środa, 17 sierpnia 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWażnePacjent z podejrzeniem koronawirusa w mławskim szpitalu
- REKLAMA -
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa w mławskim szpitalu

-

Dziś w Mławie zamknięto Szpitalny Oddział Ratunkowy. Powód? Wczoraj wieczorem zgłosił się tam pacjent, u którego podejrzewa się zakażenie koronawirusem. 

- R E K L A M A -

Informację potwierdza nam dyrektor szpitala.

 • Zastosowaliśmy procedury. Personel jest poddany krawantannie. Zamknęliśmy SOR, ponieważ mamy podejrzenie, że jeden z pacjentów – młody mężczyzna – który wczoraj wieczorem zgłosił się na oddział ratunkowy, może być zakażony koronawirusem. Czekamy na wynik badań – informuje portal Nasza Mława Waldemar Rybak – dyrektor SP ZOZ w Mławie.

Pacjenta odwieziono do szpitala w Ciechanowie na oddział zakaźny, a personel mławskiego szpitala, z którym miał kontakt, jest w izolacji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pacjentem jest obywatel Ukrainy. Obcokrajowiec miał przyjechać wczoraj do pracy w jednym z mławskich zakładów, skąd przewieziono go do szpitala z powodu problemów z oddychaniem.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
KP
KP
2 lat temu

Sprawa firmy to jak wiadomo… Brak słów… Pytanie, którego tu chyba jednak zabrakło to dlaczego mlawski SOR nie zastosował odpowiednich środków by zabezpieczyć personel skoro przywieziono im pacjenta u którego było prawdopodobieństwo zakażenia wirusem. Przecież takie środki powinny być wobec każdego potencjalnego zakażonego który przychodzi z objawami. W tej chwili powinni być chyba świadomi że może do nich trafić taki pacjent i zastosować środki bezpieczeństwa. Tyle się o tym przecież trąbi a tu znając zecie zanim go przyjęli to jeszcze pewnie nakaszlał lekarzowi i pielęgniarce w twarz… A teraz personel na kwarantannie… Gdzie tu peocedury

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  KP
2 lat temu

Tak, personel medyczny powinien mieć maseczki i rękawiczki. Podejrzewam, że to miał. Umiesz pisać to powinieneś umieć i czytać. Jednak to raczej nie jest 100% zabezpieczenie. Sprzętu i środków ochronnych brak. Najlepiej mieć pretensje do personelu. Tu personel medyczny nie jest winny. Wina leży po stronie złego przygotowania odgórnego i oszczędzaniu na służbie zdrowia przez długie lata rządów. Ostatnio nawet 6 marca (pierwszy przypadek wirusa w Polsce 04 marca) prezydent podpisał ustawę o przekazaniu 2 mld na media. Tak nasz rząd myślał wtedy o wirusie.
Po pierwsze z tego co czytałam na portalach pacjent miał trudności z oddychaniem, nic nie pisze o kaszlu.
Po drugie nie wszyscy (pewnie o tym też nie wiesz) pacjenci zarażeni koronawirusem mają gorączkę, kaszel i duszności,
niektórzy mają zupełnie inne objawy jak biegunka i wymioty. Dlaczego? nikt tego nie wie.
Trzecia sprawa: powinieneś sobie poczytać ile czasu wirus utrzymuje się na różnych powierzchniach.

Anka barmanka
Anka barmanka
2 lat temu

Nauczka dla tych co na 500+ się polaszczyli…. Dostaliście od Państwa kasę to dzioby w kubel chwalcie dalej PiS…. Niech wam ochlapami oczy mydła i głosujcie… Aby to wszystko zmienić idźcie na wybory i nie głosujcie ani na PO ani na PiS

srs
srs
Odpowiedź do  Anka barmanka
2 lat temu

informuję że odziały psychiatryczne są też nie wydolne , a psychiatria dzieci i młodzieży leży . Dlatego proponuje odstawić na pierwszy rzut komputer ! taka kwarantanna .

Gosc68
Gosc68
2 lat temu

ta 2 tygodniowa kwarantanna to na liniach w LG miała być z pozostałymi pracownikami agencje które zajmują się zatrudnieniem obcokrajowców pewnie spieszymy się z przewozem nowych pracowników żeby właśnie tej kwarantanny nie było bo co zapłaciliśmy takim pracownikom za 2 tygodniowe leżenie w domu szybko ich w ostatniej chwili dostarczali do Polski żeby jeszcze te przepisy ich nie obowiązywały

Korona
Korona
2 lat temu

Jest podejrzenie a LG i Dong Yang dalej produkuja

Aaa
Aaa
Odpowiedź do  Korona
2 lat temu

Nie prawda. LG i DY mają tydzień przestoju

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Zainteresujcie się co dziś się stało w Finealtechu. Jednego Ukraińca wywieziono i 12 podano kwarantannie

Ja
Ja
2 lat temu

A jednak słychać że ma koronawirusa. I kto za to bekbie że ten człowiek tu przyjechał kto w ogóle go przepuścil przez granicę.

