środa, 07 czerwca 2023
naszamlawa.plWiadomościŚwiat płonął wojną – ONI miłością. Koncert w szkole muzycznej
- REKLAMA -
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 215 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Cena: 495 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka o pow. 2100 m2, Wojnówka
  Działka o pow. 2100 m2, Wojnówka
  Cena: 98 000 zł  / Miejscowość: Wojnówka  / Kategoria: Nieruchomości
 • Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Cena: 260 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria: Nieruchomości
 • MŁAWA- lokal na parterze 107,5 m2
  MŁAWA- lokal na parterze 107,5 m2
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Funkcjonalny i zadbany dom wolnostojący w Mławie
  Funkcjonalny i zadbany dom wolnostojący w Mławie
  Cena: 720 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na Os. Młodych, pow. 43 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na Os. Młodych, pow. 43 m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Ustawne M-4 z garażem w centrum miasta
  Ustawne M-4 z garażem w centrum miasta
  Cena: 335 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn, zab. mieszkaniową
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn, zab. mieszkaniową
  Cena: 990 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Cena: 940 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…

Świat płonął wojną – ONI miłością. Koncert w szkole muzycznej

-

Świat płonął wojną — ONI miłością — koncert pod takim tytułem, pamięci obrońców naszej Ojczyzny, odbędzie się w sobotę 25 marca 2023 r. o godzinie 17 w państwowej szkole muzycznej w Mławie. Wstęp wolny. 

- R E K L A M A -

 

Świat płonął wojną – ONI miłością. Koncert w szkole muzycznej

Świat płonął wojną — ONI miłością — to program poetycko — muzyczny autorstwa Barbary Tuzel Górczewskiej i Leszka Czajkowskiego, który jest hołdem dla Powstańców Warszawskich i wszystkich Tych, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Koncert odbędzie się 25 marca o godzinie 17.00 w budynku mławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego przy ul. Sienkiewicza 24. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Twórcy stworzyli swój autorski spektakl inspirowany między innymi wojennymi losami rodziny i opowieściami Powstańców, wieloletniej działalności artystycznej dotykającej historii i Ducha naszego Narodu.

– Całość programu składa się z prezentacji zdjęć z Powstania Warszawskiego – których koloryzacją zajął się Mikołaj Kaczmarek znany jako „Kolor Historii”, przedmów wprowadzających oraz 16 utworów, których autorami są: Barbara Tuzel Górczewska  i Leszek Czajkowski — informują organizatorzy koncertu.


 

Barbara Tuzel Górczewska znana między innymi z działalności na rzecz przywracania pamięci Żołnierzy Wyklętych, w 2017 roku została wraz  z prowadzoną przez siebie grupą  historyczną „Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!” laureatem nagrody Kwartalnika Wyklęci im. Michała Krupy „Wierzby” za „wyjątkowe osiągnięcia artystyczne na niwie patriotycznej w propagowaniu idei Żołnierzy Wyklętych”. Odznaczona między innymi prezydenckim Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. W grudniu 2020 roku otrzymała nagrodę Srebrnego BohaterOn –a  im. Powstańców Warszawskich w kategorii nauczyciel za „wzbudzanie w uczniach wrażliwości artystycznej i zamiłowania do sztuki teatralnej oraz podawanie trudnej wiedzy historycznej  w przystępny i efektowny sposób”. To wyróżnienie stało się przyczynkiem do napisania wspomnianego powyżej programu muzycznego, który dotyka realiów Powstania Warszawskiego, ukazując jednocześnie ponadczasowe, tak bliskie każdemu człowiekowi aspekty życia.

Współautorem programu, w tym także muzyki jest Leszek Czajkowski – bard, poeta, kompozytor, publicysta, twórca wielu znanych i cenionych programów muzycznych opisujących historię Polski od czasów powstań narodowych, poprzez walkę w latach 1914-1921, czasy wojny i okupacji, walk Żołnierzy Wyklętych, karnawału Solidarności, stanu wojennego po lata nam  współczesne.  Za swoją działalność odznaczony został m.in.  Krzyżem Wolności i Solidarności,  Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pielęgnowaniu najnowszej historii Polski, a w szczególności  o dziejach Żołnierzy Wyklętych”.

Klaudia Kołata jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracuje w szkołach muzycznych, uczy dzieci i młodzież gry na fortepianie. Jest laureatką polskich eliminacji Festiwalu Anny German. W wieku osiemnastu lat wydała płytę z kolędami. W sposób szczególny, wykorzystując muzykę — kultywuje w swej pracy pamięć o Żołnierzach Wyklętych oraz Bohaterach Antykomunistycznego Powstania lat 1944-63. Poza pracą zawodową uczestniczy w wielu działaniach i projektach edukacyjnych oraz artystycznych propagujących wiedzę o najnowszej historii Polski i jej Bohaterach. Wspólnie z bardami (Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, Tolek Jabłoński) oraz wybitnymi artystami Polskiej sceny (Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk) bierze udział w koncertach patriotycznych.

