środa, 12 czerwca 2024
naszamlawa.plWażneSą znów pieniądze na wymianę pieców. Kto pierwszy, ten lepszy
- REKLAMA -
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 750 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Cena: 3 672 000 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

Są znów pieniądze na wymianę pieców. Kto pierwszy, ten lepszy

-

Od jutra (15 stycznia) można składać w kancelarii Urzędu Miasta Mława wnioski o dotację celową na wymianę pieców węglowych na gazowe lub olejowe oraz na pompy ciepła.

– To już czwarta edycja programu wprowadzonego przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Do tej pory z dofinansowań Miasta Mława skorzystało 231 mieszkańców. Burmistrz Miasta Mława zaprasza mieszkańców do składania wniosków o dotację celową na wymianę źródeł ciepła w ramach ograniczania niskiej emisji na terenie Miasta Mława – informuje Magdalena Grzywacz, naczelnik wydziału komunikacji społecznej i medialnej .

- R E K L A M A -

Wnioski wraz z załącznikami (można je pobrać TUTAJ) będą przyjmowane od 15 stycznia 2020 roku (środa) w kancelarii Urzędu Miasta Mława (ratusz, ul. Stary Rynek 19). Ich nabór kończy się 30 listopada 2020 r.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 6 000 zł na zakup pieca lub 10 000 zł na zakup pompy ciepła. W wyjściowym budżecie 2020 roku na dotacje przeznaczono 200 tysięcy złotych.

Warto przypomnieć, że w 2017 roku z pomocy miasta skorzystało 63 mieszkańców, w 2018 – 75, natomiast w ubiegłym roku – 93 obywateli Mławy. Spośród 231 beneficjentów programu 230 otrzymało dotacje na wymianę pieców, a jedna na zastąpienie pieca pompą ciepła.

– Wnioski – zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Mława – będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. Wymiany pieca węglowego należy dokonać do końca listopada 2020 r – przekazuje naczelnik.

Szczegółowych informacji na temat programu udziela ratuszowy wydział środowiska. Specjaliści są do dyspozycji mieszkańców w dni robocze od 8:00 do 16:00 (we wtorek do 18:00) w pokojach nr 17 i 18, a także pod numerem telefonu: 23 654 32 96 wew. 300 lub 302.

Dokumenty wymagane do załatwienia sprawy:

 1. Wniosek o dotację celową na wymianę źródła ciepła (wypełniony we wszystkich wersach, podpisany czytelnie przez Wnioskodawcę/Wnioskodawców).

 2. Oświadczenie o posiadanym tytule prawnym do nieruchomości i jego rodzaju (własność, współwłasność, lub wskazanie rodzaju innego tytułu prawnego – zależnie od sytuacji).

 3. Oświadczenie współwłaściciela nieruchomości o wyrażeniu zgody na modernizację kotłowni (wypełnia każdy współwłaściciel nieruchomości, której dotyczy wniosek, który nie jest Wnioskodawcą, tzn. nie podpisał wniosku o dotację celową).

 4. Szczegółowy kosztorys modernizacji, potwierdzający możliwość jej wykonania, sporządzony przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane lub instalatorskie z wyszczególnieniem ceny brutto nowego źródła ciepła.

 5. Kopia dokonanego zgłoszenia planowanych prac lub kopia otrzymanego pozwolenia na budowę (o ile są wymagane przez prawo budowlane).

 6. Kopie umów/rachunków potwierdzających możliwość dostarczenia niezbędnych mediów do zasilania nowego źródła ciepła (w sytuacji, gdy istnieje przyłącze gazowe do nieruchomości, której dotyczy wniosek i gaz jest używany, Wnioskodawca załącza do wniosku kopie 2 faktur lub faktur proforma z ostatniego roku kalendarzowego, w tym 1 fakturę z okresu zimowego i 1 fakturę z okresu letniego).

 7. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych wnioskodawcy (dotyczy Wnioskodawców będących osobami fizycznymi, w przypadku współwłasności nieruchomości każdy Wnioskodawca/współwłaściciel nieruchomości, której dotyczy wniosek, wypełnia odrębne oświadczenie we własnym imieniu).

 8. Oświadczenie dotyczące prowadzenia/nieprowadzenia działalności rolniczej oraz prowadzenia/nieprowadzenia działalności gospodarczej na nieruchomości, której dotyczy wniosek.