Aaa
Aaa
Odpowiedź do  Ja
2 lat temu

On przyjechał do Mławy z Poznania. Teraz nikt nie wjeżdża z Ukrainy do Polski

calkiemnormalny
calkiemnormalny
2 lat temu

Podobno, gdzieś tam, ktoś tam, coś tam. Ona też ma kwarantannę, czy tylko mąż? Może są odseparowani (dom piętrowy, mąż pod kluczem). Jeśli ona też ma zalecone zostać w domu, to dlaczego nikt z tym nic nie zrobi? Niby ludzie boją się, zarazić nie chcą, ale jak trzeba coś z tym zrobić, to nie ma chętnego aby postąpić właściwie. Tak ciężko zadzwonić na policję lub do sanepidu? 997 i mówi się w czym problem.

calkiemnormalny
calkiemnormalny
Odpowiedź do  calkiemnormalny
2 lat temu

Coś się schrzaniło w przeglądarce. Miało być pod komentarzem „Xyz”

Darox
Darox
2 lat temu

Witam Wszystkich.. Firma LG i podległe jej firmy powinny być już dawno zamknięte. To jest skupisko paru tysięcy ludzi .Co z tego ,że rodzina siedzi w domu a jeden z jej członków pracuje w LG i każdego dnia naraża inne osoby wracając do domu. Gdzie jest zarząd Polski gdzie władze miasta które na to pozwalają. Można zatrzymać produkcję na 14 dni i ten wolny okres zamienić na przestój latem. Panowie Polacy z zarządu przestańcie się obawiać [WYMODEROWANO] a zadbajcie o zdrowie i życie rodzin i ludzi. [WYMODEROWANO].Obudźcie się póki nie będzie za późno.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Darox
2 lat temu

Zgadzam się w 100%

Pikaczu
Pikaczu
2 lat temu

[WYMODEROWANO] tych co nie dostosowują się do zaleceń i procedur

Mława
Mława
2 lat temu

LG i inne oby zguba się dla Mławy nie okazały. Jeden zarażony spowoduje, że pół miasta i okolic będzie zarażone. Z reszta, ludzie w ogóle są nie odpowiedzialni. W wsi pod Mława wraca mąż i syn z pracy z Niemiec ( tuż przed zamknięciem granic) kaszlą , prychają, nigdzie tego nie zgłaszają i biegają po wsi. Kwestia czasu, będzie gorzej jak we Włoszech. Ludzie sami sobie zgotują koniec świata…

Zwykły obywatel
Zwykły obywatel
2 lat temu

Coś tu nie pasuje momentalnie miał problemy oddechowe a co z gorączką nie miał jej? Jak przekroczył granice

Ten kto się zna
Ten kto się zna
2 lat temu

Z nieoficjalnych wiadomości Obywatel Ukrainy pracuje dla Fine Altech. Ale pracę wykonuje na Terenie LG, także czas już chyba zamykać ten zakład nie przestrzegający zasad higieny i bezpieczeństwa. Jeśli zakażenie się potwierdzi to cały zakład FA i LG i innych kooperujących firm będzie odbywał przymusową kwarantannę…

Janek
Janek
2 lat temu

Mławski sanepid powinien ustalić gdzie pracował ten człowiek i wnieść kwarantannę w całym zakładzie!!!!

Xyz
Xyz
2 lat temu

Podobno do Dong Yanga tez Pani sobie jeździ teraz na nocki do pracy jakby nigdy nic a jej mezulek z Włoch wrócili i ma w domu kwarantanne

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Xyz
2 lat temu

Masakra

Twojazazdrosc totwojobłęd
Twojazazdrosc totwojobłęd
Odpowiedź do  Xyz
2 lat temu

W tych zakładach mobbing jest na każdym kroku. Nie mówię, że koreancy tylko Polaczki Polaczkom. Dostanie posadkę trochę lepsza, a to ani szkoły, ani obycia, ani kultury osobistej i się to takie wyzywa na ludziach. Może kobieta boi się po prostu. Kierownicy, brygadziści i wszyscy na tych pseudo specjalistycznych stanowiskach to dno i g. z bagnem. Najlepsi są ci co własną godność przedkładają nas własne wszystko i podlizują się temu dnu.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Napiszcie jaka karę wobec niego i tych co go przywieźli zastosowano, wczoraj przez głupotę narażono życie setek ludzi na Banacha a dzisiaj masz. Kary więzienia dlaczego nikt z tym nic nie robi

srs
srs
Odpowiedź do  Anonimowo
2 lat temu

15 lat jak Rumunii . jak świadomie zakaża …

calkiemnormalny
calkiemnormalny
Odpowiedź do  Anonimowo
2 lat temu

Teraz mają ważniejsze sprawy na głowie niż karać chorego, ale mam nadzieję, że jak już zaraza się wycofa to zacznie się rozliczanie, głupich i nieodpowiedzialnych z ich postępowania. Na Banacha lekarze sami chcą pozwać zarażonego.

