piątek, 01 grudnia 2023
naszamlawa.plWiadomościŚwiat płonął wojną – ONI miłością. Koncert w szkole muzycznej
- REKLAMA -
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 318 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Świat płonął wojną – ONI miłością. Koncert w szkole muzycznej

-

Świat płonął wojną — ONI miłością — koncert pod takim tytułem, pamięci obrońców naszej Ojczyzny, odbędzie się w sobotę 25 marca 2023 r. o godzinie 17 w państwowej szkole muzycznej w Mławie. Wstęp wolny. 

- R E K L A M A -

 

Świat płonął wojną – ONI miłością. Koncert w szkole muzycznej

Świat płonął wojną — ONI miłością — to program poetycko — muzyczny autorstwa Barbary Tuzel Górczewskiej i Leszka Czajkowskiego, który jest hołdem dla Powstańców Warszawskich i wszystkich Tych, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Koncert odbędzie się 25 marca o godzinie 17.00 w budynku mławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego przy ul. Sienkiewicza 24. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Twórcy stworzyli swój autorski spektakl inspirowany między innymi wojennymi losami rodziny i opowieściami Powstańców, wieloletniej działalności artystycznej dotykającej historii i Ducha naszego Narodu.

– Całość programu składa się z prezentacji zdjęć z Powstania Warszawskiego – których koloryzacją zajął się Mikołaj Kaczmarek znany jako „Kolor Historii”, przedmów wprowadzających oraz 16 utworów, których autorami są: Barbara Tuzel Górczewska  i Leszek Czajkowski — informują organizatorzy koncertu.

mlawa 2 a4


 

Barbara Tuzel Górczewska znana między innymi z działalności na rzecz przywracania pamięci Żołnierzy Wyklętych, w 2017 roku została wraz  z prowadzoną przez siebie grupą  historyczną „Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!” laureatem nagrody Kwartalnika Wyklęci im. Michała Krupy „Wierzby” za „wyjątkowe osiągnięcia artystyczne na niwie patriotycznej w propagowaniu idei Żołnierzy Wyklętych”. Odznaczona między innymi prezydenckim Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. W grudniu 2020 roku otrzymała nagrodę Srebrnego BohaterOn –a  im. Powstańców Warszawskich w kategorii nauczyciel za „wzbudzanie w uczniach wrażliwości artystycznej i zamiłowania do sztuki teatralnej oraz podawanie trudnej wiedzy historycznej  w przystępny i efektowny sposób”. To wyróżnienie stało się przyczynkiem do napisania wspomnianego powyżej programu muzycznego, który dotyka realiów Powstania Warszawskiego, ukazując jednocześnie ponadczasowe, tak bliskie każdemu człowiekowi aspekty życia.

Współautorem programu, w tym także muzyki jest Leszek Czajkowski – bard, poeta, kompozytor, publicysta, twórca wielu znanych i cenionych programów muzycznych opisujących historię Polski od czasów powstań narodowych, poprzez walkę w latach 1914-1921, czasy wojny i okupacji, walk Żołnierzy Wyklętych, karnawału Solidarności, stanu wojennego po lata nam  współczesne.  Za swoją działalność odznaczony został m.in.  Krzyżem Wolności i Solidarności,  Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pielęgnowaniu najnowszej historii Polski, a w szczególności  o dziejach Żołnierzy Wyklętych”.

Klaudia Kołata jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracuje w szkołach muzycznych, uczy dzieci i młodzież gry na fortepianie. Jest laureatką polskich eliminacji Festiwalu Anny German. W wieku osiemnastu lat wydała płytę z kolędami. W sposób szczególny, wykorzystując muzykę — kultywuje w swej pracy pamięć o Żołnierzach Wyklętych oraz Bohaterach Antykomunistycznego Powstania lat 1944-63. Poza pracą zawodową uczestniczy w wielu działaniach i projektach edukacyjnych oraz artystycznych propagujących wiedzę o najnowszej historii Polski i jej Bohaterach. Wspólnie z bardami (Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, Tolek Jabłoński) oraz wybitnymi artystami Polskiej sceny (Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk) bierze udział w koncertach patriotycznych.

