikat IAS Warszawa dotyczący przesunięcia terminu programu Krajowego Systemu e-faktur KSeF. Obowiązkowy KSeF przesunięty na 1 lutego 2026 r. Sejm przesuwa czasowo...

Cenne wyjazdowe oczko. Straty odrobione trzy razy

8
Piłkarze Mławianki walczą o pozostanie w trzeciej ligi. Gdyby nie degradacja Stomilu Olsztyn, sytuacja byłaby całkiem korzystna. Niestety pewny już spadek ekipy ze stolicy...

Wyrzucali to do lasu na oczach policji

4
Odpady, którymi załadowany był bus, wyrzucili w lesie. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku - mławska policja informuje o zatrzymaniu osób zaśmiecających nasz teren. W...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Koncert muzyków światowej klasy i warsztaty 

0
Niepowtarzalna okazja dla muzyków i publiczności. W Mławie odbędzie się koncert muzyków światowej klasy oraz warsztaty dla gitarzystów. W Miejskim Domu Kultury w naszym...

Złoto i brąz wojowniczek. Dzielny husarz Aleks

7
Młode pokolenie mławskiej Husarii uradowało swoich trenerów. Podczas mistrzostw Polski dzieci i młodzieży w brazylijskim jiu-jitsu sięgnęło po dwa medale. Na podium w Mińsku...

Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty

0
Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty na jutro 16 maja przed budynkiem uczelni przy ulicy Warszawskiej 52.  Mławska policja zaprasza na Dzień Otwarty Mundurowi zachęcają do...

Noc Muzeów w ratuszu odwołana

0
Noc Muzeów w ratuszu odwołana. Powód? Mławski ratusz podaje jako przyczynę względy organizacyjne.    Informowaliśmy o Nocy Muzeów, do której to inicjatywy dotąd przyłączał się mławski...
- REKLAMA -
49
0
Przejdź do komentarzyx