wtorek, 28 listopada 2023
naszamlawa.plWiadomościPensja burmistrza ponad 19 tysięcy
- REKLAMA -
 • Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Funkcjonalne mieszkanie typu M-3 na parterze
  Cena: 199 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  M3 w samym sercu Mławy, ul. Płocka
  Cena: 310 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787m2
  Cena: 800 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria:
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 318 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Dom dla pracowników firm – Wynajem - Działdowo
  Cena: 2 500 zł  / Miejscowość: Działdowo  / Kategoria:
 • Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Mieszkanie w ścisłym centrum - 3 pokoje, miejsce postojowe
  Cena: 350 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Pensja burmistrza ponad 19 tysięcy

-

Drakońskie podwyżki szykuje nam jutro rada miasta. O 25% mają zdrożeć śmieci i o 5% podatek od nieruchomości. Za to burmistrzowi niemal o 100% wzrośnie pensja – z ok. 10 tys. brutto na ponad 19 tys. zł brutto. Mało tego z wyrównaniem od 1 sierpnia.

- R E K L A M A -

 

Jeśli rada miasta jutro podejmie uchwałę zmieniającą pensję burmistrza, Sławomir Kowalewski otrzyma brutto wynagrodzenie w wysokości 19 120 zł.

Składowe wynagrodzenia burmistrza

W projekcie uchwały wymieniono następujące składowe pensji burmistrza miasta Mławy: wynagrodzenie zasadnicze – 9800,00 zł, dodatek funkcyjny – 3400,00 zł, dodatek specjalny w wysokości 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 3960,00 zł oraz dodatek za wysługę lat w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego – 1960 zł.

Ponadto burmistrzowi Kowalewskiemu przysługują inne dodatki takie jak nagrody jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie roczne popularnie zwane „13” i wszelkie inne dodatki.

Według GUS w 2020 roku przeciętne wynagrodzenie w powiecie mławskim wynosiło 4636,34 zł brutto i stanowiło 83,9 % przeciętnego w kraju. Więc burmistrz będzie zarabiał około 4-krotności zarobków przeciętnego mieszkańca powiatu za rok 2020.

Wyższe opłaty dla mieszkańców

Na tej samej sesji rada miasta planuje podnieść koszty, które ponoszą mieszkańcy Mławy, czyli opłaty za śmieci i podatek od nieruchomości. O 25% mają zdrożeć śmieci i o 5% w górę ma pójść podatek od nieruchomości.

 

Zasadność podwyżek — zdecydował Sejm

Zarówno w przypadku podwyżek opłat za śmieci dla mieszkańców, jak i podwyżki pensji burmistrza samorządowcy argumentują zasadność ustawami uchwalonymi przez Sejm.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Agent Tomek
Agent Tomek
2 lat temu

Ja mam tylko jedno pytanie – za co tak wysokie wynagrodzenie? Za nietrafione decyzje personalne, brak pomysłów, brak funduszy unijnych? Wciąż słyszymy że nie ma pieniędzy ale tu państwo radni lekką rączką znaleźli. To po to was wybieraliśmy? Jak się nie wstydzicie w czasach takiej drożyzny gdzie coraz ciężej nam wszystkim dawać prawie 100% podwyżki. Czy którykolwiek z pracowników ma szansę na taką podwyżkę? Ktoś w tej dyskusji już wspomniał o Ciechanowie i ma rację. Tam naprawdę się wiele zmienia. Widać działalność prezydenta na każdym kroku. Po prostu nas upokorzyliście.

Mławianin
Mławianin
2 lat temu

Oczywiście . Najwiecej zarabiają ci co najmniej robią . Jeszcze więcej niech sobie robi zdjęć na tle realizacji nad ktorymi siedzą inni a ten pan tylko śmietankę spija . Co on za swoich kadencji zrobił dla Mławy . Nie ma nowych zakladów pracy tylko bloki powstają na terenach budownictwa jednorodzinnego . Wynagrodzenie powinno zobowiązywac do ciężkiej pracy a nie tylko zdjęć i uśmiechu . Do roboty za taką pensję bierz się człowieku 🙁

Obiektywny
Obiektywny
Odpowiedź do  Mławianin
2 lat temu

No jeśli sądzisz ze nic Burmistrz nie robi to gratuluję poziomu….Mława 15 lat temu a dziś? Popatrz i porównaj i wysil się na odrobinę obiektywizmu

Opa
Opa
Odpowiedź do  Obiektywny
2 lat temu

Porównaj Ciechanów do Mławy to zobaczysz ile łysy robi, NIC. W Mławie nie ma żadnego życia tu nic się nie dzieje

Pola
Pola
2 lat temu

Brak slow. Nie znam drugiego tak krytykowanego miasta i burmistrza. W koncu jaki pan taki kram. Bez pozdrowien dla bunia oczywiscie.

Mum
Mum
2 lat temu

Pan burmistrz otrzymuje 30% dodatku specjalnego?, a wszystkim nauczycielom, którzy pracują w szkołach powszechnych z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, taki dodatek(10%) zabrano już kilka miesięcy temu. Wszędzie szuka się oszczędności, tylko nie w ratuszu. Przykre

Lidia
Lidia
Odpowiedź do  Mum
2 lat temu

Ale te 30% to określa rozporządzenie. Nie ma wyboru

pop
pop
2 lat temu

A czym sobie pan burmistrz zasłużył na tak wysoką podwyżką? Bo napewno nie utrzymaniem nawierzchni wielu gł ulic w mieście, jeździ się jak po bruku, większością ulic. Wstyd.

JK
JK
Odpowiedź do  pop
2 lat temu

Przecież to PiS tworzy takie rozdawnictwo i przywileje dla starostów, burmistrzów, dyrektorów mianowanych przez PiS o prezesach spółek Skarbu Państwa nie wspominając. Pospólstwu i nierobom dadzą po 500+ oraz jakieś tam zapomogi a reszta niech zapi….la za miskę ryżu

Obiektywny
Obiektywny
Odpowiedź do  pop
2 lat temu

Chyba nie większością…. nie przesadzaj

Z samorzadu
Z samorzadu
2 lat temu

Wszelkich innych dodatków nie ma z tego co się orientuję.Widzę że artykuł pisany nie w sposób obiektywny. Wyrównanie od sierpnia wynika z ustawy więc pisanie „mało tego od 1 sierpnia” też celowane jest na negatywny wydźwięk którego brakowało gdy w 2018 Pis zmniejszył pensje o ponad 2tys.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
2 lat temu

Aby tylko do swojej kieszeni!
Podwyżki śmieci, podwyżki biletów parkingowych.
Przydałby się remonty ulic m.in. Zagrody czy 3 Maja.
Reaktywacja i modernizacja Mławskiej Kolei Dojazdowej we współpracy z samorządami na trasie. Rozbudowa Mławskiej Komunikacji Miejskiej z zakupem autobusów elektrycznych z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. I można wymieniać wiele innych rzeczy ale w Mławie się nie opłaca nic robić dla mieszkańców.

Obywatel
Obywatel
2 lat temu

Tego typu podwyżka, w takiej wysokości nie była możliwa wcześniej. Dopiero kiedy PiS „poprawiło” prawo w tym zakresie to się zaczęło.

Mławianka
Mławianka
2 lat temu

I co mlawianie nic nie robią z tym [WYMODEROWANO] a my emeryci płaczemy i płacimy wiele rzeczy sobie odmawiając

Wujek
Wujek
Odpowiedź do  Mławianka
2 lat temu

Narzekają wyborcy PiSu na podwyżki które wprowadził PiS. Inteligentni Ci wyborcy.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Mławianka
2 lat temu

Trzeba było nie głosować z takim zapałem i nie doprowadzać do tego żeby jedna partia mogła mieć monopol na wszystko. Głosowałaś Mławianko na PIS to teraz płacz i płać. Pewnie przed chwilą chwaliłaś PIS, że to jedyny rząd, który daje wszystkim pieniądze (13-tki, 500+ i inne plusy). No tak daje ci, ale za każdą złotówkę już zabiera ci z kieszeni 5zł.

