sobota, 27 maja 2023
naszamlawa.plWiadomościPieniądze za przyjmowanie uchodźców
- REKLAMA -
Loading RSS Feed

Pieniądze za przyjmowanie uchodźców

-

Do godziny 20.00 wczorajszego wieczora na teren Polski było już milion uchodźców w 11 dniu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Znaczna część to kobiety z dziećmi. Naukowcy uznali, że to najszybszy Exodus w dziejach ludzkości. Zakwaterowanie tak ogromnej ilości ludzi to wyzwanie. Z pomocą ruszyły osoby prywatne. Polski rząd ogłosił, że zapłaci osobom przyjmującym uchodźców wojennych. 

- R E K L A M A -

 

 

Milion uchodźców w Polsce

O tym, że uchodźców wojennych w Polsce jest już milion, poinformowała wczoraj, 6 marca, polska Straż Graniczna na Twitterze.

– Dzisiaj o godz.20.00 liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion.
To milion ludzkich tragedii, milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę.
Milion osób, które po przekroczeniu granicy usłyszały od funkcjonariuszy SG „Jesteście bezpieczni” – informuje polska Straż Graniczna.

Państwo polskie prosi o wsparcie obywateli

W takiej sytuacji państwo polskie prosi o wsparcie obywateli. Polaków nie trzeba było prosić, samorzutnie zorganizowali znaczną część pomocy zarówno w formie rzeczowej finansowej jak i wolontariatu. Rządy wielu państw oraz organizacje międzynarodowe zdają sobie sprawę, że Polacy sami nie podołają w codziennym utrzymaniu tak ogromnej ilości osób.

Rząd zapłaci osobom prywatnym za przyjmowanie uchodźców

Polski premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla każdego, kto przyjmie w gościnę pod swój dach uchodźców. Planowana obecnie kwota wsparcia wynosi 40 zł na osobę na dobę. Przy miesięcznym pobycie to 1200 zł na osobę.

Skąd pieniądze?

Z pomocą Polsce ruszyli amerykanie i Komisja Europejska.

– Jeśli chodzi o wsparcie dla Polski i innych krajów, administracja prezydenta Bidena zwróciła się do Kongresu o 2,75 mld dolarów na wsparcie służb humanitarnych na Ukrainie i w Polsce – powiedział sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Komisja Europejska przeznaczy co najmniej pół miliarda euro na pomoc humanitarną dla Ukrainy i krajów przyjmujących uchodźców. Niewykluczone, że kwota ta będzie wynosić nawet miliard euro.

Trwają prace nad stworzeniem międzynarodowego funduszu na ten cel. Mają go zasilać środki pochodzące z różnych państw z całego świata. Pieniądze z niego mają być wydatkowane w państwach, które przyjmą uchodźców.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kaśka
Kaśka
1 rok temu

Polacy, jak Wam nie wstyd. Piszecie o ludziach, którzy uciekają przed wojną, którzy ratują siebie i swoje dzieci, którzy dzielnie walczą o swoją ojczyznę. Wojna, to najgorsze, co może spotkać człowieka. Nie czas na użalanie się nad sobą, wielu ludzi spotyka w życiu tragedia śmierć bliskich, utrata pracy, ale nie utyskują i biorą się z życiem za bary. Teraz przyszedł czas, kiedy trzeba otworzyć serca i pomagać tym, których życie zupełnie legło w gruzach.

Adel
Adel
1 rok temu

Czas rozprawić się z PiSem!
Czy wiecie że od 2 lat obowiązuje zakaz eksmisji z mieszkań dla zalegających z płaceniem czynszu? To z powodo pandemio. Teraz to przedłuża z powodu wojny na Ukrainie. Czy Wy wiecie w co się pakujecie przyjmując uchodźców? Myślicie, że rząd za ich pobyt w waszych mieszkaniach przez kilka miesięcy (może lat) zapłaci? To jesteście naiwni. Rząd nie chce zapłacić włascicielom mieszkań tym co nie chcą placić i nie można ich eksmitować a co dopiero za Ukraińców.
To w niezłe g… wdepneliście biorąc tych ludzi.
Kto z nich będzie chciał pracować jeśli muszą zajmować się dziećmi. Poza tym faceci tez przybyli ale ci ktorych nie chciala armia, to inwalidzi i renciści. Myslicie, że oni zapracują na swoj pobyt?

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Zawsze kiedy tylko mogłem to pomagałem potrzebującym. I w granicach moich możliwości pomagam do dziś. Ale w sytuacji gdy nie ma pięniedzy dla Polaków. Nagle pojawiają się pieniądze dla Ukrainy. Przypomne protest niepełnosprawnych w sejmię gdzie te osoby były szarpane. Co usłyszeli że nie ma pięniedzy. Inny przykład Polak który postanowi zmienić prace po 30 dniach jeśli nie znajdzie nowej pracy. Traci ubezpieczenie zdrowotne pomimo tego że np ma przepracowane 20 lat. Tymczasem przyjeżdza obywatel Ukrainy który nie zapłacił ani złotówki podatku w Polsce i ma darmową opieke zdrowotną. Ktoś powię że można zarejestrować się w Urzędzie Pracy tak można. Tylko co z tego jak urzędnicy tego urzędu bedą bardzo się starali aby taka osoba przestała figurować jako osoba bezrobotna. I nadmienie że oferowanie komuś stażu to nie jest oferta pracy. Tylko nabycie taniej siły roboczej a człowiek bedący na stażu nie jest w stanie się utrzymać. Jak również oferowanie ludziom po studiach szkolenia na opertora koparki czy spawacza nie jest rozwiązaniem. Na koniec Polska nie jest jakimś super mocarstwem że można tak szaleć. Nas po prostu nie stać na tako pomoc. Po za tym czy ktoś się zastanowił że te miliony ludzi którzy przybyli mogą odbierać prace Polakom.

