wtorek, 06 czerwca 2023
naszamlawa.plWażneTego w blokach robić nie wolno
- REKLAMA -
 • Działka o pow. 2100 m2, Wojnówka
  Działka o pow. 2100 m2, Wojnówka
  Cena: 98 000 zł  / Miejscowość: Wojnówka  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Cena: 940 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • MŁAWA- lokal na parterze 107,5 m2
  MŁAWA- lokal na parterze 107,5 m2
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Funkcjonalny i zadbany dom wolnostojący w Mławie
  Funkcjonalny i zadbany dom wolnostojący w Mławie
  Cena: 720 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Cena: 260 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria: Nieruchomości
 • Ustawne M-4 z garażem w centrum miasta
  Ustawne M-4 z garażem w centrum miasta
  Cena: 335 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 215 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn, zab. mieszkaniową
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn, zab. mieszkaniową
  Cena: 990 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Cena: 495 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na Os. Młodych, pow. 43 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na Os. Młodych, pow. 43 m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Tego w blokach robić nie wolno

-

Okazuje się, że mieszkanie w bloku choć wygodne, bo nie trzeba osobiście dbać o posesję, naprawy czy budynek, ponieważ wszelkie te prace wykonują za nas pracownicy firm, ma dużo ograniczeń. Narazić się możemy nie tylko na konflikty z sąsiadami, ale niejednokrotnie także na mandaty wystawiane przez policję czy straż miejską.

- R E K L A M A -

 

Czego mieszkańcom bloków robić nie wolno?

Najpowszechniej znanym ograniczeniem jest obowiązek zachowania ciszy nocnej od godziny 22:00 do 06:00 rano. Ten najczęściej jest respektowany, choć zdarzają się — szczególnie w wieczory piątkowe i sobotnie — głośniejsze imprezy. Jeśli sąsiad odpowiednio wcześniej powiadamia innych mieszkańców, że wyjątkowo w ten jeden wieczór może być głośniej w mieszkaniu, najczęściej spotyka się ze zrozumieniem z ich strony.

Inaczej ma się sprawa z głośnym słuchaniem muzyki w ciągu dnia. Większość amatorów „mocnego uderzenia” uważa, że może robić w mieszkaniu w dzień, co chce i nie zważa na nikogo. Tymczasem Kodeks Wykroczeń ma paragraf dotyczący zakłócania spokoju i porządku publicznego i na jego podstawie narażamy się na grzywnę. Podobnie z głośnym remontem, choć żaden przepis nie zabrania nam wykonywania go w sobotę i niedzielę, warto uszanować sąsiadów przynajmniej w niedzielę wykonywać prace ciche, bo mogą wezwać policję.

Ograniczyć prawo do posiadania zwierząt w mieszkaniu może nam wspólnota mieszkaniowa. Możemy także my wezwać stróżów prawa gdy ktoś naszego psa drażni lub straszy tak, że staje się on niebezpieczny. Wówczas narazimy taką osobę na karę ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karę nagany.

Dywany trzepiemy tylko na trzepaku, inaczej może to nas kosztować 500 zł tytułem mandatu karnego.

Palenie papierosów na swoim balkonie jest dozwolone, ale może nam zabronić większością głosów wspólnota mieszkaniowa. Inaczej jest wówczas gdy balkon jest współdzielony z innym mieszkańcem bloku wówczas zabraniają nam tego przepisy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu. Oczywiście wyrzucanie niedopałków czy śmieci przez balkon jest zawsze bezwzględnie zakazane.

Podobnie grillowanie na balkonie, które stanowi zagrożenie pożarowe i podlega grzywnie, naganie a w szczególnych przypadkach grozi aresztem.

Intymne kontakty na balkonie, chodzenie nago czy opalanie się topless to według prawa wywoływanie zgorszenia, za które również możemy zostać ukarani gdy ktoś poczuje się zgorszony.

Wspólnota mieszkaniowa może ingerować bardzo mocno w nasze życie, może na przykład zakazać wyłączenia ogrzewania zimą w mieszkaniu, zimowego otwierania okien. Chodzi o to, by nie wyziębiać mieszkania, co powoduje dodatkowe koszty jego nagrzania a w skrajnych przypadkach niszczenie budynku.

Podobnie wspólnotowy zakaz może dotyczyć wystawiania śmieci na klatkę schodową albo ustawiania tam rowerów czy wózków. Tu w grę wchodzą przepisy przeciwpożarowe, które nakazują, by drogi ewakuacyjne nie były niczym blokowane.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Olcik
Olcik
1 rok temu

Ja jestem w stanie naprawdę dużo zrozumieć. Ale najgorsze i tak jest chyba hałasowanie przez dzieci. I nie chodzi mi tutaj o płacz w nocy czy śmiech w dzień. Zachowują się jak stado słoni, kłócą się między sobą, jest notoryczne krzyczenie. Czasem mam wrażenie, że w tym mieszkaniu jest kręgielnia :p i tak praktycznie każdego dnia. Od rana do nocy. A na dokładkę z drugiej strony sąsiedzi , którzy się wyzywają i kłócą . Córka wyzywa rodziców, oni ją i tak w kółko.

