czwartek, 23 listopada 2023
naszamlawa.plWażneTego w blokach robić nie wolno
- REKLAMA -
 • Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Cena: 350 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 554 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787m2
  Cena: 800 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom jednorodzinny na działce 1309 m2
  Dom jednorodzinny na działce 1309 m2
  Cena: 455 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Cena: 199 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  Cena: 310 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Tego w blokach robić nie wolno

-

Okazuje się, że mieszkanie w bloku choć wygodne, bo nie trzeba osobiście dbać o posesję, naprawy czy budynek, ponieważ wszelkie te prace wykonują za nas pracownicy firm, ma dużo ograniczeń. Narazić się możemy nie tylko na konflikty z sąsiadami, ale niejednokrotnie także na mandaty wystawiane przez policję czy straż miejską.

- R E K L A M A -

 

Czego mieszkańcom bloków robić nie wolno?

Najpowszechniej znanym ograniczeniem jest obowiązek zachowania ciszy nocnej od godziny 22:00 do 06:00 rano. Ten najczęściej jest respektowany, choć zdarzają się — szczególnie w wieczory piątkowe i sobotnie — głośniejsze imprezy. Jeśli sąsiad odpowiednio wcześniej powiadamia innych mieszkańców, że wyjątkowo w ten jeden wieczór może być głośniej w mieszkaniu, najczęściej spotyka się ze zrozumieniem z ich strony.

Inaczej ma się sprawa z głośnym słuchaniem muzyki w ciągu dnia. Większość amatorów „mocnego uderzenia” uważa, że może robić w mieszkaniu w dzień, co chce i nie zważa na nikogo. Tymczasem Kodeks Wykroczeń ma paragraf dotyczący zakłócania spokoju i porządku publicznego i na jego podstawie narażamy się na grzywnę. Podobnie z głośnym remontem, choć żaden przepis nie zabrania nam wykonywania go w sobotę i niedzielę, warto uszanować sąsiadów przynajmniej w niedzielę wykonywać prace ciche, bo mogą wezwać policję.

Ograniczyć prawo do posiadania zwierząt w mieszkaniu może nam wspólnota mieszkaniowa. Możemy także my wezwać stróżów prawa gdy ktoś naszego psa drażni lub straszy tak, że staje się on niebezpieczny. Wówczas narazimy taką osobę na karę ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karę nagany.

Dywany trzepiemy tylko na trzepaku, inaczej może to nas kosztować 500 zł tytułem mandatu karnego.

Palenie papierosów na swoim balkonie jest dozwolone, ale może nam zabronić większością głosów wspólnota mieszkaniowa. Inaczej jest wówczas gdy balkon jest współdzielony z innym mieszkańcem bloku wówczas zabraniają nam tego przepisy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu. Oczywiście wyrzucanie niedopałków czy śmieci przez balkon jest zawsze bezwzględnie zakazane.

Podobnie grillowanie na balkonie, które stanowi zagrożenie pożarowe i podlega grzywnie, naganie a w szczególnych przypadkach grozi aresztem.

Intymne kontakty na balkonie, chodzenie nago czy opalanie się topless to według prawa wywoływanie zgorszenia, za które również możemy zostać ukarani gdy ktoś poczuje się zgorszony.

Wspólnota mieszkaniowa może ingerować bardzo mocno w nasze życie, może na przykład zakazać wyłączenia ogrzewania zimą w mieszkaniu, zimowego otwierania okien. Chodzi o to, by nie wyziębiać mieszkania, co powoduje dodatkowe koszty jego nagrzania a w skrajnych przypadkach niszczenie budynku.

Podobnie wspólnotowy zakaz może dotyczyć wystawiania śmieci na klatkę schodową albo ustawiania tam rowerów czy wózków. Tu w grę wchodzą przepisy przeciwpożarowe, które nakazują, by drogi ewakuacyjne nie były niczym blokowane.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Olcik
Olcik
2 lat temu

Ja jestem w stanie naprawdę dużo zrozumieć. Ale najgorsze i tak jest chyba hałasowanie przez dzieci. I nie chodzi mi tutaj o płacz w nocy czy śmiech w dzień. Zachowują się jak stado słoni, kłócą się między sobą, jest notoryczne krzyczenie. Czasem mam wrażenie, że w tym mieszkaniu jest kręgielnia :p i tak praktycznie każdego dnia. Od rana do nocy. A na dokładkę z drugiej strony sąsiedzi , którzy się wyzywają i kłócą . Córka wyzywa rodziców, oni ją i tak w kółko.

