wtorek, 16 kwietnia 2024
naszamlawa.plNa sygnalePremier zamyka szkoły, uczelnie, przedszkola i żłobki
- REKLAMA -
 • Działki pod zalesienie - łącznie 1,2196 ha - Strzałkowo
  Działki pod zalesienie - łącznie 1,2196 ha - Strzałkowo
  Cena: 51 200 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Wyszyny Kościelne  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Grunt rolny 1,08 ha w Strzałkowie
  Grunt rolny 1,08 ha w Strzałkowie
  Cena: 49 600 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, I piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, I piętro
  Cena: 362 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nieruchomość gruntowa 0,8881 ha - Strzałkowo
  Nieruchomość gruntowa 0,8881 ha - Strzałkowo
  Cena: 37 300 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  Cena: 310 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt orny 8000 m2 w Strzałkowie, gm. Stupsk
  Grunt orny 8000 m2 w Strzałkowie, gm. Stupsk
  Cena: 37 600 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Komfortowy lokal 238 m2, na największym osiedlu w centrum Mławy !!!
  Komfortowy lokal 238 m2, na największym osiedlu w centrum Mławy !!!
  Cena: 6 900 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Działka rolna 1,7933 ha - Strzałkowo, gm. Stupsk
  Działka rolna 1,7933 ha - Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 75 300 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:

Premier zamyka szkoły, uczelnie, przedszkola i żłobki

-

To wiadomość z ostatniej chwili. Premier RP Mateusz Morawiecki zdecydował o odwołaniu zajęć w szkołach, na uczelniach, w przedszkolach i żłobkach. Placówki będą zamknięte z powodu obaw o rozprzestrzenianie się koronawirusa. – Potraktujmy poważnie to ryzyko – apelują rządzący.

- R E K L A M A -

Choroba jest przenoszona przede wszystkim przez osoby młode, ale groźna dla życia głównie w przypadku seniorów i osób przewlekle chorych (osłabionych).

Lekcje i zajęcia w placówkach edukacyjnych oraz opiekuńczych są odwołane od 16 marca – na dwa tygodnie (do 25 marca włącznie). 

 • Przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe będą zamknięte od poniedziałku 16 marca z powodu obaw o rozprzestrzenienie się koronawirusa – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego już od jutra – od 12 marca. Zamknięte będą wszystkie uczelnie wyższe. Jednak w czwartek i w piątek szkoły oraz przedszkola i żłobki będą otwarte. Dzieci można tam oddawać pod nadzór nauczycieli, jeśli rodzice nie znajdą innej opieki. Dziećmi zajmie się kadra pedagogiczna, aby umożliwić rodzicom zorganizowanie opieki nad pociechami. Zarządzenie nie dotyczy ośrodków szkolno – wychowaczych i szkół funkcjonujących w placówkach zamkniętych.

Decyzje dotyczące całej Polski zapadły podczas posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego.

 • Jest dla nas jasne, że epidemia, która się rozwija, może stać się bardzo groźna. Według WHO może się to stać globalną pandemią. Dlatego trzeba działać szybko, z wyprzedzeniem. Polska stosuje bardzo dobrą strategię. Koronawirus bardzo szybko rozprzestrzenia się w krajach ościennych. W Polsce mamy 25 (prawdopodobnie 26) przypadków zarejestrowanych. Aby spowolnić proces, potrzebne są zdecydowane działania – oświadczył podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu poinformował, że zamknięte mają być również kina, muzea, teatry i inne placówki kulturalne.

Potraktujmy poważnie to ryzyko

Władze podkreślają, że uczą się na przykładach innych krajów jak zapobiegać epidemii koronawirusa.

 • Największą lekcją z Chin jest to, jak działało społeczeństwo. Bez poczucia odpowiedzialności za swoje zdrowie i zdrowie najbliższych, administracyjne zakazy nie są w stanie powstrzymać epidemii. Stąd apel do wszystkich, którzy przez dwa tygodnie nie będą chodzili do szkoły i na uczelnie. To nie jest czas ferii, to nie jest dzień wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzi chodzili do klubów, do restauracji. To czas kwarantanny właściwie całego społeczeństwa. To czas, który powinniśmy spędzić w domu, by nie zarazić innych i siebie. Potraktujmy poważnie to ryzyko – dodał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Informacje, jak się zachować, udzielane są na infolinii NFZ.

cover infolinia 1 1140x520 1

 

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
WP
WP
4 lat temu

Chinczykom udało sie wyprodukowac coś do zwalczania ludzi starych. Tam nie ma emerytur więc w ten sposób problem rozwiazują.

Olimpia
Olimpia
4 lat temu

Podobno grypa sezonowa jest bardziej zaraźliwa niż koronawirus.Teraz jest większa panika szkoły zamknięte ok,ale młodzież w domu murem i tak siedzieć nie będzie niestety,beda wychodzić.Koscioly powinny być zamknięte jak we Włoszech,bo tam też są skupiska ludzi.Ale u nas księża [WYMODEROWANO].Ale odpowiedzialni ludzie co niedziela do kościoła nie powinni latać,dla bezpieczeństwa.Modlic można się w domu.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Nauczycielom się nie chce robić a my musimy cierpieć.

jaaaaaa
jaaaaaa
Odpowiedź do  Anonimowo
4 lat temu

Gdyby głupota miała skrzydła…………..

wilczyca
wilczyca
4 lat temu

Nie wiem, czy zamknięcie szkół to taki dobry pomysł. Po pierwsze: wszystko wskazuje na to, że dla dzieci ten wirus jest akurat najmniej groźny. Po drugie: czy ktoś naprawdę wierzy, że te małolaty będą siedzieć w domach??? Rodzice pójdą do pracy, nie dopilnuja. A oni będą latać po mieście i roznosic to paskudztwo.

stud3nt
stud3nt
4 lat temu

Spokojnie, nasza młodzież nie popełni błędów z Włoszech, albowiem naszej młodzieży ZWYCZAJNIE NIE STAĆ na chodzenie do klubów i restauracji.

