czwartek, 06 czerwca 2024
naszamlawa.plWiadomościPolskie Fermy Drobiu - Najnowocześniejsze w Europie
- REKLAMA -
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Dom na dużej 28-arowej działce, blisko centrum
  Cena: 750 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Przestronny trzykondygnacyjny dom w Mławie
  Cena: 650 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Teren w Mławie - pod usługi, produkcję, magazyn
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Działka inwestycyjna k. Mławy, pow. 2,22 ha
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Turza Mała  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Działka budowlana 1181 m2 w sąsiedztwie lasu
  Cena: 170 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Teren 3,1929 ha w dzielnicy przemysłowej Ciechanowa
  Cena: 3 672 000 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Działka budowlana w części zalesiona - Wola Kolonia
  Cena: 280 000 zł  / Miejscowość: Stupsk  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Polskie Fermy Drobiu – Najnowocześniejsze w Europie [SPONSOROWANE]

-

Polska, a szczególnie okolice Mławy, stały się wiodącym regionem w produkcji drobiu na europejskim i światowym rynku. Kurników jest tutaj bardzo dużo. Systematycznie wzrasta wolumen produkcji, ale to co zwraca uwagę i najbardziej cieszy to nowoczesność naszych ferm. Podróżując po gospodarstwach z Europy Zachodniej odnosimy piorunujące wrażenie, że nasza branża drobiarska dawno przegoniła zachodnich przyjaciół. Dzięki zaawansowanym technologiom i innowacyjnym systemom, polskie fermy drobiu wyróżniają się nie tylko wydajnością, ale również ekologicznym podejściem i nowoczesnym wyposażeniem. Dobrostan hodowanych kur brojlerów, kaczek i indyków jest na najwyższym światowym poziomie. Poniżej przedstawiamy kluczowe aspekty, które sprawiają, że polskie kurniki są jednymi z najnowocześniejszych w Europie. O rozmowę poprosiliśmy Jakuba Kuświka kierownika sprzedaży Firmy Fermo czołowego dostawcy wyposażenia ferm drobiu. Jedna z ekip montażowych Fermo zakończyła właśnie wyposażanie kurnika – mieliśmy więc niebywałą okazję zwiedzić nowoczesnej klasy budynek inwentarski.

- R E K L A M A -

kurnik silosy

 

Okolice Mławy – Centrum Polskiej Produkcji Drobiu

Mława i jej okolice to prawdziwe zagłębie produkcji drobiu, gdzie liczne fermy specjalizują się w tuczu brojlera, hodowli kaczek, indyków oraz utrzymują kury nioski. Lokalne przedsiębiorstwa inwestują w nowoczesne technologie, co przekłada się na wysoką jakość produkcji i efektywność. Fermy te korzystają z najnowszych rozwiązań w dziedzinie wyposażenia kurnika, co pozwala im utrzymać pozycję lidera na rynku. Wraz z dużą ilością kurników jak grzyby po deszczu wyrosły firmy towarzyszące wspierające branże drobiarską. Zajmujące się sprzedażą poideł, karmideł, wentylatorów i kompleksowo wyposażające nowo powstałe budynki. Dużo osób z Mławy i okolic bezpośrednio znalazły zatrudnienie u hodowców lub prowadzi małe firmy świadczące różne usługi i serwis.

Nowoczesne wyposażenie fermy drobiu

Nowoczesne wyposażenie kurnika i całej fermy drobiu obejmuje szereg zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które optymalizują procesy hodowlane, zwiększając wydajność i dbając o dobrostan zwierząt. Automatyczne systemy karmienia i pojenia zapewniają regularne i precyzyjne dostarczanie paszy oraz wody, co jest ważne dla zdrowego wzrostu drobiu. Inteligentne systemy sterowania monitorują i regulują warunki środowiskowe, takie jak temperatura, wilgotność i oświetlenie, tworząc optymalne warunki dla hodowli. Wydajna wentylacja z obniżonym zużyciem energii i niską emisją zanieczyszczeń poprawia jakość powietrza, minimalizując ryzyko chorób. Hodowla kur wymaga tez specjalnego oświetlenia i lamp do kurnika, którego pracą także steruje komputer. Te innowacyjne elementy wyposażenia sprawiają, że współczesne fermy drobiu są bardziej efektywne, ekologiczne i zrównoważone.

Innowacyjne Systemy Sterowania

Nowoczesne fermy drobiu wykorzystują zaawansowane systemy sterowania, które umożliwiają automatyzację wielu procesów. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne zarządzanie warunkami panującymi w kurnikach, co wpływa na zdrowie i dobrostan zwierząt. Inteligentne systemy monitorujące temperaturę, wilgotność oraz oświetlenie zapewniają optymalne warunki hodowli, co przekłada się na lepsze wyniki produkcyjne. Sterowniki klimatu montowane na fermach drobiu to rozbudowane komputery produkcyjne, które nie tylko sterują procesami zootechnicznymi ale zbierają i analizują liczne dane takie jak waga kurcząt, bieżące zużycie paszy i wody To właśnie dzięki sterownikom możliwa jest automatyzacja pracy i utrzymanie dobrostanu zwierząt na bardzo wysokim poziomie.

 

kurnik sterowanie

Automatyczne Karmniki i Poidła to zmniejszenie zużycia paszy i obniżenie kosztów

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia kurnika są automatyczne karmniki i poidła. Umożliwiają one regularne i zrównoważone podawanie paszy oraz wody, co jest niezbędne dla prawidłowego wzrostu i zdrowia drobiu. Automatyzacja tych procesów pozwala na zaoszczędzenie czasu i zmniejszenie nakładu pracy, jednocześnie zapewniając stały dostęp do pożywienia dla kur, indyków oraz kaczek. Pasza dostarczana na fermy z mieszalni pasz jest największym składnikiem kosztów produkcji drobiu. Każda złotówka zaoszczędzona to większy zysk z całej produkcji.

Wydajna Wentylacja o Obniżonej Emisji i Niskim Zużyciu Energii

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym w polskich kurnikach jest nowoczesny system wentylacji. Zapewnia on nie tylko odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest kluczowe dla zdrowia zwierząt, ale także charakteryzuje się niskim zużyciem energii i obniżoną emisją szkodliwych substancji. Efektywna wentylacja pomaga utrzymać czyste powietrze w kurnikach, minimalizując ryzyko występowania chorób oraz poprawiając komfort życia drobiu. Jak mówi Pan Jakub obecnie wentylacja działa wielozakresowo, zbudowana jest z kominów wentylacyjnych z wentylatorami, mieszaczy powietrza, wentylatorów szczytowych i wlotów powietrza. Wszystkim steruje komputer. Należy wspomnieć, że wentylacja często sprzężona jest z systemem schładzania który uruchamia się podczas upałów lub wysokich temperatur.

Podsumowanie

Polskie kurniki, zwłaszcza te zlokalizowane w okolicach Mławy, stają się wzorem nowoczesności w europejskiej branży drobiarskiej. Dzięki zaawansowanym systemom sterowania, automatycznym karmnikom i poidłom oraz wydajnym systemom wentylacji, polskie fermy drobiu oferują najwyższą jakość produkcji przy jednoczesnym dbaniu o środowisko. Inwestycje w nowoczesne technologie sprawiają, że Polska umacnia swoją pozycję jako czołowy producent drobiu w Europie. Mięso drobiowe z naszych ferm uznawane jest za bardzo dobre smakowo i jakościowo.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Budowa drewnianego domku jednorodzinnego w Mławie. Z jakimi kosztami należy się liczyć? [SPONSOROWANE]

0
Marzysz o budowie własnego domu, ale nie wiesz, ile może to kosztować? Planujesz drewnianą konstrukcję? Zapoznaj się z naszym przeglądem kosztów przygotowania działki, budowy...

Były zastępca burmistrza nowym zastępcą wójta

0
Były zastępca burmistrza nowym zastępcą wójta. Od 1 czerwca nowym zastępcą wójta gminy Iłowo Osada Sebastiana Cichockiego został były zastępca burmistrza Mławy minionej kadencji...

Rusza budowa parkingów przy stacjach

0
Rusza budowa parkingów przy stacjach PKP. Mieszkańcy siedmiu mazowieckich miejscowości — w tym Mławy — będą mogli wygodniej łączyć podróże samochodem i koleją. -...

Mateusz z trzema golami. Tamka dziesiąta

0
Do końca zmagań w piłkarskiej B-klasie pozostały tylko dwie kolejki. Na wyższy poziom rozgrywkowy awansują dwie najlepsze drużyny. Na premiowanym miejscu plasuje się Wieczfnianka,...
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo
  Cena: 298 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Do wynajęcia czteropokojowe mieszkanie w Mławie
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Nowocześnie wykończony 3-pokojowy apartament
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Kosztowna operacja ratunkiem dla 14-letniego Rafała z Mławy

0
Kosztowna operacja ortopedyczna ratunkiem dla 14-letniego Rafała Tomaszewskiego z Mławy. Młody mławianin cierpi na dziedziczną paraplegię spastyczną. Koszty operacji przekraczają możliwości rodziców chłopca. Jego...

Rodzeństwo na podium. Szczęśliwe Mrągowo

0
Rodzeństwo Gruszewskich spędziło długi weekend wyjątkowo aktywnie. Wspólnie stanęli na starcie kolarskich zawodów z cyklu Mazury MTB. W Mrągowie się nie spotkali, bowiem wybrali...

Koncerty i potańcówki w mieście

0
Koncerty i potańcówki w naszym mieście. Rusza koncertowe lato w Mławie. Wystąpi Megitza. Zaplanowano również 11. letnich potańcówek.  Koncerty i potańcówki w mieście Sezon wakacyjny sprzyja...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Informacje z Mazowsza 62 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o głosowaniu w tegorocznej edycji BOMu, 20-leciu pracowni hemodynamicznej w płockim szpitalu oraz Kampinoskim Parku Narodowym....

Wyjątkowe prezenty na Dzień Ojca [SPONSOROWANE]

0
Dzień Ojca to wyjątkowy czas, kiedy możemy podziękować naszym ojcom za ich nieustające wsparcie, miłość i poświęcenie. To dzień pełen refleksji, ciepłych wspomnień i...

Lider ograł rezerwy. Żak stracił sto goli

1
Reprezentanci drugiej ekipy Mławianki walczą o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Po niedzielnej porażce z liderem droga do okręgówki trochę się wydłużyła. Podopieczni Piotra...

Popularny pociąg wraca do rozkładu jazdy

0
Popularny pociąg wraca do rozkładu jazdy. To już 18. edycja wakacyjnego połączenia Mazowsza z Pomorzem – czyli pociągu „Słoneczny”. W tym roku wyruszy na...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx