środa, 24 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościRatusz o „przelatywaniu” monet
- REKLAMA -
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

Ratusz o „przelatywaniu” monet

-

Na temat mławskich parkomatów przyjmujących tylko większe nominały monet napisaliśmy m.in. TUTAJ. Firma obsługująca płatną strefę twierdziła, że dzieje się tak ze względu na pogodę.

- R E K L A M A -

 

Informacje na ten temat uzyskaliśmy też z mławskiego ratusza.

 

Radzą płacić w aplikacji

Zachęcają m.in. do dokonywania płatności za parkowanie za pomocą aplikacji.

– Sporadycznie otrzymujemy sygnały o tzw. „przelatywaniu” monet, monitorujemy sprawę i zgłaszamy do firmy obsługującej polecenie serwisu. Takie sytuacje mogą mieć miejsce w przypadku dużej wilgotności powietrza, jak również w czasie dużych mrozów. Mimo to – przypominamy – zgodnie z regulaminem każdy parkujący w SPP zobowiązany jest do opłacenia postoju w obszarze Strefy poprzez wykupienie biletu parkingowego, bądź wykupienie karty abonamentowej lub opłacenia postoju poprzez płatność mobilną. Ponieważ w niskich temperaturach czasowej awarii ulegają różne urządzenia, dlatego zimą szczególnie zachęcamy parkujących do regulowania należności poprzez aplikacje mobilne, które dają możliwość opłaty za rzeczywisty czas parkowania. Należność za postój w Strefie Płatnego Parkowania można regulować przy użyciu telefonu komórkowego, korzystając z aplikacji SkyCash lub CityParkApp. W przypadku wnoszenia opłaty poprzez system płatności mobilnych należy informację w postaci nalepki/identyfikatora, otrzymanej w biurze SPP, umieścić wewnątrz pojazdu, na przedniej szybie, po prawej stronie (po stronie pasażera) tuż nad winietą zawierającą numer rejestracyjny pojazdu – informuje portal Nasza Mława Magdalena Grzywacz, Rzecznik Prasowy UMM.

 

Awaria nie zwalnia z opłaty

 

Zdaniem przedstawicielki urzędu, awaria nie zwalnia konieczności opłacenia postoju.

– W przypadku zauważenia awarii, bądź też innych nieprawidłowości w działaniu parkometrów, każdorazowo należy zgłosić problem w biurze SPP w Mławie telefonicznie tel. 23 654 55 09 lub osobiście – ul. Warszawska 1/8. Awaria nie zwalnia konieczności opłacenia postoju w kolejnym parkometrze. Urządzeń do pobierania opłat jest w naszym mieście dużo, a ich bliskość względem siebie daje możliwość szybkiego nabycia biletu. Warto nadmienić, że dane teleadresowe biura SPP są umieszczone na wszystkich parkometrach – radzi rzeczniczka prasowa.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Parkingowy
Parkingowy
3 lat temu

Przyjeżdżając do sądu nikt nie będzie szukał ich siedziby, albo parkomaty działają należycie i opłaca się albo nie opłaca jak nie działają. Nie każdy ma aplikacje i płatności telefonem. Ostatnim razem wszystkie nie działały. Jakieś bzdury piszecie, że jak parkomaty nie działają należy gdzieś opłacać. Może jeszcze weźcie je usuńcie i tabliczkę postawcie że płatność mobilna lub w ich siedzibie. Żarty sobie robicie.

mlawianin
mlawianin
3 lat temu

raz ze nie dzialaja parkometry, drugie to ze nie wszedzie odsniezone, wiec za co placic, tak zlej wladzy w mlawie to jeszcze nie bylo, na szczescie czas leci i to na niekorzysc rzadacych ….ha ha ha

pop
pop
3 lat temu

Monety wybite od 2020 roku sprawiają ten problem, gdyż są wykonane z innego metalu, wiele różnych tego typu automatów wykrywa ten sam problem, ale mennica Polska zobowiązała się pomóc w tej sprawie, a nie w pogodzie się doszukiwać winy.

do pop
do pop
Odpowiedź do  pop
3 lat temu

To nie jest żadne usprawiedliwienie. Jak mam płacić to niech ten szmelc działa jak należy albo niech Aprzestaną pobierania opłat.

Kierowca
Kierowca
3 lat temu

I jak będą monety przelatywały to żeby zapłacić przez aplikację mam jeszcze udać się do biura po jakąś naklejkę na szybę? To jest jakaś kpina!

Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu
3 lat temu

Przy wydziale komunikacji miałem dokładnie taki przypadek, wrzuciłem 6 zł w drobniejszych monetach i nic, zlodziejstwo poprostu, następnym razem nic nie zapłacę, jakoś płacę w innych miastach i wszystko działa, nie skomentuję już więcej bo szkoda słów i mojego czadu

Eldorado mlawskie
Eldorado mlawskie
3 lat temu

To jest kpina! Nie każdy mieszkaniec ma telefon który obsługuje jakiekolwiek aplikacje, a z reszta nikt mi nie nakaże instalować takie dziadostwo w telefonie! Po drugie, co jeśli ktoś wejdzie do sklepu rozmienić pieniądze bo akurat nie ma tych 50 gr i szanowny Czarny Pan w tym czasie włoży mandacik za wycieraczkę? A Ty człowieku nie możesz nic wytłumaczyć bo tam ludzie nie pracują [WYMODEROWANO], które na tym zarabiają! Pan z UM każe Ci pisać pisemko na którego rozpatrzenie ma 2 tygodnie, które po rozpatrzeniu stwierdza ze jednak zapłacić mandat musisz, ale w czasie rozpatrywania podania mandat rośnie z 20 zł na 50 zł. To jest zarabianie kasiory!!!pozdrawiam tych szalonych Państwa z Urzędu! I Love Mława !

M
M
3 lat temu

Sporadycznie?! 9 na 10 prób wykupienia biletu kończy się przelotem. Jakieś totalne nieporozumienie tak działające urządzenia. Jeszcze ktoś infantylnie próbie wmówić że to problem zależny od pogody, co jest jakąś kpina, ponieważ całym rokiem są z tymi biletami problemy.

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
3 lat temu

ktoś kiedyś mówił, że zmienili skład stopu ,używanego do produkcji monet i te monety ważą inaczej, stąd systemy ich nie widzą, i trzeba przestrajać maszyny, ale nie wiem, czy tu też.

Mławianka
Mławianka
Odpowiedź do  głupi i wredny niemławianin
3 lat temu

Też o tym czytałam i dziwię się, że rzecznik urzędu plecie takie brednie

Karol
Karol
Odpowiedź do  Mławianka
3 lat temu

Może to jest „niedorzecznik”?

Abc
Abc
3 lat temu

Czyli wg tego rozumowania kierowca ma mieć telefon, aby poinformować że parkometr nie działa i zainstalowana aplikacje ?! A ja telefonu nie mam i nie mam obowiązku go posiadać j możecie mi n****czyć

Mir K.O.
Mir K.O.
3 lat temu

Nie no szczyt bezczelności. Oni „radzą” korzystać z aplikacji. Czy te ofermy wiedzą o tym, że duża część (starsza część) społeczeństwa nie umie korzystać z takich aplikacji, a też jeździ samochodami?
Ja też im „radzę” otwórzcie w końcu te urzędy dla ludzi!! Bo do tego zostaliście powołani. Przystojniaku wiedz o tym, że wasze urzędy/funkcje nie są wieczne!!
Niech tylko jakiś twój poplecznik podejdzie do mnie o podpis to zobaczy ripostę. Miej odwagę i sam chodź i zbieraj te podpisy.

Józek
Józek
3 lat temu

Haha, czy władze ratusza straciły kontakt z rzeczywistością?

mławianka
mławianka
3 lat temu

Jak z powyższego widać arogancja władzy względem mieszkańców nie ma żadnych granic.
Buta burmistrza i jego rzeczniczki sięga zenitu.
Mławianie, chyba czas z tym skończyć.
Czy parkomaty w całej Polsce działają tak jak w Mławie? Czy tylko w Mławie lub w te zainstalowane przez ową firmę [WYMODEROWANO].

parkomet
parkomet
3 lat temu

Najważniejsze że ratusz wspiera mieszkańców… płacić i nie narzekać że nie działają;)

POTS
POTS
3 lat temu

Taaa…jasne… zaparkowałem na przeciwko Medical Park w parkomacie przelatywały monety. Poszedłem więc do następne, który był po drugiej stronie ulicy…i nieczynny. Nie kupiłem biletu i poszedłem do lekarza. Czy komuś w Ratuszu się wydaje, że ludzie będą biegać przez pół miasta by znaleźć działający prawidło parkomat? Wolne żarty. To Ratuszwi u firmie obsługującej parkomaty powinno zależeć, by wszystko działało jak należy. Ratusz jak zawsze tyłem do mieszkańców… skandal.

Pietruś z hat-trickiem. Zmiany w Radzanowie

0
Ruszyły na dobre przygotowania naszych zespołów do rozgrywek piłkarskiej ligi okręgowej i A-klasy. Miniony weekend przyniósł solidną porcję spotkań kontrolnych. Najbardziej aktywni okazali się...

Trzymasz donice z kwiatami na balkonie, uważaj na mandat

0
Dekorowanie balkonów donicami z żywymi kwiatami takimi jak: pelargonie, begonie, petunie, bratki, lawenda czy mięta może skończyć się mandatem. Uprawiając je, trzeba uważać, by nie...

Oszukują na wakacyjne apartamenty

0
Wakacje w pełni. Uwaga, oszukują na wakacyjne apartamenty. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się kosztowne. Umieszczają w Internecie na...

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Harmonogram

0
W Mławie już jutro 23 lipca odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski 34. To Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, w którym udział weźmie ponad 160 zawodników z...
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Student idzie do wakacyjnej pracy. Co z ZUS?

0
Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej że za studenta do ukończenia...

Trzech graczy potwierdzonych. Zwycięski dwumecz

12
Do startu nowego sezonu w trzeciej lidze pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dlatego przygotowania Mławianki nabrały rozpędu. Działacze potwierdzili do gry trzech nowych zawodników. Natomiast...

O czym pamiętać kompletując zestaw do nawadniania ogrodu? [SPONSOROWANE]

0
Kompletowanie zestawu do nawadniania ogrodu to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego i pięknego otoczenia wokół domu. Nawadnianie jest niezbędne, aby rośliny mogły prawidłowo się...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wakacje z Maxem i nie tylko. Harmonogram zajęć w Mławie

0
Wakacje z Maxem i nie tylko. Wakacyjny wypoczynek w mieście może być atrakcyjny. Poniżej harmonogram zajęć w Mławie na kolejny tydzień.   Kolejny tydzień wakacji w...

Poranki z bajką dla dzieci w Mławie

0
Na poranki z bajką mławskie dzieci (w wieku 5-8 lat) zapraszają, przedstawiciele Fundacji „Lepsze start”.  Podczas bajkowych spotkań najmłodsi poznają świat emocji, wyobraźni i...

Jaka będzie pogoda?

0
Upały dały się we znaki. Lato w pełni. Jaka będzie pogoda na najbliższe dni na Mazowszu? Czy nacieszymy się jeszcze latem?   IMGW zapowiada upalny początek...

W 1979 roku przez Mławę przeszedł barwny korowód

0
Dni Mławy za nami. 13 lipca 2024 roku — w 595 rocznicę — uczciliśmy nadanie naszemu miastu praw miejskich. Mławski oddział archiwum państwowego przypomniało...
- REKLAMA -
17
0
Przejdź do komentarzyx