środa, 28 lutego 2024
naszamlawa.plWiadomościRaport władz dla mieszkańców Mławy
- REKLAMA -
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Przestronny dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Działka budowlana 1534 2 w Mławie przy ul Nowowiejskiej
  Cena: 199 420 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 185 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe 3-pokojowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 2 200 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Działka w Mławie przy ul. Poziomkowej
  Cena: 269 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Raport władz dla mieszkańców Mławy

-

W związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19, mławski ratusz 13 marca przygotował dla mieszkańców specjalny raport. Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie miasta, Burmistrz Sławomir Kowalewski codziennie organizuje posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- R E K L A M A -

W trakcie spotkań członkowie zespołu raportują wykonanie zadań związanych z zagrożeniem epidemią koronawirusa i wspólnie z burmistrzem ustalają plan działań na kolejne dni.

Jako priorytety zadań określone na posiedzeniu w piątek 13 marca br. burmistrz Sławomir Kowalewski wskazał zapewnienie mieszkańcom Mławy wody i odbioru ścieków przez miejską spółkę WOD-KAN. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w sposób ciągły ma zapewnić mieszkańcom ciepłą wodę i ciepło systemowe.

W trosce o klientów i pracowników, Urząd Miasta Mława wprowadził zapowiadane ograniczenia w kontaktach bezpośrednich klient-urzędnik.

 • Prosimy mieszkańców Mławy, aby – jeśli jest to możliwe – załatwiać sprawy drogą mailową (e-mail: tel. 23 654 33 82). W przypadku niezbędnej konsultacji z pracownikiem wyznaczono miejsce obsługi z interesantem, zapewniające komfort rozmówcom. Ze względu na zamknięcie kas Urzędu Miasta Mława opłaty z tytułu podatków prosimy uiszczać przelewem na konto. Jeśli ktoś nie posiada własnego konta bankowego, to zgodnie z ordynacją podatkową, zapłaty podatku za niego ze swojego konta może dokonać członek jego najbliższej rodziny tj. małżonka lub małżonek podatnika, jego zstępny (dziecko), wstępny (rodzic), pasierb, rodzeństwo, ojczym czy macocha. Nasz podatek może ze swojego konta bankowego opłacić także ktoś inny, czyli blisko niespokrewniona z nami osoba (np. sąsiad). Należy jednak pamiętać o tym, aby w tym przypadku kwota podatku nie przekroczyła 1000 zł – informuje ratusz.

Indywidualne numery kont są podane w decyzjach, które w lutym dostarczono do wszystkich podatników. Każdy z właścicieli nieruchomości ma także indywidualny nr konta wpłat za odbiór odpadów.

 • Osoby, które chcą przypomnieć sobie ten numer lub kwotę opłaty, lub podatku prosimy, aby kontaktowały się telefonicznie z pracownikami Wydziału Finansów (nr telefonu sprawdź TUTAJ). Aby uzyskać informację, urzędnikowi trzeba będzie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL – zaleca urząd.

Placówki oświatowe – zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów (od 12 marca 2020 r.) nie prowadzą lekcji. Dziś na zajęcia opiekuńcze w mławskich szkołach i przedszkolach publicznych zgłosiło się 14 dzieci.

Zimowe zamknięcie miejskich placów zabaw będzie przedłużone do 25 marca (tak długo, jak planowane jest zamkniecie placówek oświatowych).

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie uruchomił alarmowy nr telefonu: 512 578 058, przeznaczony w szczególności dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Burmistrz Miasta Mława prosi mieszkańców, aby stosowali się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. W przestrzeni miejskiej pojawiły się plakaty informujące o właściwym postępowaniu i zasadach higieny.

 • Do zadań publicznych powiatu należą promocja i ochrona zdrowia. W tych kwestiach pytania prosimy kierować do Starostwa Powiatowego w Mławie (23 654 34 09 lub 23 655 29 00) – dodają w urzędzie.

Kwestie dotyczące zgłoszeń zachorowań oraz informacji na temat obserwacji i kwarantanny leżą po stronie mławskiego oddziału Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i tam należy się kierować (tel. 23 680 60 10; 23 654 33 36, w weekendy: 603 321 946).

