sobota, 15 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościŚwiat płonął wojną – ONI miłością. Koncert w szkole muzycznej
- REKLAMA -
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Dom idealny dla dwóch rodzin - Uniszki Zawadzkie
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Idealny lokal pod inwestycję!
  Idealny lokal pod inwestycję!
  Cena: 550 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Atrakcyjna posiadłość 2,25 ha k. Strzegowa
  Cena: 890 000 zł  / Miejscowość: Dalnia  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Teren inwestycyjny 2,22 ha + zabudowania k. Mławy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:

Świat płonął wojną – ONI miłością. Koncert w szkole muzycznej

-

Świat płonął wojną — ONI miłością — koncert pod takim tytułem, pamięci obrońców naszej Ojczyzny, odbędzie się w sobotę 25 marca 2023 r. o godzinie 17 w państwowej szkole muzycznej w Mławie. Wstęp wolny. 

- R E K L A M A -

 

Świat płonął wojną – ONI miłością. Koncert w szkole muzycznej

Świat płonął wojną — ONI miłością — to program poetycko — muzyczny autorstwa Barbary Tuzel Górczewskiej i Leszka Czajkowskiego, który jest hołdem dla Powstańców Warszawskich i wszystkich Tych, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Koncert odbędzie się 25 marca o godzinie 17.00 w budynku mławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego przy ul. Sienkiewicza 24. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Twórcy stworzyli swój autorski spektakl inspirowany między innymi wojennymi losami rodziny i opowieściami Powstańców, wieloletniej działalności artystycznej dotykającej historii i Ducha naszego Narodu.

– Całość programu składa się z prezentacji zdjęć z Powstania Warszawskiego – których koloryzacją zajął się Mikołaj Kaczmarek znany jako „Kolor Historii”, przedmów wprowadzających oraz 16 utworów, których autorami są: Barbara Tuzel Górczewska  i Leszek Czajkowski — informują organizatorzy koncertu.

mlawa 2 a4


 

Barbara Tuzel Górczewska znana między innymi z działalności na rzecz przywracania pamięci Żołnierzy Wyklętych, w 2017 roku została wraz  z prowadzoną przez siebie grupą  historyczną „Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!” laureatem nagrody Kwartalnika Wyklęci im. Michała Krupy „Wierzby” za „wyjątkowe osiągnięcia artystyczne na niwie patriotycznej w propagowaniu idei Żołnierzy Wyklętych”. Odznaczona między innymi prezydenckim Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. W grudniu 2020 roku otrzymała nagrodę Srebrnego BohaterOn –a  im. Powstańców Warszawskich w kategorii nauczyciel za „wzbudzanie w uczniach wrażliwości artystycznej i zamiłowania do sztuki teatralnej oraz podawanie trudnej wiedzy historycznej  w przystępny i efektowny sposób”. To wyróżnienie stało się przyczynkiem do napisania wspomnianego powyżej programu muzycznego, który dotyka realiów Powstania Warszawskiego, ukazując jednocześnie ponadczasowe, tak bliskie każdemu człowiekowi aspekty życia.

Współautorem programu, w tym także muzyki jest Leszek Czajkowski – bard, poeta, kompozytor, publicysta, twórca wielu znanych i cenionych programów muzycznych opisujących historię Polski od czasów powstań narodowych, poprzez walkę w latach 1914-1921, czasy wojny i okupacji, walk Żołnierzy Wyklętych, karnawału Solidarności, stanu wojennego po lata nam  współczesne.  Za swoją działalność odznaczony został m.in.  Krzyżem Wolności i Solidarności,  Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pielęgnowaniu najnowszej historii Polski, a w szczególności  o dziejach Żołnierzy Wyklętych”.

Klaudia Kołata jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracuje w szkołach muzycznych, uczy dzieci i młodzież gry na fortepianie. Jest laureatką polskich eliminacji Festiwalu Anny German. W wieku osiemnastu lat wydała płytę z kolędami. W sposób szczególny, wykorzystując muzykę — kultywuje w swej pracy pamięć o Żołnierzach Wyklętych oraz Bohaterach Antykomunistycznego Powstania lat 1944-63. Poza pracą zawodową uczestniczy w wielu działaniach i projektach edukacyjnych oraz artystycznych propagujących wiedzę o najnowszej historii Polski i jej Bohaterach. Wspólnie z bardami (Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, Tolek Jabłoński) oraz wybitnymi artystami Polskiej sceny (Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk) bierze udział w koncertach patriotycznych.

