wtorek, 23 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościParking za 2 mln zł już uszkodzony. Czyja to wina? - pytają...
- REKLAMA -
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:

Parking za 2 mln zł już uszkodzony. Czyja to wina? – pytają mieszkańcy

-

– Nowy parking, a już widać rozjeżdżony wjazd, zniszczony krawężnik i zieleń. Źle zaprojektowany? Nieuważni kierowcy? Kto teraz pokryje koszty naprawy? – pyta nasz czytelnik.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, parking powstał w dzielnicy przemysłowej, wzdłuż ul. LG Electronics. Nowe 22 miejsca postojowe dla ciągników siodłowych z naczepami zostały oddane do użytku kierowców i firm transportowych w sierpniu. Miasto wydało na tę inwestycję prawie 2 mln zł. Zadanie na zlecenie ratusza zrealizowało Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe.

Pytania zadane przez czytelnika skierowaliśmy do rzeczniczki mławskiego magistratu.

– Podczas procesu projektowania parkingu dla ciężarówek na terenie dzielnicy przemysłowej Mławy, zachowane zostały standardy dotyczące obiektów przeznaczonych do postoju ciągników siodłowych. Łuki na wjeździe i wyjeździe z parkingu pozwalają na wykonanie manewru bezpiecznie, nie powodując uszkodzeń krawężników, zieleni i nasadzeń drzew – informuje Magdalena Grzywacz, rzeczniczka UMM. – Po uruchomieniu parkingu nie mieliśmy informacji o jakichkolwiek problemach od kierowców, firm transportowych lub logistycznych. Dlatego trudno jednoznacznie określić, jak mogły powstać uszkodzenia. Nie wykluczamy, że mogą być związane z pośpiechem i brakiem uwagi kierowców – wyjaśnia rzeczniczka.

Z informacji uzyskanych przez portal „Nasza Mława” wynika, że koszty naprawy będzie musiało pokryć miasto. Takich uszkodzeń nie pokrywa gwarancja.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jakub35
Jakub35
5 lat temu

Parking ewidentnie potrzebuje funduszy na modernizację nawierzchni i – rzecz jasna – inwestycję w mechanizmy zabezpieczające przed ewentualnymi uszkodzeniami itp. Ku temu przydatna będzie kompleksowa kampania, uwzględniająca np. social media i stronę internetową, bez tego ani rusz w dzisiejszym świecie. http://wirtualnynowydwor.pl/artixen-net-o-zasadach-google-czyli-jak-unikac-filtrow-i-banow-na-swojej-stronie/

Gomezz
Gomezz
5 lat temu

„Łuki na wjeździe i wyjeździe z parkingu pozwalają na wykonanie manewru bezpiecznie, nie powodując uszkodzeń krawężników, zieleni i nasadzeń drzew – informuje Magdalena Grzywacz” Chciałbym zobaczyć jak Pani wjeżdża z naczepą na ten parking od strony LG. Tam jest błąd w projektowaniu. Na ten parking nie da się wjechać ze strony LG, projektant przecież nie przewidział że można jechać z drugiej strony ulicy. Skutkiem będzie tak że miasto wstawi zakaz skrętu w lewo na parking i sprawa będzie załatwiona. A tiry będą parkować na parkingu dla osobówek lub będą blokować dragę. Rozsądnym rozwiązanie to jest poszerzyć wjazd.

Holender
Holender
5 lat temu

Nie lepiej by bylo jeden duzy dwupoziomowy. Ehh myslenie polskich inzynierow. Pozdrawiam

Sławek
Sławek
5 lat temu

Brawo. dla wszystkich. którzy potrafią ocenić ten wjazd z perspektywy tylko. tego. jednego zdjęcia. Mistrzostw świata. Kierowca. dużego..

get
get
5 lat temu

mam pytanie co jest winny Kowalewski że ktoś zaprojektował wjazd w ten sposób ,zapewne poszerzy się wjazd i będzie ok,a ci co nie lubią kowala i tak będą szukać dziury w całym ,bo to jest takie polskie bagno,rozbieranie ruder też się nie podoba ,renowacja parku i remont budynku też niedobrze ,[wymoderowano] walnijcie kielicha ,może wam ulży .

Miki
Miki
Odpowiedź do  get
5 lat temu

Porównaj 4 lata rządów Kosińskigo A Kowalewskigo, to jak niebo a ziemia

Kierowca
Kierowca
5 lat temu

Jak nieodpowiedzialni kierowcy ty [wymoderowano] wiesz pod jakim kątem tir skręca z tego właśnie punktu poczytaj pierw o technice manewrowania pojazdem 40 ton a potem pisz i gdakaj.

Green
Green
5 lat temu

z kwiecistej wypowiedzi Pani rzecznik wynika że nie słyszała pytania albo redakcja spytała o coś innego

Kokolo
Kokolo
5 lat temu

Z budzetu miasta bylo szkoda wydac wiecej pieniedzy na wydarzenie historyczne na uniszkach tylko 100 tys wiecej a tu raczej 2 mln zl nie bylo szkoda dac na wybudowanie dla prywatnej firmy na parking brawo.

Tak
Tak
Odpowiedź do  Kokolo
5 lat temu

Tu nie chodziło o marne 100tys tu chodziło o honor. I dobrze sie stało.

Odpowiedź
Odpowiedź
Odpowiedź do  Kokolo
5 lat temu

Przemył jest Mławie potrzebny. LG to największy pracodawca w okolicy. Każdy włodarz powinien pomagać firmom działającym na terenie miasta. Parking służyć ma właśnie temu pracodawcy i bardzo dobrze. Natomiast że wjazdy zostały źle zaprojektowane to każdy widzi.

Karol
Karol
5 lat temu

….

piotr
piotr
Odpowiedź do  Karol
5 lat temu

Ty Karolek a coś ty taki aktywny do obrony burmistrza i ty zakochanych inwestorów.Chyba trzymasz tyłek na stołku w ratuszu lub LG.Co miasto ma do budowania parkingów pod prywatnymi zakładami i to jeszcze dla ciężarówek.Wez się chłopie ogarnij bo piszesz poerdoly.Jak mają problem z parkingami niech je sobie sami budują na swoim terenie.

Karol
Karol
5 lat temu

To co już LG w Mławie nie potrzebne..? Skoro droga jest miejska to lg nie będzie robić na niej parkingu, co miasto ma robić tylko ul na których jest zabudowa jednorodzinna? Chcecie mieć miejsca pracy żeby przemysł w mieście się rozwijał to niestety ale i takie inwestycje są potrzebne, dla kogoś to są zmarnowane 2mln a dla innego to pałac ślubów jest nie potrzebny a ten hejt to przed wyborami tak jak komuś gol skacze że nic w życiu nie osiągnął jedyne co to anonimowe komentarze potrafi pisać….

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Karol
5 lat temu

Ale ten parkin Karolu, to ewidentny bubel.
Zjazdy czy też wjazdy zaprojektowane i wykonane tak, że nadają się dla samochodów osobowych lub fla rowerzystów (złotousty, kolarzem był, ale nie jest, jest tylko marnym rowerzystą na krótkie dystanse).

Janusz
Janusz
Odpowiedź do  Karol
5 lat temu

A po co Pan ubliża innym Panie Karolu? Jak ktoś krytykuje bubel to znaczy, że w życiu nic nie osiągnął? A dla Pana marnowanie miejskich pieniądzy to jest szczyt życiowych osiągnać ? To Brawo dla Pana, mnie nowo otwarta droga która świeci pustkami i można na nie filmy wyborcze nagrywać spokojnie, bo żadnej samochód nie przeszkodzi w tym, to kpina. Swoją drogą na tym zdjęciu też nie widzę braku wolnyc miejsc do parkowania.

Mir K.O.
Mir K.O.
5 lat temu

No i co wielcy czciciele Złotoustego? Co teraz znajdziecie na jego obronę? Kolejne zmarnotrawione miliony. Nie dość, że parking wybudowany dla komercyjnej firmy za kilka milionów, z którego nikt nie korzysta, to w dodatku sam się uszkodził po miesiącu. Brawa dla projektantów i wykonawców.

Piotr
Piotr
5 lat temu

tyle kasy w błoto na inwestycje ktorej kosztow miasto nie powinno pokrywac.Kolejna inwestycja kolarz za parę baniek i wszystko do kitu.Niech ktoś się przyjrzy nawierzchni przy szpitalu na nowo zrobionej drodze,widac już dziury od kół samochodów.Taka to super nawierzchnia.Golym okiem widać. że będzie się to topic przy wysokich temeraturach.Bubel drogowy jakich u nas wiele w mieście.

Piotr
Piotr
5 lat temu

na tym łuku to burmistrz może się zmiescic kolarzówka a nie tir z naczepa

Off
Off
5 lat temu

Miasto wybudiwało parking za 2 mln złotych dla prywatnej firmy? Rewelacja.

Jurek
Jurek
5 lat temu

Parking pusty – to chyba duchy uszkodziły.

kosa
kosa
5 lat temu

Ktoś to źle zaprojektował. Jadąc od strony zakładów nie da się skręcić w lewo nie uszkadzając trawnika, nasadzeń, chodnika i krawężników. Bubel architektoniczny.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Nie wiem, nie widziałam tego parkingu, ale jeśli ruch na nim jednokierunkowy czyli z jednej strony wjazd, a z drugiej wyjazd, to jednak jest wadliwy i niech Pani Grzywacz nie broni PRDI Mława czy też projektanta tego parkingu, bo nawet pośpiech nie powinien doprowadzić do takich uszkodzeń.

aa
aa
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

PRDI Mława nie ma nic wspólnego z budową tego parkingu. Zanim coś skomentujesz, czytaj ze zrozumieniem kto to zbudował 🙂

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  aa
5 lat temu

no to MPDM i co za różnica?

Wyborca
Wyborca
5 lat temu

No przeciez ewidentnie widac gołym okiem , źe łuki dla pojazdow TIR są zbyt wąsko zaprojektowane. Urzednik zatwierdzający taką imwestycję powinien dostać chociaź naganę. No i tak naprawdę to widać źe ta inwestycja to strzał kulą w płot, zawsze stoi pusty.

piotr
piotr
5 lat temu

kolarz naprawi parking dla koreancow.wkoncu to jego ziomek od inwestycji w miescie

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Harmonogram

0
W Mławie już jutro 23 lipca odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski 34. To Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, w którym udział weźmie ponad 160 zawodników z...

Student idzie do wakacyjnej pracy. Co z ZUS?

0
Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej że za studenta do ukończenia...

Trzech graczy potwierdzonych. Zwycięski dwumecz

0
Do startu nowego sezonu w trzeciej lidze pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dlatego przygotowania Mławianki nabrały rozpędu. Działacze potwierdzili do gry trzech nowych zawodników. Natomiast...

O czym pamiętać kompletując zestaw do nawadniania ogrodu? [SPONSOROWANE]

0
Kompletowanie zestawu do nawadniania ogrodu to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego i pięknego otoczenia wokół domu. Nawadnianie jest niezbędne, aby rośliny mogły prawidłowo się...
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:

Biżuteria męska z grawerem dla poszukujących własnego stylu [SPONSOROWANE]

0
Mężczyźni szukający biżuterii stylowej, a jednocześnie unikalnej sięgają chętnie po dodatki, na których można wykonać grawer. Popularność męskiej biżuterii z grawerem sprawia, że jej...

Wakacje z Maxem i nie tylko. Harmonogram zajęć w Mławie

0
Wakacje z Maxem i nie tylko. Wakacyjny wypoczynek w mieście może być atrakcyjny. Poniżej harmonogram zajęć w Mławie na kolejny tydzień.   Kolejny tydzień wakacji w...

Poranki z bajką dla dzieci w Mławie

0
Na poranki z bajką mławskie dzieci (w wieku 5-8 lat) zapraszają, przedstawiciele Fundacji „Lepsze start”.  Podczas bajkowych spotkań najmłodsi poznają świat emocji, wyobraźni i...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

W 1979 roku przez Mławę przeszedł barwny korowód

0
Dni Mławy za nami. 13 lipca 2024 roku — w 595 rocznicę — uczciliśmy nadanie naszemu miastu praw miejskich. Mławski oddział archiwum państwowego przypomniało...

Poseł RP Maria Koźlakiewicz otworzyła biuro poselskie w Mławie

0
Nowa poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koźlakiewicz w czwartek 18 lipca otworzyła biuro poselskie przy ulicy Lelewela 11 w Mławie.  Poseł RP Maria Koźlakiewicz...

Prawie 190 tysięcy rodziców złożyło wnioski

0
Prawie 190 tysięcy rodziców na Mazowszu złożyło wnioski o świadczenie 300 plus. Aż 57 tysięcy opiekunów w Warszawie. Prawie 190 tysięcy rodziców złożyło wnioski Prawie 190...

Osiem goli w sparingu. Trzy dziełem młodzieżowców

46
Premierową wygraną w okresie przygotowawczym zanotowali piłkarze Mławianki. W Makowie Mazowieckiem triumfowali aż 8:0 w rywalizacji z tamtejszą Makowianką. Euforii być jednak nie może,...
- REKLAMA -
27
0
Przejdź do komentarzyx