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

A co z pracownikami banków, którzy nie mają żadnej ochrony. Może o nich też by się ktoś zamartwił. Może dyrektorzy placówek?????

Dzień dobry
Dzień dobry
3 lat temu

Pizza rozwożona!zapier…tymi autami pracownicy nawet nie mają rękawic albo te kebaby i inne cuda.Burmistrz mosi na to zwrócić uwagę!

Anonim
Anonim
3 lat temu

A LG nadal pracuje i zatrudnia nowych pracowników z zagranicy….

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Dokładnie

wilczyca
wilczyca
3 lat temu

A po czym poznajesz, ze ludzie „nie muszą”?
Opanujcie tę histerię, bo będzie jak w średniowieczu, kiedy część ofiar epidemii umierala nie z powodu choroby, tylko z głodu i pragnienia, bo zatroskani sąsiedzi zabijali im dechami drzwi i okna.

Ten kto się zna
Ten kto się zna
3 lat temu

Czas chyba zamykać też LG Wipasz tam gdzie jest najwięcej osób. Przecież trzeba unikać zbiorowiska ludzi a tam pracuje ich najwięcej a odległość nawet nie wynosi na stanowisku produkcyjnym więcej niż metr.. Sama dezynfekcja i mierzenie codziennie temperatury nie wystarczy…

Diamentowa Pieść
Diamentowa Pieść
3 lat temu

Powinno się pilnować żeby ludzie przestali wychodzić bo czy muszą czy nie muszą to łażą

pociąg na stacji

Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława? To możliwe

3
Pociągi Intercity zatrzymają się na Stacji Mława, czyli przystanku kolejowym Mława Miasto? Zmiana dworca, na którym stają pociągi PKP Intercity w Mławie, ma nastąpić...

Prezydent RP Andrzej Duda w Mławie

0
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi Mławę w piątek 1 marca 2024 roku.    Prezydent RP Andrzej Duda w Mławie Kancelaria Prezydenta RP informuje, że 1 marca...
fabryka

Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda?

0
Czterodniowy tydzień pracy? Czy to się uda? Niektórzy politycy przekonują, że to możliwe w naszym kraju w niedalekiej przyszłości. Stanie się tak pod warunkiem,...

Mistrz przebudził się na dobre. Debel i mikst

0
Siedemnastego marca poznany najlepszych zawodników tegorocznej edycji Grand Prix w badmintonie. Emocji nie zabraknie zarówno w singlu jak i w grze podwójnej. Nikt nie...
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Nowy 3-pokojowy apartament, gotowy do wejścia
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Informacje z Mazowsza 48 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o Światowym Dniu Walki z Depresją, startującym pilotażowym programie samorządu województwa "Dobry wzrok...

Jak analizować dane w digital marketingu? [SPONSOROWANE]

0
W dzisiejszym świecie, gdzie większość działań marketingowych przenosi się do przestrzeni cyfrowej, zdolność do skutecznej analizy danych staje się nieodzownym narzędziem dla marketerów. Dane...

Dachowanie na siódemce

0
Dachowanie na odcinku krajowej siódemki w pobliżu miejscowości Dalnia. Kierujący został przewieziony do szpitala w Mławie. Ze wstępnych informacji wynika, że doznał obrażeń ciała...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Protesty rolników. Zablokowana też siódemka

2
Policja informuje, że w związku z zaplanowanymi protestami środowisk rolniczych, na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Płońsku mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym....

Rezerwy z wygraną. Dwucyfrówka Korony

0
Rezerwy Mławianki plasują się po rundzie jesiennej w A-klasie na czwartym miejscu. To wszystko w roli beniaminka, na dodatek we większości spotkań ekipa Piotra...

Zalew Ruda. Czy o to chodziło? [ZDJĘCIA]

9
Piękna pogoda w weekend nastrajała do spacerów i utrwalania piękna przyrody i nie tylko na fotografiach. Takim miejscem może być Zalew Ruda. Czy o to...

W ciągu 16 lat przestaniemy spalać paliwa kopalne

2
W ciągu 16 lat przestaniemy spalać paliwa kopalne w celu ogrzania budynków. Taki cel przyjął Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej w nowej dyrektywie...
- REKLAMA -
7
0
Przejdź do komentarzyx