wtorek, 16 lipca 2024
naszamlawa.plWażneTego w blokach robić nie wolno
- REKLAMA -
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 390 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:

Tego w blokach robić nie wolno

-

Okazuje się, że mieszkanie w bloku choć wygodne, bo nie trzeba osobiście dbać o posesję, naprawy czy budynek, ponieważ wszelkie te prace wykonują za nas pracownicy firm, ma dużo ograniczeń. Narazić się możemy nie tylko na konflikty z sąsiadami, ale niejednokrotnie także na mandaty wystawiane przez policję czy straż miejską.

- R E K L A M A -

 

Czego mieszkańcom bloków robić nie wolno?

Najpowszechniej znanym ograniczeniem jest obowiązek zachowania ciszy nocnej od godziny 22:00 do 06:00 rano. Ten najczęściej jest respektowany, choć zdarzają się — szczególnie w wieczory piątkowe i sobotnie — głośniejsze imprezy. Jeśli sąsiad odpowiednio wcześniej powiadamia innych mieszkańców, że wyjątkowo w ten jeden wieczór może być głośniej w mieszkaniu, najczęściej spotyka się ze zrozumieniem z ich strony.

Inaczej ma się sprawa z głośnym słuchaniem muzyki w ciągu dnia. Większość amatorów „mocnego uderzenia” uważa, że może robić w mieszkaniu w dzień, co chce i nie zważa na nikogo. Tymczasem Kodeks Wykroczeń ma paragraf dotyczący zakłócania spokoju i porządku publicznego i na jego podstawie narażamy się na grzywnę. Podobnie z głośnym remontem, choć żaden przepis nie zabrania nam wykonywania go w sobotę i niedzielę, warto uszanować sąsiadów przynajmniej w niedzielę wykonywać prace ciche, bo mogą wezwać policję.

Ograniczyć prawo do posiadania zwierząt w mieszkaniu może nam wspólnota mieszkaniowa. Możemy także my wezwać stróżów prawa gdy ktoś naszego psa drażni lub straszy tak, że staje się on niebezpieczny. Wówczas narazimy taką osobę na karę ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karę nagany.

Dywany trzepiemy tylko na trzepaku, inaczej może to nas kosztować 500 zł tytułem mandatu karnego.

Palenie papierosów na swoim balkonie jest dozwolone, ale może nam zabronić większością głosów wspólnota mieszkaniowa. Inaczej jest wówczas gdy balkon jest współdzielony z innym mieszkańcem bloku wówczas zabraniają nam tego przepisy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu. Oczywiście wyrzucanie niedopałków czy śmieci przez balkon jest zawsze bezwzględnie zakazane.

Podobnie grillowanie na balkonie, które stanowi zagrożenie pożarowe i podlega grzywnie, naganie a w szczególnych przypadkach grozi aresztem.

Intymne kontakty na balkonie, chodzenie nago czy opalanie się topless to według prawa wywoływanie zgorszenia, za które również możemy zostać ukarani gdy ktoś poczuje się zgorszony.

Wspólnota mieszkaniowa może ingerować bardzo mocno w nasze życie, może na przykład zakazać wyłączenia ogrzewania zimą w mieszkaniu, zimowego otwierania okien. Chodzi o to, by nie wyziębiać mieszkania, co powoduje dodatkowe koszty jego nagrzania a w skrajnych przypadkach niszczenie budynku.

Podobnie wspólnotowy zakaz może dotyczyć wystawiania śmieci na klatkę schodową albo ustawiania tam rowerów czy wózków. Tu w grę wchodzą przepisy przeciwpożarowe, które nakazują, by drogi ewakuacyjne nie były niczym blokowane.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Olcik
Olcik
2 lat temu

Ja jestem w stanie naprawdę dużo zrozumieć. Ale najgorsze i tak jest chyba hałasowanie przez dzieci. I nie chodzi mi tutaj o płacz w nocy czy śmiech w dzień. Zachowują się jak stado słoni, kłócą się między sobą, jest notoryczne krzyczenie. Czasem mam wrażenie, że w tym mieszkaniu jest kręgielnia :p i tak praktycznie każdego dnia. Od rana do nocy. A na dokładkę z drugiej strony sąsiedzi , którzy się wyzywają i kłócą . Córka wyzywa rodziców, oni ją i tak w kółko.