Od kilku lat współpracuje z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL uczestnicząc w uroczystościach patriotycznych i okolicznościowych upamiętniających walki Polaków o odzyskanie niepodległości. W czerwcu 2022 roku odznaczona została Medalem 40-lecia Solidarności Walczącej. Otrzymała również medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Pro Patria. Uczestniczyła w projekcie artystycznym Jana Pospieszalskiego i Pawła Nowackiego „Z Rakowieckiej ku Niepodległości” w którym brali udział wybitni artyści: Andrzej Lampert, Adam Woronowicz, Barbara Pospieszalska, Krzysztof Iwaneczko. Klaudia Kołata wspólnie z Marcinem Kwaśnym brała udział w projekcie artystycznym „Grypsy z celi śmierci”. Z obu powyższych wydarzeń wydane zostały płyty DVD. W 2021 roku wystąpiła podczas Gali Finałowej Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni transmitowanego przez TVP, podczas której wykonała utwór „Ave Maria” G. Cacciniego w hołdzie Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. W 2022 roku wspólnie z Markiem Piekarczykiem i Marcinem Klimczakiem wzięła udział w Gali Zakończenia X edycji Biegu Tropem Wilczym w Belwederze. Klaudia Kołata bierze czynny udział w międzynarodowym projekcie historycznym Dąb Witolda Pileckiego, którego celem jest upamiętnienie Rotmistrza Witolda Pileckiego w krajach których obywatele byli więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Informacje na temat twórców pochodzą od organizatorów koncertu, ze Starostwa Powiatowego w Mławie. Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. A. Krzanowskiego w Mławie.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Intensywne opady śniegu. Zacznie się w piątek

0
Uwaga. Intensywne opady śniegu. Zacznie się w piątek. Miejscami ma spaść nawet pół metra śniegu. Najwięcej popada w Karpatach nawet 40-50 cm śniegu. Porządnie...

Nową drogą z Mławy już można dojechać do siódemki

2
Aleją św. Wojciecha już można dojechać do samej siódemki, czyli od ulicy Kościuszki do starej drogi krajowej. Pierwszy przejazd zaplanowano w piątek 1 grudnia...

Nauczyciele też mają prawo do tego urlopu

0
Nauczyciele też mają prawo do tego urlopu. Chodzi o wolne z pracy z powodu tzw., siły wyższej. Nauczyciele (od kwietnia 2023 r.) mają prawo...

Groźne Somsiady. Mistrz z porażką.

0
W minionym sezonie reprezentanci Jokera sięgnęli po mistrzostwo Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu. Tegoroczną edycję ligi zaczęli od wysokiego zwycięstwa. Jednak już w kolejnym pojedynku...
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Jak skutecznie wykryć nieszczelności instalacji wodnej?

0
Woda, choć niezbędna do życia, może stać się źródłem problemów, zwłaszcza gdy wycieka z instalacji wodnej. Nieszczelności mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń strukturalnych, a...

Jak pozbyć się wilgoci ze ścian.

0
Wilgoć w mieszkaniu to problem, który dotyka wielu właścicieli nieruchomości, niezależnie od miejsca zamieszkania czy rodzaju budynku. Bez względu na źródło wilgoci – czy...

Kluczowe różnice między rubinem a innymi kamieniami

0
Rubin, zwany również „Królem Szafirów”, to jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Przypisuje mu się symboliczne znaczenie i kojarzony jest głównie z miłością,...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Co się dzieje w szpitalu na SOR?

14
Co się dzieje w szpitalu na SOR? Posypała się lawina komentarzy na Facebooku po poruszeniu tematu szpitalnego oddziału ratunkowego. Zdania — jak zwykle —...

Z przymrużonym okiem kapitana Klepczyńskiego – Prohibicja

1
Z przymrużonym okiem kapitana Klepczyńskiego — Prohibicja. To pierwszy z cyklu artykułów autorstwa kpt. rez. Karola Klepczyńskiego — pracującego emeryta wojskowego zamieszkałego w Mławie...

Niezłe Ziółko i Banditos nalepsi. Joker Cup rozegrany

1
Po raz ostatni w tym roku piłkarscy amatorzy zmierzyli się w piłkarskich turniejach o wspólnej nazwie Joker Mława Cup. Najpierw o prymat walczyli  uczniowie...
taśma

Zaatakował nożem uczniów. Tragedia pod Ostrołęką

0
Tragedia w miejscowości Kadzidło pod Ostrołęką. Jeden z uczniów zaatakował nożem rówieśników. Poszkodowane są trzy osoby (troje uczniów). Do dramatycznych wydarzeń doszło w środę...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx