piątek, 27 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościParkowanie przy LG Electronics
- REKLAMA -
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Parkowanie przy LG Electronics

-

Problem z parkowaniem przy LG Electronics zgłaszają redakcji portalu Nasza Mława czytelnicy. Z braku miejsca, wielu pracowników zostawia pojazdy w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Otrzymują mandaty. Pytają, czy władze miasta planują poszerzenie bazy parkingowej.   

- R E K L A M A -

 

Jeden z czytelników podejmuje problem z brakiem miejsc parkingowych przy LG po tym jak otrzymał mandat. Takich sytuacji było wiele.

Strażnicy miejscy ukarali mnie mandatem pomimo tłumaczeń i próśb

– Szanowna redakcjo. Chciałbym zwrócić się z prośbą do Państwa o zadanie urzędowi miasta Mława zapytania odnośnie tego czy miasto poczuwa się do powiększenia parkingu przy wjeździe do firmy Pantos oraz Dong Yang. Pytanie to kieruję dlatego, że ostatnio miałem okazję przekonać się, jak bolesne jest parkowanie w miejscu do tego nie przeznaczonym, gdyż „mili” strażnicy miejscy ukarali mnie 100 zł mandatem pomimo tłumaczeń i próśb, 1 raz to się zdarzyło, oczywiście jasną sprawą jest to, że stawać na drodze dla rowerów nie można i ja o tym wiem, jednak nie mając gdzie zaparkować, niestety to była jedyna opcja, przyjeżdżając do pracy rano 5:25, już jest ciężko znaleźć wolne miejsce na parkingu, oprócz tego ciekawi mnie fakt jak odniósłby się komendant straży miejskiej do tego, że jego podwładni podczas wykonywania czynności służbowych (auto straży miejskiej wysyłało pomarańczowe światła błyskowe) informując mnie o tym co grozi za to wykroczenie palą papierosy oraz nie posiadają pełnego umundurowania mało tego, jak się dowiedziałem jednych się kara od razu jak mnie, innym już po raz kolejny się daje upomnienia, co ciekawe upomnienia dostali Ci, co są mieszkańcami Mławy, a kto nie jest to mandat — napisał zdenerwowany czytelnik.

Można nie zgodzić się z decyzją strażnika

Zapytaliśmy o sprawę w mławskim ratuszu.

– Parkingi w dzielnicy przemysłowej mają określoną liczbę miejsc postojowych. W przypadku ich zapełnienia należy korzystać z sąsiednich obiektów lub parkować w innych miejscach dozwolonych. Kierowcy łamiący te zasady (np. parkujący na obszarach zielonych lub w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników ruchu) narażają się świadomie na stosowanie wobec nich sankcji karnych, określonych w przepisach. W zależności od rodzaju popełnionego w związku z tym wykroczenia, strażnicy miejscy stosują sankcje karne w postaci pouczenia, mandatu karnego lub skierowania wniosku do sądu o ukaranie. Przypominam, że kierujący pojazdem może nie zgodzić się z decyzją strażnika miejskiego podczas kontroli, wówczas organem rozstrzygającym jest sąd. Wyłącznie rodzaj popełnionego wykroczenia oraz związane z tym zagrożenie mają wpływ na rodzaj zastosowanej przez funkcjonariuszy sankcji. Strażnicy miejscy posiadają kompletne wyposażenie oraz umundurowanie zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami — informuje portal Nasza Mława Magdalena Grzywacz, Rzecznik Prasowa Urzędu Miasta Mława.

Czy miasto poszerzy bazę parkingową?

Kierowcy łamią przepisy, ponieważ w wielu przypadkach brakuje miejsc postojowych. Zapytaliśmy w ratuszu, czy miasto poszerzy bazę parkingową. Dowiedzieliśmy się, że szereg inwestycji już powstało. Jednak nie wiadomo czy planowane są nowe.

– Uprzejmie informujemy, że Miasto Mława „poczuwa się” do realizacji inwestycji w dzielnicy przemysłowej. To miejsce strategiczne dla naszego miasta, pracują w nim tysiące mieszkańców Mławy i okolicznych miejscowości – dodaje rzecznik prasowa. – Czytelnik, który przesłał list do „Naszej Mławy”, jako pracownik zakładu zlokalizowanego w dzielnicy przemysłowej może o potrzebie budowy lub wyznaczenia dodatkowych miejsc postojowych rozmawiać także z pracodawcą. Takie miejsca można przewidzieć również na terenie zakładu.

Wykaz inwestycji miejskich wykonanych w dzielnicy przemysłowej

Przedstawicielka ratusza przedstawia wykaz inwestycji miejskich zrealizowanych w dzielnicy przemysłowej w latach 2005-2020:

 • Przebudowa kolektora deszczowego od ul. LG do ul. Dworcowej. Odbiór końcowy 21.11.2005 r.
 • Przebudowa ul. LG Electronics w Mławie. Termin odbioru 02.11.2005 r.
 • Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. LG Electronics w Mławie. Termin 08.2006 r.
 • Przebudowy skrzyżowania dróg: Instalatorów, Nowej i Nowoprojektowanej w dzielnicy przemysłowej w Mławie. Termin wykonania 30.05.2008 r.
 • Budowa drogi gminnej dojazdowej do dzielnicy przemysłowej  w Mławie – etap II. Termin wykonania 29.09.2011 r.
 • Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Instalatorów w Mławie. Termin wykonania 11.2011 r.
 • Budowa parkingu przy ul. Instalatorów w Mławie. Termin wykonania 15.12.2011 r.
 • Budowa chodnika w ul. Instalatorów i ul. Dźwigowej w Mławie. Termin wykonania 31.07.2014 r.
 • Budowa zbiornika retencyjnego przy ul. LG Electronics w Mławie. Termin realizacji 2015-05.2017 r.
 • Przebudowa odcinka ul. LG Electronics w Mławie. Termin wykonania 11.2016 r.
 • Budowa dwóch parkingów w ul. LG Electronics. Końcowy odbiór 31 lipca 2018 r.
 • Przebudowa ul. Dźwigowej. Termin zakończenia realizacji 29 września 2017 r.

Do informacji załącza dwie mapy sieci dróg w dzielnicy przemysłowej Mławy, z 2005 i z 2018 roku.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Maciek
Maciek
3 miesięcy temu

Z tego co sie orientuje to przez cały przejazd od łuku do Mławki jest parking „przyleśny” to chyba można przejść sie kawałek z buta ?

Gokk
Gokk
Odpowiedź do  Maciek
3 miesięcy temu

Kiedyś tam parkowalismy i skończyło się na kradzieżach radia katalizatorow i akumulatora

Grzechu
Grzechu
3 miesięcy temu

Obóz pracy.

Dzon
Dzon
3 miesięcy temu

To właśnie mieszkańcy Mławy powinni dojeżdżać autobusami miejskimi, zwolnieni powinni być ci co wioza ze sobą komplet pasażerów. To jest chore że miejsca parkingowe są ograniczone A jedna pupa w samochodzie. To powinno dotyczyć wszystkich dojezdzajacych samochodami, również pracowników biur.

miki
miki
3 miesięcy temu

parkingi powinien zapewnić pracodawca, tyle w temacie

Incognito
Incognito
Odpowiedź do  miki
3 miesięcy temu

Nie ma takiego przepisu. Nie płeć głupot. Mas stawić się na czas do pracy, a czy rowerem, helikopterem, autem, latającym.dywnem, hulajnogą czy na pieszo, to już pracodawcy nie obchodzi.

weteran
weteran
Odpowiedź do  Incognito
3 miesięcy temu

A gdzie jest przepis który nakazał by urzad miasta fundował parking na ciężarówki za prawie dwie bańki?

Lola
Lola
3 miesięcy temu

Może warto stać od 5? Żart oczywiście. Przecież to wegetacja nie życie chodzić na taką godzine dzień w dzień do pracy,żeby dostać najniższa krajowa żeby opłacić za to rachunki i mieszkanie :xxx

pop
pop
Odpowiedź do  Lola
3 miesięcy temu

Nie stać nas na wszesne wstawanie

Stefan
Stefan
3 miesięcy temu

Przejeżdżam czesto ulicą Działdowską czyli tą od ul. Nowej do wiaduktu. Puste są parkingi na odcinku przechodzącym przez las. Trzeba tylko kawałek dojść do LG. Obowiązek zapewnienia miejsc parkingowych dla pracowników spada także na pracodawcę. Ktoś kto buduje hale targowe buduje też obok partkingi. Ktos stawiający nowy zakład produkcyjny powinien na swoim terenie zapewnic miejsca parkingowe dla pracowników. Taki parking jest przy głównej hali LG. To nie jest obowiązek miasta. Miasto ma budowac drogi dojazdowe i to robi. Nie mogę oczekiwac że miasto zbuuduje mi miejsce postojowe na moim podwórku. To juz moie zadanie. Moge oczekiwac ze będe miał jak dojechać do mojej posesji ulica zbudowaną przez miasto. Inwestor kupuje działkę i ma ją tak zaprojektować aby spełniała wszystkie jego potrzeby., w tym miejsca parkingowe dla pracowników.

Theo Who
Theo Who
Odpowiedź do  Stefan
3 miesięcy temu

„Puste są parkingi na odcinku przechodzącym przez las. Trzeba tylko kawałek dojść do LG”.

Przed zaparkowaniem w leśnym parkingu skonsultuj się z policją lub mechanikiem, gdyż zostawienie tam auta w godzinach popołudniowych grozi jego kradzieżą lub uszkodzeniem przez wandali.

SSS
SSS
Odpowiedź do  Stefan
3 miesięcy temu

Pracodawca już zapewnia dojazd autobusem to wystarczy.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  SSS
3 miesięcy temu

Nie do końca. Gdyby wszyscy (tylko mieszkańcy Mławy)n chcieli dojeżdżać autobusem, to pasażerów trzeba by było chyba w tych kursujących autobusach umieszczać jak śledzie w beczce.

Je. Ac 60dziesiatki
Je. Ac 60dziesiatki
Odpowiedź do  mławianka
3 miesięcy temu

Jaki autobus tyle osób a przecież śmieszna pandemia jest

Gepard
Gepard
3 miesięcy temu
 1. Gdyby wprowadzono tam płatną strefę parkowania dla tzw. „obcych” uluźniło by się.
 2. Gdyby zrobiono nowy przystanek kolejowy przy LG o nazwie np. Mława Przemysłowa spora część dojeżdżających spoza Mławy (ale też może i ze stacji Mława Miasto) przyjechałaby pociągiem a nie samochodem. Tym samym byłoby więcej miejsc do parkowania dla Mławian.

Tylko, że władze nie tylko miejskie ale i powiatowe powinny chociaż złożyć wniosek do PKP PLK w sprawie budowy peronów. Powstają perony w maleńkich wioskach a tu gdzie sporo ludzi by korzystało nie ma. Ale bardzo wiele zależy w tej sprawie od władz lokalnych.

Lolo
Lolo
3 miesięcy temu

Za mało jest miejsc parkingowych a zaparkowanie po godzinie 13 na drugą zmianę to już graniczy z cudem

Xxxxx
Xxxxx
3 miesięcy temu

W słowach ” Parkingi w dzielnicy przemysłowej mają określoną liczbę miejsc postojowych „- mam przez to rozumieć że muszę się zwolnić? Czy zgłosić się do pracodawcy że niestety nie ma dla mnie wyznaczonego miejsca parkingowego, ponieważ liczba jest określona? Czy firma w której próbuje się zatrudnić niestety musi wyliczyć najpierw liczbę miejsc parkingowych czy jeżeli zatrudni jeszcze jedną osobę będzie ona miała gdzie zaparkować.. To jest nienormalne jestem jednym z pracowników wymienionych z firm, problem z parkowaniem odkąd pamiętam jest tragiczny, mimo że ludzie naprawdę nie jeżdżą sami tylko że znajomą osoba żeby jednak nie zajmować tego miejsca ( o ile ono się znajdzie), lub też nie martwić się gdzie zaparkuję przejeżdżając do pracy gdzie różnica przyjazdu już nie gra roli bo o każdej porze jest to samo . Ukraińcy którzy pracują dłuższy czas w jeżdżą również prywatnymi samochodami, czy dla nich parking też jest wliczany, czy jednak dla nich nikt tego miejsca nie zdarzył wyliczyć? Z racji braku parkingu jesteśmy zmuszeni parkować w polach gdzie jest pełno tzw. dziur w których można zostawić pół samochodu a niestety za naprawę pracodawca, urząd miasta czy też straż miejska nam nie zwrócą .

Ella
Ella
Odpowiedź do  Xxxxx
3 miesięcy temu

Tak. Oni sami cię zwolnią i zatrudnia Ukrainę.

Fryderyk
Fryderyk
3 miesięcy temu

Ratusz powiniren wprowadzić tam strefę B płatnego parkowania dla niezameldowanych w Mławie, tak jak to zrobiła Warszawa i inne miasta. To by zachęciło do kotrzystania z bezpłatnych autobusów.

Pik
Pik
Odpowiedź do  Fryderyk
3 miesięcy temu

Płatne parkowanie dla niezameldowanych…. Bezpłatne autobusy dla ludzi spoza Mławy… hmm, co ty bredzisz?
Chyba płatne dla zameldowanych, darmowe autobusy kursują tylko z miasta.

M.
M.
Odpowiedź do  Fryderyk
3 miesięcy temu

Widziałeś te BEZPŁATNE AUTOBUSY od środka?!?!? Człowiek na człowieku, brak miejsc postojowych a także siedzących… Wolę dojeżdżać samochodem niż mam się dusić jak sardynka w puszce…

Lolo
Lolo
Odpowiedź do  M.
3 miesięcy temu

Trzeba zgłosić na policję że przepełnione autobusy żeby skontrolowali i się poprawi jak zapłacą kary

January
January
Odpowiedź do  Lolo
3 miesięcy temu

Się przejedz w Warszawie miejskim i dopiero pajacuj. Każdy autobus ma miejsca stojące. Wiem najlepiej bys chciał przez po 8 h ściemy w lg . Ludzie wsiadać na rowery jak cała Europa . Fabisiak niechce wozić lg to już mu cos dali żeby został wiec lepiej uważajcie co robita

XYZ
XYZ
Odpowiedź do  M.
3 miesięcy temu

To cierp. Ja ze swoich podatków nie chcę dopłacać do twoich wygód. Kup sobie rower.

Xxxxx
Xxxxx
Odpowiedź do  Fryderyk
3 miesięcy temu

Nie każdy niestety też ma dojazd takim autobusem

pop
pop
3 miesięcy temu

Szkoda że miasto wysypanie żwiru na smole na ulicy nowej nazywa przebudową, nie wspominając już
o braku przejść dla pieszych i chodników w okolicy fine altecha , ludzie dosłownie chodzą po ulicy, to miejsce jest bardzo niebezpieczne w godzinach szczytu.

Wirus
Wirus
Odpowiedź do  pop
3 miesięcy temu

To co jest wymienione w ramach inwestycji w artykule, stwierdzam połowa to tzw. Mławski Ład. Od przedsiębiorców trzeba doic ile sie da. Telewizory Mławski urzedy dostały. Pijarowski marketing z maseczkami na całą Polskę poszedł. Kazda impreza z kurczakiem w tle. Wiec nasz burmistrz, starosta krzyczą slogany „zamieszkajcie w Mławie”. Jak zamieszkać skoro wszycy wiemy ze komunikacja drogowa i kolejowa jest podstawą do rozwoju miasta. W Mławie mógł powstać terminal kontenerowy. Nasze miasto Mława ma potencjał wiekszy niz Ciechanów, ale nie z takim władzami – betonami PRLu. Wiele rzeczy nie jest dopilnowanych: brak kładki tunelu, sypiaca sie ulica Zwirki po kilku latach remontu, brak obwodnicy Mławy. Ogolnie brak wizi rozwoju Mławy przez was urzedasy.

policyjna taśma

Makabryczne odkrycie w rzece. Tragedia na Mazowszu

0
Wczoraj po południu w rzece Wisła na wysokości miejscowości Czerwińsk nad Wisłą (powiat płoński) znalezione zostały zwłoki mężczyzny.   Makabryczne odkrycie w rzece. Tragedia na Mazowszu Ciało,...
policja mierzy prędkość

Kierowca musi zdać kolejny egzamin

0
Teren zabudowany — noga z gazu! To powinno być motto kierujących. Inaczej grożą nam surowe konsekwencje. Ostatnio przekonał się o tym kierowca w...
strażacy

Bus zderzył się z osobówką na drodze wojewódzkiej

0
Na drodze wojewódzkiej pomiędzy Turzą Wielką a Lipowcem Kościelnym 26 maja doszło do zderzenia busa z osobówką. Samochodami podróżowały 3 osoby, które doznały niewielkich...
rury w przekopie

Zmiany na Wójtostwie

0
1 czerwca 2022 r. rozpocznie się budowa sieci wodociągowej w ulicy Wójtostwo. W związku z tym mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostawie wody. Nastąpi...
- REKLAMA -
Loading RSS Feed

Od półmaratonu po IronMan. Kuciejczyk na podium

0
Sezon biegowy oraz triathlonowy rozpoczął się na dobre. Korzystają na tym nasi sportowcy. Reprezentujący Tempo Mława Henryk Kuciejczyk powalczył w Serocku w piątej edycji...
Z OSTATNIEJ CHWILI

Z ostatniej chwili: Wypadek na drodze wojewódzkiej

0
Na drodze wojewódzkiej między Turzą na Lipowcem Kościelnym dziś 26 maja doszło do wypadku drogowego.   Z ostatniej chwili: Wypadek na drodze wojewódzkiej Na tę chwilę wiadomo,...
dziewczyna z laptopem

Zalety zakupów online

0
Internet zrewolucjonizował nasze życie. Obecnie wiele spraw można załatwić online bez wychodzenia z domu. Wielu Polaków bardzo cieszy możliwość robienia zakupów online. Zakupy w...
- REKLAMA -
Dni Mławy

Burmistrz na Dni Mławy: „Rozważamy Shakirę”

0
Oczywiście Shakira na Dni Mławy to żart, na który pozwolił sobie burmistrz Sławomir Kowalewski podczas ostatniej sesji rady miasta. Dobra wiadomość jest taka, że...
śmieci

Spalarnia w Mławie? Burmistrz wypowiedział się jednoznacznie

2
Temat ewentualnego powstania spalarni śmieci w Mławie rozgrzewa emocje mławian nie od dziś. Ostatnio dyskutowano o tym podczas sesji rady miasta. Burmistrz Sławomir Kowalewski...
karta

Dzień Matki. Nasza Mława życzy wszystkiego najlepszego

0
Dziś obchodzimy Dzień Matki. Nasza Mława życzy wszystkiego najlepszego wspaniałym mamom z okazji ich święta.     W Miejskim Domu Kultury w Mławie zaplanowano na dziś koncert,...
mieszkanie po pożarze

Płonęło mieszkanie. Wyniesiono lokatora

0
Do groźnego zdarzenia doszło w Glinojecku. Strażacy gasili pożar mieszkania w jednym z bloków. Panowało silne zadymienie, a płomienie szybko się rozprzestrzeniały. Razem z...
- REKLAMA -
27
0
Przejdź do komentarzyx
()
x