Od kilku lat współpracuje z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL uczestnicząc w uroczystościach patriotycznych i okolicznościowych upamiętniających walki Polaków o odzyskanie niepodległości. W czerwcu 2022 roku odznaczona została Medalem 40-lecia Solidarności Walczącej. Otrzymała również medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Pro Patria. Uczestniczyła w projekcie artystycznym Jana Pospieszalskiego i Pawła Nowackiego „Z Rakowieckiej ku Niepodległości” w którym brali udział wybitni artyści: Andrzej Lampert, Adam Woronowicz, Barbara Pospieszalska, Krzysztof Iwaneczko. Klaudia Kołata wspólnie z Marcinem Kwaśnym brała udział w projekcie artystycznym „Grypsy z celi śmierci”. Z obu powyższych wydarzeń wydane zostały płyty DVD. W 2021 roku wystąpiła podczas Gali Finałowej Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni transmitowanego przez TVP, podczas której wykonała utwór „Ave Maria” G. Cacciniego w hołdzie Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. W 2022 roku wspólnie z Markiem Piekarczykiem i Marcinem Klimczakiem wzięła udział w Gali Zakończenia X edycji Biegu Tropem Wilczym w Belwederze. Klaudia Kołata bierze czynny udział w międzynarodowym projekcie historycznym Dąb Witolda Pileckiego, którego celem jest upamiętnienie Rotmistrza Witolda Pileckiego w krajach których obywatele byli więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Informacje na temat twórców pochodzą od organizatorów koncertu, ze Starostwa Powiatowego w Mławie. Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. A. Krzanowskiego w Mławie.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Komunikat policji. 52-letniemu mławianinowi grozi 10 lat więzienia

0
Surowe konsekwencje czekają napastnika z Leśnej. Kara do 10 lat więzienia grozi zatrzymanemu wczoraj, 52-letniemu mławianinowi, który za pomocą belek z gwoździami, zaatakował interweniujących...

Roztrzaskał też szyby w radiowozie [FILM]

0
Dotarliśmy do kolejnego nagrania, na którym widać jak mężczyzna nazwany wandalem z Leśnej niszczy samochody. W pewnym momencie rzuca się z deską — maczugą...

FILM, jak policja łapie agresora. Akcja z gazem nie wyszła najlepiej

0
Przesłano nam FILM, na którym widać, jak policja łapała agresywnego mężczyznę - nazwanego już wandalem z Leśnej - niszczącego samochody właśnie na tej ulicy....

Święto nauki w pierwszym liceum [ZDJĘCIA]

0
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego zorganizowała już po raz trzeci święto nauki w szkole. Hasłem tegorocznych zmagań konkursowych był „Zrównoważony rozwój z Wyspiańczykami – 2023”.    „Powiatowe...
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Urokliwa w części zalesiona działka - Wola Kolonia
  Cena: 260 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Lokal użytkowy na parterze, 204 m2, centrum Mławy
  Cena: 940 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Żak drugą siłą? Triumf w derbach

0
Wszystko wskazuje na to, że reprezentanci szreńskiego Żaka zakończą sezon na drugim miejscu. Po raz ostatni tak wysoko plasowali się w tabeli B-klasy w...

Dzień Dziecka na osiedlu. Płukanie złota i strzelanie z łuku

0
Mieszkańcy Osiedla Młodych w Mławie mieli okazję obchodzić Dzień Dziecka, m.in. strzelając z łuku i ćwicząc płukanie złota oraz śpiewanie indiańskiej pieśni. To tylko...
Trasa szybkiego ruchu

Autostrady bezpłatne dla osobówek

0
Autostrady państwowe bezpłatne dla osobówek. Zgodnie z nową ustawą dotyczącą autostrad płatnych oraz Krajowego Funduszu Drogowego, opłaty za państwowe autostrady zostaną zniesione dla kierowców...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Pod Płońskiem zderzyły się dwa pojazdy. Lądował śmigłowiec

0
Utrudnienia w ruchu na Krajowej 62. w okolicach miejscowości Miączynek, w powiecie płońskim. Trasa zablokowana w obu kierunkach, po zderzeniu dwóch pojazdów. Policja informuje, ze...

Seria nocnych pożarów w Mławie. Komunikat policji [ZDJĘCIA I FILMY]

3
Jest komunikat policji w sprawie serii nocnych pożarów w Mławie (w niedzielę 4 czerwca) oraz jednego takiego zdarzenia w Nosarzewie Polnym. Seria nocnych pożarów...

Zabawa trwała przez wiele godzin [NASZA RELACJA]

2
Mławski park zamienił się w niedzielę 4 czerwca w wielki prac zabaw. Z okazji Dnia Dziecka rządziły tam dzieci. Zabawa trwała przez wiele godzin.    Najmłodsi...
pożary

Fala pożarów. Płonęły budynki w Mławie [FILMY I ZDJĘCIA]

0
Pożary w całym mieście i nie tylko. Dziesiątki strażaków w akcjach na terenie Mławy i Nosarzewa Polnego. Ubiegła noc była ciężka dla mieszkańców i...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx