piątek, 24 marca 2023
naszamlawa.plWiadomościRodzice oburzeni. "Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię"
- REKLAMA -
 • Chcesz Sprzedać Dom lub Mieszkanie?
  Chcesz Sprzedać Dom lub Mieszkanie?
  Cena: 250 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Przestronne i przytulne M-4 z balkonem na OKM
  Przestronne i przytulne M-4 z balkonem na OKM
  Cena: 317 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom w Mławie. Alternatywa dla mieszkania w bloku.
  Dom w Mławie. Alternatywa dla mieszkania w bloku.
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny dom idelany dla dwóch rodzin lub pod wynajem
  Przestronny dom idelany dla dwóch rodzin lub pod wynajem
  Cena: 780 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka budowlana 1230 m2 w obrębie Parcele Łomskie
  Działka budowlana 1230 m2 w obrębie Parcele Łomskie
  Cena: 139 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Cena: 495 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Teren 8,6491 ha - pod produkcję i usługi uciążliwe
  Teren 8,6491 ha - pod produkcję i usługi uciążliwe
  Cena: 9 500 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Cena: 4 750 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Rodzice oburzeni. „Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię”

-

Wiele się mówi o spodziewanym strajku nauczycieli. Tymczasem w Mławie bunt zapowiadają rodzice. Powód? Ich pociechy należące do najmłodszych uczniów mają chodzić do szkoły na drugą zmianę.

- R E K L A M A -

 

Rodzice oburzeni. „Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię”

Chodzi o rodziców 3-klasistów w jednej z mławskich szkół. Zdaniem rodziców organizacja nauki na popołudnie dla uczniów z 3 klas nie została do końca przemyślana. Wskazują na fakt, że 3-klasiści to jeszcze dzieci, dla rodziców pracujących od godziny 8 to ogromny problem. Nie mają szans na zaprowadzenie pociech do szkoły w godzinach popołudniowych. Musieliby w tym celu kogoś zatrudnić. Zarzucają też dyrekcji szkoły, że o sytuacji nie poinformowała ich wcześniej.

Tak w liście do redakcji portalu Nasza Mława (30 sierpnia) wyraża oburzenie jedna z matek.

– Witam. Chciałabym, żeby nagłośnili Państwo sytuację, jaka ma miejsce w szkole podstawowej nr […]. Jestem mamą 3-klasistki. Całkiem przez przypadek, w piątek dowiedziałam się, że w […] wszystkie 3 klasy będą chodziły do szkoły na popołudnie. Byłam bardzo zdziwiona, myślałam, że to pomyłka. Przecież wrzesień za pasem i żadnej informacji ze strony szkoły nie było. Niestety to nie pomyłka, zadzwoniłam do szkoły i powiedziano mi, że 3 klasy będą chodzić na drugą zmianę. Powód: za dużo klas 1. Dla mnie jako rodzica to niedopuszczalna sytuacja, że szkoła wcześniej nie poinformowała, że takie coś będzie miało miejsce. Przecież 3-klasiści to jeszcze dzieci, dla rodziców pracujących od godziny 8 to ogromny problem. Co niby mam zrobić z córką? Nie mieszkam tak blisko szkoły, żeby puścić ją samą. Nie mam też nikogo, kto ją zaprowadzi. Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię? A może puścić dziecko na 8 na świetlicę i pozwolić, żeby spędziło w szkole pół dnia? Rozumiem drugą zmianę w klasach 6 czy 7. Ale w klasach 3? Jak można nie poinformować o tym wcześniej rodziców? Nie znam się na prawie oświatowym, ale jak można przyjąć do szkoły więcej dzieci, niż ma się klas? Co na to nasz burmistrz? To chyba on odpowiada za szkoły podstawowe. Czy on wie, co się dzieje w tych szkołach? Jak pan dyrektor szkoły może tak lekceważyć rodziców? Czy faktycznie nie ma tu innego rozwiązania, tylko krzywdzenie dzieci? Bardzo proszę o pomoc i nagłośnienie sprawy, może dotrzecie do burmistrza i on coś pomoże […]. Może takich rodziców jak ja jest więcej i uda się napisać jakieś pismo, zrobić strajk, cokolwiek byle by dzieci chodziły tak, jak przystało na 8. Co to za jakość nauki dla takich małych dzieci po południu — oburza się kobieta.

Zwróciliśmy się (30 sierpnia) w tej sprawie do dyrekcji szkoły, w której we wspomniany sposób zorganizowano naukę. Po uzyskaniu odpowiedzi wskażemy, o którą placówkę oświatową chodzi. Nasze zapytanie trafiło też do urzędu miasta. Czekamy na informacje. Opublikujemy odpowiedzi, jak tylko je uzyskamy.

A jak zorganizowano naukę w szkołach waszych pociech? Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Karola
Karola
6 miesięcy temu

Moze przyjmowac dzieci tylko z okregu? A nie spoza? Czy nie jest tak , ze w jedych szkolach za duzo dzieci a w drugich za malo? Chyba nie mamy wyzu demograficznego jak w latach 90 tych. Skad tyle dzieci?

Jolka
Jolka
6 miesięcy temu

Moja córka chodzi do sp6 i tam dzieci w drugiej klasie chodzą na popołudnie. Ja jako rodzic (jak również większość normalnych zainteresowanych rodzicow) od zerówki odkąd moje dziecko trafilo do szóstki wiedziałam że drugie klasy mają popołudnie. Nie było dla mnie i reszty rodziców żadnego zaskoczenia po wakacjach. Tu należy zadać pytanie czym te wzburzone Panie się interesują, moze zamiast ważnymi sprawami szkoły to czy mają makijaż i paznokcie zrobione jak idą odebrać swoje bąbelki?
Ja nie mówię że mi to leżało że moje dziecko jak i ja i mój mąż mamy tak rozwalony dzień ale żadna to nowość i nie rozumiem wzburzenia. Jeśli chodzi o komentarz co do starszych klas…. bezmyślny, takie dziecko idąc na 12 do szkoły wróciłoby do domu o 20.

rodzić
rodzić
6 miesięcy temu

W szkole podstawowej nr. 4 prawdopodobnie podobna sytuacja dzieci z 2 klas maja chodzić na popołudnie. Oczywiście nikt jeszcze oficjalnej informacji nie dostał brak zebrania dla rodziców zostaliśmy prawdopodobnie postawieni przed faktem dokonanym. Dzieci z 2 klas są jeszcze młodsze niż te z 3 klasy tez będzie problem z doprowadzeniem dzieci do szkoły dla rodziców pracujących.
Redakcja może tez zapytać o tą sprawę.

Aaaa
Aaaa
6 miesięcy temu

W SP7 druga zmiana dla klas 3 jest od kilku lat, to nie jest żadna nowość, zainteresowany rodzic powinien o tym wiedzieć… Wielkie halo w tym roku.

obserwator
obserwator
Odpowiedź do  Aaaa
6 miesięcy temu

RACZEJ OD KILKUDZIESIĘCIU LAT, KIEDYŚ W DWÓJCE TEŻ CHODZIŁO SIĘ DO ZAWKRZA W III KLASIE NA DRUGĄ ZMIANĘ

Ramzes
Ramzes
Odpowiedź do  obserwator
6 miesięcy temu

Pamiętam jak sam chodziłem do SP7 na drugą zmianę i to bodajże w 2 albo 3 klasie. Lata ok 98-99. Jakoś ani moi rodzice (mimo że oboje pracowali) ani ja sam nie miałem problemów przez to. Co więcej – żaden rodzic nie miał wtedy tego typu problemów. Co zmieniło się przez ten czas? Skoro to są jeszcze „dzieci” to może wypadałoby jeszcze pieluchy im zakładać i telefon do rąsi by miał zabawę? Bez urazy ale robienie dzieci z dzieci przez niektórych „rodziców” robi się już żałosne.

Zbir
Zbir
Odpowiedź do  Ramzes
6 miesięcy temu

No tak bo wtedy ruch na ulicy był taki sam jak dziś nie?

Ramzes
Ramzes
Odpowiedź do  Zbir
6 miesięcy temu

Bo nie była to era smartfonów i słuchawek w uszach na przejściach dla pieszych.

Inga
Inga
Odpowiedź do  Ramzes
6 miesięcy temu

Teraz zmienilo sie wszytsko. Zalosne to pisanie takich komentarzy. Ja kiedys tez chodzilam sama do szkoly na II zmiane , ale teraz nie zostawilabym 9 latki / latka samej na 10 godzin. Jezeli Ty zostawiasz to gratulacje . Ale obstawiam , ze nie masz dzieci.

Do ingi
Do ingi
Odpowiedź do  Inga
6 miesięcy temu

Pampersa dziecku już założyłaś?

Sp7
Sp7
Odpowiedź do  Aaaa
6 miesięcy temu

W zeszłym roku dzieci z trzecich klas miały na rano więc jest to różnica w tym roku. No więc jesteś nie doinformowana, a to wszystko stało się przez UK, dlatego spowrotem dzieci z trzecich klas, muszą chodzić na drugą zmianę w sp7.

