środa, 24 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomości"Takich banerów będzie więcej"- zapowiadają mieszkańcy Wólki
- REKLAMA -
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

„Takich banerów będzie więcej”- zapowiadają mieszkańcy Wólki

-

Kilka dni temu pierwszy z nich stanął przy ul.Kolejowej. Napis „Panie Burmistrzu mieszkańcy czekają na tunel. Tragedia – czyje sumienie?” ma zwrócić uwagę na największy problem osób z tej dzielnicy miasta – czyli brak dogodnej dla pieszych przeprawy przez tory.

– Problem dotyczy ponad 2 tysięcy osób, to bardzo poważna sprawa. Nie wiem, kto jest pomysłodawcą powieszenia tego baneru, dlatego nie będę tej sprawy komentować. Zapewne była to wspólna inicjatywa zmęczonych tą sytuacją mieszkańców – mówiła nam radna Halina Pszczółkowska.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy. Po tym jak zlikwidowano przejazd kolejowy w ciągu ul. Kościuszki mieszkańcy Wólki mają do dyspozycji dwa wiadukty. Problem w tym, że niezależnie od tego którym wybiorą się do centrum miasta, muszą nadrabiać kilometrów.

– I tak jest codziennie. Dla kierowców to nie problem, ale dla małych dzieci, które trzeba zaprowadzić do lekarza, szkoły czy zabrać na zakupy to jest bardzo uciążliwe. Tu nie chodzi o kilometr, ale o kilka kilometrów, które trzeba pokonać pieszo. Podobnie jest w przypadku starszych ludzi – mówią nam mieszkańcy Zatorza, którzy chcą pozostać anonimowi. Tłumaczą, że ich zdaniem kładka nie rozwiąże problemu, nawet jeśli będzie miała windy. – Jeśli któraś z nich ulegnie awarii, będziemy czekać tygodniami na jej naprawę – wyjaśniają.

Udało się nam dotrzeć także do właściciela działki, na której postawiono transparent. Tłumaczy, że gdy proszono o udostępnienie miejsca na afisz nie wiedział, co się na nim znajdzie, mimo to popiera tę inicjatywę i liczy na to, że miasto znajdzie sposób i pieniądze by wybudować tunel, który rozwiąże wszystkie problemy komunikacyjne wólczan.

To dopiero początek – zapowiadają mieszkańcy Zatorza

– Takich banerów będzie więcej, będziemy walczyć o tunel, bo obawiamy się, że to tylko kwestia czasu i dojdzie do tragedii na torach. A wtedy na banerach pojawią się też czarne wstążki. Ludzie są już tak zmęczeni i zdesperowani tą sytuacją, że przechodzą przez tory nawet z rowerami. Gdyby zbudowano tunel, takich sytuacji by nie było – mówili naszemu portalowi.

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie także z Urszulą Sasiak, przewodniczącą osiedla „Wólka”.

– Ten tunel jest nam bardzo potrzebny. Wiadukty w przypadku pieszych nie spełniają swojej roli, pokonanie takiej drogi trwa długo i jest bardzo kłopotliwe, a mieszkańcy muszą to robić czasem kilka razy dziennie np. gdy zaprowadzają i odbierają dzieci ze szkoły. Autobusy komunikacji miejskiej  też nie rozwiązują sprawy, bo kursują raz na dwie godziny, a w soboty i niedziele o wiele rzadziej  – przekonuje.

Urząd miasta sprawy ustawienia banerów nie komentuje.

Aktualnie pracuje nad koncepcją budowy kładki z windami. To, jak na razie jedyna opcja, na którą gotowe jest przystać PKP. Kolej poinformowała, że taką inwestycję byłaby ewentualnie skłonna sfinansować w 50 %. Budowa kładki według wstępnego kosztorysu może pochłonąć 5 mln zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ

 

- R E K L A M A -
Viaamil
Sourcered.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
radnawładna
radnawładna
6 lat temu

Już czas na baner w śródmieściu, dziękujemy Ci mr Slawek, z całego serca, kończ Waść, resztę zrobi następca:)

Ewa
Ewa
6 lat temu

Ja już mam dosyć poruszania tematów Zatorza. Grupa kilkudziesięciu osób terroryzuje miasto. Najpierw przegapili sprawę i nie zgłosili swoich uwag do planów PKP, potem obudzili się za późno i zaczęli się żołądkować. Dostali pętlę autobusową – innym ją zabrano. Zgodnie z ich prośbą zaczęto projektować kładkę pieszą, z pieniędzy nas wszystkich, ale to za mało. Teraz chcą tunel, także dla samochodów. A co będą chcieli za chwilę? Metro i lotnisko.

Baltazar
Baltazar
Odpowiedź do  Ewa
6 lat temu

Ewa, zamiast się mądrzyć w godzinach pracy, to weź się do roboty, bo jak zmieni się burmistrz w ratuszu, to jego ekipa też wyleci.
„Grupa kilkudziesięciu osób” – dobre. Jesteś bardzo [wymoderowano]osobą.
Zatorze, to też Mława – pamiętaj o tym. Ponadto więcej szacunku do innych ludzi by ci się przydało, nie jesteś pępkiem świata. W Twoich słowach widać wyraźnie słowa obecnego włodarza i jego wyrażanie się o innych.
Pętla autobusowa to taki wielki zaszczyt? – ciekawe podejście, a druga sprawa komu zabrano pętlę autobusową?

Jarząbek
Jarząbek
6 lat temu

Dla kierowców to nie problem??? – kto tak twierdzi???

Cóż, może dla niektórych i nie problem, ale ludzie tam się budowali, tam kupowali domy, bo do miasta mieli mieć blisko, 5 minut samochodem i jesteś w centrum, a teraz…
hmmm… bez mała pół godziny i to nie jest problem? W sumie na dojazd tracą ci ludzie 40- 50 minut więcej, w obie strony. Niestety ich domy w tym momencie straciły na atrakcyjności oraz na wartości.

I nadal uważacie, ze nie jest to problem???

aaaaa
aaaaa
6 lat temu

porównajcie ile jest przejść kolejowych np w Ciechanowie…bez komentarza… albo wiaduktów chociażby na odcinku Mława -Ciechanów na niektórych ruch jest śladowy, symboliczny

Yacek
Yacek
6 lat temu

Bardzo dobry pomysł. Jeszcze proponowałbym postawić w okolicach świąt BN baner przy peronach stacji Mława Miasto o treści: Zmarzłeś? Za brak bliskiej poczekalni i dworca odpowiada burmistrz Kowalewski. Coś w tym rodzaju widziałem w Warszawie w dzielnicy Wawer gdzie napisano: Zdziwiony? Za stan tej drogi odpowiada burmistrz…”. To było 5 lat i oczywiście burmistrzem jest już inna osoba a droga naprawiona.

anonimowa
anonimowa
Odpowiedź do  Yacek
6 lat temu

Pomysł z banerem nie jest zły, ale zanim o wszystko oskarżysz burmistrza najpierw musisz uświadomić sobie, że dworce do miasta nie należą. To własność PKP. Miasto może tylko z nimi grzecznie negocjować i prosić, bo PKP to państwo w państwie… Zobacz ile wiaduktów w okolicy jest nadal pozamykanych choć stoją już od lat gotowe. PKP ignoruje w tym temacie samorządowców i ludzi. Tak samo jest w przypadku tunelu, inna sprawa to fakt ktoś się za późno obudził i jest już pozamiatane… Nie rozumiem natomiast jednego – czy tego tunelu dla pieszych nie można wybudować w innym miejscu – tylko koniecznie tam gdzie był przejazd??? Dlaczego mieszkańcy Wólki tak się przy tym upierają. Tunel dla pieszych nie musi być szeroki, tak jak dla samochodów.

Zatorze
Zatorze
Odpowiedź do  anonimowa
6 lat temu

Nasz kochany burmistrz jak zwykle nie może być o nic oskarżony, a to właśnie Pan Burmistrz sprawił, że PKP odstąpiło od budowy wiaduktu na Kościuszki, a drugi kochany burmistrz to wszystko potwierdził.

Pietruś z hat-trickiem. Zmiany w Radzanowie

0
Ruszyły na dobre przygotowania naszych zespołów do rozgrywek piłkarskiej ligi okręgowej i A-klasy. Miniony weekend przyniósł solidną porcję spotkań kontrolnych. Najbardziej aktywni okazali się...

Trzymasz donice z kwiatami na balkonie, uważaj na mandat

0
Dekorowanie balkonów donicami z żywymi kwiatami takimi jak: pelargonie, begonie, petunie, bratki, lawenda czy mięta może skończyć się mandatem. Uprawiając je, trzeba uważać, by nie...

Oszukują na wakacyjne apartamenty

0
Wakacje w pełni. Uwaga, oszukują na wakacyjne apartamenty. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się kosztowne. Umieszczają w Internecie na...

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Harmonogram

0
W Mławie już jutro 23 lipca odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski 34. To Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, w którym udział weźmie ponad 160 zawodników z...
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:

Student idzie do wakacyjnej pracy. Co z ZUS?

0
Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej że za studenta do ukończenia...

Trzech graczy potwierdzonych. Zwycięski dwumecz

12
Do startu nowego sezonu w trzeciej lidze pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dlatego przygotowania Mławianki nabrały rozpędu. Działacze potwierdzili do gry trzech nowych zawodników. Natomiast...

O czym pamiętać kompletując zestaw do nawadniania ogrodu? [SPONSOROWANE]

0
Kompletowanie zestawu do nawadniania ogrodu to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego i pięknego otoczenia wokół domu. Nawadnianie jest niezbędne, aby rośliny mogły prawidłowo się...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wakacje z Maxem i nie tylko. Harmonogram zajęć w Mławie

0
Wakacje z Maxem i nie tylko. Wakacyjny wypoczynek w mieście może być atrakcyjny. Poniżej harmonogram zajęć w Mławie na kolejny tydzień.   Kolejny tydzień wakacji w...

Poranki z bajką dla dzieci w Mławie

0
Na poranki z bajką mławskie dzieci (w wieku 5-8 lat) zapraszają, przedstawiciele Fundacji „Lepsze start”.  Podczas bajkowych spotkań najmłodsi poznają świat emocji, wyobraźni i...

Jaka będzie pogoda?

0
Upały dały się we znaki. Lato w pełni. Jaka będzie pogoda na najbliższe dni na Mazowszu? Czy nacieszymy się jeszcze latem?   IMGW zapowiada upalny początek...

W 1979 roku przez Mławę przeszedł barwny korowód

0
Dni Mławy za nami. 13 lipca 2024 roku — w 595 rocznicę — uczciliśmy nadanie naszemu miastu praw miejskich. Mławski oddział archiwum państwowego przypomniało...
- REKLAMA -
8
0
Przejdź do komentarzyx