wtorek, 16 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościRodzice oburzeni. "Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię"
- REKLAMA -
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Przytulne i dwustronne M3 z dwoma balkonami
  Cena: 420 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Lokal użytkowy 86 m2 na parterze, os. Sienkiewicza
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour
  Cena: 505 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Dom z reprezentacyjnym ogrodem w Szydłowie
  Cena: 1 200 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 390 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Dom w zab. bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Rodzice oburzeni. „Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię”

-

Wiele się mówi o spodziewanym strajku nauczycieli. Tymczasem w Mławie bunt zapowiadają rodzice. Powód? Ich pociechy należące do najmłodszych uczniów mają chodzić do szkoły na drugą zmianę.

- R E K L A M A -

 

Rodzice oburzeni. „Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię”

Chodzi o rodziców 3-klasistów w jednej z mławskich szkół. Zdaniem rodziców organizacja nauki na popołudnie dla uczniów z 3 klas nie została do końca przemyślana. Wskazują na fakt, że 3-klasiści to jeszcze dzieci, dla rodziców pracujących od godziny 8 to ogromny problem. Nie mają szans na zaprowadzenie pociech do szkoły w godzinach popołudniowych. Musieliby w tym celu kogoś zatrudnić. Zarzucają też dyrekcji szkoły, że o sytuacji nie poinformowała ich wcześniej.

Tak w liście do redakcji portalu Nasza Mława (30 sierpnia) wyraża oburzenie jedna z matek.

– Witam. Chciałabym, żeby nagłośnili Państwo sytuację, jaka ma miejsce w szkole podstawowej nr […]. Jestem mamą 3-klasistki. Całkiem przez przypadek, w piątek dowiedziałam się, że w […] wszystkie 3 klasy będą chodziły do szkoły na popołudnie. Byłam bardzo zdziwiona, myślałam, że to pomyłka. Przecież wrzesień za pasem i żadnej informacji ze strony szkoły nie było. Niestety to nie pomyłka, zadzwoniłam do szkoły i powiedziano mi, że 3 klasy będą chodzić na drugą zmianę. Powód: za dużo klas 1. Dla mnie jako rodzica to niedopuszczalna sytuacja, że szkoła wcześniej nie poinformowała, że takie coś będzie miało miejsce. Przecież 3-klasiści to jeszcze dzieci, dla rodziców pracujących od godziny 8 to ogromny problem. Co niby mam zrobić z córką? Nie mieszkam tak blisko szkoły, żeby puścić ją samą. Nie mam też nikogo, kto ją zaprowadzi. Mam zwolnić się z pracy, czy zatrudnić nianię? A może puścić dziecko na 8 na świetlicę i pozwolić, żeby spędziło w szkole pół dnia? Rozumiem drugą zmianę w klasach 6 czy 7. Ale w klasach 3? Jak można nie poinformować o tym wcześniej rodziców? Nie znam się na prawie oświatowym, ale jak można przyjąć do szkoły więcej dzieci, niż ma się klas? Co na to nasz burmistrz? To chyba on odpowiada za szkoły podstawowe. Czy on wie, co się dzieje w tych szkołach? Jak pan dyrektor szkoły może tak lekceważyć rodziców? Czy faktycznie nie ma tu innego rozwiązania, tylko krzywdzenie dzieci? Bardzo proszę o pomoc i nagłośnienie sprawy, może dotrzecie do burmistrza i on coś pomoże […]. Może takich rodziców jak ja jest więcej i uda się napisać jakieś pismo, zrobić strajk, cokolwiek byle by dzieci chodziły tak, jak przystało na 8. Co to za jakość nauki dla takich małych dzieci po południu — oburza się kobieta.

Zwróciliśmy się (30 sierpnia) w tej sprawie do dyrekcji szkoły, w której we wspomniany sposób zorganizowano naukę. Po uzyskaniu odpowiedzi wskażemy, o którą placówkę oświatową chodzi. Nasze zapytanie trafiło też do urzędu miasta. Czekamy na informacje. Opublikujemy odpowiedzi, jak tylko je uzyskamy.