 9. Oświadczenie o nieotrzymaniu pomocy publicznej w latach 2018-2020 lub oświadczenie o otrzymaniu pomocy publicznej w ww. okresie wraz z zaświadczeniem/wykazem dotyczącym otrzymanej w tym okresie pomocy publicznej (składają wyłącznie podmioty prowadzące działalność rolniczą lub działalność gospodarczą będące Wnioskodawcami).

 10. Informacja o numerze rachunku bankowego (wraz z nazwą banku), który Wnioskodawca wskazuje do celów przekazania dotacji celowej w przypadku jej udzielenia (informacja może być złożona także w terminie późniejszym, ale przed dniem zawarcia umowy o udzieleniu dotacji celowej w przypadku pozytywnej weryfikacji wniosku).

- R E K L A M A -
SourceUMM
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Mamy z siostrą bliźniak po rodzicach jest na jednej działce i z dofinansowania nie mozemy skorzystać. Byłem u Pana Burmistrza i obiecywał zmianę USTAWY, ale jej nie zmienił [WYMODEROWANO] jeden.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

A co z właścicielami domków JEDNORODZINNYCH? Burmistrz miał zmienić USTAWĘ. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Tak mu dobrze, bo wtedy by worek się rozerwał.

Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy [ZDJĘCIA]

0
Setki najmłodszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek na mławskim rynku w 11 odsłonie biegu ulicznego im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza.  Setki mieszkańców pobiegło ulicami Mławy 11...

Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda

4
Ruszyła budowa plaży nad Zalewem Ruda. Dowiedzieliśmy się, że prace rozpoczęto z inicjatywy mławskiego samorządu. Powstanie miejsce do kąpieli z ratownikami, którzy będą zatrudnieni...

Nasi biegacze bez zadyszki. Podium w Szulmierzu

0
Impreza o nazwie Leśna Zadyszka organizowana w Szulmierzu doczekała się już dziewiątej edycji. Tradycyjnie biegacze mieli do wyboru dwa odcinki o długości 5 lub...

Informacje z Mazowsza 63 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o pięćdziesięciu latach chirurgii dziecięcej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, otwarciu północnej...
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Do wynajęcia lokal użytkowy 152m2 na OKM
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Efektowne mieszkanie na nowym osiedlu w Mławie
  Cena: 470 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Rezerwy znowu zwycięskie. W sobotę czekamy na awans

4
Rezerwy Mławianki wróciły na zwycięską ścieżkę. To sprawia, że kwestia awansu naszej „dwójki” do okręgówki rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Jeśli podopieczni Piotra Króla...
praca

Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu

0
Dyżury telefoniczne ZUS w czerwcu 2024 roku. Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w czerwcu. Sprawdź,...

Kierowcy tracili prawko i otrzymywali surowe mandaty

0
Kierujący muszą się liczyć z tym, że patrole mławskiej grupy SPEED, mają pod szczególnym nadzorem miejsca zagrożone przekraczaniem prędkości, zgłoszone przez użytkowników Krajowej Mapy...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Twórcy powitali lato [ZDJĘCIA]

0
Mławscy twórcy zrzeszeni w Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w niedzielę 9 czerwca powitali lato na imprezie integracyjnej w Podkrajewie.  Twórcy powitali lato Powitanie lata stało...

Jest utrzymanie, Mławianka zostaje w trzeciej lidze

43
Dramatyczny finisz wyłonił ostatniego spadkowicza. Trzecią ligę opuszcza Olimpia Zambrów, mimo że w ostatnim meczu pokonała wysoko wysoko notowaną Lechię Tomaszów Mazowiecki. Mławianka obroniła...

Frekwencja wyborcza z godziny 17

0
Frekwencja podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce do godziny 17:00 wyniosła 28,20 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Województwo mazowieckie Frekwencja do godziny 17 31,65% Liczba kart...

Luksusowe wakacje – czy warto zainwestować w komfort? [SPONSOROWANE]

0
Czym są ekskluzywne wakacje? Choć wielu urlopowiczów może różnie interpretować ten termin to dla wielu luksusowy urlop kojarzy się z pięciogwiazdkowym, nowoczesnym hotelem z...
- REKLAMA -
2
0
Przejdź do komentarzyx