środa, 24 kwietnia 2024
naszamlawa.plWiadomościPieniądze za przyjmowanie uchodźców
- REKLAMA -
 • Komfortowy lokal 238 m2, na największym osiedlu w centrum Mławy !!!
  Komfortowy lokal 238 m2, na największym osiedlu w centrum Mławy !!!
  Cena: 6 900 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nieruchomość gruntowa 0,8881 ha - Strzałkowo
  Nieruchomość gruntowa 0,8881 ha - Strzałkowo
  Cena: 37 300 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Grunt rolny 1,08 ha w Strzałkowie
  Grunt rolny 1,08 ha w Strzałkowie
  Cena: 49 600 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Cena: 575 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt orny 8000 m2 w Strzałkowie, gm. Stupsk
  Grunt orny 8000 m2 w Strzałkowie, gm. Stupsk
  Cena: 37 600 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Cena: 350 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działki pod zalesienie - łącznie 1,2196 ha - Strzałkowo
  Działki pod zalesienie - łącznie 1,2196 ha - Strzałkowo
  Cena: 51 200 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Działka rolna 1,7933 ha - Strzałkowo, gm. Stupsk
  Działka rolna 1,7933 ha - Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 75 300 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, I piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, I piętro
  Cena: 362 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Do sprzedaży siedlisko na działce o pow. 1600 m2
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Wyszyny Kościelne  / Kategoria:
 • M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  Cena: 310 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Pieniądze za przyjmowanie uchodźców

-

Do godziny 20.00 wczorajszego wieczora na teren Polski było już milion uchodźców w 11 dniu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Znaczna część to kobiety z dziećmi. Naukowcy uznali, że to najszybszy Exodus w dziejach ludzkości. Zakwaterowanie tak ogromnej ilości ludzi to wyzwanie. Z pomocą ruszyły osoby prywatne. Polski rząd ogłosił, że zapłaci osobom przyjmującym uchodźców wojennych. 

- R E K L A M A -

 

 

Milion uchodźców w Polsce

O tym, że uchodźców wojennych w Polsce jest już milion, poinformowała wczoraj, 6 marca, polska Straż Graniczna na Twitterze.

– Dzisiaj o godz.20.00 liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion.
To milion ludzkich tragedii, milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę.
Milion osób, które po przekroczeniu granicy usłyszały od funkcjonariuszy SG „Jesteście bezpieczni” – informuje polska Straż Graniczna.

Państwo polskie prosi o wsparcie obywateli

W takiej sytuacji państwo polskie prosi o wsparcie obywateli. Polaków nie trzeba było prosić, samorzutnie zorganizowali znaczną część pomocy zarówno w formie rzeczowej finansowej jak i wolontariatu. Rządy wielu państw oraz organizacje międzynarodowe zdają sobie sprawę, że Polacy sami nie podołają w codziennym utrzymaniu tak ogromnej ilości osób.

Rząd zapłaci osobom prywatnym za przyjmowanie uchodźców

Polski premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla każdego, kto przyjmie w gościnę pod swój dach uchodźców. Planowana obecnie kwota wsparcia wynosi 40 zł na osobę na dobę. Przy miesięcznym pobycie to 1200 zł na osobę.

Skąd pieniądze?

Z pomocą Polsce ruszyli amerykanie i Komisja Europejska.

– Jeśli chodzi o wsparcie dla Polski i innych krajów, administracja prezydenta Bidena zwróciła się do Kongresu o 2,75 mld dolarów na wsparcie służb humanitarnych na Ukrainie i w Polsce – powiedział sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Komisja Europejska przeznaczy co najmniej pół miliarda euro na pomoc humanitarną dla Ukrainy i krajów przyjmujących uchodźców. Niewykluczone, że kwota ta będzie wynosić nawet miliard euro.

Trwają prace nad stworzeniem międzynarodowego funduszu na ten cel. Mają go zasilać środki pochodzące z różnych państw z całego świata. Pieniądze z niego mają być wydatkowane w państwach, które przyjmą uchodźców.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kaśka
Kaśka
2 lat temu

Polacy, jak Wam nie wstyd. Piszecie o ludziach, którzy uciekają przed wojną, którzy ratują siebie i swoje dzieci, którzy dzielnie walczą o swoją ojczyznę. Wojna, to najgorsze, co może spotkać człowieka. Nie czas na użalanie się nad sobą, wielu ludzi spotyka w życiu tragedia śmierć bliskich, utrata pracy, ale nie utyskują i biorą się z życiem za bary. Teraz przyszedł czas, kiedy trzeba otworzyć serca i pomagać tym, których życie zupełnie legło w gruzach.

Adel
Adel
2 lat temu

Czas rozprawić się z PiSem!
Czy wiecie że od 2 lat obowiązuje zakaz eksmisji z mieszkań dla zalegających z płaceniem czynszu? To z powodo pandemio. Teraz to przedłuża z powodu wojny na Ukrainie. Czy Wy wiecie w co się pakujecie przyjmując uchodźców? Myślicie, że rząd za ich pobyt w waszych mieszkaniach przez kilka miesięcy (może lat) zapłaci? To jesteście naiwni. Rząd nie chce zapłacić włascicielom mieszkań tym co nie chcą placić i nie można ich eksmitować a co dopiero za Ukraińców.
To w niezłe g… wdepneliście biorąc tych ludzi.
Kto z nich będzie chciał pracować jeśli muszą zajmować się dziećmi. Poza tym faceci tez przybyli ale ci ktorych nie chciala armia, to inwalidzi i renciści. Myslicie, że oni zapracują na swoj pobyt?

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Zawsze kiedy tylko mogłem to pomagałem potrzebującym. I w granicach moich możliwości pomagam do dziś. Ale w sytuacji gdy nie ma pięniedzy dla Polaków. Nagle pojawiają się pieniądze dla Ukrainy. Przypomne protest niepełnosprawnych w sejmię gdzie te osoby były szarpane. Co usłyszeli że nie ma pięniedzy. Inny przykład Polak który postanowi zmienić prace po 30 dniach jeśli nie znajdzie nowej pracy. Traci ubezpieczenie zdrowotne pomimo tego że np ma przepracowane 20 lat. Tymczasem przyjeżdza obywatel Ukrainy który nie zapłacił ani złotówki podatku w Polsce i ma darmową opieke zdrowotną. Ktoś powię że można zarejestrować się w Urzędzie Pracy tak można. Tylko co z tego jak urzędnicy tego urzędu bedą bardzo się starali aby taka osoba przestała figurować jako osoba bezrobotna. I nadmienie że oferowanie komuś stażu to nie jest oferta pracy. Tylko nabycie taniej siły roboczej a człowiek bedący na stażu nie jest w stanie się utrzymać. Jak również oferowanie ludziom po studiach szkolenia na opertora koparki czy spawacza nie jest rozwiązaniem. Na koniec Polska nie jest jakimś super mocarstwem że można tak szaleć. Nas po prostu nie stać na tako pomoc. Po za tym czy ktoś się zastanowił że te miliony ludzi którzy przybyli mogą odbierać prace Polakom.

Andrzej
Andrzej
Odpowiedź do  Andrzej
2 lat temu

Bo to jest MUS, cało chłopie. Na co nie musi, to nie ma, na to musi. Polakom się obiecuje, żeby tylko poszli „za piórem”. A jak już pójdą to się ich olewa. Tu olać nie można, to obcy Naród a cały świat patrzy.

Kopista
Kopista
2 lat temu

Czy budżet Polski jest z gumy, rozciągnie się? Dzisiaj rano w radio podano że osoba która wzięła w opiekę Ukraińcow dostanie na każdego 1200 zł miesięcznie. Oprócz tego na każde dziecko ma być 500+. To skandal mając na uwadze ile otrzymuje osoba – Polak który stracił pracę i jest bezrobotny.
Skąd na to pieniądze? Możliwości są takie:
1. Wzrost podatków np. od mieszkań i domów.
2. Dalsze potajemne zadłużanie w Chinach bo USA i UE nie pozwalają.
3. Zmniejszenie dotacji do np. szpitali.
4. Wprowadzenie pełnej płatności np. za leki.
Innych możliwości nie widzę.
5. Likwidacja ulg np. na przejazdy koleją dla studentów i uczniów.
6.Niewielkie dofinansowanie z UE (z uwagi na trwający spór i wstrzymanie pieniędzy na Fundusz Odbudowy).

