środa, 28 lutego 2024
naszamlawa.plWiadomościStarosta: „Udało się uniknąć bezsensownej sytuacji”. Miasto i starostwo współpracuje
- REKLAMA -
 • Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Cena: 269 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Cena: 199 420 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Starosta: „Udało się uniknąć bezsensownej sytuacji”. Miasto i starostwo współpracuje

-

Miejskie pługi nie będą zawracać na drogach powiatowych w Mławie. Mogło do tego dojść, gdyby nie porozumienie nowych władz powiatu z miastem.

- R E K L A M A -

Relacje na linii miasto – starostwo powiatowe wyraźnie się ochłodziły przed wyborami samorządowymi. Obecnie można mówić o współpracy władz Mławy z nową ekipą u steru samorządu powiatowego.

Koalicja Prawa i Sprawiedliwości z komitetem wyborczym Sławomira Kowalewskiego umożliwiła przejęcie władzy w starostwie mławskim strukturom partii. Starostą został Jerzy Rakowski, dawny konkurent burmistrza Kowalewskiego o fotel szefa miasta.

Nawiązane porozumienie zdaje się przekładać na kolejne poczynania władz miasta i powiatu. Po ostatnich obradach rady miejskiej i powiatowej stało się jasne, że miasto wróciło do współpracy ze starostwem. Miasto zgodziło się na przesunięcie obiecanych środków (na 2019 rok) na budowę ronda przed policją. Przekaże też pieniądze na utrzymanie w 2019 r. Mławskiej Hali Sportowej, kwotowo na poziomie roku 2018. W 2019 roku zajmie się utrzymaniem dróg powiatowych w Mławie oraz działalnością biblioteki (za 50 tys. zł ze starostwa).

Wspomniane zadania już realizowano z poprzednią ekipą (z PSL-u) w starostwie. Od czasu ochłodzenia relacji, władze miejskie zaczęły się wycofywać. Temat podjęto podczas sesji rady powiatu 28 grudnia.

– Nie wyrażono zgody na utrzymanie dróg powiatowych w mieście, dotyczyło to również biblioteki. Uzasadniono to tym, że brak podstaw organizacyjno-ekonomicznych, aby dalej to kontynuować. Po zawiązaniu koalicji PiS z KW Sławomira Kowalewskiego burmistrz zmienił zdanie – wspomniał były starosta, teraz radny, Włodzimierz Wojnarowski.

Po wygranych wyborach następcy (z PiS-u) podjęli współpracę z miastem. Podczas sesji 28 grudnia poprzednia ekipa rządząca w starostwie sceptycznie odniosła się do nawiązanego porozumienia. Krytykowano to, że starostwo płaci miastu tyle samo, ale za mniejszy zakres usług (m.in. bez obsługi administracyjnej).

Natomiast Jerzy Rakowski wypowiadał się pozytywnie o nawiązanej współpracy. Podkreślał priorytety, jak to, że miejskie pługi nie będą zawracać na drogach powiatowych.

– Udało się uniknąć bezsensownej sytuacji, kiedy jechałby (umownie) „pług czerwony powiatowy” i „niebieski miejski”, a na rondzie tworzyłyby dodatkowe kolizje, bo jeden realizuje zadania miasta, a drugi powiatu. To w mojej ocenie udało się zrobić i to jest pozytywne. Podczas rozmów z burmistrzem wynika, że już wcześniej chciał wycofać się z kwestii administracyjnej, ponieważ prac administracyjnych jest wiele, a dodatkowych środków z tego powodu powiat nie przekazuje – powiedział.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Yaga
Yaga
5 lat temu

Do Mławiak. Ale dlaczego? Bądź uprzejmy rozwinąć swoją porywającą myśl.

Mławiak
Mławiak
5 lat temu

dość Pslowców Wojnara Antczaka , Burchackiego dość !

Były
Były
5 lat temu

A dlaczego nie podano kwoty za jaką Miasto miało obsługiwać drogi powiatowe w mieście – to była oś konfliktu i widzę, że dalej jest! Proszę o konkretne dane , a nie dalej ukrywanie problemu! Panie Burmistrzu nie daj się po raz kolejny „ograć” powiatowi. Niech „kartkują” za faktyczne koszty utrzymania. Mława to też „powiat”, a ni kampania na wsiach Wojnarowskiego w swoim interesie wyborczym. Panie Burmistrzu proszę twardo negocjować, bo to jest w interesie mieszkańców Mławy, a nie „piesków’, który z natury rzaczy są przeciwko Panu!

mławianka
mławianka
5 lat temu

Obojętnie co by nie było i kto by nie rządził w powiecie, to zawsze współpraca powiatu i miasta winna być dobra.
Foch Kowalewskiego był nie tylko bezsensowny, ale strasznie dziecinny i niesmaczny.
Widać jak na dłoni, że Kowalewski nie wyrósł z krótkich spodenek i zabawy w piaskownicy.

Magda M
Magda M
Odpowiedź do  mławianka
5 lat temu

Do mławiaka a to może Wojnarowski nie wyrósł z krótkich spodenek i zabawy w piaskownicy bo widać ze Panowie Rakowski i Kowalewski doskonale dogaduja się w kwestii miasta i powiatu..i tak powinno być.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Magda M
5 lat temu

No, widać, że nie zna Pani tematu, Pani Magdo.
To burmistrz wystosował pismo do starostwa, że nie będzie żadnej współpracy ze starostwem, coś mi się obiło o uszy, że posunął się również do cofnięcia miejskiej dotacji do ronda przy komendzie.
Nie obarczajcie teraz winą Wojnarowskiego.
Nie darzyłam sympatią tego człowieka, ale proszę nie zwalać winy na nieobecnych, a poszukać prawdy na naszych mławskich portalach, bo chyba tuż po wyborach burmistrz złożył pismo w starostwie odnośnie końca współpracy ze starostwem.
Wiem, że to była swego rodzaju przestroga, żeby uczulić radnych na wybór starosty i członków zarządu, ale tak nie powinien zachowywać się burmistrz, reprezentant mieszkańców, gospodarz tego miasta.

pociąg na stacji

Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława? To możliwe

0
Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława, czyli przystanku kolejowym Mława Miasto? Zmiana dworca, na którym stają pociągi PKP Intercity w Mławie, ma nastąpić...
fabryka

Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda?

0
Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda? Niektórzy politycy przekonują, że to możliwe w naszym kraju w niedalekiej przyszłości. Stanie się tak pod warunkiem,...

Mistrz przebudził się na dobre. Debel i mikst

0
Siedemnastego marca poznany najlepszych zawodników tegorocznej edycji Grand Prix w badmintonie. Emocji nie zabraknie zarówno w singlu jak i w grze podwójnej. Nikt nie...

Informacje z Mazowsza 48 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o Światowym Dniu Walki z Depresją, startującym pilotażowym programie samorządu województwa "Dobry wzrok...
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Jak analizować dane w digital marketingu? [SPONSOROWANE]

0
W dzisiejszym świecie, gdzie większość działań marketingowych przenosi się do przestrzeni cyfrowej, zdolność do skutecznej analizy danych staje się nieodzownym narzędziem dla marketerów. Dane...

Dachowanie na siódemce

0
Dachowanie na odcinku krajowej siódemki w pobliżu miejscowości Dalnia. Kierujący został przewieziony do szpitala w Mławie. Ze wstępnych informacji wynika, że doznał obrażeń ciała...
rowerzyst

Za to przewinienie rowerzystom grożą grzywny do 2500 zł

0
Przeważnie policja sprawdza trzeźwość kierujących samochodami. Z różnym skutkiem. Niedawno okazało się, że w stanie nietrzeźwości prowadzą także niektórzy rowerzyści. W ciągu godziny, w niedzielę 25...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Rezerwy z wygraną. Dwucyfrówka Korony

0
Rezerwy Mławianki plasują się po rundzie jesiennej w A-klasie na czwartym miejscu. To wszystko w roli beniaminka, na dodatek we większości spotkań ekipa Piotra...

Zalew Ruda. Czy o to chodziło? [ZDJĘCIA]

9
Piękna pogoda w weekend nastrajała do spacerów i utrwalania piękna przyrody i nie tylko na fotografiach. Takim miejscem może być Zalew Ruda. Czy o to...

W ciągu 16 lat przestaniemy spalać paliwa kopalne

2
W ciągu 16 lat przestaniemy spalać paliwa kopalne w celu ogrzania budynków. Taki cel przyjął Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej w nowej dyrektywie...

Porażka po karnym. Zielski potwierdzony

13
W ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy wiosennej piłkarze Mławianki zmierzyli się na wyjeździe z liderem czwartej ligi mazowieckiej. Rezerwy płockiej Wisły wzmocnione paroma...
- REKLAMA -
6
0
Przejdź do komentarzyx