W związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19, mławski ratusz 13 marca przygotował dla mieszkańców specjalny raport. Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie miasta, Burmistrz Sławomir Kowalewski codziennie organizuje posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
W trakcie spotkań członkowie zespołu raportują wykonanie zadań związanych z zagrożeniem epidemią koronawirusa i wspólnie z burmistrzem ustalają plan działań na kolejne dni.
Jako priorytety zadań określone na posiedzeniu w piątek 13 marca br. burmistrz Sławomir Kowalewski wskazał zapewnienie mieszkańcom Mławy wody i odbioru ścieków przez miejską spółkę WOD-KAN. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w sposób ciągły ma zapewnić mieszkańcom ciepłą wodę i ciepło systemowe.
W trosce o klientów i pracowników, Urząd Miasta Mława wprowadził zapowiadane ograniczenia w kontaktach bezpośrednich klient-urzędnik.
- Prosimy mieszkańców Mławy, aby – jeśli jest to możliwe – załatwiać sprawy drogą mailową (e-mail: tel. 23 654 33 82). W przypadku niezbędnej konsultacji z pracownikiem wyznaczono miejsce obsługi z interesantem, zapewniające komfort rozmówcom. Ze względu na zamknięcie kas Urzędu Miasta Mława opłaty z tytułu podatków prosimy uiszczać przelewem na konto. Jeśli ktoś nie posiada własnego konta bankowego, to zgodnie z ordynacją podatkową, zapłaty podatku za niego ze swojego konta może dokonać członek jego najbliższej rodziny tj. małżonka lub małżonek podatnika, jego zstępny (dziecko), wstępny (rodzic), pasierb, rodzeństwo, ojczym czy macocha. Nasz podatek może ze swojego konta bankowego opłacić także ktoś inny, czyli blisko niespokrewniona z nami osoba (np. sąsiad). Należy jednak pamiętać o tym, aby w tym przypadku kwota podatku nie przekroczyła 1000 zł – informuje ratusz.
Indywidualne numery kont są podane w decyzjach, które w lutym dostarczono do wszystkich podatników. Każdy z właścicieli nieruchomości ma także indywidualny nr konta wpłat za odbiór odpadów.
- Osoby, które chcą przypomnieć sobie ten numer lub kwotę opłaty, lub podatku prosimy, aby kontaktowały się telefonicznie z pracownikami Wydziału Finansów (nr telefonu sprawdź TUTAJ). Aby uzyskać informację, urzędnikowi trzeba będzie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL – zaleca urząd.
Placówki oświatowe – zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów (od 12 marca 2020 r.) nie prowadzą lekcji. Dziś na zajęcia opiekuńcze w mławskich szkołach i przedszkolach publicznych zgłosiło się 14 dzieci.
Zimowe zamknięcie miejskich placów zabaw będzie przedłużone do 25 marca (tak długo, jak planowane jest zamkniecie placówek oświatowych).
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie uruchomił alarmowy nr telefonu: 512 578 058, przeznaczony w szczególności dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.
Burmistrz Miasta Mława prosi mieszkańców, aby stosowali się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. W przestrzeni miejskiej pojawiły się plakaty informujące o właściwym postępowaniu i zasadach higieny.
- Do zadań publicznych powiatu należą promocja i ochrona zdrowia. W tych kwestiach pytania prosimy kierować do Starostwa Powiatowego w Mławie (23 654 34 09 lub 23 655 29 00) – dodają w urzędzie.
Kwestie dotyczące zgłoszeń zachorowań oraz informacji na temat obserwacji i kwarantanny leżą po stronie mławskiego oddziału Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i tam należy się kierować (tel. 23 680 60 10; 23 654 33 36, w weekendy: 603 321 946).
A co z pracownikami banków, którzy nie mają żadnej ochrony. Może o nich też by się ktoś zamartwił. Może dyrektorzy placówek?????
Pizza rozwożona!zapier…tymi autami pracownicy nawet nie mają rękawic albo te kebaby i inne cuda.Burmistrz mosi na to zwrócić uwagę!
A LG nadal pracuje i zatrudnia nowych pracowników z zagranicy….
Dokładnie
A po czym poznajesz, ze ludzie „nie muszą”?
Opanujcie tę histerię, bo będzie jak w średniowieczu, kiedy część ofiar epidemii umierala nie z powodu choroby, tylko z głodu i pragnienia, bo zatroskani sąsiedzi zabijali im dechami drzwi i okna.
Czas chyba zamykać też LG Wipasz tam gdzie jest najwięcej osób. Przecież trzeba unikać zbiorowiska ludzi a tam pracuje ich najwięcej a odległość nawet nie wynosi na stanowisku produkcyjnym więcej niż metr.. Sama dezynfekcja i mierzenie codziennie temperatury nie wystarczy…
Powinno się pilnować żeby ludzie przestali wychodzić bo czy muszą czy nie muszą to łażą