Sankcja kredytu darmowego jest rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością. Możliwość obniżenia kosztów kredytu lub pożyczki do zera jest bardzo kusząca – podobnie jak szansa na odebranie zysku firmie pożyczkowej, która regularnie stosuje nieuczciwe praktyki względem swoich klientów!
Czym jest sankcja kredytu darmowego?
Sankcja kredytu darmowego jest stosunkowo nowym rozwiązaniem prawnym, którego podstawowym zadaniem jest ochrona konsumentów przed nieuczciwymi praktykami, stosowanymi przez banki i firmy pożyczkowe. Odwołanie się do sankcji kredytu darmowego daje możliwość obniżenia kosztów kredytu, przez co firma udzielająca pożyczki zostaje pozbawiona zysku.
Co możesz zyskać, odwołując się do sankcji kredytu darmowego? Jedną z najważniejszych korzyści jest to, że Twój kredyt może być darmowy. Innymi słowy, wszystkie koszty zostaną obniżone do zera, a Ty będzie zobowiązany do zwrócenia tylko tej kwoty, którą pożyczyłeś. Biorąc pod uwagę, że całkowity koszt kredytu lub pożyczki często jest bardzo wysoki, takie rozwiązanie może okazać się bardzo korzystne.
W jakich sytuacjach można skorzystać z takiego rozwiązania?
Odwołanie się do sankcji kredytu darmowego możliwe jest w wielu różnych przypadkach. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można w art. 45 ustawy o kredycie konsumenckim. Wymienione są tam sytuacje, w których zadziała omawiana sankcja.
Wśród przykładów sytuacji, gdy odwołanie się do sankcji kredytu darmowego jest możliwe, można wymienić na przykład:
- brak umowy kredytu lub pożyczki zawartej na piśmie,
- zawarcie umowy na odległość bez spełnienia koniecznych warunków prawnych,
- brak informacji na temat stopy oprocentowania, prowizji, RRSO itp.,
- brak informacji o tym, w jakich przypadkach klient może odstąpić od umowy
- brak informacji o dodatkowych kosztach, które mimo to zostały naliczone.
Jak widać, sytuacji, w których można skorzystać z sankcji kredytu darmowego, jest wiele. Tak naprawdę są to wszystkie te przypadku, kiedy firma udzielająca kredytu lub pożyczki działa na niekorzyść klienta, nie dopełnia obowiązku informacyjnego lub zawiera w umowie tzw. klauzule abuzywne, czyli niedozwolone. Oznacza to, że szansa na skorzystanie z takiego rozwiązania jest naprawdę duża – i wiele osób chętnie z tego korzysta.
Jak odwołać się do sankcji kredytu darmowego?
Aby odwołać się do sankcji kredytu darmowego, należy przygotować odpowiedni wniosek. Dokument musi zawierać wszystkie kluczowe informacje, przede wszystkim Twoje dane osobowe. Nie może zabraknąć informacji, które pozwolą na identyfikację Twojego zobowiązania – na przykład numeru umowy kredytowej i daty jej zawarcia.
Najważniejszym elementem wniosku jest oczywiście odpowiednie uzasadnienie. Przede wszystkim należy przedstawić podstawę prawną, a także zawrzeć informację na temat tego, co jest dokładnym celem złożenia takiego wniosku. Warto uzasadnić, jakie dokładnie uchybienia banku lub firmy pożyczkowej są podstawą do złożenia pisma. Im więcej informacji, tym lepiej. Jednocześnie jednak dobrze jest sporządzić pismo w sposób konkretny.
Przygotowane pismo należy dostarczyć do firmy, która udzieliła kredytu lub pożyczki. Warto dowiedzieć się, jak to zrobić, szukając informacji na stronie internetowej lub kontaktując się z przedstawicielem danej instytucji.
Postaw na profesjonalne wsparcie prawne!
HelpHero to pierwszy w Polsce Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który oferuje profesjonalną pomoc dla wszystkich osób chcących odwołać się do sankcji kredytu darmowego. Niezależnie od tego, czy wysłałeś już takie pismo do swojego banku lub do firmy pożyczkowej, czy może dopiero planujesz to zrobić, pomoc prawna może okazać się bardzo przydatna.
Eksperci zadbają o to, aby pismo było przygotowane w sposób prawidłowy, zgodnie z wymogami formalnymi – to z pewnością zwiększy Twoje szanse na powodzenie. Co więcej, dowiesz się również, czy sankcja kredytu darmowego jest odpowiednim rozwiązaniem w Twoim przypadku. Nie czekaj – już dziś skontaktuj się z HelpHero i sprawdź, jakie są Twoje szanse na darmowy kredyt!