niedziela, 22 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościPensja burmistrza ponad 19 tysięcy
- REKLAMA -
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …

Pensja burmistrza ponad 19 tysięcy

-

Drakońskie podwyżki szykuje nam jutro rada miasta. O 25% mają zdrożeć śmieci i o 5% podatek od nieruchomości. Za to burmistrzowi niemal o 100% wzrośnie pensja – z ok. 10 tys. brutto na ponad 19 tys. zł brutto. Mało tego z wyrównaniem od 1 sierpnia.

- R E K L A M A -

 

Jeśli rada miasta jutro podejmie uchwałę zmieniającą pensję burmistrza, Sławomir Kowalewski otrzyma brutto wynagrodzenie w wysokości 19 120 zł.

Składowe wynagrodzenia burmistrza

W projekcie uchwały wymieniono następujące składowe pensji burmistrza miasta Mławy: wynagrodzenie zasadnicze – 9800,00 zł, dodatek funkcyjny – 3400,00 zł, dodatek specjalny w wysokości 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 3960,00 zł oraz dodatek za wysługę lat w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego – 1960 zł.

Ponadto burmistrzowi Kowalewskiemu przysługują inne dodatki takie jak nagrody jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie roczne popularnie zwane „13” i wszelkie inne dodatki.

Według GUS w 2020 roku przeciętne wynagrodzenie w powiecie mławskim wynosiło 4636,34 zł brutto i stanowiło 83,9 % przeciętnego w kraju. Więc burmistrz będzie zarabiał około 4-krotności zarobków przeciętnego mieszkańca powiatu za rok 2020.

Wyższe opłaty dla mieszkańców

Na tej samej sesji rada miasta planuje podnieść koszty, które ponoszą mieszkańcy Mławy, czyli opłaty za śmieci i podatek od nieruchomości. O 25% mają zdrożeć śmieci i o 5% w górę ma pójść podatek od nieruchomości.

 

Zasadność podwyżek — zdecydował Sejm

Zarówno w przypadku podwyżek opłat za śmieci dla mieszkańców, jak i podwyżki pensji burmistrza samorządowcy argumentują zasadność ustawami uchwalonymi przez Sejm.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Agent Tomek
Agent Tomek
5 miesięcy temu

Ja mam tylko jedno pytanie – za co tak wysokie wynagrodzenie? Za nietrafione decyzje personalne, brak pomysłów, brak funduszy unijnych? Wciąż słyszymy że nie ma pieniędzy ale tu państwo radni lekką rączką znaleźli. To po to was wybieraliśmy? Jak się nie wstydzicie w czasach takiej drożyzny gdzie coraz ciężej nam wszystkim dawać prawie 100% podwyżki. Czy którykolwiek z pracowników ma szansę na taką podwyżkę? Ktoś w tej dyskusji już wspomniał o Ciechanowie i ma rację. Tam naprawdę się wiele zmienia. Widać działalność prezydenta na każdym kroku. Po prostu nas upokorzyliście.

Mławianin
Mławianin
6 miesięcy temu

Oczywiście . Najwiecej zarabiają ci co najmniej robią . Jeszcze więcej niech sobie robi zdjęć na tle realizacji nad ktorymi siedzą inni a ten pan tylko śmietankę spija . Co on za swoich kadencji zrobił dla Mławy . Nie ma nowych zakladów pracy tylko bloki powstają na terenach budownictwa jednorodzinnego . Wynagrodzenie powinno zobowiązywac do ciężkiej pracy a nie tylko zdjęć i uśmiechu . Do roboty za taką pensję bierz się człowieku 🙁

Obiektywny
Obiektywny
Odpowiedź do  Mławianin
6 miesięcy temu

No jeśli sądzisz ze nic Burmistrz nie robi to gratuluję poziomu….Mława 15 lat temu a dziś? Popatrz i porównaj i wysil się na odrobinę obiektywizmu

Opa
Opa
Odpowiedź do  Obiektywny
6 miesięcy temu

Porównaj Ciechanów do Mławy to zobaczysz ile łysy robi, NIC. W Mławie nie ma żadnego życia tu nic się nie dzieje

Pola
Pola
6 miesięcy temu

Brak slow. Nie znam drugiego tak krytykowanego miasta i burmistrza. W koncu jaki pan taki kram. Bez pozdrowien dla bunia oczywiscie.

Mum
Mum
6 miesięcy temu

Pan burmistrz otrzymuje 30% dodatku specjalnego?, a wszystkim nauczycielom, którzy pracują w szkołach powszechnych z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, taki dodatek(10%) zabrano już kilka miesięcy temu. Wszędzie szuka się oszczędności, tylko nie w ratuszu. Przykre

Lidia
Lidia
Odpowiedź do  Mum
6 miesięcy temu

Ale te 30% to określa rozporządzenie. Nie ma wyboru

pop
pop
6 miesięcy temu

A czym sobie pan burmistrz zasłużył na tak wysoką podwyżką? Bo napewno nie utrzymaniem nawierzchni wielu gł ulic w mieście, jeździ się jak po bruku, większością ulic. Wstyd.

JK
JK
Odpowiedź do  pop
6 miesięcy temu

Przecież to PiS tworzy takie rozdawnictwo i przywileje dla starostów, burmistrzów, dyrektorów mianowanych przez PiS o prezesach spółek Skarbu Państwa nie wspominając. Pospólstwu i nierobom dadzą po 500+ oraz jakieś tam zapomogi a reszta niech zapi….la za miskę ryżu

Obiektywny
Obiektywny
Odpowiedź do  pop
6 miesięcy temu

Chyba nie większością…. nie przesadzaj

Z samorzadu
Z samorzadu
6 miesięcy temu

Wszelkich innych dodatków nie ma z tego co się orientuję.Widzę że artykuł pisany nie w sposób obiektywny. Wyrównanie od sierpnia wynika z ustawy więc pisanie „mało tego od 1 sierpnia” też celowane jest na negatywny wydźwięk którego brakowało gdy w 2018 Pis zmniejszył pensje o ponad 2tys.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
6 miesięcy temu

Aby tylko do swojej kieszeni!
Podwyżki śmieci, podwyżki biletów parkingowych.
Przydałby się remonty ulic m.in. Zagrody czy 3 Maja.
Reaktywacja i modernizacja Mławskiej Kolei Dojazdowej we współpracy z samorządami na trasie. Rozbudowa Mławskiej Komunikacji Miejskiej z zakupem autobusów elektrycznych z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. I można wymieniać wiele innych rzeczy ale w Mławie się nie opłaca nic robić dla mieszkańców.

Obywatel
Obywatel
6 miesięcy temu

Tego typu podwyżka, w takiej wysokości nie była możliwa wcześniej. Dopiero kiedy PiS „poprawiło” prawo w tym zakresie to się zaczęło.

Mławianka
Mławianka
6 miesięcy temu

I co mlawianie nic nie robią z tym [WYMODEROWANO] a my emeryci płaczemy i płacimy wiele rzeczy sobie odmawiając

Wujek
Wujek
Odpowiedź do  Mławianka
6 miesięcy temu

Narzekają wyborcy PiSu na podwyżki które wprowadził PiS. Inteligentni Ci wyborcy.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Mławianka
6 miesięcy temu

Trzeba było nie głosować z takim zapałem i nie doprowadzać do tego żeby jedna partia mogła mieć monopol na wszystko. Głosowałaś Mławianko na PIS to teraz płacz i płać. Pewnie przed chwilą chwaliłaś PIS, że to jedyny rząd, który daje wszystkim pieniądze (13-tki, 500+ i inne plusy). No tak daje ci, ale za każdą złotówkę już zabiera ci z kieszeni 5zł.

Kotlet
Kotlet
6 miesięcy temu

Podobni burmistrzowi, radni, politycy, cała śmietanka „pseudo mądrych głów” szybko znalazła rozwiązanie na rosnącą inflację, całą drożyznę jaka dotyka wszystkich.
Szybko znaleźli sposób jak sobie z nią poradzić., wystarczy podnieść sobie pensje i temat rozwiązany. Szkoda że tylko dla małego grona (WYMODEROWANO). Reszcie można (WYMODEROWANO) po raz kolejny śmieciąwą umową z odbiorcą odpadów, podatkiem to bo dlaczego nie.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Kotlet
6 miesięcy temu

PIS znalazł dla nich rozwiązanie, a nie oni sami.
Podwyżki zgodne z ustawą. Wprawdzie mogłoby być koło 2 tyszł mniej, ale czy ktoś zna grabie, które grabią od siebie?
Nie popieram takiej podwyżki, uważąm, że za taką marną pracę na rzecz Mławy i jej mieszkańców, to w zupełności wystarczyłaby minimalna podwyżka, czyli 80% kwoty maksymalnej, a nie 90%.

Mławiak
Mławiak
6 miesięcy temu

Brak słów co się wyprawia

Koncert z okazji Dania Matki

Koncert z okazji Dnia Matki

0
Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza 26 maja wszystkich mieszkańców Mławy na program artystyczny przygotowany przez uczestników zajęć z okazji Dnia Matki.   Koncert z okazji...
gotówka

Dostaną pieniądze za nic

0
Część mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego będzie dostawać pieniądze za nic. To pilotażowy program gwarantujący "Bezwarunkowy dochód podstawowy" w wysokości 1300 zł miesięcznie przez dwa lata.   Dostaną...
Mława - widok z lotu ptaka

Mława na Instagramie. Zobacz, na jakich zasadach!

0
Możesz wyrazić opinię czy skrytykować mławski ratusz na Instagramie. Zobacz na jakich zasadach. Zastępca Burmistrza Szymon Zejer podpisał specjalne zarządzenie regulujące zasady postępowania internautów...

Mazowsze otwiera sezon turystyczny

0
W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach...
- REKLAMA -
 • Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Cena: 129 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Cena: 49 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  Cena: 199 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
Ratusz Mława

Ratusz odpowiada na krytykę prasową

11
Mławski ratusz odpowiada na tzw. krytykę prasową odnośnie artykułu pt. „Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem” opublikowanego TUTAJ.    We wspomnianym artykule informowaliśmy...
dziecko

Pogarszająca się sytuacja niedożywionych dzieci

0
UNICEF ostrzega. Świat jest u progu katastrofalnego poziomu niedożywienia u dzieci. Gwałtowny wzrost cen żywności spowodowany wojną na Ukrainie oraz cięcia budżetowe dokonane w...
Drony i noktowizory

Ciechanów wysłał drony i noktowizory

0
Miasto Ciechanów dostarczyło ósmy transport pomocy humanitarnej dla objętej wojną Ukrainy. Tym razem do partnerskiego miasta Chmielnicki przekazano drony i noktowizory. Realizację akcji pomocowej...
- REKLAMA -
Radosna dziewczynka

Pierwsza Komunia Święta – jakie prezenty wybrać dla dziecka?

0
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka oraz jego bliskich. Długi okres intensywnych przygotowań wpływa na budowanie atmosfery podniosłego charakteru całej uroczystości....
bar i pieniądze

18-latka i 20-latek z Mławy nabrani na BLIK

0
Twój znajomy napisał, żebyś udostępnił mu BLIKa? Uwaga to może być oszust. Nacięło się na to sporo osób, ostatnio 18-letnia mławianka i 20-letni mławianin.    18-latka...
Ratusz, Mława

Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem

26
Specjalna komisja może ścigać mławian w dzień i w nocy. Odmowa współpracy grozi więzieniem. Burmistrz miasta Sławomir Kowalewski 11 maja powołał specjalną 13-osobową komisję,...
mężczyzna z nożem

Awantura ojca z synem z nożem w tle

0
Do awantury domowej między ojcem i synem doszło na terenie gm. Dzierzgowo w powiecie mławskim. 29-letni syn zaatakował ojca i zranił go nożem w...
- REKLAMA -
19
0
Przejdź do komentarzyx
()
x