czwartek, 24 października 2024
naszamlawa.plWiadomościPraca w policji. Terminy naborów
- REKLAMA -
Loading RSS Feed

Praca w policji. Terminy naborów

-

Najbliższy nabór do mazowieckiej policji już 27 października. Policyjne kadry będą uzupełniania m.in. w Ciechanowie, Makowie Mazowieckim i w Mławie. 

- R E K L A M A -

Praca w policji. Terminy naborów

Planowane przyjęcia do służby w Policji w 2023 roku:

  • 27 października
  • 28 grudnia

Chodzi o służbę w następujących jednostkach w: Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Wydział Konwojowy; Oddziałach Prewencji Policji w: Płocku, Radomiu; Komendach Miejskich Policji w: Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach; Komendach Powiatowych Policji w: Białobrzegach, Ciechanowie, Garwolinie, Gostyninie, Grójcu, Kozienicach, Lipsku, Łosicach, Makowie Mazowieckim, Mławie, Ostrowi Mazowieckiej, Płońsku, Przasnyszu, Przysusze, Pułtusku, Sierpcu, Sochaczewie, Sokołowie Podlaskim, Szydłowcu, Węgrowie, Wyszkowie, Zwoleniu, Żurominie, Żyrardowie.

 

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
  • nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie lub średnie branżowe,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych,
    w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej tj. odbytą zasadniczą służbę wojskową lub zostać przeniesione do rezerwy.

WYMAGANE DOKUMENTY:

  • podanie o przyjęcie do służby w Policji
  • wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B)
  • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe — oryginały dokumentów do wglądu na każdorazowe żądanie pracownika doboru
  • kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy, lub służby, jeżeli wcześniej kandydat pozostawał w stosunku pracy lub służby — oryginały dokumentów do wglądu na każdorazowe żądanie pracownika doboru.
  • Kserokopia książeczki wojskowej, jeżeli kandydat jest objęty ewidencją wojskową.
  • Kserokopie innych dokumentów, jeżeli ich obowiązek wynika z odrębnych przepisów.

Etapy postępowania kwalifikacyjnego:

1. Test wiedzy

Test ten składa się z 40 pytań. Przy każdym pytaniu są do wyboru 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymasz 1 punkt. Pytania obejmują zakres funkcjonowania Policji.

Test z wiedzy nie jest testem selekcyjnym. Oznacza to, że każdy kandydat przechodzi do kolejnego etapu — z mniejszą lub większą ilością punktów. Z drugiej strony staraj się przyłożyć do tego etapu, bowiem liczba punktów uzyskanych z testu wiedzy będzie miała wpływ na Twoje miejsce w ostatecznym rankingu.

Uwaga! Zgodnie z § 15 rozporządzenia MSWiA z dnia 12 stycznia 2022 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. poz. 109) pytania do testu wiedzy opracowuje Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, z wykorzystaniem zgłoszonych przez inne jednostki szkoleniowe propozycji pytań do tego testu.

Przykładowa baza pytań umieszczona jest na stronie internetowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie: https://www.wspol.edu.pl/g/dobor-do-policji

2. Test sprawności fizycznej

Przystępując do tego testu, kandydat musi mieć dodatkowo przy sobie:

  • zaświadczenie lekarskie dopuszczające do wykonywania ćwiczeń fizycznych wydane w terminie nieprzekraczającym 14 dni do dnia przystąpienia do testu sprawnościowego,
  • strój i obuwie sportowe.

Zaliczenie testu sprawności fizycznej następuje po pokonaniu toru przeszkód w czasie nieprzekraczającym 1 minuty 41 sek. Test sprawdza szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Wyniki zostają przeliczone na punkty. Sposób przeliczenia znajdziesz w tej samej zakładce.

3. Badania psychologiczne

Badania psychologiczne — w tym test psychologiczny — przeprowadzane są przez psychologów w komendach wojewódzkich (Stołecznej) Policji. Badania te określą Twoje predyspozycje intelektualne i osobowościowe do służby w Policji. Badanie psychologiczne przeprowadza się, stosując następujące metody badawcze: test, kwestionariusz, wywiad, obserwację.

W trakcie testu sprawdzane są predyspozycje intelektualne, zachowania społeczne, stabilność, postawa w pracy.

Gdyby okazało się, że uzyskałeś negatywny wynik z tego badania  – to do kolejnego postępowania kwalifikacyjnego możesz przystąpić nie wcześniej niż po upływie 10 miesięcy od dnia odstąpienia od jego prowadzenia, z tym że badanie psychologiczne przeprowadza się nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia przystąpienia do tego testu.

4. Rozmowa kwalifikacyjna

Ten etap ma formę rozmowy, ocenianej przez zespół składający się z dwóch do czterech osób. Na ogół w skład komisji wchodzą: przedstawiciel komórki ds. doboru kandydatów do służby oraz policjant służby prewencyjnej. Jej celem jest bliższe poznanie kandydata i jego motywacji do podjęcia służby. Kandydat zalicza ten etap postępowania kwalifikacyjnego, jeśli uzyska od 36 do 60 punktów.

Jeśli rozmowa wypadnie pomyślnie i etap zostanie zaliczony, Ty zostaniesz skierowany na kolejny etap.

5. Komisja lekarska

W ramach tego etapu kandydat poddany zostaje specjalistycznym badaniom lekarskim, na podstawie których komisja lekarska oceni psychiczną i fizyczną zdolność kandydata do służby w Policji.

6. Ankieta bezpieczeństwa osobowego

W stosownym czasie zostaniesz również poproszony o wypełnienie ankiety bezpieczeństwa osobowego. Druk możesz pobrać ze strony internetowej Policji lub bezpośrednio z jednostki Policji.

Złożenie wypełnionej ankiety bezpieczeństwa osobowego rozpoczyna proces postępowania sprawdzającego, o którym mowa w ustawie o ochronie informacji niejawnych. Postępowanie ma na celu ustalenie, czy kandydat może uzyskać dostęp do informacji niejawnych, potwierdzony „poświadczeniem bezpieczeństwa”. Nieuzyskanie takiego dostępu skutkuje przerwaniem postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydata.

7. Lista kandydatów

Na stronie internetowej Komendy Głównej Policji odnajdzie się informację, jak punktowane są poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, ile minimum trzeba uzyskać punktów na każdym etapie i jak powstają listy kandydatów.

Zawarte są tam także informacje o możliwości zdobycia przez kandydatów dodatkowych preferencyjnych punktów. Punkty uzyskane przez kandydata w poszczególnych punktowanych etapach postępowania kwalifikacyjnego oraz punkty preferencyjne są sumowane. Kandydaci umieszczeni zostają na liście kandydatów w kolejności uzależnionej od liczby uzyskanych przez nich punktów.

Jeśli z wynikiem pozytywnym ukończy się postępowanie kwalifikacyjne, zostanie się umieszczonym na liście kandydatów. W przypadku, gdy kandydat zdobędzie wystarczającą ilość punktów, zostanie przyjęty do służby w policji.

Natomiast w przypadku, gdy zabraknie punktów, ma szansę zostać przyjęty w kolejnych terminach, z zastrzeżeniem, że przyjęcie to nie może nastąpić po upływie 24 miesięcy od dnia przystąpienia do badania psychologicznego w tym testu psychologicznego. W dalszym ciągu decydować o tym będzie suma uzyskanych punktów.

Postępowanie kwalifikacyjne do służby w policji składa się z etapów niepunktowanych (złożenie dokumentów, sprawdzenie dokumentów, badanie psychologiczne w tym test psychologiczny i komisja lekarska) oraz punktowanych (test wiedzy, test sprawności fizycznej oraz rozmowa kwalifikacyjna). Szczegółowa punktacja dostępna jest w Informatorze dla kandydata.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej dostępne są na stronie internetowej Komendy Głównej Policji www.policja.pl oraz Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu www.mazowiecka.policja.gov.pl.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Deska podbitkowa jako niezbędne wykończenie dachu, i nie tylko [SPONSOROWANY]

0
Podbitka wykonana z wysokiej jakości drewna stanowi ważny element wykończenia dachu domu, altany czy garażu, ale również pomieszczeń wewnątrz. Wpływa na estetykę konstrukcji, ale...

Czasem razem, czasem osobno. City Trial i Maraton

0
Dwa kolejne październikowe weekendy okazały się niezwykle pracowite dla mławianki Mai Bużyckiej. Najpierw uczestniczyła w dwudziestej trzeciej edycji Poznań Maraton. Natomiast w sobotę 19...

Zapisy na warsztaty archeologiczne w Muzeum

0
Zapisy na warsztaty archeologiczne w Mławie. Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie serdecznie zaprasza zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne na fascynujące warsztaty archeologiczne. To wyjątkowa...

Jak rozpoznać prawdziwych pracowników Funduszu Ochrony Środowiska

0
Uwaga. Ważne Informacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Oszuści podszywają się pod pracowników WFOŚiGW. Jak rozpoznać prawdziwych pracowników Funduszu...
  • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
    Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
    Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
  • M3 z rynku wtórnego w Żurominie, parter
    M3 z rynku wtórnego w Żurominie, parter
    Cena: 240 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
  • Lokal użytkowy ul. Zacisze
    Lokal użytkowy ul. Zacisze
    Cena: 109 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…

28 osób z zarzutami za nielegalny hazard i pranie pieniędzy

1
28 osób z zarzutami za nielegalny hazard i pranie pieniędzy. Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa przejęła blisko 600 nielegalnych automatów do gier w województwie mazowieckim....

Dudkiewicz po kolejny tytuł. Debel z Olsztyna

0
Początek października przyniósł premierowy turniej kolejnej edycji Grand Prix o puchar dyrektora Mławskiej Hali Sportowej w badmintonie. Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach imprezy walka...
cmentarz

Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy na Wszystkich Świętych

0
Niedługo Wszystkich Świętych. W tym czasie nastąpią zmiany w organizacji ruchu wokół mławskich cmentarzy 1 listopada 2024 r. Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy na...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Informacje z Mazowsza 82 [SPONSOROWANY]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o pionierskim zabiegu w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, kolejnych pieniądzach w ramach...

Grzybiarz 2 razy zaatakowany przez psy. Pani? On nie gryzie…

3
Grzybiarz w mławskim lesie został dwa razy zaatakowany przez psy biegające luzem. Apeluje o trzymanie psów na smyczy dla bezpieczeństwa wszystkich. Grzybiarz 2 razy zaatakowany...

19-latek stracił prawo jazdy drugi raz w roku

0
19-latek stracił prawo jazdy drugi raz w roku. Młody kierowca dopiero je odzyskał... i stracił w Wiśniewku.  W niedzielę wieczorem pędził audi w terenie zabudowanym...

Mistrzostwa po raz szósty. Blisko czterystu uczestników

0
Otwarte mistrzostwa północnego Mazowsza pod patronatem burmistrza Mławy w pływaniu doczekały się już szóstej edycji. Na zaproszenie organizatora zmagań, klubu Marlin odpowiedziało dwadzieścia pięć...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx