wtorek, 28 listopada 2023
naszamlawa.plWiadomościRodzice oburzeni. "Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię"
- REKLAMA -
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787m2
  Cena: 800 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Cena: 350 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 318 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Cena: 199 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  Cena: 310 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Rodzice oburzeni. „Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię”

-

Wiele się mówi o spodziewanym strajku nauczycieli. Tymczasem w Mławie bunt zapowiadają rodzice. Powód? Ich pociechy należące do najmłodszych uczniów mają chodzić do szkoły na drugą zmianę.

- R E K L A M A -

 

Rodzice oburzeni. „Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię”

Chodzi o rodziców 3-klasistów w jednej z mławskich szkół. Zdaniem rodziców organizacja nauki na popołudnie dla uczniów z 3 klas nie została do końca przemyślana. Wskazują na fakt, że 3-klasiści to jeszcze dzieci, dla rodziców pracujących od godziny 8 to ogromny problem. Nie mają szans na zaprowadzenie pociech do szkoły w godzinach popołudniowych. Musieliby w tym celu kogoś zatrudnić. Zarzucają też dyrekcji szkoły, że o sytuacji nie poinformowała ich wcześniej.

Tak w liście do redakcji portalu Nasza Mława (30 sierpnia) wyraża oburzenie jedna z matek.

– Witam. Chciałabym, żeby nagłośnili Państwo sytuację, jaka ma miejsce w szkole podstawowej nr […]. Jestem mamą 3-klasistki. Całkiem przez przypadek, w piątek dowiedziałam się, że w […] wszystkie 3 klasy będą chodziły do szkoły na popołudnie. Byłam bardzo zdziwiona, myślałam, że to pomyłka. Przecież wrzesień za pasem i żadnej informacji ze strony szkoły nie było. Niestety to nie pomyłka, zadzwoniłam do szkoły i powiedziano mi, że 3 klasy będą chodzić na drugą zmianę. Powód: za dużo klas 1. Dla mnie jako rodzica to niedopuszczalna sytuacja, że szkoła wcześniej nie poinformowała, że takie coś będzie miało miejsce. Przecież 3-klasiści to jeszcze dzieci, dla rodziców pracujących od godziny 8 to ogromny problem. Co niby mam zrobić z córką? Nie mieszkam tak blisko szkoły, żeby puścić ją samą. Nie mam też nikogo, kto ją zaprowadzi. Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię? A może puścić dziecko na 8 na świetlicę i pozwolić, żeby spędziło w szkole pół dnia? Rozumiem drugą zmianę w klasach 6 czy 7. Ale w klasach 3? Jak można nie poinformować o tym wcześniej rodziców? Nie znam się na prawie oświatowym, ale jak można przyjąć do szkoły więcej dzieci, niż ma się klas? Co na to nasz burmistrz? To chyba on odpowiada za szkoły podstawowe. Czy on wie, co się dzieje w tych szkołach? Jak pan dyrektor szkoły może tak lekceważyć rodziców? Czy faktycznie nie ma tu innego rozwiązania, tylko krzywdzenie dzieci? Bardzo proszę o pomoc i nagłośnienie sprawy, może dotrzecie do burmistrza i on coś pomoże […]. Może takich rodziców jak ja jest więcej i uda się napisać jakieś pismo, zrobić strajk, cokolwiek byle by dzieci chodziły tak, jak przystało na 8. Co to za jakość nauki dla takich małych dzieci po południu — oburza się kobieta.

Zwróciliśmy się (30 sierpnia) w tej sprawie do dyrekcji szkoły, w której we wspomniany sposób zorganizowano naukę. Po uzyskaniu odpowiedzi wskażemy, o którą placówkę oświatową chodzi. Nasze zapytanie trafiło też do urzędu miasta. Czekamy na informacje. Opublikujemy odpowiedzi, jak tylko je uzyskamy.

A jak zorganizowano naukę w szkołach waszych pociech? Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Karola
Karola
1 rok temu

Moze przyjmowac dzieci tylko z okregu? A nie spoza? Czy nie jest tak , ze w jedych szkolach za duzo dzieci a w drugich za malo? Chyba nie mamy wyzu demograficznego jak w latach 90 tych. Skad tyle dzieci?