Julka
Julka
Odpowiedź do  Olcik
1 rok temu

Potwierdzam ! Ja dodam jeszcze jazdę na hulajnodze i desce.

Trochę Empatii
Trochę Empatii
1 rok temu

No niestety , mieszkanie w bloku wiąże się z konsekwencjami ale również z empatia której nie ma wśród nas za dużo .
Każdy ma znajomych i czasami może zorganizować jakąś imprezę , urodziny itp. sąsiedzi są wyrozumiali w większości , nie rozumiem tych nadgorliwych co notorycznie dążą do ukarania sąsiada za to że się spotka co jakiś czas ze znajomymi , ludzie ktorym to przeszkadza na ogół sasamotni , zgoszkniali , brak w nich zrozumienia , siedzą sami i w samotności umrą i nikt nie zapłacze za nimi gdyż brak w nich ludzkości , cieszy ich cudze niepowodzenie .
Szkoda że w ludziach jest az tyle zazdrości i zawiści 🙁

Widocznie nikt nigdy ich nie lubił bo jak można lubić ludzi którzy we wszystkim widzą problem !?!

csf
csf
1 rok temu

Bardzo denerwujące jest wystawianie butów na klatkę. Czemu ktoś inny ma wąchać smierdzące buty sąsiada. Niestety większość ludzi nie liczy się z innymi mieszkańcami i uważa klatkę schodową wyłącznie za swoją własność. A przecież to jest cześć wspólna. Utrudnianie przejścia rowerami czy wózkami to standard choć przepisy przeciwpożarowe tego zabraniają.

Mławianin
Mławianin
Odpowiedź do  csf
1 rok temu

Wystawione na klatkę buty należy wystawić przed blok. A najlepiej jak komuś sie chce to od razu do śmietnika. Buty to chyba rzadkość ale czesto spotykam się z wystawionymi na klatke workami ze smieciami.

Kiro
Kiro
1 rok temu

Ja jeszcze dodałabym przepis o bezdomnych kotach … niestety , ale na ulicy Grzebskiego notorycznie jest konflikt dotyczący kotów. Dwie Panie ciągle rzucają na parking z swoich balkonów jedzenie. Koty chodzą po autach , kilka razy znalezione w silniku aut… mamy tej sytuacji już dość…. wielokrotnie prosiliśmy by dokarmiać zwierzaki , ale położyć jedzenie w okolicach śmietnika. Do tego dzieciaczki bawią się na parkingu oraz trawie- a koty są chore zaropiałe oczy , zero szczepień ,odrobaczeń… co dalej zrobić z taką sytuacją???? Straż miejska umywa ręce

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Kiro
1 rok temu

W ogóle nie powinno się dokarmiać takich zwierząt, chyba że u siebie w domu, bo to jednoczesne dokarmianie szczurów, które w przestrzeni miejskiej są coraz częściej spotykane. Dzięki temu, że mieszkańcy przy śmietnikach dokarmiają bezpańskie koty, ptaki i zostawiają przy pojemnikach suche pieczywo szczurów jest coraz więcej. Do wzrostu populacji szczurów przyczyniają się również zbieracze surowców wtórnych, którzy w poszukiwaniu złomu rozrzucają wszystkie śmieci z pojemników.
Nie dokarmiajmy szczurów! Sami sobie tym szkodzimy.

Młody
Młody
Odpowiedź do  Kiro
1 rok temu

Są też miłośnicy królików, którzy hodowlę mają na balkonach, a odchody się walają u innych mieszkańców. [WYMODEROWANO] nie brakuje

Ania
Ania
Odpowiedź do  Kiro
1 rok temu

Dokarmianie gołębi również jest problemem . Gołębie się przyzwyczajają i potem całe okna i parapety zanieczyszczone są odchodami.

Hmmm
Hmmm
1 rok temu

Ciekawy jestem w którym kodeksie jest coś takiego jak „cisza nocna”. Autor zapomniał dopisać że to mowa o regulaminie wspólnoty/osiedla.
Owszem, zakłócanie miru domowego jest ale ciszy nocnej już nie.