A jak zorganizowano naukę w szkołach waszych pociech? Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Karola
Karola
1 rok temu

Moze przyjmowac dzieci tylko z okregu? A nie spoza? Czy nie jest tak , ze w jedych szkolach za duzo dzieci a w drugich za malo? Chyba nie mamy wyzu demograficznego jak w latach 90 tych. Skad tyle dzieci?

Jolka
Jolka
1 rok temu

Moja córka chodzi do sp6 i tam dzieci w drugiej klasie chodzą na popołudnie. Ja jako rodzic (jak również większość normalnych zainteresowanych rodzicow) od zerówki odkąd moje dziecko trafilo do szóstki wiedziałam że drugie klasy mają popołudnie. Nie było dla mnie i reszty rodziców żadnego zaskoczenia po wakacjach. Tu należy zadać pytanie czym te wzburzone Panie się interesują, moze zamiast ważnymi sprawami szkoły to czy mają makijaż i paznokcie zrobione jak idą odebrać swoje bąbelki?
Ja nie mówię że mi to leżało że moje dziecko jak i ja i mój mąż mamy tak rozwalony dzień ale żadna to nowość i nie rozumiem wzburzenia. Jeśli chodzi o komentarz co do starszych klas…. bezmyślny, takie dziecko idąc na 12 do szkoły wróciłoby do domu o 20.

rodzić
rodzić
1 rok temu

W szkole podstawowej nr. 4 prawdopodobnie podobna sytuacja dzieci z 2 klas maja chodzić na popołudnie. Oczywiście nikt jeszcze oficjalnej informacji nie dostał brak zebrania dla rodziców zostaliśmy prawdopodobnie postawieni przed faktem dokonanym. Dzieci z 2 klas są jeszcze młodsze niż te z 3 klasy tez będzie problem z doprowadzeniem dzieci do szkoły dla rodziców pracujących.
Redakcja może tez zapytać o tą sprawę.

Aaaa
Aaaa
1 rok temu

W SP7 druga zmiana dla klas 3 jest od kilku lat, to nie jest żadna nowość, zainteresowany rodzic powinien o tym wiedzieć… Wielkie halo w tym roku.

obserwator
obserwator
Odpowiedź do  Aaaa
1 rok temu

RACZEJ OD KILKUDZIESIĘCIU LAT, KIEDYŚ W DWÓJCE TEŻ CHODZIŁO SIĘ DO ZAWKRZA W III KLASIE NA DRUGĄ ZMIANĘ

Ramzes
Ramzes
Odpowiedź do  obserwator
1 rok temu

Pamiętam jak sam chodziłem do SP7 na drugą zmianę i to bodajże w 2 albo 3 klasie. Lata ok 98-99. Jakoś ani moi rodzice (mimo że oboje pracowali) ani ja sam nie miałem problemów przez to. Co więcej – żaden rodzic nie miał wtedy tego typu problemów. Co zmieniło się przez ten czas? Skoro to są jeszcze „dzieci” to może wypadałoby jeszcze pieluchy im zakładać i telefon do rąsi by miał zabawę? Bez urazy ale robienie dzieci z dzieci przez niektórych „rodziców” robi się już żałosne.

Zbir
Zbir
Odpowiedź do  Ramzes
1 rok temu

No tak bo wtedy ruch na ulicy był taki sam jak dziś nie?

Ramzes
Ramzes
Odpowiedź do  Zbir
1 rok temu

Bo nie była to era smartfonów i słuchawek w uszach na przejściach dla pieszych.

Inga
Inga
Odpowiedź do  Ramzes
1 rok temu

Teraz zmienilo sie wszytsko. Zalosne to pisanie takich komentarzy. Ja kiedys tez chodzilam sama do szkoly na II zmiane , ale teraz nie zostawilabym 9 latki / latka samej na 10 godzin. Jezeli Ty zostawiasz to gratulacje . Ale obstawiam , ze nie masz dzieci.

Do ingi
Do ingi
Odpowiedź do  Inga
1 rok temu

Pampersa dziecku już założyłaś?

Sp7
Sp7
Odpowiedź do  Aaaa
1 rok temu

W zeszłym roku dzieci z trzecich klas miały na rano więc jest to różnica w tym roku. No więc jesteś nie doinformowana, a to wszystko stało się przez UK, dlatego spowrotem dzieci z trzecich klas, muszą chodzić na drugą zmianę w sp7.

Mario
Mario
1 rok temu

Mława to bagno

Ko.....
Ko.....
Odpowiedź do  Mario
1 rok temu

Bagno to Twoje pisanie. Taka sytuacja jest w szkołach wielu miast

Jadwiga
Jadwiga
1 rok temu

Komu mają zrobić na drugą zmianę jak nie młodszym dzieciom ? Może ósmym klasom , którzy mają po 8 godzin dziennie plus jakieś dodatkowe zajęcia. W innych szkołach dzieci też chodziły na popołudnie i jakoś problemu nie było.

Obserwator nowego cyrku
Obserwator nowego cyrku
Odpowiedź do  Jadwiga
1 rok temu

Ale numer! Ale zdziwienie? Przecież po likwidacji gimnazjum było to pewne! Macie swój rząd i jego reformy! Teraz jeszcze ogrzejcie mieszkanka i domki zimą. Aaa jeszcze miłych zakupów życzę w coraz fajniejszych cenach! Pokolenie samych plusów zbiera to na co zasługuje. Zobaczycie co będzie się działo na wiosnę! Pozdrowionka.

Samochód stoczył się i przygniótł kobietę do muru

0
Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala kobieta, którą przygniotło własne auto. Samochód stoczył się i przygniótł kobietę do muru. Do zdarzenia doszło w sąsiednim...

W takich warunkach zadbajmy zwłaszcza o dzieci

0
W takich warunkach zadbajmy zwłaszcza o dzieci. Synoptycy zapowiadają falę upałów. Może to być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Do funkcjonowania w czasie panowania...
gotówka

Przekonana, że inwestuje bez ryzyka straciła pieniądze

0
Przekonana, że inwestuje bez ryzyka, straciła pieniądze. Mieszkanka powiatu mławskiego znalazła ofertę inwestycyjną na rynku kryptowalut. Weszła w nieznany link, po czym skontaktowali się...

Porażka w pierwszym sparingu. Sześciu na testach

6
Gracze Mławianki rozegrali pierwszy mecz kontrolny przed startem sezonu 2024/2025. W Płocku musieli w sobotnie przedpołudnie uznać  wyższość rezerw tamtejszej pierwszoligowej Wisły. Wśród podopiecznych...
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:

Tragedia w Gołotczyźnie. Kierowca mazdy zmarł na miejscu

0
Tragiczny wypadek w Gołotczyźnie w niedalekim powiecie ciechanowskim. 50-letni kierowca mazdy zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł na miejscu. Tragedia w Gołotczyźnie....

Dni Mławy 2024. Tłumy na stadionie

1
Takich tłumów na Dni Mławy dawno nie było. Podczas tegorocznej imprezy w święto naszego miasta — szczególnie w sobotę 13 lipca na stadionie —...

Publiczność gorąco oklaskiwała Warszawską Orkiestrę Sentymentalną

0
Warszawska Orkiestra Sentymentalna z powodzeniem wystąpiła w niedzielę w parku w Mławie. Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała występ zespołu.  Publiczność gorąco oklaskiwała Warszawską Orkiestrę Sentymentalną Koncert...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wypoczywając nad wodą o tym warto pamiętać

1
Wypoczynek nad wodą to świetny pomysł latem podczas upalnych dni. Jednak nie zawsze wystarczająco dbamy o bezpieczeństwo. Mławska przekazuje kilka prostych porad na temat...

W centrum Mławy najlepsze auta tuningowe z całej Polski

1
W centrum Mławy najlepsze auta tuningowe z całej Polski. The Event - Mławski Festival vol.5 - 2024 w sobotę 13 lipca na Starym Rynku...

Jarmark Wojciechowy i pokaz niezwykłych samochodów

9
Blisko 100 wystawców z różnych krańców Polski zaprezentowało się 13 lipca na ul. Kopernika w Mławie.   Jarmark Wojciechowy w momencie publikacji trwa na ulicy...

Burze nad Mławą [FILM]. Jaka dziś pogoda? 

0
Burze nad Mławą wczoraj wieczorem i w nocy. Internautka przesłała film prezentujący uderzenia piorunów. Jaka dziś będzie pogoda?  Burze nad Mławą . Jaka dziś pogoda? Wczoraj...
- REKLAMA -
15
0
Przejdź do komentarzyx