Jolka
Jolka
1 rok temu

Moja córka chodzi do sp6 i tam dzieci w drugiej klasie chodzą na popołudnie. Ja jako rodzic (jak również większość normalnych zainteresowanych rodzicow) od zerówki odkąd moje dziecko trafilo do szóstki wiedziałam że drugie klasy mają popołudnie. Nie było dla mnie i reszty rodziców żadnego zaskoczenia po wakacjach. Tu należy zadać pytanie czym te wzburzone Panie się interesują, moze zamiast ważnymi sprawami szkoły to czy mają makijaż i paznokcie zrobione jak idą odebrać swoje bąbelki?
Ja nie mówię że mi to leżało że moje dziecko jak i ja i mój mąż mamy tak rozwalony dzień ale żadna to nowość i nie rozumiem wzburzenia. Jeśli chodzi o komentarz co do starszych klas…. bezmyślny, takie dziecko idąc na 12 do szkoły wróciłoby do domu o 20.

rodzić
rodzić
1 rok temu

W szkole podstawowej nr. 4 prawdopodobnie podobna sytuacja dzieci z 2 klas maja chodzić na popołudnie. Oczywiście nikt jeszcze oficjalnej informacji nie dostał brak zebrania dla rodziców zostaliśmy prawdopodobnie postawieni przed faktem dokonanym. Dzieci z 2 klas są jeszcze młodsze niż te z 3 klasy tez będzie problem z doprowadzeniem dzieci do szkoły dla rodziców pracujących.
Redakcja może tez zapytać o tą sprawę.

Aaaa
Aaaa
1 rok temu

W SP7 druga zmiana dla klas 3 jest od kilku lat, to nie jest żadna nowość, zainteresowany rodzic powinien o tym wiedzieć… Wielkie halo w tym roku.

obserwator
obserwator
Odpowiedź do  Aaaa
1 rok temu

RACZEJ OD KILKUDZIESIĘCIU LAT, KIEDYŚ W DWÓJCE TEŻ CHODZIŁO SIĘ DO ZAWKRZA W III KLASIE NA DRUGĄ ZMIANĘ

Ramzes
Ramzes
Odpowiedź do  obserwator
1 rok temu

Pamiętam jak sam chodziłem do SP7 na drugą zmianę i to bodajże w 2 albo 3 klasie. Lata ok 98-99. Jakoś ani moi rodzice (mimo że oboje pracowali) ani ja sam nie miałem problemów przez to. Co więcej – żaden rodzic nie miał wtedy tego typu problemów. Co zmieniło się przez ten czas? Skoro to są jeszcze „dzieci” to może wypadałoby jeszcze pieluchy im zakładać i telefon do rąsi by miał zabawę? Bez urazy ale robienie dzieci z dzieci przez niektórych „rodziców” robi się już żałosne.

Zbir
Zbir
Odpowiedź do  Ramzes
1 rok temu

No tak bo wtedy ruch na ulicy był taki sam jak dziś nie?

Ramzes
Ramzes
Odpowiedź do  Zbir
1 rok temu

Bo nie była to era smartfonów i słuchawek w uszach na przejściach dla pieszych.

Inga
Inga
Odpowiedź do  Ramzes
1 rok temu

Teraz zmienilo sie wszytsko. Zalosne to pisanie takich komentarzy. Ja kiedys tez chodzilam sama do szkoly na II zmiane , ale teraz nie zostawilabym 9 latki / latka samej na 10 godzin. Jezeli Ty zostawiasz to gratulacje . Ale obstawiam , ze nie masz dzieci.

Do ingi
Do ingi
Odpowiedź do  Inga
1 rok temu

Pampersa dziecku już założyłaś?

Sp7
Sp7
Odpowiedź do  Aaaa
1 rok temu

W zeszłym roku dzieci z trzecich klas miały na rano więc jest to różnica w tym roku. No więc jesteś nie doinformowana, a to wszystko stało się przez UK, dlatego spowrotem dzieci z trzecich klas, muszą chodzić na drugą zmianę w sp7.

