niedziela, 16 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościTymczasowy dworzec za drogi. Mławski ratusz ogłosił drugi przetarg
- REKLAMA -
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:

Tymczasowy dworzec za drogi. Mławski ratusz ogłosił drugi przetarg

-

Jedyna poprawna oferta, jaka wpłynęła do urzędu miasta w pierwszym postępowaniu, opiewała na ponad 375 tys. zł.

- R E K L A M A -

Ponieważ „zamawiający nie dysponuje w budżecie tak dużą kwotą na wykonanie zadania, co więcej nie posiada możliwości zwiększenia wydatku na zadanie” przetarg został unieważniony. Przedwczoraj (28 sierpnia) ogłoszono kolejny. Oferty można składać do 11 września, a prace miałby się zakończyć jeszcze w tym roku.

Tymczasowy dworzec kontenerowy ma mieć 42 m kw., na których będzie kasa, biuro, poczekalnia i toaleta. Będzie służył pasażerom w Mławie, dopóki nie zostanie wybudowany dworzec docelowy, zintegrowany z centrum handlowym. Stanie przy Alei św. Wojciecha, niedaleko zejścia z wiaduktu nad torami łączącego ulice Sienkiewicza i Podmiejską.

Przypomnijmy także, że 27 czerwca burmistrz Sławomir Kowalewski ogłosił przetarg na sprzedaż działek położonych między torami, os. Książąt Mazowieckich i ul. Sienkiewicza – prawie trzech hektarów terenu przeznaczonego na usługi handlowe. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu miałaby powstać galeria handlowa o powierzchni sprzedaży do 20 tys. m kw. połączona z dworcem zintegrowanym – autobusowym i kolejowym – wbudowanym w bryłę galerii. Cena wywoławcza tych działek to 3 mln 116 tys. zł. Na oferty inwestorów ratusz czeka do jutra.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kris
Kris
5 lat temu

Nic dziwnego że drogi. Szukanie wykonawcy na ostatnią chwilę podwyższa cenę.
I po co ten pośpiech ze sprzedażą działki. Tyle czekała to i do przyszłego roku poczeka. .
No chyba że….

Do Kris
Do Kris
Odpowiedź do  Kris
5 lat temu

Jakiego wykonawcy ? Co Ty bredzisz ? Czy Ty wogóle wiesz co piszesz ?

h13
h13
5 lat temu

Ja czegoś nie rozumiem. Może ktoś mi na forum to wytłumaczy.
Pytam serio.

Jakie są przesłanki aby stawiać tymczasowy dworzec (rozumiem, że tylko PKP) skoro obok jest aktualny dworzec Mława Przemysłowa?
Po co stawiać to na chwilę?

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  h13
5 lat temu

Zapewne ten aktualny zostałby zburzony. Tylko nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że to tymczasowo (w przypadku dworca kontenera) to by znaczyło kilka albo nawet kilkanaście lat (jak znam opieszałość naszego złotoustego i jego chęci w pozyskiwaniu „obcych” funduszów.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  h13
5 lat temu

Po to żeby pasażerowie nie musieli biegać dodatkowe pół kilometra i nie musieli czekać na pociąg na świeżym powietrzu, ale jeżeli ma być nowy dworzec Mława Miasto przy peronach to chyba lepiej się dogadać z PKP, żeby postawiła kontener niż kupować go, a za chwilę się go rozbierze na złom.

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Ludzie latają tak już dobrych kilka lat, więc nie rozumiem skąd ta nagła dobroduszność i troska złotoustego. A nie, czekaj wiem skąd ta troska. Czy nie chodzi czasami o zbliżające się wybory? A co z miejscami parkingowymi na Mława Miasto? Gdzie tam zostawiać samochody? A może ich nie ma, bo chodzi o to, żeby kolarzówkami przyjeżdżać jak nasz jaśnie panujący?

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Anonim, ale nie uważasz, że to jest śmieszne. To taka typowa prześmiewcza definicja socjalizmu: ustrój który bohatersko przezwycięża trudności nieznane w żadnym innym ustroju. Tutaj mamy podobnie. Najpierw burmistrz nie dogadał się z PKP i perony są 400 m od budynku przystanku, a teraz po kilku latach, na kilka miesięcy przed wyborami, bohaterski burmistrz ogłasza przetarg na wykonanie kontenera po to ażeby pasażerowie mieli bliżej na perony. Najpierw stworzył niedogodność a teraz sam ją bohatersko zwalcza. Wszystko ładnie pięknie, tylko szkoda że za nasze pieniądze (którymi tak bezsensownie szasta).

Stała czytelniczka
Stała czytelniczka
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

A czy anonim i wszyscy którzy oklaskują powstanie tymczasowego dworca zwrócili uwagę na jego koszt i przede wszystkim powierzchnię? Na 42m kwadratowych ma powstać poczekalnia, dwie a ubikacja i to pewnie z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, czyli znacznie większa niż standardowa, kasy i biuro. Po odliczeniu tych trzech ostatnich pomieszczeń na poczekalni zmieści się może z 10 osób… i to na stojąco bo na ławki wogóle nie bedzie miejsca. Śmiech na sali i dołączam się do wszystkich, którzy uważają by iść do głosowania i ukrócić to wyrzucanie naszych pieniędzy przez szanownego burmistrza w przyszłej kadencji na swoje widzi mi się!!!

Józek
Józek
5 lat temu

Czas zmienić burmistrza. jak słyszę dworzec zintegrowany to od razu mi się kojarzy z kiełbasą wyborczą, śpiewka od 12 lat zawsze przed wyborami. Przypadek??

Mir K.O.
Mir K.O.
5 lat temu

Mnie też zastanawia, po jaką chol..ę płacić ponad 300 tys. za wynajem/kupno jakiś śmiesznych kontenerów skoro PKP takowymi dysponuje. Było tak przecież w przypadku budowy nowego dworca w Iławie czy w innych miastach. PKP stawiało własne kontenery, które służyły za punkty kasowe. Przecież te kontenery i tak zostaną usunięte w chwili, gdy powstanie dworzec. No ale jak to już napisał użytkownik Jarząbek honorowy burmistrz nie będzie się poniżał przed Panami z PKP i nie będzie z nimi nawet rozmawiał. Ma przecież swój honor ten nasz burmistrz, za który wszyscy płacimy. Na szczęście na jesieni wybory. Miałem w nich nie głosować, jak w każdych samorządowych, ale wobec tego co się u nas wyprawia, pójdę i oddam głos oczywiście na jakiegoś kontrkandydata (byle jakiego). Mam nadzieję, że duża część naszego społeczeństwa przejrzała w końcu na oczy.

Olka
Olka
Odpowiedź do  Mir K.O.
5 lat temu

Słuszna decyzja, tylko nie na kandydata z PIS, bo on nie ma szans, jest wystawiony tylko po to, żeby w pierwszej turze głosy się rozłożyły.
Każdy mający dość rządów złotoustego powinien podnieść tyłek z fotela i iść na wybory, bo czwarta kadencja złotoustego całkiem zrujnuje Mławę.

Kombatant
Kombatant
5 lat temu

„Przedwczoraj (28 września) ogłoszono kolejny. Oferty można składać do 11 września, a prace miałby się zakończyć jeszcze w tym roku.”
Przedwczoraj był 28 września? ładnie przysnąłem. Miesiąc jak psu w d….
Powrót do przeszłości ?

rasma
rasma
5 lat temu

ale obleśne te niby kiedyś fajne bloki w tle

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
5 lat temu

Wczoraj jechałem rowerem aleją św.Wojciecha.Zaczyna się nigdzie i kończy się nigdzie, tzn.przy zamkniętych przejazdach, jeszcze długa droga, i kupa kasy, żeby z tego powstał ciąg komunikacyjny

Troglo
Troglo
Odpowiedź do  głupi i wredny niemławianin
5 lat temu

Ale to mają być tylko wyjazdy z centrum handlowego, nie żaden ciąg komunikacyjny, oszalałeś?

Ale Świętego Dewelopera
Ale Świętego Dewelopera
Odpowiedź do  głupi i wredny niemławianin
5 lat temu

Ale Świętego Dewelopera to nic innego jak przedłużenie osiedlowej drogi wyjazdowej z planowanych nowych bloków, budowanej z kasy miasta. Na inwestycje, które miasto jest zobligowane, Burmistrz twierdzi, że pieniędzy brak. Czyim Burmistrzem jest Kowalewski? Mieszkańców czy firm prywatnych ?

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Ale Świętego Dewelopera
5 lat temu

Jest burmistrzem firmy LG, powinno mu się nadać jeszcze tytuł rzecznik albo rzecznik prasowy firmy LG i wszystko by się zgadzało.

Troglo
Troglo
Odpowiedź do  Mir K.O.
5 lat temu

Może ma posadę rzecznika zaklepaną w Lg?

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Mir K.O.
5 lat temu

No wiesz jakby złotousty został rzecznikiem LG, to deweloperzy mieliby ciężko, a tak robi wszystko dobrze dla LG i dla deweloperów, a mieszkańców i małych przedsiębiorców ma w wielkim poważaniu. Rządzi kasą miejską jakby pieniądze spadały z nieba.

Yacek
Yacek
5 lat temu

i tym sposobem w następną kadencję. Obiecanki cacanki a ciemnemu ludowi radocha. To ile lat burmistrz obiecuje dworzec na st. Mława Miasto, 12 lat? Bezczelna i perfidna wymówka burmistrza!

Mir K.O.
Mir K.O.
5 lat temu

Ale zgłosił się już chociaż jeden inwestor? Czekają do jutra, ale coś czuję, że z tego nic nie będzie. 3 mln zł to bardzo poważna kwota.