Julka
Julka
Odpowiedź do  Olcik
2 lat temu

Potwierdzam ! Ja dodam jeszcze jazdę na hulajnodze i desce.

Trochę Empatii
Trochę Empatii
2 lat temu

No niestety , mieszkanie w bloku wiąże się z konsekwencjami ale również z empatia której nie ma wśród nas za dużo .
Każdy ma znajomych i czasami może zorganizować jakąś imprezę , urodziny itp. sąsiedzi są wyrozumiali w większości , nie rozumiem tych nadgorliwych co notorycznie dążą do ukarania sąsiada za to że się spotka co jakiś czas ze znajomymi , ludzie ktorym to przeszkadza na ogół sasamotni , zgoszkniali , brak w nich zrozumienia , siedzą sami i w samotności umrą i nikt nie zapłacze za nimi gdyż brak w nich ludzkości , cieszy ich cudze niepowodzenie .
Szkoda że w ludziach jest az tyle zazdrości i zawiści 🙁

Widocznie nikt nigdy ich nie lubił bo jak można lubić ludzi którzy we wszystkim widzą problem !?!

csf
csf
2 lat temu

Bardzo denerwujące jest wystawianie butów na klatkę. Czemu ktoś inny ma wąchać smierdzące buty sąsiada. Niestety większość ludzi nie liczy się z innymi mieszkańcami i uważa klatkę schodową wyłącznie za swoją własność. A przecież to jest cześć wspólna. Utrudnianie przejścia rowerami czy wózkami to standard choć przepisy przeciwpożarowe tego zabraniają.

Mławianin
Mławianin
Odpowiedź do  csf
2 lat temu

Wystawione na klatkę buty należy wystawić przed blok. A najlepiej jak komuś sie chce to od razu do śmietnika. Buty to chyba rzadkość ale czesto spotykam się z wystawionymi na klatke workami ze smieciami.

Kiro
Kiro
2 lat temu

Ja jeszcze dodałabym przepis o bezdomnych kotach … niestety , ale na ulicy Grzebskiego notorycznie jest konflikt dotyczący kotów. Dwie Panie ciągle rzucają na parking z swoich balkonów jedzenie. Koty chodzą po autach , kilka razy znalezione w silniku aut… mamy tej sytuacji już dość…. wielokrotnie prosiliśmy by dokarmiać zwierzaki , ale położyć jedzenie w okolicach śmietnika. Do tego dzieciaczki bawią się na parkingu oraz trawie- a koty są chore zaropiałe oczy , zero szczepień ,odrobaczeń… co dalej zrobić z taką sytuacją???? Straż miejska umywa ręce

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Kiro
2 lat temu

W ogóle nie powinno się dokarmiać takich zwierząt, chyba że u siebie w domu, bo to jednoczesne dokarmianie szczurów, które w przestrzeni miejskiej są coraz częściej spotykane. Dzięki temu, że mieszkańcy przy śmietnikach dokarmiają bezpańskie koty, ptaki i zostawiają przy pojemnikach suche pieczywo szczurów jest coraz więcej. Do wzrostu populacji szczurów przyczyniają się również zbieracze surowców wtórnych, którzy w poszukiwaniu złomu rozrzucają wszystkie śmieci z pojemników.
Nie dokarmiajmy szczurów! Sami sobie tym szkodzimy.

Młody
Młody
Odpowiedź do  Kiro
2 lat temu

Są też miłośnicy królików, którzy hodowlę mają na balkonach, a odchody się walają u innych mieszkańców. [WYMODEROWANO] nie brakuje

Ania
Ania
Odpowiedź do  Kiro
2 lat temu

Dokarmianie gołębi również jest problemem . Gołębie się przyzwyczajają i potem całe okna i parapety zanieczyszczone są odchodami.

Hmmm
Hmmm
2 lat temu

Ciekawy jestem w którym kodeksie jest coś takiego jak „cisza nocna”. Autor zapomniał dopisać że to mowa o regulaminie wspólnoty/osiedla.
Owszem, zakłócanie miru domowego jest ale ciszy nocnej już nie.

Eryk
Eryk
Odpowiedź do  Hmmm
2 lat temu

Wystarczy że we wspólnocie lub Spółdzielni jest Regulamin i w takiej sytuacji cisza nocna jest już usankcjonowana. Wobec czego można nakład karę grzywny/ mandat.
Nawet gdy nie otworzysz w nocy drzwi policji to i tak dostaniesz mandat. A jeśli nie przyjmiesz to w sądzie będzie wielokrotność tej kwoty.

Hmmm
Hmmm
Odpowiedź do  Eryk
2 lat temu

Nigdzie, w żadnym kodeksie nie ma CISZY NOCNEJ.
Jeśli się mylę proszę o podanie podstawy prawnej

Ela
Ela
Odpowiedź do  Hmmm
2 lat temu

To sobie rycz jak jeleń na rykowisku, boś król zwierząt

Eryk
Eryk
Odpowiedź do  Hmmm
2 lat temu

Jest, w kodeksie wykroczeń: art. 51. § 1.Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Do zakłócania porządku może być zaliczone każde zachowanie o dowolnej porze. Godziny pomiędzy 22.00 a 6.00 rano są przyjęte zwyczajowo jako godziny ciszy nocnej. Wszelkie uciążliwe działania takie jak prace remontowe powinny odbywać się w ciągu dnia. Wtedy większość mieszkańców przebywa poza domem, więc jest mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy komuś przeszkadzać.

Samochód stoczył się i przygniótł kobietę do muru

0
Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala kobieta, którą przygniotło własne auto. Samochód stoczył się i przygniótł kobietę do muru. Do zdarzenia doszło w sąsiednim...

W takich warunkach zadbajmy zwłaszcza o dzieci

0
W takich warunkach zadbajmy zwłaszcza o dzieci. Synoptycy zapowiadają falę upałów. Może to być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Do funkcjonowania w czasie panowania...
gotówka

Przekonana, że inwestuje bez ryzyka straciła pieniądze

0
Przekonana, że inwestuje bez ryzyka, straciła pieniądze. Mieszkanka powiatu mławskiego znalazła ofertę inwestycyjną na rynku kryptowalut. Weszła w nieznany link, po czym skontaktowali się...

Porażka w pierwszym sparingu. Sześciu na testach

19
Gracze Mławianki rozegrali pierwszy mecz kontrolny przed startem sezonu 2024/2025. W Płocku musieli w sobotnie przedpołudnie uznać  wyższość rezerw tamtejszej pierwszoligowej Wisły. Wśród podopiecznych...
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Tragedia w Gołotczyźnie. Kierowca mazdy zmarł na miejscu

0
Tragiczny wypadek w Gołotczyźnie w niedalekim powiecie ciechanowskim. 50-letni kierowca mazdy zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł na miejscu. Tragedia w Gołotczyźnie....

Dni Mławy 2024. Tłumy na stadionie

1
Takich tłumów na Dni Mławy dawno nie było. Podczas tegorocznej imprezy w święto naszego miasta — szczególnie w sobotę 13 lipca na stadionie —...

Publiczność gorąco oklaskiwała Warszawską Orkiestrę Sentymentalną

0
Warszawska Orkiestra Sentymentalna z powodzeniem wystąpiła w niedzielę w parku w Mławie. Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała występ zespołu.  Publiczność gorąco oklaskiwała Warszawską Orkiestrę Sentymentalną Koncert...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wypoczywając nad wodą o tym warto pamiętać

1
Wypoczynek nad wodą to świetny pomysł latem podczas upalnych dni. Jednak nie zawsze wystarczająco dbamy o bezpieczeństwo. Mławska przekazuje kilka prostych porad na temat...

W centrum Mławy najlepsze auta tuningowe z całej Polski

1
W centrum Mławy najlepsze auta tuningowe z całej Polski. The Event - Mławski Festival vol.5 - 2024 w sobotę 13 lipca na Starym Rynku...

Jarmark Wojciechowy i pokaz niezwykłych samochodów

9
Blisko 100 wystawców z różnych krańców Polski zaprezentowało się 13 lipca na ul. Kopernika w Mławie.   Jarmark Wojciechowy w momencie publikacji trwa na ulicy...

Burze nad Mławą [FILM]. Jaka dziś pogoda? 

0
Burze nad Mławą wczoraj wieczorem i w nocy. Internautka przesłała film prezentujący uderzenia piorunów. Jaka dziś będzie pogoda?  Burze nad Mławą . Jaka dziś pogoda? Wczoraj...
- REKLAMA -
14
0
Przejdź do komentarzyx