Mario
Mario
6 miesięcy temu

Mława to bagno

Ko.....
Ko.....
Odpowiedź do  Mario
6 miesięcy temu

Bagno to Twoje pisanie. Taka sytuacja jest w szkołach wielu miast

Jadwiga
Jadwiga
6 miesięcy temu

Komu mają zrobić na drugą zmianę jak nie młodszym dzieciom ? Może ósmym klasom , którzy mają po 8 godzin dziennie plus jakieś dodatkowe zajęcia. W innych szkołach dzieci też chodziły na popołudnie i jakoś problemu nie było.

Obserwator nowego cyrku
Obserwator nowego cyrku
Odpowiedź do  Jadwiga
6 miesięcy temu

Ale numer! Ale zdziwienie? Przecież po likwidacji gimnazjum było to pewne! Macie swój rząd i jego reformy! Teraz jeszcze ogrzejcie mieszkanka i domki zimą. Aaa jeszcze miłych zakupów życzę w coraz fajniejszych cenach! Pokolenie samych plusów zbiera to na co zasługuje. Zobaczycie co będzie się działo na wiosnę! Pozdrowionka.

traktor w gnoju

Gorszy niż widok był zapach [ZDJĘCIA]

0
Traktorzysta w rozrzutniku do obornika wywoził wylewającą się na drogę gnojowicę. Został zatrzymany i ukarany mandatem. Musi też posprzątać drogę. Policjanci utrwalili na zdjęciach...
koncert

Świat płonął wojną – ONI miłością. Koncert w szkole muzycznej

0
Świat płonął wojną — ONI miłością — koncert pod takim tytułem, pamięci obrońców naszej Ojczyzny, odbędzie się w sobotę 25 marca 2023 r. o...
park

Posadzą 43 tysiące bratków. Wybór nie jest przypadkowy

0
Niebawem Mława zamienni się w bratkowy ogród. Władze zleciły posadzenie na miejskich rabatach 43 215 bratków. Wybór nie jest przypadkowy.  Posadzą 43 tysiące bratków Wiosną mławianie...
budowa

Bezrobocie w Polsce – dane z lutego

0
Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bezrobocia rejestrowanego w Polsce w lutym 2023 roku. Stopa bezrobocia w Polsce w lutym wyniosła 5,5%. Podobne bezrobocie...
 • Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Cena: 4 750 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom w Mławie. Alternatywa dla mieszkania w bloku.
  Dom w Mławie. Alternatywa dla mieszkania w bloku.
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny dom idelany dla dwóch rodzin lub pod wynajem
  Przestronny dom idelany dla dwóch rodzin lub pod wynajem
  Cena: 780 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Maślanik i Dudkiewicz po dwie wygrane. W deblu bywa różnie

0
Tegoroczna edycja Grand Prix Mławy wkracza w decydującą fazę. Tuż po świętach Wielkiej Nocy zostanie rozegrany turniej finałowy. W grze pojedynczej walka o prymat...
Kopiec powstańców styczniowych

Konferencja, seminarium i wystawa w 160. rocznicę Powstania Styczniowego

0
Mławianie mogą wziąć udział w obchodach z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego — największego polskiego zrywu niepodległościowego. Dzięki przelanej krwi naszych bohaterów możemy żyć...
traktor, policja

Pijany traktorzysta po drodze wyrzucał puste puszki po piwie

2
2,5 promila alkoholu w organizmie miał traktorzysta złapany przez policję podczas jazdy ciągnikiem na terenie gminy Dzierzgowo. Zwrócił uwagę mundurowych nie tylko stylem jazdy,...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
wojsko na granicy

Wojsko wraca na poligony pod Mławą?

0
Wojsko Polskie upomina się o swoje tereny w pobliżu Mławy i sąsiednich powiatów. Z uzyskanych nieoficjalnie informacji wynika, że tworzone są poligony wojskowe na...
Ludzie na finale WOŚP w Mławie

WOŚP Mława. Ostateczne rozliczenie

0
217 tysięcy 448,02 zł — to kwota, jaką zebrano w Mławie podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mławski sztab otrzymał informację z fundacji.  WOŚP...

Mistrzostwo Mazowsza dla Oldboyów. Imperator górą

0
Za nami kolejna edycja piłkarskiego Joker Cup. Organizatorzy podzielili zmagania na dwie grupy wiekowe. Najpierw rywalizowali młodzi zawodnicy w turnieju tzw. dzikich drużyn. Natomiast...
ludzie przed kopcem Kościuszki

Mieszkańcy uczczą 229. rocznicę Powstania Kościuszkowskiego

0
Przy kopcu Kościuszki w Mławie w piątek 24 marca o godz. 12:00 mieszkańcy uczczą 229. rocznicę ogłoszenia aktu Powstania Kościuszkowskiego i oddadzą hołd bohaterom...
- REKLAMA -
15
0
Przejdź do komentarzyx