środa, 24 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościPowiatW Strzegowie powstanie ośrodek wypoczynkowy. Szukają ludzi do pracy
- REKLAMA -
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

W Strzegowie powstanie ośrodek wypoczynkowy. Szukają ludzi do pracy

-

Budynek przy ulicy Ciechanowskiej, w którym kiedyś znajdował się internat, gmina Strzegowo wydzierżawi firmie turystycznej z Warszawy. Obiekt zostanie zaadaptowany na ośrodek wypoczynkowy dla dzieci. Powstanie 15 nowych miejsc pracy.

- R E K L A M A -

Na wtorkowej sesji rady gminy jednogłośnie została przyjęta uchwała w tej sprawie. Jak się dowiedzieliśmy podpisanie umowy jest teraz kwestią dni – wszelkie szczegóły zostały już ustalone i omówione.

Udało nam się porozmawiać z Bartoszem Stańczakiem, właścicielem biura podróży, które wynajmie budynek i zagospodaruje przyległy teren, m.in. plaże nad Wkrą i okolice Centrum Kulturowo Historycznego „Kantor Młyński”.

– Stworzymy ośrodek z terenem rekreacyjnym – boiskami, placem zabaw, mini parkiem linowym. Naszą grupą docelową są dzieci ze szkoły podstawowej w wieku 6-12 lat. Będziemy organizować zielone szkoły, wycieczki kilku- lub jednodniowe – wyjaśnia pan Bartosz i dodaje, że zamierza wykorzystać również inne walory Strzegowa. – Planujemy prowadzić warsztaty związane np. z mamutem czy młynem. Będą to zajęcia geologiczne, kulinarne, garncarskie.

Co ważne, cały „Kantor Młyński”, tak jak do tej pory, będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców. Będą mogli korzystać również z nowych atrakcji.

– Ma być to miejsce rekreacyjne i dla miejscowych i dla przyjezdnych. Dla osób, które jadą nad morze „siódemką” i chcą tu odpocząć, dla kajakarzy płynących Wkrą. Potencjał tego terenu i istniejącej infrastruktury jest bardzo duży, chcemy go w pełni wykorzystać – podkreśla nasz rozmówca.

Wójt Wiesław Zalewski zapewnia, że dzierżawa budynku wiąże się dla gminy i strzegowian z samymi plusami.

– Obiekt będzie zagospodarowany, będzie tętnić życiem, a Strzegowo będą odwiedzać nowe osoby. Miejscowe dzieci będą miały kontakt z rówieśnikami z całej Polski, przyjeżdzającymi do nas na wypoczynek. Będą też mogły uczestniczyć w różnych formach spędzania wolnego czasu i zajęciach edukacyjnych. Powstaną nowe miejsca pracy – wymienia wójt.

Pracę w ośrodku ma znaleźć ok. 15 osób.

– Będziemy szukać wykwalifikowanych animatorów i instruktorów, ale również osób do pracy w kuchni, w recepcji, do prac technicznych i porządkowych – mówi Bartosz Stańczak.

Ośrodek ma ruszyć już na wiosnę.  Internat został zbudowany w 1966 roku dla uczniów miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. I mimo że wśród miejscowych nazwa „internat” wciąż funkcjonuje, od kilkunastu lat licealiści już z niego nie korzystają. Część pomieszczeń była przeznaczona na potrzeby przedszkola, ale rok temu do budynku dostawiono nowe skrzydło z dużymi salami i do nich przeniosły się maluchy. Pięć lat temu obiekt połączono z częścią Centrum Kulturowo-Historycznego „Kantor Młyński” – inwestycji powstałej na pozostałościach po młynie. W centrum mieści się m.in. wystawa „Czas mamuta” urządzona przez Państwowy Instytut Geologiczny. Jej częścią jest olbrzymi mamut, który stanął na skarpie nad Wkrą.

 

- R E K L A M A -
Viaadu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kasia
Kasia
7 lat temu

Witam do kogo będzie trzeba sie zgłaszać w sprawie pracy bo o tym nic nie było wspomniane .Ktoś coś wie.

Strzegowoo
Strzegowoo
7 lat temu

Do kogo będzie można zgłosić się w sprawie pracy ? ☺

Helena
Helena
7 lat temu

Oj misiek, misiek uśmiać się można.

Marek
Marek
7 lat temu

Ludzie, a może teraz o Strzegowie, nie bądźcie egoistami

Do Strzegowianka
Do Strzegowianka
7 lat temu

Czyli co się zmieniło? Proszę nie dawać przykładu budowy nowych osiedli, bo to jest naturalna sytuacja bez wpływu Ratusza. Konkretne dane poproszę.

Do Misiek
Do Misiek
7 lat temu

Czy mógłbyś przybliżyć i rozwinąć swoją wypowiedz?

strzegowianka
strzegowianka
7 lat temu

Nie rozumiem dlaczego Mławiacy narzekają na burmistrza. Mława przez ostatnie 10 lat zmieniła się nie do poznania. Przypomina w końcu miasto a nie trochę większą wieś. Moim zdaniem rozwija się szybciej niż nawet Płońsk.

aaa
aaa
7 lat temu

W końcu będą jakieś zajęcia dla dzieci! Może GOK też powinno się komuś oddać? nic się w nim nie dzieje. Nawet tańców już nie ma. dziwne że ani radni ani wójt się tym nie interesują a mieszkańcy woża dzieci do Glinojecka albo Mławy na zajęcia.