Od kilku lat współpracuje z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL uczestnicząc w uroczystościach patriotycznych i okolicznościowych upamiętniających walki Polaków o odzyskanie niepodległości. W czerwcu 2022 roku odznaczona została Medalem 40-lecia Solidarności Walczącej. Otrzymała również medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Pro Patria. Uczestniczyła w projekcie artystycznym Jana Pospieszalskiego i Pawła Nowackiego „Z Rakowieckiej ku Niepodległości” w którym brali udział wybitni artyści: Andrzej Lampert, Adam Woronowicz, Barbara Pospieszalska, Krzysztof Iwaneczko. Klaudia Kołata wspólnie z Marcinem Kwaśnym brała udział w projekcie artystycznym „Grypsy z celi śmierci”. Z obu powyższych wydarzeń wydane zostały płyty DVD. W 2021 roku wystąpiła podczas Gali Finałowej Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni transmitowanego przez TVP, podczas której wykonała utwór „Ave Maria” G. Cacciniego w hołdzie Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. W 2022 roku wspólnie z Markiem Piekarczykiem i Marcinem Klimczakiem wzięła udział w Gali Zakończenia X edycji Biegu Tropem Wilczym w Belwederze. Klaudia Kołata bierze czynny udział w międzynarodowym projekcie historycznym Dąb Witolda Pileckiego, którego celem jest upamiętnienie Rotmistrza Witolda Pileckiego w krajach których obywatele byli więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Informacje na temat twórców pochodzą od organizatorów koncertu, ze Starostwa Powiatowego w Mławie. Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. A. Krzanowskiego w Mławie.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Rywalizacja, zgranie, zaangażowanie obu zespołów

0
Klub POWER Basket w środę 12 czerwca rozegrał piąty i zarazem ostatni sparing z planowanej serii rozgrywek obu Lig Sekcyjnych koszykówki chłopców w tym...

Policjanci szkolą Wojsko Polskie

0
Policjanci szkolą Wojsko Polskie pełniące służbę na polsko-białoruskiej granicy. Zajęcia odbyły się niedawno w Olsztynie. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki...
las i łąka

Nadchodzą upalne dni

0
Nadchodzą upalne dni. W najbliższy weekend temperatura w ciągu dnia nie powinna przekraczać 24 stopni, ale zmieni się to już w poniedziałek.   W poniedziałek słupek...

Multimedaliści z Husarii. Podium mistrzostw Polski

2
Wspaniałe wieści napłynęły z Mińska Mazowieckiego. W trakcie czwartej edycji mistrzostw Polski służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu nasi wojownicy przedarli się aż czterokrotnie na...
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Siedlisko o pow. 0,5496 ha, gm. Strzegowo
  Cena: 320 000 zł  / Miejscowość: Józefowo  / Kategoria:
 • Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Działka rolna pow. 1,70 ha - Wiśniewko
  Cena: 70 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewko  / Kategoria:
dziecko

Wniosek 800 plus do końca czerwca

0
Rodzice planujący korzystanie ze świadczenia rodzinnego 800 plus powinni pamiętać o terminie złożenia wniosku — do końca czerwca.  Wniosek 800 plus do końca czerwca Od 1...

Dzieci pokazały prace w Galerii Foyer

0
Dzieci uczęszczające na zajęcia rysunku i malarstwa do Joanny Rodowicz do Miejskiego Domu Kultury w Mławie pokazały swoje prace podczas wernisażu wystawy 11 czerwca...

W niedzielę mecz o awans. Wieczfnianka kontra Gryf

0
W niedzielę zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań w ciechanowskiej B-klasie. Awans w miniony weekend świętowali już reprezentanci Wkry Cieksyn. O drugie premierowe miejsce powalczy...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Rzadziej chorujemy [SPONSOROWANE]

0
Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości powietrza na Mazowszu znacząco spadła. Tak wynika z raportu Europejskiego Centrum Czystego Powietrza. Mowa o ponad...

Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy [ZDJĘCIA]

2
Setki najmłodszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek na mławskim rynku w 11 odsłonie biegu ulicznego im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza.  Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy 11...

Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda

8
Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda. Dowiedzieliśmy się, że prace rozpoczęto z inicjatywy mławskiego samorządu. Powstanie miejsce do kąpieli z ratownikami, którzy będą zatrudnieni...

Nasi biegacze bez zadyszki. Podium w Szulmierzu

0
Impreza o nazwie Leśna Zadyszka organizowana w Szulmierzu doczekała się już dziewiątej edycji. Tradycyjnie biegacze mieli do wyboru dwa odcinki o długości 5 lub...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx