piątek, 31 marca 2023
naszamlawa.plWażneRewolucja śmieciowa. Strażnicy już mogą sprawdzić mieszkańców
- REKLAMA -
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Cena: 4 750 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny dom idelany dla dwóch rodzin lub pod wynajem
  Przestronny dom idelany dla dwóch rodzin lub pod wynajem
  Cena: 780 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący dom Ruda, koło Dzierzgowa
  Wolnostojący dom Ruda, koło Dzierzgowa
  Cena: 85 000 zł  / Miejscowość: Ruda  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom w Mławie. Alternatywa dla mieszkania w bloku.
  Dom w Mławie. Alternatywa dla mieszkania w bloku.
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Chcesz Sprzedać Dom lub Mieszkanie?
  Chcesz Sprzedać Dom lub Mieszkanie?
  Cena: 250 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Lokal użykowy na parterze - usługi, handel, biuro
  Lokal użykowy na parterze - usługi, handel, biuro
  Cena: 1 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787m2
  Cena: 800 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Teren 8,6491 ha - pod produkcję i usługi uciążliwe
  Teren 8,6491 ha - pod produkcję i usługi uciążliwe
  Cena: 9 500 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Działka 0,3683 ha, pod handel, usługi, magazyny, zabudowę mieszkaniową
  Działka 0,3683 ha, pod handel, usługi, magazyny, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …
 • Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Rewolucja śmieciowa. Strażnicy już mogą sprawdzić mieszkańców

-

Mandaty do 500 zł za unikanie segregacji śmieci będzie mogła wystawić straż miejska, to efekt zmiany przepisów, które weszły w życie kilka dni temu. Strażnicy mają możliwość sprawdzenia ilości mieszkańców w danym lokalu.

- R E K L A M A -

 

Minister administracji znowelizował rozporządzenie w sprawie wykroczeń, które uprawnia strażników straży gminnych do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. W efekcie od 4 września zwiększył katalog wykroczeń, za jakie strażnicy będą mogli nakładać grzywny w drodze mandatu karnego. W praktyce oznacza to, że strażnik miejski ma prawo grzebać w naszych śmieciach i na tej podstawie wystawić nam mandat.

Według nowych przepisów strażnicy mają teraz też możliwość sprawdzenia, czy deklaracja, złożona przez mieszkańców dotycząca ilości zamieszkujących pod danym adresem osób, jest zgodna z rzeczywistością. To ma znaczenie dla mieszkańców Mławy. Właśnie brakiem takiej możliwości argumentowano zmianę zasad naliczania opłaty za nieczystości, ustalając ją od ilości zużytej wody zamiast od ilości zamieszkujących w danym lokalu mieszkańców. Ponadto strażnicy mogą teraz kontrolować firmy czy mają podpisane umowy na wywóz nieczystości bezpośrednio z firmą je wywożącą.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Gandalf
Gandalf
2 lat temu

To Panie Burmistrzu wracamy do starych zasad rozliczania śmieci! Skoro jest podstawa prawna weryfikacji uczciwości składanych deklaracji to trzeba odejść od nieuczciwej metody bazowania na zużyciu wody. Chyba będzie Pan działał w interesie mieszkańców,[WYMODEROWANO] ..Straż Miejska do roboty! A dla nieuczciwych cwaniaczków, [WYMODEROWANO] kary plus opłaty rok wstecz za różnice osób deklarowanych vs rzeczywistość!

sic
sic
Odpowiedź do  Gandalf
2 lat temu

żadne inne zasady nic nie zmienią . Novago musi dostać swoje i zarobić. Jest monopol i jest tak zwany pat. Nie wiem czy nowe zasady zapewnią że kasy będzie tyle co trzeba bo ktoś pisał że może być nawet za mało.

Kol.
Kol.
2 lat temu

A może zrobić tak żeby mieszkańcom opłaciło się należycie segregować śmieci, większości nie przelewa się,…

ona
ona
2 lat temu

Strażnicy do kolegów nie wejdą ,Nie raz i nie dwa dali dowód ignorancji zgłaszających do nich próśb o interwencję.Uprawnienia dostali i owszem tylko po co?Są nieefektywni

Danuta
Danuta
2 lat temu

A kto zacznie kontrolowac tych straznikow i policjantow?Bo to przekracza juz granice wszelkiej przyzwoitosci,zebysmy mieli tylkobyc karani i sprawdzani.Gdzie my zyjemy?Wstyd sie przyznac gdziekolwiek ze jest sie Polakiem,a moze by tak wyslac tych sprawdzajacych,zeby zaczeli sprawdzac pracownikow urzedow ,lekarzy i innych ktorzy sa na garnuszku podatnikow?

Kiri
Kiri
Odpowiedź do  Danuta
2 lat temu

Jak zwykle nie podoba się tym, którzy mają coś na sumieniu. Prawo i przepisy są po to, aby je respektować, a nie z nimi dyskutować.

Iikk
Iikk
Odpowiedź do  Kiri
2 lat temu

Kiri Ja nie mam nic na sumieniu ale gdy sąsiad wezwał straż miejska do mnie to jedyne co to zapukali do drzwi, poprosili o dowód i chcieli wypisać mandat. Żaden z nich się nie przedstawił, nawet gdy o to prosiłam, nie chcieli słyszeć jak dana sprawa wygląda z mojej strony, dopiero jak wzięłam tel by zadzwonić na policję że są u mnie niby strażnicy miejscy bądź przebierańcy bo nie przedstawili się, nie pokazali żadnej legitymacji i przy tym przekraczają swoje uprawnienia uspokoili się i wysłuchali mnie, zrobili „wizje lokalna”, zrobili zdjecia i przyznali mi rację a nie sąsiadowi. Ludziom nie chodzi o to żeby być bezkarnymi ale o fakt , że Ci Panowie nie mają bladego pojęcia o swojej pracy, są ordynarni, leniwi bo jak zadzwoni się że biega bezpanski pies to przyjadą za pół roku, nie potrafią analizować danej sprawy tylko po najmniejszej linii oporu wystawiają mandat. Jeżeli wezwiesz ich do pijanego na ulicy to zamiast zając się nim to sprawdzają czy osoba wzywająca płaci za śmieci, czym pali bądź czy płaci podatek za psa bo wolą takiej osobie wystawić mandat bo wiedzą że zaplaci za niego , a z pijaka nie mają korzyści finansowych tylko śmierdząca pracę

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Utylizację śmieci też będą kontrolować? I sypać mandaty. W tym kraju to edukować, pokazać jak to się robi b. Dobrze, to raczej NIE. NIE wychodzi rządzącym. ALE BATEM SMAGAĆ, TO IM WYCHODZI, HOHO. mandaty kary, kary i mandaty i.? A CO.? MAM WŁADZĘ I BAT

Inka
Inka
2 lat temu

Nie wiem co to teraz ma wspólnego z Mławą , jak śmieci są liczone od zużycia wody, to niby po co mieliby sprawdzać liczbę mieszkańców

Ela
Ela
2 lat temu

Jeżeli mogą sprawdzić liczbę mieszkańców to dlaczego dalej oplata jest uzależniana o rachunku za wodę? Powinniśmy płacić od liczby osób i ewentualnie za liczbę worków. Ale nie w powiązaniu z rachunkiem za wodę. Tak premiujemy brudasow nie myjących się z np. dużą liczbą śmieci. To skrajnie niesprawiedliwe . Nie mam nic przeciwko sprawdzaniu i śmieci i osób zamieszkujących.

Qwerty
Qwerty
2 lat temu

A na jakiej podstawie prawnej ci panowie mogą niby wejść do lokalu lub na teren posesji??

Radosław Chyl
Radosław Chyl
Redaktor
Odpowiedź do  Qwerty
2 lat temu

Możliwość nakładania mandatów przez straż miejska na podstawie art. 95 § 4 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. Nr 106, poz. 1148 oraz z 2003 r. Nr 109, poz. 1031) reguluje: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1
z dnia 17 listopada 2003 r.w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego którego najaktualniejsza wersja weszła w życie 4 września 2020. Redakcja

Qwerty
Qwerty
Odpowiedź do  Radosław Chyl
2 lat temu

Nie poruszam kwestii nakładania MKK bądź mandatu zaocznego, to oddzielna kwestia. Zadałem pytanie na jakiej podstawie mogą mnie skontrolować, bo na teren posesji jesli ich nie wpuszczę to wejść nie mogą. Chyba ze w asyście policji, wtedy ok.

Radosław Chyl
Radosław Chyl
Redaktor
Odpowiedź do  Qwerty
2 lat temu

Nie muszą wcale wchodzić wystarczy, że będą w momencie odbierania odpadów przez firmę oczyszczającą miasto i na odcinku między furtką, a samochodem dokonają kontroli, na terenie blokowisk nie ma zupełnie tego problemu wystarczy kontrolować osoby wynoszące worki ze śmieciami z budynków mieszkalnych.Redakcja

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Niech sprawdzą ilu Ukraińców jest zameldowanych i ile przebywa w danym miejscu. Czyżby byli równi i równiejsi?

sic
sic
2 lat temu

To jest skandal.Złamane zostały prawa drobnych cwaniaków i kombinatorów.Jak tak można że jakieś kontrolę.Trzeba zrobić marsz , załóżmy konstytutki i protestujmy.

konik
konik
Odpowiedź do  sic
2 lat temu

O tak konstytucją, konstytucją

krowy

313 zarzutów związanych ze skupem trzody i bydła

0
Dokładnie 313 zarzutów usłyszał 30-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto w powiecie płońskim. Powód? Organa ścigania zarzucają mężczyźnie, że zajmując się skupem trzody i bydła,...
3 maja

Mławianka: „Straszył, że wyłączą cały pakiet”

2
Czytelnicy zwracają się do nas z różnymi sprawami. Pani Barbara z Mławy za naszym pośrednictwem ostrzega innych przed fałszywym konsultantem jednej z firm telekomunikacyjnych,...

Bez tego nie sprzedasz, ani nie wynajmiesz mieszkania

0
Bez tego dokumentu nie sprzedasz, ani nie wynajmiesz nieruchomości, domu czy mieszkania. Obowiązek sporządzenia nowego dokumentu wchodzi 28 kwietnia. Obecnie koszt jego sporządzenia waha...

Uważajcie! Podszywają się pod ważną instytucję

0
Uważajcie! Podszywają się pod ważną instytucję. Chodzi o Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wysyłają podejrzane maile w celu wyłudzenia danych. Wiadomości wprowadzają w błąd. Zawierają fałszywe...
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787m2
  Cena: 800 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Wielkie Jajobranie w parku

0
Uwaga dzieci i dorośli w sobotę 1 kwietnia 2023 r. w parku miejskim w Mławie odbędzie się wielkie Jajobranie. Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci.   Wielkie Jajobranie...

Złoto Aleksandry w Pucharze Polski. Czas na mistrzostwa

0
Aleksandra Żuchowska sięgnęła podczas finałowego turnieju Pucharu Polski w kickboxingu w wersji kick light juniorów i seniorów nie tylko po złoty medal.  Swoją postawą...

Tank top męski – must have na wakacje! Podpowiadamy, jaki wybrać!

0
Tank topy przez wiele osób postrzegane są jako koszulki treningowe, ponieważ sporo mężczyzn wybiera ten krój na siłownię. Jednak koszulka bez rękawów sprawdzi się...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
Stacja Mława

Wjechała w szyld marketu w pobliżu Stacji Mława

1
21-letnia mławianka - "na podwójnym gazie" - wjechała w szyld marketu. Przewoziła pasażerkę – także nietrzeźwą. Trafiła za kratki i usłyszała zarzut kierowania w...

Szukasz dobrego serwisu samochodowego w Warszawie?

0
Serwis Auto Szymczyk – na co można liczyć? Szukasz profesjonalnego i rzetelnego serwisu samochodowego w Warszawie? Interesuje Cię fachowe doradztwo oraz możliwość kompleksowego zadbania...

Wpadli na S7 z towarem wartym 30 tysięcy

0
Wpadli na S7 z towarem wartym 30 tysięcy złotych. Chodzi o dwójkę młodych mławian, którzy przewozili w samochodzie oraz przechowywali w domu znaczne ilości...
al. św wojciecha

4 mln zł na modernizację ulicy Zabrody

2
4 mln zł na modernizację ulicy Zabrody w Mławie. Tak zdecydował Sejmik Województwa Mazowieckiego. Środki przyznano w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju...
- REKLAMA -
17
0
Przejdź do komentarzyx