Zachłanność ludzka nie ma granic
Zachłanność ludzka nie ma granic
4 lat temu

To są skutki zachłanności. W Północnych Włoszech wynajmowali do opieki senioralnej Chińczyków bo tak było taniej. W Europie zatrudniali Chińczyków oraz przenieśli produkcję do Chin bo tak było taniej. Tylko, że w ten sposób jest nieunikniona duża częstotliwość kontaktów osobistych. Chińczyk jest tani bo zjada to co nie nadaje się dla Europejczyka i Amerykanina np. nietoperze, które zjadają myszy i szczury. Chińczycy są tani bo nie płacą składek ubezpieczeniowych do systemu emerytalnego ponieważ nie istnieją tam emerytury. Chińczyk jest też tani bo mniej dba o higienę osobistą i higienę środowiska pracy. O bezpieczeństwo socjalne nie dbają Chińczyki tak jak Europejczycy ponieważ bezpieczeństwo socjalne zapewnia im sprawująca tam władzę Komunistyczna Partia Chin.
Czy w takim stanie spraw jest sens chciwić się na tanie wzorce z Chin. Czy nadal jest sens produkować 70% komponentów leków na świecie w Chinach. Przecież przed koronawirusem słyszeliśmy co jakiś czas z mediów o wycofaniu przez GIS kolejnej partii leków. Tylko, że nikt nie odważył się powiedzieć głośno, że są one produkowane w Chinach.
Czy nadal będziemy kupować wszystko co popadnie z Chin, bo tak jest taniej? Czy nasi prawicowi bojownicy o wolność i demokrację nadal będą „korzystać” ze współpracy z komunistycznymi Chinami? Obawiam się, że rzekoma korzyść szybko zamieni się w tragiczną w skutkach stratę z powodu zachłanności narodowych decydentów.

Porośnięte bluszczem, trawą, zielone przez cały rok

2
Zielone przystanki w Mławie? To już się dzieje. Porośnięte bluszczem, trawą, zielone przez cały rok, wyglądające jak altany przystanki, staną na Starym Rynku i...

Mławianka ma lepsze rezerwy. Wieczfnianka na sześć

0
Niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o podium odnieśli reprezentanci drugiej ekipy Mławianki. Na boisku w Ostrołęce wykazali swoją wyższość nad „dwójką” tamtejszej Narwii....

Marika na podium trzy razy z rzędu

0
Młoda lekkoatletka z Mławy, Marika Zembrzuska Kozieł, uczennica 5 klasy szkoły katolickiej, po raz trzeci z rzędu zdobyła mistrzostwo powiatu mławskiego w biegu przełajowym....

Motorowerzysta bez kasku i na podwójnym gazie

0
27-letni kierowca motoroweru bez kasku, nietrzeźwy (miał ponad 1,6 promila alkoholu) stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się na drodze Kowalewsko — Dąbrowa. Przeżył....
 • Grunt orny 8000 m2 w Strzałkowie, gm. Stupsk
  Grunt orny 8000 m2 w Strzałkowie, gm. Stupsk
  Cena: 37 600 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki pod zalesienie - łącznie 1,2196 ha - Strzałkowo
  Działki pod zalesienie - łącznie 1,2196 ha - Strzałkowo
  Cena: 51 200 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:

Wypadek ciężarówki na S7

0
Mławska policja informuje o utrudnieniach w ruchu na S7 w rejonie Prusocina. Chodzi o pas w kierunku Warszawy, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z...

Zmieni się przynajmniej jeden radny rady miasta Mława

5
Zmieni się przynajmniej jeden radny rady miasta Mława. W ostatnich wyborach do rady miasta Mława wybrano cały skład, ale już wiadomo, że nastąpi w...

Wiesława Palewska – Sowińska zaprosiła na wieczór pełen pasji

0
Wiesława Palewska – Sowińska — autorka tomiku wierszy wydanego przez Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej — zaprosiła 12 kwietnia do sali na dachu Miejskiego Domu...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Podejrzany bagaż. Kokaina na Dworcu Zachodnim

0
Podejrzany bagaż. Kokaina na dworcu. Akcja mazowieckiej KAS i policji przyniosła rezultaty. 1,6 kg kokainy znaleziono w walizce na Dworcu Zachodnim w Warszawie. Podróżny...

Studenci i uczniowie mogą dorobić do renty rodzinnej

0
Studenci i uczniowie też mogą dorobić do renty rodzinnej. Od 1 marca uczniowie i studenci,  którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS-u, mogą więcej dorobić do...

Choroba się przedłuża? Jak uzyskać świadczenie rehabilitacyjne?

0
Gdy choroba się przedłuża, a limit dni na chorobowym już wyczerpaliśmy, wówczas możemy złożyć wniosek do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne. Przysługuje osobie, która po wyczerpaniu zasiłku...

Zranił kolegę nożem, wpadł kiedy odwiedził go w szpitalu

0
Nożownik zatrzymany, gdy odwiedzał poszkodowanego w szpitalu. Zarzut uszkodzenia ciała usłyszał 26-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który zranił nożem kolegę. Mężczyzna został zatrzymany tej samej nocy,...
- REKLAMA -
7
0
Przejdź do komentarzyx