Eryk
Eryk
Odpowiedź do  Hmmm
1 rok temu

Wystarczy że we wspólnocie lub Spółdzielni jest Regulamin i w takiej sytuacji cisza nocna jest już usankcjonowana. Wobec czego można nakład karę grzywny/ mandat.
Nawet gdy nie otworzysz w nocy drzwi policji to i tak dostaniesz mandat. A jeśli nie przyjmiesz to w sądzie będzie wielokrotność tej kwoty.

Hmmm
Hmmm
Odpowiedź do  Eryk
1 rok temu

Nigdzie, w żadnym kodeksie nie ma CISZY NOCNEJ.
Jeśli się mylę proszę o podanie podstawy prawnej

Ela
Ela
Odpowiedź do  Hmmm
1 rok temu

To sobie rycz jak jeleń na rykowisku, boś król zwierząt

Eryk
Eryk
Odpowiedź do  Hmmm
1 rok temu

Jest, w kodeksie wykroczeń: art. 51. § 1.Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Do zakłócania porządku może być zaliczone każde zachowanie o dowolnej porze. Godziny pomiędzy 22.00 a 6.00 rano są przyjęte zwyczajowo jako godziny ciszy nocnej. Wszelkie uciążliwe działania takie jak prace remontowe powinny odbywać się w ciągu dnia. Wtedy większość mieszkańców przebywa poza domem, więc jest mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy komuś przeszkadzać.

Żak drugą siłą? Triumf w derbach

0
Wszystko wskazuje na to, że reprezentanci szreńskiego Żaka zakończą sezon na drugim miejscu. Po raz ostatni tak wysoko plasowali się w tabeli B-klasy w...

Dzień Dziecka na osiedlu. Płukanie złota i strzelanie z łuku

0
Mieszkańcy Osiedla Młodych w Mławie mieli okazję obchodzić Dzień Dziecka, m.in. strzelając z łuku i ćwicząc płukanie złota oraz śpiewanie indiańskiej pieśni. To tylko...
Trasa szybkiego ruchu

Autostrady bezpłatne dla osobówek

0
Autostrady państwowe bezpłatne dla osobówek. Zgodnie z nową ustawą dotyczącą autostrad płatnych oraz Krajowego Funduszu Drogowego, opłaty za państwowe autostrady zostaną zniesione dla kierowców...

Deską z gwoździami niszczył samochody. FILM Z INTERWENCJI

0
Mężczyzna z deską z gwoździami niszczył samochody w okolicy ulicy Żwirki w Mławie dziś 5 czerwca około godziny 20. O zdarzeniu poinformowali nas Czytelnicy....
 • Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Cena: 940 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Cena: 260 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria: Nieruchomości

Pod Płońskiem zderzyły się dwa busy. Lądował śmigłowiec

0
Utrudnienia w ruchu na Krajowej 62. w okolicach miejscowości Miączynek, w powiecie płońskim. Trasa zablokowana w obu kierunkach, po zderzeniu busów. Policja informuje, ze około...

Seria nocnych pożarów w Mławie. Komunikat policji [ZDJĘCIA I FILMY]

3
Jest komunikat policji w sprawie serii nocnych pożarów w Mławie (w niedzielę 4 czerwca) oraz jednego takiego zdarzenia w Nosarzewie Polnym. Seria nocnych pożarów...

Zabawa trwała przez wiele godzin [NASZA RELACJA]

2
Mławski park zamienił się w niedzielę 4 czerwca w wielki prac zabaw. Z okazji Dnia Dziecka rządziły tam dzieci. Zabawa trwała przez wiele godzin.    Najmłodsi...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
człowiek w todze

W sądzie każdy chce wypaść jak najlepiej i nie popełnić błędu

0
Sąd jest instytucją poważną i samo przekroczenie jej progu może wywoływać niepokój i uczucie niepewności. Może to wynikać z niewiedzy i braku doświadczenia, ale...
ciężarówki

Zakaz wyprzedzania się ciężarówek

0
Wyścigi żółwi na autostradach, czyli wyprzedzanie się ciężarówek, w końcu zakazane. Nowe przepisy, przegłosowane w Sejmie, trafią do Senatu oraz do Prezydenta RP.   Wyścig żółwi...
jarmark wojciechowy

Jarmark Wojciechowy w Mławie

0
Rozważacie prezentację swoich rzeczy na Jarmarku Wojciechowym w Mławie? Majcie na to czas do 10 lipca. Tegoroczny Jarmark Wojciechowy zaplanowany jest na 15 lipca...

Skuteczny rewanż Legionovii. Dwudziestka Mateusza

16
W rundzie jesiennej Mławianka zaskoczyła konkurentów z Legionowa. Teraz gracze z podwarszawskiego miasta postarali się o rewanż. Mateusz Koliński musiał wyjmować piłkę z siatki...
- REKLAMA -
14
0
Przejdź do komentarzyx