Misiek
Misiek
7 lat temu

Helena, nie jestem Kowalewskim, a mimo to podoba mi się jak wygląda i zmienia się Mława. Nie tylko zewnętrznie, ale także w odbieraniu miasta. Wprowadził zupełną zmianę myślenia o miejscu, w którym żyjemy i za to należy mu się szacunek.

Helena
Helena
7 lat temu

Misiek chyba, że jesteś samym Kowalewskim to ci wszystko pasuje ha ha

Misiek
Misiek
7 lat temu

mławiaczek – ja tam jestem zadowolony z Mławy i z tego jak tu się dzieje. Ty zawsze możesz się przeprowadzić do Strzegowa i zacząć pracę w ośrodku wypoczynkowym.I tam pokaż klasę, bo potrzebują ludzi kreatywnych.

Marta
Marta
7 lat temu

W Strzegowie budują boiska, co zarastają trawą, drogi, które się rozpadają i lampy, które szybko przestają działać. I lodowiska, które są złożone w kostkę, bo ich utrzymanie kosztuje zbyt wiele (w tym roku na szczęście jedno rozłożono). Dzieje się dużo, tylko po co i dla kogo? I kto przyjedzie na wypoczynek do Strzegowa? Są chętni?

mławianin
mławianin
7 lat temu

Pan Zalewski na burmistrza Mławy. Pewnie nie przyjmie tej propozycji gdyż samotnie nie rozbije tej sitwy wzajemnej adoracji i popierania układów.

mlawiaczek
mlawiaczek
7 lat temu

W mławie wojny są atrakcją i promo miasta, pompka z wodą i syfny zalew, kino marzeń bo z tyłu nie widać. Dziekujemy S.K. a Pis przypieczetuje 2 kadencyjnosc.

Jarząbek
Jarząbek
7 lat temu

dssa
Strzegowem nie zarządza S.K. tylko ktoś zupełnie inny. Ktoś, kto działa prężnie i myśli o rozwoju gminy i dobru jej mieszkańców, a nie tylko obiecuje gruszki na wierzbie przed wyborami i podejmuje niekorzystne decyzje dla ogółu mieszkańców

Strzegowianka
Strzegowianka
7 lat temu

Witam do kogo będzie trzeba sie zgłaszać w sprawie pracy bo o tym nic nie było wspomniane .Ktoś coś wie.

Atom
Atom
7 lat temu

Niedlugo dobra zmiana odesle Pana Zalewskiego na emeryture I dopiero wtedy bedzie dobry rozwoj strzegowa

dssa
dssa
7 lat temu

jak to się dzieje, że w Strzegowie można i drogę zbudować i halę sportową i lodowisko i ściągnąć inwestorów Dlaczego nie w Mławie?

strzegowiak
strzegowiak
7 lat temu

W końcu! w Kantorze nic sie nie dzieje zupełnie, zresztą nie tylko kantorze. Szkoda, że musiała osoba aż z Warszawy się pojawić, żeby coś zadziałało

Pietruś z hat-trickiem. Zmiany w Radzanowie

0
Ruszyły na dobre przygotowania naszych zespołów do rozgrywek piłkarskiej ligi okręgowej i A-klasy. Miniony weekend przyniósł solidną porcję spotkań kontrolnych. Najbardziej aktywni okazali się...

Trzymasz donice z kwiatami na balkonie, uważaj na mandat

0
Dekorowanie balkonów donicami z żywymi kwiatami takimi jak: pelargonie, begonie, petunie, bratki, lawenda czy mięta może skończyć się mandatem. Uprawiając je, trzeba uważać, by nie...

Oszukują na wakacyjne apartamenty

0
Wakacje w pełni. Uwaga, oszukują na wakacyjne apartamenty. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się kosztowne. Umieszczają w Internecie na...

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Harmonogram

0
W Mławie już jutro 23 lipca odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski 34. To Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, w którym udział weźmie ponad 160 zawodników z...
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Student idzie do wakacyjnej pracy. Co z ZUS?

0
Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej że za studenta do ukończenia...

Trzech graczy potwierdzonych. Zwycięski dwumecz

12
Do startu nowego sezonu w trzeciej lidze pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dlatego przygotowania Mławianki nabrały rozpędu. Działacze potwierdzili do gry trzech nowych zawodników. Natomiast...

O czym pamiętać kompletując zestaw do nawadniania ogrodu? [SPONSOROWANE]

0
Kompletowanie zestawu do nawadniania ogrodu to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego i pięknego otoczenia wokół domu. Nawadnianie jest niezbędne, aby rośliny mogły prawidłowo się...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wakacje z Maxem i nie tylko. Harmonogram zajęć w Mławie

0
Wakacje z Maxem i nie tylko. Wakacyjny wypoczynek w mieście może być atrakcyjny. Poniżej harmonogram zajęć w Mławie na kolejny tydzień.   Kolejny tydzień wakacji w...

Poranki z bajką dla dzieci w Mławie

0
Na poranki z bajką mławskie dzieci (w wieku 5-8 lat) zapraszają, przedstawiciele Fundacji „Lepsze start”.  Podczas bajkowych spotkań najmłodsi poznają świat emocji, wyobraźni i...

Jaka będzie pogoda?

0
Upały dały się we znaki. Lato w pełni. Jaka będzie pogoda na najbliższe dni na Mazowszu? Czy nacieszymy się jeszcze latem?   IMGW zapowiada upalny początek...

W 1979 roku przez Mławę przeszedł barwny korowód

0
Dni Mławy za nami. 13 lipca 2024 roku — w 595 rocznicę — uczciliśmy nadanie naszemu miastu praw miejskich. Mławski oddział archiwum państwowego przypomniało...
- REKLAMA -
19
0
Przejdź do komentarzyx