Jurek
Jurek
Odpowiedź do  Kopista
2 lat temu

A Polak który znalazł się w trudnej sytuacji np po śmierci współmałżonka. Nie otrzyma nawet dodatku mieszkaniowego bo jest limit metrów np 2 osoby nie mogą przekroczyć 40 do 52 metrów kwadratowych. Nie liczą się dochody na osobę tylko wprowadza się nawet limit w metrach kwadratowych. Aby jak najmniej osób otrzymało pomoc. Co taka osoba ma sprzedać mieszkanie aby otrzymać pomoc, czy to nie jest chore. A tu patrzcie 40 zl dniowo dla osób które przyjmą Ukraińców ,500+. Nasze rządy bardziej dbają o obcokrajowców niż Polaków.

Dudkiewicz obronił tytuł. W deblu też najlepszy

0
Dobiegła końca tegoroczna edycja Grand Prix o puchar dyrektora Mławskiej Hali Sportowej w badmintonie. Ostatni turniej pozwolił nam poznać zwycięzców w dwóch kategoriach. W...

Mławska policja z wyzwaniem Challeng #KożuchWygra

0
Mławskie służby i instytucje nie wahają się przed kolejnym wyzwanie, które niesie pomoc. Tym razem to akcja charytatywna po nazwą Challeng #KożuchWygra, organizowana na...

Spektakl muzyczny POLSKA PARADA. NASZĄ BRONIĄ JEST PIOSENKA

0
Mławianie w czwartek 25 kwietnia w kinie kosmos będą mieli okazję obejrzeć niezwykły spektakl muzyczny POLSKA PARADA. NASZĄ BRONIĄ JEST PIOSENKA.   W Miejskim Domu Kultury...

Informacje z Mazowsza 56 [SPONSOROWANE]

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o konsultacjach społecznych dotyczących planu gospodarki odpadami, działaniach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, zmodernizowanym...
 • Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Cena: 350 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Dom na dzialce o pow. 1105 m2, ul. Piłsudskiego
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Funkcjonalny dom wolnostojący, blisko centrum
  Cena: 575 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Projektowanie wnętrz w Krakowie [SPONSOROWANE]

0
W Krakowie projektowanie wnętrz stało się sztuką o wyjątkowym charakterze, będącym odzwierciedleniem bogatej historii i kultury tego miasta. Wciąż rośnie zainteresowanie tworzeniem przestrzeni, które...

Niestraszna im była aura. Mieszkańcy w akcji

0
Mieszkańcy Cegielni Lewickiej wyruszyli w sobotę 20 kwietnia na sprzątanie świata, czyli terenu gdzie mieszkają oraz jego okolic. Niestety było co robić. To kolejna...

Tysiące podrobionych i szkodliwych dla dzieci zabawek

0
Mławska skarbówka informuje o gigantycznym przemycie zabawek nielegalnie oznaczonych znakami światowych marek, o wartości rynkowej na ponad 1 mln zł. To ważna informacja dla...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Majówka na Mazowszu [SPONSOROWANE]

0
Czas na majówkę! Przed nami długi weekend majowy. To idealny czas na odpoczynek i relaks na łonie natury. Warto również skorzystać z uroków Mazowsza,...

35-letni kierowca z siedmioma sądowymi zakazami

8
35-letni kierowca miał siedem sądowych zakazów kierowania pojazdami. Przewoził dwoje pasażerów. Za przestępstwo niestosowania się do sądowych zakazów grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.   35-letni...

Oficjalne wyniki wyborów. Piotr Jankowski burmistrzem Mławy

17
Burmistrzem Mławy zostaje Piotr Jankowski. Pokonuje wieloletniego włodarza Sławomira Kowalewskiego. Jaki jest rozkład głosów? Zmiany włodarzy nastąpiły również w trzech gminach powiatu mławskiego, gdzie...

Ważny triumf Mławianki. Piękne przełamanie Odilona

9
Po serii czterech spotkań bez wygranej piłkarze Mławianki zainkasowali w końcu komplet punktów. W sobotnie popołudnie okazali się lepsi od konkurentów z Elbląga. Triumf...
- REKLAMA -
6
0
Przejdź do komentarzyx