sobota, 04 lutego 2023
- REKLAMA -
naszamlawa.plWażneRewolucja śmieciowa. Zbiórka podpisów w Mławie!
- REKLAMA -
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom na 26-arowej działce w spokojnej wsi k. Mławy
  Dom na 26-arowej działce w spokojnej wsi k. Mławy
  Cena: 359 000 zł  / Miejscowość: Niegocin  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …
 • Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:…
 • Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Cena: 589 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewo  / Kategoria: Nieruchomości

Rewolucja śmieciowa. Zbiórka podpisów w Mławie!

-

Nie zgadzasz się z nowymi zasadami naliczania opłat za śmieci? Możesz to zmienić. Już jutro w sobotę 19 września będą zbierane podpisy za przywróceniem starych zasad rozliczania za śmieci – od ilości osób w danej lokalizacji.

- R E K L A M A -

 

Podpis można złożyć w parku miejskim w sobotę 19 września od godziny 12.00 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jak złożyć ważny podpis pod dokumentem? Należy podać poza imieniem i nazwiskiem swój pesel oraz adres zamieszkania.

W urzędzie miasta zarejestrowano komitet, który podjął się zebrania podpisów pod projektem uchwały uchylającej uchwałę, na mocy której opłaty za śmieci rozlicza się z zużycia wody.

Przypomnijmy. Od lipca br. urząd miasta nalicza mieszkańcom opłatę 10 zł od każdego metra sześciennego zużytej wody, jako opłatę za wywóz śmieci. Takiej opłaty nie płacą firmy, które rozliczane są w inny sposób.

Wcześniej kwota za śmieci była naliczana od ilości osób zamieszkujących w danym lokalu, na podstawie deklaracji składanych w ratuszu. Zdarzały się przypadki, że osoby wynajmujące mieszkania obcokrajowcom, którzy przyjechali do Mławy pracować, unikali tej opłaty, nie uwzględniając ich pobytu w deklaracji.

Urząd miasta, który nie radził sobie z ich weryfikacją (mimo że posiada rejestr PESEL oraz Straż Miejską) zwrócił się do Rady Miasta o zmianę zasady płatności za śmieci (od wody). Ta odpowiednią uchwałę przyjęła. W efekcie w okresie pandemii, gdy niezwykle ważna jest higiena, drastycznie wzrosły opłaty, jakie musi ponieść mieszkaniec, używając wody.

To spowodowało oddolną akcję zbierania podpisów. Ponadto zmieniły się przepisy, które od pierwszych dni września umożliwiają straży miejskiej weryfikowanie deklaracji „śmieciowych” (sprawdzenie liczby mieszkańców danej nieruchomości), Deklaracje, po ewentualnym przywróceniu starych zasad (od liczby osób), bez problemu można by zweryfikować ze stanem faktycznym.

Osoby, które chcą podpisać dokument, a nie mają możliwości uczynienia tego w sobotę, proszone są o kontakt z organizatorami przedsięwzięcia pod numerem telefonu 515 460 949.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

O ile opłata za śmieci nie jest odpowiednia ani od osoby ani też od zużycia wody, można ją wyznaczyć ona od zarobku. Kto bowiem więcej zarabia – więcej kupuje. Kto więcej kupuje – więcej produkuje śmieci. Gdyby od każdej pensji odliczyć 1%, na pewno by wystarczyło na pokrycie kosztów związanych z odbiorem i utylizacją odpadów, a nie byli by pokrzywdzeni ani pracujący ani emeryci czy renciści.
Janek.

anna
anna
Odpowiedź do  Anonimowo
2 lat temu

A ja widzę inną zasadę, ci mało zarabiający, 500+ itd. to dużo kupują, butelek z gazowanymi napojami, wszystko przetworzone, wydają tylko kasę na konsumpcję, a Ci co więcej zarabiają mają większą świadomość ochrony przyrody i często jedzą mniej przetworzonych produktów, zakładają fotowoltaikę, na działkach mają drenaże, zbiorniki na deszczówkę itd.. dlaczego , że zaharowuję się, żeby inni mieli na te świadczenia bo im się często pracować nie chce mam za wszystko płacić od zarobków ..to zniechęca do pracy ..mandat od zarobków, śmieci od zarobków to jakiś bezsens

Anżej
Anżej
Odpowiedź do  Anonimowo
2 lat temu

Długo nad tym swoim cudownym sposobem rozliczania śmieci myślałeś?
Wymyśliłeś naprawdę rzecz wartą patentu, ale na g.łupotę.
Chyba za dużo tvp oglądasz.

Koza
Koza
2 lat temu

Ja uwazam takie naliczanie za sprawiedliwe dopiero twraz ratusz powinien zobaczyc uczciwosc swpich mieszkańców [email protected]

Ola
Ola
Odpowiedź do  Koza
2 lat temu

Nie ma znaczenia co uważasz woda nie ma nic wspólnego ze śmieciami. Myjąc się płace za wodę i ścieki tyle ile zużyje tyle za wode zapłacę. I na ten temat nie powinno być żadnej dyskusji. Takie rozwiązanie nigdy nie powinno się znaleźć w ustawie o samorządach. Zrozumcie w końcu woda to nie śmieći. Dzięki temu rozwiązaniu wyrzucam śmieci w postaći jednego worka raz na tydzień , a płace o wiele więcej niż przy poprzednim rozwiązaniu. Tylko dlatego że się myje. Widziałam że wczoraj nawet osoby starsze które zazwyczaj oszczędzają mocno wszystko. Podpisywały aby anulować tą metode, takie to wspaniałe rozwiązanie.

Mieszkaniec Mławy
Mieszkaniec Mławy
Odpowiedź do  Ola
2 lat temu

Pani Olu te rozliczenie jest jak najbardziej sprawiedliwe mam sąsiada który ma dom piętrowy jest w nim zameldowana 1 osoba zaadaptował dla Ukraińców poddasze i piwnicę łącznie z garażem mieszka w ponad 50 osób teraz płaci za śmieci adekwatnie do ilości użytkowników domu jak wejdzie stary sposób rozliczenia będzie płacił 33 zł a resztę my będziemy musieli zapłacić mieszkańcy Mławy.

Ala
Ala
Odpowiedź do  Mieszkaniec Mławy
2 lat temu

Od zweryfikowania takich przypadków jest cała armia urzędników oraz straż miejska. Ja nie mam zamiaru być karany z powodu nieudolnośći tych że urzędników czy straży miejskiej. W końcu otrzymują wynagrodzenie z podatków które wszyscy płacimy.A jeśli widzimy takie rzeczy jak fałszywie podane deklaracje za śmieci to trzeba to zgłaszać. Woda nie ma nic wspólnego ze śmieciami i dlatego tak wielu ludzi te rozwiązanie tak denerwuje. To rozwiązanie jest najmniej sprawiedliwe bo nie ma nic wspólnego ze śmieciami. A ukarane zostały osoby które zawsze uczciwie rozliczały się za śmieci podając prawdziwe dane w deklaracjach.

Wiktor
Wiktor
Odpowiedź do  Mieszkaniec Mławy
2 lat temu

Jeśli mówiecie że jest to sprawiedliwe to dam przykład z mojego bloku. Piecią osobowa rodzina płaci 40 zł zużywając 4 metry na miesiąc wody nie mam pojęcia jak. Natomiast drudzy sąsiedzi którzy mieszkają w dwójkę płacą 100 zł bo zużywają 10 metrów wody. A produkują mało śmieći bo posiłki jedzą na mięście. Płacą wiecej dlatego że się myją . Naprawdę super mega niesprawiedliwe rozwiązanie płacić za kogoś za śmieci tylko dlatego że się myje.

Aneczka
Aneczka
Odpowiedź do  Mieszkaniec Mławy
2 lat temu

Oczywiście, że nie sprawiedliwe. 2 lata temu kupiłam filtr odwróconej osmozy żeby nie kupować butelkowanej wody i nie generować śmieci. U mnie stoi jeden worek plastików. Za wywóz śmieci w tej chwili płace za 5 osobową rodzinę 130zł . Rok temu 95zl a dwa lata temu 40zl. Co wymyślą za rok???

Edek
Edek
2 lat temu

uważam że sposób jest sprawiedliwy , gdyż od osoby dużo mieszkańców nie wpisywało faktycznie zamieszkałych osób, i to Mławian.

Jan
Jan
Odpowiedź do  Edek
2 lat temu

Woda to woda , śmieci to śmieci. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Nikt nie będzie mnie karał wyższymi opłatami za śmieci dlatego że się myje. A od sprawdzania zgodności deklaracji jest cała armia urzędników a teraz dodatkową straż miejska uzyskała takie uprawnienia. Wogóle nie powinno być dyskusji na ten temat, wody nie wolno łączyć ze śmieciami.

Kaja
Kaja
2 lat temu

Pani Julia przesadza, Zużywamy normalnie wodę , tak samo jak wcześniej , zachowując higienę ciała i zużywamy na osobę 2,5 m. Naprawdę , więc płacimy 75 zł. Od osoby byłoby na pewno 99 zł.

Jola
Jola
Odpowiedź do  Kaja
2 lat temu

Chyba jakiś żart 2.5 metra od osoby , nie wykonalne. W sklepie w którym pracuje sama, wody używa się wyłącznie do jakiejś tam kawy czy herbaty. Na koniec dnia trzeba umyć podłogę. I wychodzi 3m wody na miesiąc. Przestańcie opowiadać głupoty takie zużycie wody na osobę jest niemożliwe chyba że ktoś kombinuję.

Andrzej
Andrzej
Odpowiedź do  Kaja
2 lat temu

Komentarz pani Kaji potwierdza jak bardzo jest to niesprawiedliwe rozwiązanie. Przy większej liczbie mieszkańców płaci mniej za śmieci. Bo znalazła jakiś sposób na mniejsze zużycie wody, niestety na mniejsze produkowanie śmieći żadnego sposobu nie ma. Im więcej osób tym więcej śmieci a woda ze śmieciami nie ma nic wspólnego i to jest podstawowy problem.

wilczyca
wilczyca
2 lat temu

Też pójdę, ale najpierw zechcę lepiej poznać ten komitet i jego politykę ochrony danych osobowych. Nazwisko plus adres plus pesel… a jutro i pojutrze ratusz jest zamknięty. Gdzie te dane będą przechowywane przez dwa dni i kto w tym czasie będzie miał do nich dostęp?

prawak
prawak
Odpowiedź do  wilczyca
2 lat temu

przestańcie chrzanić z tym całym rodo , adresami IP i anonimowością. Nowak kitrał kasę w schowkach , było OFE teraz jest KPP . A my cały czas o RODO albo o zwierzętach futerkowych. Żeby zmieniać kraj trzeba zmienić swoje podwórko !

Anżej
Anżej
Odpowiedź do  prawak
2 lat temu

Udowodnili mu? Pokazali tę skitraną kasę? Czy tylko szarżują oskarżeniami?
Obecny Premier z byłym Ministrem Zdrowia dlaczego chcą przepchnąć ustawę o bezkarności? – bo się boją oskarżeń i krat za organizowane wybory 10 maja wbrew prawu z ponad 70 mln zł, za maseczki, za respiratory itp. Oj trzęsą portkami.

Radny, bezradny
Radny, bezradny
Odpowiedź do  wilczyca
2 lat temu

Ja tam idę i podpisuję. Naszymi danymi w swiecie inrernetu i tak wszyscy dysponują a w poniedziałek podpisy wyladują w Ratuszu i Sławomir się zapłacze, bo bedzie musiał „coś” z tym zrobić. A tak na marginesie Pisowcy radni a Wy co robicie w tej radzie ?.Oprocz bezmyślnego głosowania ?

ja
ja
Odpowiedź do  Radny, bezradny
2 lat temu

Dokładnie te dane są wszędzie. Czy chcesz iść do lekarza lub załatwić jakąś sprawę to musisz podać te dane. Dodatkowo w ostatnim czasie PIS przekazał je bezprawnie Poczcie Polskiej.

Michał
Michał
2 lat temu

Ale mnie wychodzi od wody taniej , jak od osoby, bo przecież nowa stawka od osoby to byłoby 33 zł.

Julia
Julia
Odpowiedź do  Michał
2 lat temu

Jak może być mniej skoro wyliczono minimalne zużycie wody jeśli ktoś nie ma wodomierza na 3.5 metra. Czyli przeliczając wychodzi 35 zł na osobę. Dodatkową jeśli ktoś dba o higiene osobistą i czystość ubrań jest to praktycznie niemożliwe aby zużyć mniej niż 4 metry od osoby. Jeśli ktoś twierdzi że wychodzi mniej to albo oszukuję z wodomierzem albo nie dba o czystość. Na oszukanie wodomierza jest mnóstwo sposobów np puszczanie po kropelce wody do jakiś pojemników, czy mycie się całej rodziny w tej samej wodzie napuszczonej do wanny. Nie nam oceniać kto ile razy się myje, jednemu wystarczy raz w tygodniu. Drugi ma potrzebe prysznica 2 razy w ciągu dnia. Ja dbam o higiene osobistą i czystość ubrań i nie chce być z tego powodu karany wyższymi opłatami za śmieći których produkuje bardzo mało. Nawet przy opłacie 35 zł od osoby będzie wychodziło mniej niż przy powiązaniu śmieci z wodą.

Ania
Ania
2 lat temu

Koniecznie trzeba iść i złożyć podpis. Musimy odrzucić to niesprawiedliwą metodę rozliczania za śmieći. Mam nadzieję że przyjdzie dużą ludzi.

Kierowcy sami sypią piasek

1
Informowaliśmy dziś o tragicznych warunkach drogowych. Okazuje się, że kierowcy nie czekają na drogowców i sami sypią piasek na drogi, ponieważ nie mogą podjechać. Kierowcy...
wiadukt na wólce

Katastrofalne warunki drogowe w mieście i na siódemce [ZDJĘCIA]

1
Kierujący informują nas o pogarszających się warunkach drogowych i utrudnieniach w ruchu kołowym na głównych arteriach Mławy oraz na krajowej siódemce.  Katastrofalne warunki drogowe w...
policja

Jechała wężykiem krajową siódemką. Twierdziła, że nic nie piła

0
Jechała wężykiem krajową siódemką. Twierdziła, że nic nie piła. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą 52-latkę (mieszkankę pow. mławskiego) kierującą osobowym oplem. Okazało się, że kobieta miała...
Młodzież nad Krajewem

Na Krajewie w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Mławianie wyruszyli wzdłuż jeziorka i terenu Krajewo na spacer 2 lutego w Światowy Dzień Mokradeł. Jak cenny przyrodniczo jest to obszar opowiadał dzisiaj nadleśniczy...
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom na 26-arowej działce w spokojnej wsi k. Mławy
  Dom na 26-arowej działce w spokojnej wsi k. Mławy
  Cena: 359 000 zł  / Miejscowość: Niegocin  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …

Ejoms liderem. Body Club z punktami

0
Piłkarze mławskiej ekipy o nazwie Body Club biorą udział w tegorocznej edycji Gminnej Halowej Ligi Piłki Nożnej o puchar wójta gminy Stupsk. Po premierowej...
radiowóz policyjny

Policyjne interwencje i zakazy zbliżania się

0
Policyjne interwencje, podczas których zastosowano zakazy zbliżania się oraz nakazy opuszczenia mieszkań, ostatnio miały miejsce, wobec sprawców przemocy domowej, na terenie powiatu ciechanowskiego. Między...
20-tonowy kontener runął na siódemkę

20-tonowy kontener runął na siódemkę [ZDJĘCIE]

0
Na drodze ekspresowej S7 doszło do groźnego wypadku. Z rozpędzonej ciężarówki spadł kontener o wadze 20 ton. Według policji, 35-latek kierujący samochodem ciężarowym z...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
kadr z filmu

Blef doskonały z muzyką mławianina RX-a

0
Komedia "Blef doskonały" to najnowsze dzieło polskich filmowców. Obraz uświetniła muzyka autorstwa mławianina RX Rafała Sielawy. 1 lutego 2023 r. zaprezentowano zwiastun filmu.  Blef doskonały...
ostrzeżenie o oszustwie

Oszuści podają się za biuro do zwalczania cyberprzestępczości

0
Pojawił się nowy typ ataku polegający na przesyłaniu wiadomości e-mail rzekomo pochodzącej z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Przestępcy sugerują pobranie, rzekomo przygotowanego przez CBZC,...

Finasowanie firmy przez faktoring sposobem na utrzymanie płynności finansowej

0
Biznes w naszym kraju opiera się w znacznym stopniu na kredycie kupieckim, czyli płatnościach z długimi terminami. O ile dla nabywców takie rozwiązanie jest...

Czarna Elka zatrzymana. Joker nie odpuszcza

0
Na dwie kolejki przed końcem tegorocznej edycji Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu w walce o tytuł mistrzowski liczą się już tylko trzy zespoły. Owszem Czarna...
- REKLAMA -
22
0
Przejdź do komentarzyx
()
x