środa, 24 lipca 2024
naszamlawa.plWiadomościParking za 2 miliony złotych otwarty
- REKLAMA -
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Działki rolne, docelowo pod zalesienie – 3,9010 ha
  Cena: 163 800 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Teren 11,9456 ha - pod produkcję, magazyny, usługi
  Cena: 13 737 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Siedlisko na działce o pow. 2663 m2, Kraszewo
  Cena: 265 000 zł  / Miejscowość: Kraszewo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Lokal użytkowy o pow. 152 m2, cena 1809zł/m2 !
  Cena: 258 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  M-4 na Os. Książąt Mazowieckich, 2 piętro
  Cena: 380 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Grunt rolny 6,616 ha – Strzałkowo, gm. Stupsk
  Cena: 293 920 zł  / Miejscowość: Strzałkowo  / Kategoria:
 • Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Lokal użytkowy ul. Zacisze
  Cena: 150 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Wynajem dla Firm! Wyposażone mieszkanie dla 4-6
  Cena: 1 799,99 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Grunt 8,7527 ha o potencjale inwestycyjnym - Ciechanów
  Cena: 10 065 600 zł  / Miejscowość: Ciechanów  / Kategoria:

Parking za 2 miliony złotych otwarty

-

Nowe 22 miejsca parkingowe dla ciągników siodłowych z naczepami właśnie zostały oddane do użytku kierowców i firm transportowych.

- R E K L A M A -

Parking powstał po prawej stronie ul. LG Electronics (patrząc od ul. hm. Wandy Szczęsnej-Lesiowskiej). Realizacja zadania była dość skomplikowana, ponieważ usytuowanie terenu wymagało budowy muru oporowego z dodatkowym zabezpieczeniem ze względu na przewidywane obciążenie.

– Ten parking poprawi bezpieczeństwo, komfort i zaopatrzenie – podkreślił burmistrz Sławomir Kowalewski, w trakcie symbolicznego otwarcia obiektu, które odbyło się we wtorek, 21 sierpnia br.

Zwrócił uwagę, że dzielnica przemysłowa jest sercem Mławy. – Tu funkcjonują firmy, w których pracują mieszkańcy Mławy i subregionu. Cieszymy się, że Mława stała się siedzibą kilkunastu koreańskich przedsiębiorstw, które się rozwijają i w których powstają nowe miejsca pracy.

Dyrektor ds. personalnych Daniel Kortlan LG przeczytał list Kun Jik Park, Prezesa Zarządu firmy:

„Szanowny Panie Burmistrzu,

Przede wszystkim bardzo dziękujemy za wykończenie oraz oddanie do użytku kolejnego parkingu, tym razem dla ciężarówek. Firma nasza rozwija się dynamicznie i to powoduje coraz większy ruch samochodów. Problemy z tym związane są też elementem ryzyka dla ludzi. Teraz będzie nam łatwiej.

W ciągu ostatnich kilku lat władze miejskie uczyniły wiele, aby uporządkować infrastrukturę w samej dzielnicy przemysłowej i dookoła niej. Powstały nowe ulice (np. ul. Dźwigowa), a także dotychczasowe arterie zostały zmodernizowane (oświetlenie, kanalizacja, etc). Doceniamy w pełni te działania.

Dzięki nim w ciągu ostatnich lat mogliśmy jako firma podjąć kluczowe decyzje w sprawie dalszego rozwoju firmy. Postawiliśmy na innowacje i nowoczesne technologie zgodnie z koncepcją gospodarka 4.0. Skoncentrowaliśmy się nie tylko na produkcji nowoczesnych odbiorników telewizyjnych (co spowodowało, że niektóre firmy kooperujące z nami przeniosły się z rejonu Wrocławia do Mławy), lecz także rozpoczęliśmy nową produkcję komponentów elektronicznych dla branży automotive.

Jesteśmy przekonani, że razem możemy zrobić wiele dla Mławy i jej mieszkańców.

Dziękujemy za współpracę i liczymy na jej kontynuację w przyszłości.

Z wyrazami poważania – Kun Jik Park, Prezes Zarządu LG Electronics Mława Sp. z o.o.”

Przypomnijmy: inwestycja była zadaniem wieloletnim. W 2017 roku miasto przygotowało dokumentację i rozpoczęło pracę, przeznaczając na ten cel 727 650 zł. W 2018 roku koszty związane z kontynuacja prac wyniosły 1 111 000 zł. Zadanie na zlecenie miasta zrealizowało Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe.

- R E K L A M A -
SourceUMM
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Kris
Kris
5 lat temu

Zdecydowanie niegospodarne posuniecie. Firma LG ma duzo wlasnego placu wewnatrz zakladu. Wydatek 2 mln to duza przesada ze strony p. Kowalewskiego. Z tych pieniedzy powinna skorzystac wieksza grupa spoleczna.

Tymon
Tymon
5 lat temu

czy dobrze rozumiem, miasto wybudowalo za 2 miliony publicznych pieniedzy parking dla prywatnej firmy?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Burmistrz wybudowal parking za 2 miliony zł dla biednej firmy LG kturej przychody w IV kwartale 2017 roku wyniosły 15,3 mld dolarów (wzrost o 15% rok-do-roku), a zysk operacyjny 330,9 mln dolarów. Cały ubiegły rok przyniósł koreańskiemu koncernowi przychód w wysokości 55,4 mld dolarów (najwyższy w historii firmy), czyli o 10,9% więcej niż w 2016 roku. A dla ponat 2 tysiące mieszkańców zatorza nie złożył nawet wniosku o dotacje na budowę tunelu który to znacząco ułatwił by życie mieszkających tam ludzi o co tu chodzi Panie Burmistrzu ?

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Oj nie czepiaj sie zlotoustego, wazne ze sie pieknie usmiecha. A poza tym to cie tu zjedza jak mnie. Ale ciesze sie, ze kolejna osoba zauwaza, ze cos tu nie gra. Szkoda ze jest nas tak malo. Budowac parking prywatnej firmie, gdzie budzet miasta to ok. 90 mln. zl z czego polowa to wydatki na edukacje itp. A dochody LG tak jak sam wspomniales gigantyczne. No litosci. Spytam sie jeszcze raz… Co z tego ma ten burmistrz?

eRRRnasty
eRRRnasty
5 lat temu

LG = OBOZ PRACY

Gonzo
Gonzo
5 lat temu

Tylko że ten parking świeci pustami. Nikt tam nie parkuje.

tom
tom
5 lat temu

jesteście śmieszni. jak wam ciężarówki stawiają na ulicach to wzywacie policję. cała Działdowska wieczorem zastawiona tirami. ciekawe co byście powiedzieli parobki z LG gdyby w końcu Koreańczycy się wynieśli. z pewnością że burmistrz nic nie zrobił, żeby ich zatrzymać. hahahaa. zapomnieli już ile to zarabiają ile mieszkań pokupowali, ilu to na wakacyjne wojaże jeździ z tych pensji od tych strasznych wyzyskiwaczy z LG.

Kris
Kris
Odpowiedź do  tom
5 lat temu

gdyby LG odeszlo, bardzo szybko inna firma zajelaby jej miejsce. Najwiekszy plus Mlawy to lokalizacja. Gdyby jeszcze wladze lokalne byly skore do sciagniecia nowych inwestorow. Ale nie spotkalem sie z zadna kampania ktora promowalaby nasze miasto wsrod potencjalnych imwestorow.

Anonim
Anonim
5 lat temu

A jeszcze Pan Burmistrz zapomniał otworzyć parkingu na ul.Banku Miast,gdzie smrodżą i robią co chcą na prywatnej działce?

Tomasz.N
Tomasz.N
5 lat temu

Bardzo dobrze, że powstaje coraz więcej miejsc parkingowych, zapotrzebowanie na place postojowe nieustannie rośnie i nie zapowiada się, by ten trend uległ zmianie. Zrozumiałem to tym bardziej odkąd korzystam z parkingów lotniskowych [wymoderowano]

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Tomasz.N
5 lat temu

Tyle że ten parking winna budować firma, której jest potrzebny, tak samo jak remont ulicy dojazdowej itp.

parking
parking
Odpowiedź do  Tomasz.N
5 lat temu

i co Tomaszu, będziesztam swoim TIR-parkował? I gdzie jeszcze chcesz dla tego Tira parking, może pod kościołem? Budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych jest w interesie mieszkańców, ale jak sie poprawi życie mieszkańców po wybududowaniu miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych ?

Marek
Marek
5 lat temu

Ten parking był bardzo potrzebny. Jest potrzebny przy szpitalu, pod blokiem i przed zakładem pracy. Dobre posunięcie.

parking
parking
Odpowiedź do  Marek
5 lat temu

Tak budujmy coraz więcej miejsc parkingowych dla TiR-ów. Pod Twoim blokiem Marku też niech Ci Kowal wybuduje parking dla samochodów ciężarowych, będziesz miał bardzo dobre psunięcie!

Mir K.O.
Mir K.O.
5 lat temu

Wybacz nam naszą zuchwałość Nasza Nieomylna Ekscelencjo, że my mieszkańcy w ogóle mamy śmiałość cię o cokolwiek prosić. Przecież podatki, które płacimy są twoimi prywatnymi pieniędzmi i ty sam najlepiej wiesz jak je spożytkować i jak nimi zarządzać. Widocznie uznałeś Ekscelencjo, że drogi i oświetlenie dla LG są ważniejsze niż bezpieczeństwo dzieci czy dorosłych na drogach. Nie śmiem nawet tego podważać. Racja jak zawsze jest po twojej stronie. Proponuję stworzyć i zapisać w jakiejś uchwale Dogmat o nieomylności Burmistrza. A każdy radny, który podważy lub skrytykuje Burmistrza (a takich są jednostki) kara chłosty.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Mir K.O.
5 lat temu

Kara chłosty na Rynku, najlepiej w jego centralnym miejscu – tuż przy pomniku.
Nasz burmistrz niczym Prezes pewnej słusznej partii.

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Przy pomniku burmistrza. Jeszcze takiego nie ma, ale powinien powstać w niedalekiej przyszłości dla takiej zasłużonej persony. A przed pomnikiem pokłony powinni oddawać oczywiście miejscy „urzędnicy” i kadra kierownicza koreańskich zakładów, które tak wspomaga zacny burmistrz.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Mir K.O.
5 lat temu

Zapomniałaś o deweloperach 🙂

Mir K.O.
Mir K.O.
5 lat temu

Parkingi dla LG za krocie. Panie Burmistrzu, Wasza Ekscelencjo… Może czas zrobić coś dla ludzi? Od paru dni nie świeciło się oświetlenie na osiedlu Kopernika. „Ciemności egipskie” niczym w krajach 3-go świata, ale za to w otoczeniu zakładów LG wszystko jest ładnie i pięknie. Są tam nowe drogi, oświetlenie działa i parkingi za miliony. Ja wiem, że w tym roku wybory i są obietnice, które trzeba zrealizować, a środki z oświetlenia i odśnieżania przesunąć na ich realizację. Ale właśnie czy na bezpieczeństwie się powinno oszczędzać? Żeby chociaż 1% tego co pan robi dla LG robił dla społeczeństwa. Mam nadzieję, że ludzie się w końcu obudzą zanim ktoś znowu zginie na Kopernika np. i wszyscy od razu powiedzą, że to wina kierowcy. To, że oświetlenie nie działa przez całą noc jest przecież nieistotne. Czekam na więcej zdjęć z wręczania nominacji, uścisków dłoni z profesorami którzy profesorami nie są etc. Tym przecież oświetlimy i odśnieżymy drogi.

Monika
Monika
5 lat temu

To jakiś hardcore żeby dzieci tirem do przedszkola dowozić.

Daniel
Daniel
5 lat temu

Niech jeszcze zrobia parking pod Fine Altech, a nie postawili znak zakazu parkowania!!!

Jozek
Jozek
5 lat temu

Śmiech na sali burmistrz zamiast robić coś dla ludzi w mieście to robi parking dla żółtych przy LG.