Mario
Mario
1 rok temu

Mława to bagno

Ko.....
Ko.....
Odpowiedź do  Mario
1 rok temu

Bagno to Twoje pisanie. Taka sytuacja jest w szkołach wielu miast

Jadwiga
Jadwiga
1 rok temu

Komu mają zrobić na drugą zmianę jak nie młodszym dzieciom ? Może ósmym klasom , którzy mają po 8 godzin dziennie plus jakieś dodatkowe zajęcia. W innych szkołach dzieci też chodziły na popołudnie i jakoś problemu nie było.

Obserwator nowego cyrku
Obserwator nowego cyrku
Odpowiedź do  Jadwiga
1 rok temu

Ale numer! Ale zdziwienie? Przecież po likwidacji gimnazjum było to pewne! Macie swój rząd i jego reformy! Teraz jeszcze ogrzejcie mieszkanka i domki zimą. Aaa jeszcze miłych zakupów życzę w coraz fajniejszych cenach! Pokolenie samych plusów zbiera to na co zasługuje. Zobaczycie co będzie się działo na wiosnę! Pozdrowionka.

policyjny kogut

Ekstremalna jazda kradzioną ciężarówką

0
Ekstremalna jazda kradzioną ciężarówką. Pił alkohol, potem ukradł ciężarową scanię, wyposażoną w dźwig hydrauliczny i postanowił pojeździć po okolicy. Na szczęście 23-letni mieszkaniec powiatu...

Czym są ceny transferowe i kogo obowiązują?

0
Co kryje się pod pojęciem cen transferowych? Są to ceny, które stosuje się w transakcjach zawieranych pomiędzy podmiotami powiązanymi. Ust. 1 pkt 1 Ustawy...

Skup aut w Warszawie: najważniejsze informacje dla sprzedających

0
Skup auto używanych w Warszawie to branża o rosnącej popularności. Wiele osób zastanawia się, czy jest to właściwa opcja dla nich i jakie aspekty...

Tak ZUS sprawdza pracowników na zwolnieniach

0
ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie. Pomocne są donosy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich prowadzonych od stycznia do września 2023 roku. We wspomnianym...
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 318 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

ZUS nie będzie wyrównywał 500 plus

0
ZUS nie będzie wyrównywał 500 plus. Informacja o wyrównaniu świadczenia 500+ do kwoty 800 zł to fake news.    Wyrównanie świadczenia 500+ do kwoty 800 zł...

Tuzin rekordów i medali lekkoatletów. Warszawska liga

0
Siedemnastoosobowa drużyna mławskiego Zawkrza zameldowała się na starcie kolejnej odsłony tegorocznego sezonu Warszawskiej Ligi Biegowej. Wrócili do domu nie tylko bogatsi w tak cenne...

Fałszywe oferty podczas sezonu wyprzedaży

0
Policja ostrzega przed fałszywymi ofertami podczas wyprzedaży zwanych: „Black Week”, „Black Friday” i „Cyber Monday”.   Fałszywe oferty podczas sezonu wyprzedaży Trwa wyprzedaży, określanych jako „Black Week”,...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Przewłaszczenie na zabezpieczenie – czym jest i jak działa?

0
Istnieją różne formy zabezpieczenia wierzytelności. Obok złożenia oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji albo ustanowienia hipoteki, istnieje również instytucja nazywana przewłaszczeniem na zabezpieczenie.   Przewłaszczenie na...
Straż miejska Mława, fot. portal Nasza Mława

Kontrole mieszkańców. Nie możemy odmówić

3
Kontrole w domach w mieście. Mieszkańcy powinni spodziewać się kontroli, ponieważ trwa walka z trucicielami powietrza. W każdej chwili właścicieli nieruchomości może skontrolować Straż...
zakład pracy

Spadek bezrobocia. To nie efekt wzrostu zatrudnienia

0
Według Głównego Urzędu Statystycznego bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie. Odnotowano spadek ilości bezrobotnych o 32 tysiące. Spadek bezrobocia to nie efekt wzrostu zatrudnienia,...

Z Wikielcem w marcu. Przełożony mecz Mławianki

10
W ostatni weekend listopada zaplanowano w piłkarskiej trzeciej lidze pierwszą kolejkę rundy wiosennej. Zimowa aura sprawiła jednak, że odwołano aż trzy spotkania. Jednym z...
- REKLAMA -
15
0
Przejdź do komentarzyx