Julka
Julka
Odpowiedź do  Olcik
2 lat temu

Potwierdzam ! Ja dodam jeszcze jazdę na hulajnodze i desce.

Trochę Empatii
Trochę Empatii
2 lat temu

No niestety , mieszkanie w bloku wiąże się z konsekwencjami ale również z empatia której nie ma wśród nas za dużo .
Każdy ma znajomych i czasami może zorganizować jakąś imprezę , urodziny itp. sąsiedzi są wyrozumiali w większości , nie rozumiem tych nadgorliwych co notorycznie dążą do ukarania sąsiada za to że się spotka co jakiś czas ze znajomymi , ludzie ktorym to przeszkadza na ogół sasamotni , zgoszkniali , brak w nich zrozumienia , siedzą sami i w samotności umrą i nikt nie zapłacze za nimi gdyż brak w nich ludzkości , cieszy ich cudze niepowodzenie .
Szkoda że w ludziach jest az tyle zazdrości i zawiści 🙁

Widocznie nikt nigdy ich nie lubił bo jak można lubić ludzi którzy we wszystkim widzą problem !?!

csf
csf
2 lat temu

Bardzo denerwujące jest wystawianie butów na klatkę. Czemu ktoś inny ma wąchać smierdzące buty sąsiada. Niestety większość ludzi nie liczy się z innymi mieszkańcami i uważa klatkę schodową wyłącznie za swoją własność. A przecież to jest cześć wspólna. Utrudnianie przejścia rowerami czy wózkami to standard choć przepisy przeciwpożarowe tego zabraniają.

Mławianin
Mławianin
Odpowiedź do  csf
2 lat temu

Wystawione na klatkę buty należy wystawić przed blok. A najlepiej jak komuś sie chce to od razu do śmietnika. Buty to chyba rzadkość ale czesto spotykam się z wystawionymi na klatke workami ze smieciami.

Kiro
Kiro
2 lat temu

Ja jeszcze dodałabym przepis o bezdomnych kotach … niestety , ale na ulicy Grzebskiego notorycznie jest konflikt dotyczący kotów. Dwie Panie ciągle rzucają na parking z swoich balkonów jedzenie. Koty chodzą po autach , kilka razy znalezione w silniku aut… mamy tej sytuacji już dość…. wielokrotnie prosiliśmy by dokarmiać zwierzaki , ale położyć jedzenie w okolicach śmietnika. Do tego dzieciaczki bawią się na parkingu oraz trawie- a koty są chore zaropiałe oczy , zero szczepień ,odrobaczeń… co dalej zrobić z taką sytuacją???? Straż miejska umywa ręce

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Kiro
2 lat temu

W ogóle nie powinno się dokarmiać takich zwierząt, chyba że u siebie w domu, bo to jednoczesne dokarmianie szczurów, które w przestrzeni miejskiej są coraz częściej spotykane. Dzięki temu, że mieszkańcy przy śmietnikach dokarmiają bezpańskie koty, ptaki i zostawiają przy pojemnikach suche pieczywo szczurów jest coraz więcej. Do wzrostu populacji szczurów przyczyniają się również zbieracze surowców wtórnych, którzy w poszukiwaniu złomu rozrzucają wszystkie śmieci z pojemników.
Nie dokarmiajmy szczurów! Sami sobie tym szkodzimy.

Młody
Młody
Odpowiedź do  Kiro
2 lat temu

Są też miłośnicy królików, którzy hodowlę mają na balkonach, a odchody się walają u innych mieszkańców. [WYMODEROWANO] nie brakuje

Ania
Ania
Odpowiedź do  Kiro
2 lat temu

Dokarmianie gołębi również jest problemem . Gołębie się przyzwyczajają i potem całe okna i parapety zanieczyszczone są odchodami.

Hmmm
Hmmm
2 lat temu

Ciekawy jestem w którym kodeksie jest coś takiego jak „cisza nocna”. Autor zapomniał dopisać że to mowa o regulaminie wspólnoty/osiedla.
Owszem, zakłócanie miru domowego jest ale ciszy nocnej już nie.

Eryk
Eryk
Odpowiedź do  Hmmm
2 lat temu

Wystarczy że we wspólnocie lub Spółdzielni jest Regulamin i w takiej sytuacji cisza nocna jest już usankcjonowana. Wobec czego można nakład karę grzywny/ mandat.
Nawet gdy nie otworzysz w nocy drzwi policji to i tak dostaniesz mandat. A jeśli nie przyjmiesz to w sądzie będzie wielokrotność tej kwoty.

Hmmm
Hmmm
Odpowiedź do  Eryk
2 lat temu

Nigdzie, w żadnym kodeksie nie ma CISZY NOCNEJ.
Jeśli się mylę proszę o podanie podstawy prawnej

Ela
Ela
Odpowiedź do  Hmmm
2 lat temu

To sobie rycz jak jeleń na rykowisku, boś król zwierząt

Eryk
Eryk
Odpowiedź do  Hmmm
2 lat temu

Jest, w kodeksie wykroczeń: art. 51. § 1.Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Do zakłócania porządku może być zaliczone każde zachowanie o dowolnej porze. Godziny pomiędzy 22.00 a 6.00 rano są przyjęte zwyczajowo jako godziny ciszy nocnej. Wszelkie uciążliwe działania takie jak prace remontowe powinny odbywać się w ciągu dnia. Wtedy większość mieszkańców przebywa poza domem, więc jest mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy komuś przeszkadzać.

Będą produkować robaki na ogromną skalę

0
Będą produkować robaki na ogromną skalę. W województwie lubuskim budowana jest farma, która od wiosny 2024 ma produkować olbrzymie ilości białka, oleju i nawozy...

Mławianka Mława zaprasza na turniej o Puchar Burmistrza

0
Mławianka Mława zaprasza serdecznie już 9 grudnia na turniej o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Już od godziny 14.30 na terenia Mławskiej Hali Sportowej rywalizować...

Joker z awansem do finału. Pegaz z naszymi

0
Reprezentanci Jokera Mława awansowali kolejny rok z rzędu do finałowego turnieju Pucharu Polski w futsalu na szczeblu wojewódzkim. Podczas eliminacji w Drobinie okazali się...

Z OSTATNIEJ CHWILI. Pościg na S7. Bus taranował radiowozy

1
Na siódemce rozegrały się sceny, jak z filmu akcji. Kierowca busa taranował radiowozy, uciekał przed policją około 120 kilometrów, próbował też ominąć blokadę na...
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Cena: 199 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Jak przyjąć księdza po kolędzie?

3
Kolęda, czyli wizyta duszpasterska, to jedna z najbardziej urokliwych i głęboko zakorzenionych tradycji w polskiej kulturze. Jest to czas, kiedy ksiądz odwiedza domy parafian,...

Teraz znikną z przestrzeni miasta. Ich rozbiórka swoje kosztuje

1
Od wielu lat były elementem naszego krajobrazu. Teraz znikną z przestrzeni miasta. Mowa o dwóch wielkich kominach, stanowiących kiedyś integralne części, nieczynnych już kotłowni...

Koniec z przymusowymi urlopami

1
Koniec z przymusowymi urlopami w pracy, by załatwić sprawę w urzędzie państwowym. Teraz każdy będzie musiał pracować przynajmniej raz w tygodniu do godz. 18,...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wystąpią uczniowie szkoły muzycznej

0
Przed mławską publicznością wystąpią uczniowie szkoły muzycznej w Mławie. Koncerty zaplanowano na 22 listopada (godz. 17:30), w czwartek, 23 listopada, i we wtorek, 28...

Zobaczcie, jak ona czyści mu konto skradzionym telefonem [FILM]

7
Zobaczcie na filmie, jak złodziejka czyści konto mieszkańca Mławy w bankomacie. Wykorzystała do tego aplikację bankową zainstalowaną w skradzionym wcześniej telefonie (BLIK) oraz kartę...

Wypadki, oblodzenia i kolizje. Skargi na drogowców

3
Wypadki, oblodzenia i kolizje dziś w wielu miejscowościach powiatu mławskiego. Mieszkańcy informują nas o zdarzeniach. Alarmowana jest także mławska policja. Wygląda na to, że...
wojskowe samochody

Wezwania dla 230 tys. osób. Nie można odmówić

0
Kwalifikacja wojskowa obejmująca 230 tys. osób z roczników 1997-2005 będzie przeprowadzona wiosną 2024 roku. Mężczyźni jak i kobiety posiadające kwalifikacje, którymi zainteresowane jest wojsko,...
- REKLAMA -
14
0
Przejdź do komentarzyx