Do Józek
Do Józek
Odpowiedź do  Jozek
5 lat temu

Dziwny punkt widzenia – czyżby w LG nie pracowali ludzie ? Przecież LG to jeden z większych pracodawców w regionie więc naturalne że powinno się wspierać możliwość rozwoju takich firm. Po za tym czy Ty jesteś biały, czarny czy może czerwony ?

TIR
TIR
Odpowiedź do  Do Józek
5 lat temu

Tak pracuje tam moj sasiad. Codziennie jezdzi tam TIR do pracy. Po drodze zostawia dzieci w przedszkolu. Ale tam juz kochany Burmistrz zapomial zrobic parkingu dla ciezarowek. Czy w przedszkolu nie pracuja ludzie?

Pietruś z hat-trickiem. Zmiany w Radzanowie

0
Ruszyły na dobre przygotowania naszych zespołów do rozgrywek piłkarskiej ligi okręgowej i A-klasy. Miniony weekend przyniósł solidną porcję spotkań kontrolnych. Najbardziej aktywni okazali się...

Trzymasz donice z kwiatami na balkonie, uważaj na mandat

0
Dekorowanie balkonów donicami z żywymi kwiatami takimi jak: pelargonie, begonie, petunie, bratki, lawenda czy mięta może skończyć się mandatem. Uprawiając je, trzeba uważać, by nie...

Oszukują na wakacyjne apartamenty

0
Wakacje w pełni. Uwaga, oszukują na wakacyjne apartamenty. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się kosztowne. Umieszczają w Internecie na...

Międzynarodowy Wyścig Kolarski. Harmonogram

0
W Mławie już jutro 23 lipca odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski 34. To Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, w którym udział weźmie ponad 160 zawodników z...
 • Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Las w Uniszkach Zawadzkich p. 3,1027 ha
  Cena: 160 000 zł  / Miejscowość: Uniszki Zawadzkie  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Gospodarstwo rolne+dom+budynki+ziemia 11,29 ha
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Łaszewo  / Kategoria:
 • Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Nowoczesny dom, gotowy do zamieszkania-Szydłowo!
  Cena: 930 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:

Student idzie do wakacyjnej pracy. Co z ZUS?

0
Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów na umowę zlecenia nie tylko w wakacje, ale i przez cały rok. Tym bardziej że za studenta do ukończenia...

Trzech graczy potwierdzonych. Zwycięski dwumecz

12
Do startu nowego sezonu w trzeciej lidze pozostało zaledwie kilkanaście dni. Dlatego przygotowania Mławianki nabrały rozpędu. Działacze potwierdzili do gry trzech nowych zawodników. Natomiast...

O czym pamiętać kompletując zestaw do nawadniania ogrodu? [SPONSOROWANE]

0
Kompletowanie zestawu do nawadniania ogrodu to kluczowy krok w zapewnieniu zdrowego i pięknego otoczenia wokół domu. Nawadnianie jest niezbędne, aby rośliny mogły prawidłowo się...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Wakacje z Maxem i nie tylko. Harmonogram zajęć w Mławie

0
Wakacje z Maxem i nie tylko. Wakacyjny wypoczynek w mieście może być atrakcyjny. Poniżej harmonogram zajęć w Mławie na kolejny tydzień.   Kolejny tydzień wakacji w...

Poranki z bajką dla dzieci w Mławie

0
Na poranki z bajką mławskie dzieci (w wieku 5-8 lat) zapraszają, przedstawiciele Fundacji „Lepsze start”.  Podczas bajkowych spotkań najmłodsi poznają świat emocji, wyobraźni i...

Jaka będzie pogoda?

0
Upały dały się we znaki. Lato w pełni. Jaka będzie pogoda na najbliższe dni na Mazowszu? Czy nacieszymy się jeszcze latem?   IMGW zapowiada upalny początek...

W 1979 roku przez Mławę przeszedł barwny korowód

0
Dni Mławy za nami. 13 lipca 2024 roku — w 595 rocznicę — uczciliśmy nadanie naszemu miastu praw miejskich. Mławski oddział archiwum państwowego przypomniało...
- REKLAMA -
24
0
Przejdź do komentarzyx