Kotlet
Kotlet
2 lat temu

Podobni burmistrzowi, radni, politycy, cała śmietanka „pseudo mądrych głów” szybko znalazła rozwiązanie na rosnącą inflację, całą drożyznę jaka dotyka wszystkich.
Szybko znaleźli sposób jak sobie z nią poradzić., wystarczy podnieść sobie pensje i temat rozwiązany. Szkoda że tylko dla małego grona (WYMODEROWANO). Reszcie można (WYMODEROWANO) po raz kolejny śmieciąwą umową z odbiorcą odpadów, podatkiem to bo dlaczego nie.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Kotlet
2 lat temu

PIS znalazł dla nich rozwiązanie, a nie oni sami.
Podwyżki zgodne z ustawą. Wprawdzie mogłoby być koło 2 tyszł mniej, ale czy ktoś zna grabie, które grabią od siebie?
Nie popieram takiej podwyżki, uważąm, że za taką marną pracę na rzecz Mławy i jej mieszkańców, to w zupełności wystarczyłaby minimalna podwyżka, czyli 80% kwoty maksymalnej, a nie 90%.

Mławiak
Mławiak
2 lat temu

Brak słów co się wyprawia

policyjny kogut

Ekstremalna jazda kradzioną ciężarówką

0
Ekstremalna jazda kradzioną ciężarówką. Pił alkohol, potem ukradł ciężarową scanię, wyposażoną w dźwig hydrauliczny i postanowił pojeździć po okolicy. Na szczęście 23-letni mieszkaniec powiatu...

Czym są ceny transferowe i kogo obowiązują?

0
Co kryje się pod pojęciem cen transferowych? Są to ceny, które stosuje się w transakcjach zawieranych pomiędzy podmiotami powiązanymi. Ust. 1 pkt 1 Ustawy...

Skup aut w Warszawie: najważniejsze informacje dla sprzedających

0
Skup auto używanych w Warszawie to branża o rosnącej popularności. Wiele osób zastanawia się, czy jest to właściwa opcja dla nich i jakie aspekty...

Tak ZUS sprawdza pracowników na zwolnieniach

0
ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie. Pomocne są donosy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich prowadzonych od stycznia do września 2023 roku. We wspomnianym...
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 318 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

ZUS nie będzie wyrównywał 500 plus

0
ZUS nie będzie wyrównywał 500 plus. Informacja o wyrównaniu świadczenia 500+ do kwoty 800 zł to fake news.    Wyrównanie świadczenia 500+ do kwoty 800 zł...

Tuzin rekordów i medali lekkoatletów. Warszawska liga

0
Siedemnastoosobowa drużyna mławskiego Zawkrza zameldowała się na starcie kolejnej odsłony tegorocznego sezonu Warszawskiej Ligi Biegowej. Wrócili do domu nie tylko bogatsi w tak cenne...

Fałszywe oferty podczas sezonu wyprzedaży

0
Policja ostrzega przed fałszywymi ofertami podczas wyprzedaży zwanych: „Black Week”, „Black Friday” i „Cyber Monday”.   Fałszywe oferty podczas sezonu wyprzedaży Trwa wyprzedaży, określanych jako „Black Week”,...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Przewłaszczenie na zabezpieczenie – czym jest i jak działa?

0
Istnieją różne formy zabezpieczenia wierzytelności. Obok złożenia oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji albo ustanowienia hipoteki, istnieje również instytucja nazywana przewłaszczeniem na zabezpieczenie.   Przewłaszczenie na...
Straż miejska Mława, fot. portal Nasza Mława

Kontrole mieszkańców. Nie możemy odmówić

3
Kontrole w domach w mieście. Mieszkańcy powinni spodziewać się kontroli, ponieważ trwa walka z trucicielami powietrza. W każdej chwili właścicieli nieruchomości może skontrolować Straż...
zakład pracy

Spadek bezrobocia. To nie efekt wzrostu zatrudnienia

0
Według Głównego Urzędu Statystycznego bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie. Odnotowano spadek ilości bezrobotnych o 32 tysiące. Spadek bezrobocia to nie efekt wzrostu zatrudnienia,...

Z Wikielcem w marcu. Przełożony mecz Mławianki

10
W ostatni weekend listopada zaplanowano w piłkarskiej trzeciej lidze pierwszą kolejkę rundy wiosennej. Zimowa aura sprawiła jednak, że odwołano aż trzy spotkania. Jednym z...
- REKLAMA -
19
0
Przejdź do komentarzyx