Andrzej
Andrzej
Odpowiedź do  Andrzej
1 rok temu

Bo to jest MUS, cało chłopie. Na co nie musi, to nie ma, na to musi. Polakom się obiecuje, żeby tylko poszli „za piórem”. A jak już pójdą to się ich olewa. Tu olać nie można, to obcy Naród a cały świat patrzy.

Kopista
Kopista
1 rok temu

Czy budżet Polski jest z gumy, rozciągnie się? Dzisiaj rano w radio podano że osoba która wzięła w opiekę Ukraińcow dostanie na każdego 1200 zł miesięcznie. Oprócz tego na każde dziecko ma być 500+. To skandal mając na uwadze ile otrzymuje osoba – Polak który stracił pracę i jest bezrobotny.
Skąd na to pieniądze? Możliwości są takie:
1. Wzrost podatków np. od mieszkań i domów.
2. Dalsze potajemne zadłużanie w Chinach bo USA i UE nie pozwalają.
3. Zmniejszenie dotacji do np. szpitali.
4. Wprowadzenie pełnej płatności np. za leki.
Innych możliwości nie widzę.
5. Likwidacja ulg np. na przejazdy koleją dla studentów i uczniów.
6.Niewielkie dofinansowanie z UE (z uwagi na trwający spór i wstrzymanie pieniędzy na Fundusz Odbudowy).

Jurek
Jurek
Odpowiedź do  Kopista
1 rok temu

A Polak który znalazł się w trudnej sytuacji np po śmierci współmałżonka. Nie otrzyma nawet dodatku mieszkaniowego bo jest limit metrów np 2 osoby nie mogą przekroczyć 40 do 52 metrów kwadratowych. Nie liczą się dochody na osobę tylko wprowadza się nawet limit w metrach kwadratowych. Aby jak najmniej osób otrzymało pomoc. Co taka osoba ma sprzedać mieszkanie aby otrzymać pomoc, czy to nie jest chore. A tu patrzcie 40 zl dniowo dla osób które przyjmą Ukraińców ,500+. Nasze rządy bardziej dbają o obcokrajowców niż Polaków.

Tajemniczy pył nie z Sahary. Co to jest?

0
Czytelnicy narzekają na tajemniczy pył — jak saharyjski piasek — który ostatnio jest wszędzie, na samochodach i na parapetach oraz na wszelkich przedmiotach pozostawionych...
rodzina

Macierzyński wciąż domeną kobiet. Na co może liczyć mama?

0
Na co może liczyć mama po urodzeniu lub przysposobieniu dziecka? Jaka jest wysokość zasiłku macierzyńskiego? Po zmianie przepisów rodzice mogą liczyć na dodatkowe tygodnie...
policyjna taśma

Z OSTATNIEJ CHWILI. Dramat na PKP w Ciechanowie

0
Dramat na dworcu PKP w Ciechanowie. Dziś 26 maja w jednym z pociągów zasłabła i zmarła kobieta. Z OSTATNIEJ CHWILI. Dramat na PKP w Ciechanowie Służby...
banknoty

19-latka chciała sprzedać bluzę. Przestępcy wykorzystali jej konto

0
Oszuści wykorzystali konto bankowe 19-latki do transferu pieniędzy. Jak do tego doszło? 19-latka chciała sprzeć bluzę za pomocą portalu ogłoszeniowego. Klikając w przesłany link,...
Loading RSS Feed

Dzień Matki w Mławie

0
Dzień Matki w Mławie zwykle organizowany jest w mławskim domu kultury wyjątkowo uroczyście. W tym roku ze względu na brak sali widowiskowo-kinowej będzie bardziej...
węgiel

Kończy się czas na zakup węgla

0
Coraz mniej czasu na zakup węgla za pośrednictwem naszego miasta w ramach rządowego wsparcia. Miasto Mława prowadzi sprzedaż końcową węgla kamiennego do 30 maja...

Hat-trick Michała. Lider z Łodzi za mocny

13
Środowy mecz pomiędzy Mławianką a rezerwami pierwszoligowego ŁKS-u Łódź potwierdził, że zmierzyły się dwie najbardziej bramkostrzelne drużyny rozgrywek. Padło aż dziesięć goli. Niestety wymiana...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Jaki dywanik do łazienki?

0
Wybierając dywanik do łazienki, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Liczy się kolorystyka, gdyż wybrany model musi dobrze komponować się z resztą pomieszczenia. Ważny...
wizerunek złodzieja

Jeśli go rozpoznajesz, powiadom policję [FILM]

0
Ukradł konsolę do gier o wartości ponad 3 tysięcy złotych w jednym ze sklepów w Mławie. Zarejestrowały go kamery monitoringu. Za przestępstwo kradzieży mienia,...
Worki z białym proszkiem przejęła skarbówka

Worki z białym proszkiem przejęła skarbówka

0
Anaboliki zamiast celulozy. Mławska skarbówka informuje, że Mazowiecka KAS przejęła 76 kg sterydów. Szacunkowa wartość rynkowa przemytu to ok. 500 tys. zł. Nadawcą przesyłki...
pamięci Oddziału Puszczyka

Rajd rowerowy pamięci Oddziału Puszczyka

0
W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych 17 czerwca do udziału w Rajdzie Historycznym "Ku pamięci Oddziału Puszczyka" w 70. rocznicę wydarzeń w Niedziałkach. W...
- REKLAMA -
6
0
Przejdź do komentarzyx