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  Mir K.O.
5 lat temu

Odbędą się 3 przetargi na tę działkę i za trzecim razem zostanie sprzedana, za drugim razem cena spadnie do około 2,5 mln, za trzecim razem do około 1,7 mln, i działka zostanie sprzedana, a wtedy już nie będzie konieczności budowy dworca zintegrowanego.
Kontener przy peronach to mogłoby postawić PKP, przecież oni mają takie na stanie i dla nich to żaden koszt, tyle że burmistrz musiałby się poniżyć i spróbować negocjacji z PKP, ale nasz burmistrz jest honorowy i dumny i nie będzie się zniżał do żadnych negocjacji – jego przecież na wszystko stać

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Jarząbek
5 lat temu

To fajnie, że mamy takiego honorowego burmistrza. Tylko szkoda, że za jego honor musimy płacić my wszyscy (podatnicy). To pewnie jest tak mocno honorowy, że nawet ten honor nie pozwala mu brać dofinansowania z funduszy unijnych.

Jarząbek
Jarząbek
Odpowiedź do  Mir K.O.
5 lat temu

O to to, właśnie to. Jego honor nie pozwala na składanie wniosków o pieniądze unijne, nie pozwala mu na poniżanie się, żeby coś załatwić dla Mławy i jej mieszkańców z innych środków niż swoje własne czyli nasze, bo to się nie godzi.
Dla deweloperów się postarał o fundusze zewnętrzne, żeby wybudować im aleję

Do Mir K.O.
Do Mir K.O.
Odpowiedź do  Mir K.O.
5 lat temu

Coś mi się wydaje że Twoje przeczucia jak zawsze się nie sprawdzą. Zgłosiło się dwóch inwestorów. Kiepski z Ciebie przepowiadacz.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Do Mir K.O.
5 lat temu

Nic nie wiadomo, może się okazać, że mają kiepską ofertę, której burmistrz nie zatwierdzi, bo to nie ci inwestorzy, którzy mieli być.

O hejcie i cyberprzemocy z młodzieżą

0
Rówieśnicza przemoc psychiczna odbiera młodzieży poczucie bezpieczeństwa. Sytuacja jest o tyle trudna, że młode osoby doświadczające hejtu i przemocy psychicznej najczęściej nie chcą zgłaszać...
kościół

Zmiany w naszych parafiach

0
Biskup płocki Szymon Sułkowski ogłosił zmiany personalne jakie nastąpią w parafiach od 21 sierpnia 2024 roku. Lista obejmuje 32 nominacje wikariuszowskie oraz jeden urlop....

Rywalizacja, zgranie, zaangażowanie obu zespołów

0
Klub POWER Basket w środę 12 czerwca rozegrał piąty i zarazem ostatni sparing z planowanej serii rozgrywek obu Lig Sekcyjnych koszykówki chłopców w tym...

Policjanci szkolą Wojsko Polskie

0
Policjanci szkolą Wojsko Polskie pełniące służbę na polsko-białoruskiej granicy. Zajęcia odbyły się niedawno w Olsztynie. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki...
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
las i łąka

Nadchodzą upalne dni

0
Nadchodzą upalne dni. W najbliższy weekend temperatura w ciągu dnia nie powinna przekraczać 24 stopni, ale zmieni się to już w poniedziałek.   W poniedziałek słupek...

Multimedaliści z Husarii. Podium mistrzostw Polski

2
Wspaniałe wieści napłynęły z Mińska Mazowieckiego. W trakcie czwartej edycji mistrzostw Polski służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu nasi wojownicy przedarli się aż czterokrotnie na...
dziecko

Wniosek 800 plus do końca czerwca

0
Rodzice planujący korzystanie ze świadczenia rodzinnego 800 plus powinni pamiętać o terminie złożenia wniosku — do końca czerwca.  Wniosek 800 plus do końca czerwca Od 1...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

W niedzielę mecz o awans. Wieczfnianka kontra Gryf

0
W niedzielę zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań w ciechanowskiej B-klasie. Awans w miniony weekend świętowali już reprezentanci Wkry Cieksyn. O drugie premierowe miejsce powalczy...

Konsekwencje za to przewinienie są surowe

0
Konsekwencje za to przewinienie są surowe. Kierujący przekraczający prędkość na terenie zabudowanym, muszą się liczyć z dotkliwą karą, szczególnie w miejscach, gdzie regularnie łamane...

Rzadziej chorujemy [SPONSOROWANE]

0
Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości powietrza na Mazowszu znacząco spadła. Tak wynika z raportu Europejskiego Centrum Czystego Powietrza. Mowa o ponad...

Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy [ZDJĘCIA]

2
Setki najmłodszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek na mławskim rynku w 11 odsłonie biegu ulicznego im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza.  Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy 11...
- REKLAMA -
26
0
Przejdź do komentarzyx