Nieodpowiedzialne firmy ludzie i pracodawcy!
Nieodpowiedzialne firmy ludzie i pracodawcy!
2 lat temu

Brak K…słów pogrąza to nasza Mlawe.Aby pieniądz.Ludzie biedni zachowują zdrowy rozsądek a przedsiębiorca podwyższa ceny i zarabia czy to telewizor czy łopatka Ludzie troszkę pokory

Ja
Ja
2 lat temu

Dobra (wymoderowano) ten koleś był po prostu przeziębiony. Za chwilę wrzuca info pewnie. Ale niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego w dobie pandemii ktoś pozwala na to by sprowadzać tu ludzi z za granicy. No i to że w ogóle pojechał na oddział z podejrzeniem koronawirusa zostawiam bez komentarza totalna brak odpowiedzialności.

Bocian
Bocian
Odpowiedź do  Ja
2 lat temu

Kasa misiu kasa

Ja
Ja
Odpowiedź do  Ja
2 lat temu

A tak ładnie napisałam żebyście się nie martwili a oni „wymoderowano”…

Korona
Korona
2 lat temu

Czemu nikt nie poda do w jakim zakladzie pracował. No tak lepiej ukrywac bo nie dostanie sie telewizora lub fileta za darmo.
spał na stancji i Ci co byli z nim poszli dzis do pracy i zarazaja wszystkich

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Teraz wszystkich z hostelu jego czyli ze 30 osób powinno się odizolować ale czy kolega o wszystkich powie?

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

No to super

Fan z Sienkiewicza
Fan z Sienkiewicza
2 lat temu

I się zaczeło.. Panie Boże spraw aby ta zaraza sobie już poszła….

Janek
Janek
2 lat temu

LG niech dalej pracuje!

Mar
Mar
2 lat temu

Nie daj Boże jak będzie jakieś zachorowanie w LG wtedy to będzie tragedia tragedia dla pracowników i ich rodzin ale przecież Niektórzy są mądrzejsi i nic z tego nie robią z powagi sytuacji

Mława
Mława
2 lat temu

Zostały złamane procedury przez tego mężczyznę bo nie został w domu!!!tyle mówia po 10000 razy dziennnie a nieodpowiedzialni ludzie psują to!

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Mława
2 lat temu

Przez mężczyznę??? Czy też raczej przez zakład pracy który go zatrudniał i który go dostarczył na SOR?
Z artykułu wyraźnie wynika, że zakład pracy zachował się źle:
„Obcokrajowiec miał przyjechać wczoraj do pracy w jednym z mławskich zakładów, skąd przewieziono go do szpitala z powodu problemów z oddychaniem.”

Cienka
Cienka
2 lat temu

Wyraźnie jest określone że osoby z objawami koronawirusa powinny udać się do szpitala zakaznego bądź zadzwonić do sanepidu. To nie jest wina SOR. Jeżeli ktoś taki tam zgłosił się to znaczy o braku odpowiedzialności tejże osoby . Odpowiedzialnością wykazał się szpital odizolujac ludzi, którzy mieli z tym pacjentem do czynienia

Media
Media
2 lat temu

CZŁOWIEKU ten pan nie powinien tam się pojawić.Trąbią dzwonić .Ale firma !!odeslala! Tak naprwde jeśli wynik będzie pozytywny wszyscy kwarantanna ! W zakładzie ! Narazcie mlawian! Złamane procedury

srs
srs
2 lat temu

jak tak mają wyglądać procedury to ja dziękuje dobrze raczej nie będzie . i w Mławie i gdziekolwiek . Myślałem że wstępna selekcja będzie poza SOR oddzielne skrzydło tylko wybrana załoga tak że jak przyjedzie ktoś ze złamaną nogą to wtedy zostanie obsłużony dopiero na sor . Nie będę się wymądzrzał i mam nadzieje że procedury są właściwe .

Ooooo
Ooooo
Odpowiedź do  srs
2 lat temu

Obcokrajowiec miał przyjechać wczoraj do pracy w jednym z mławskich zakładów, skąd przewieziono go do szpitala.
Kto go kurwa puscil przez granice. Jak zaklad jeszcze zatrudnia? Teraz powinni sie wziasc za ten zaklad.

Mlawa
Mlawa
Odpowiedź do  Ooooo
2 lat temu

Co się krztusisz….? Miał pozwolenie na pracę mógł legalnie wjechać do Polski, dwa tygodnie kwarantanny i do pracy….

srs
srs
Odpowiedź do  Mlawa
2 lat temu

słabe to !

wypadek na siódemce

Zdarzenie na siódemce. Nowe ustalenia

0
Mławska policja przekazuje nowe ustalenia w sprawie wczorajszego zdarzenia na trasie S7 w pobliżu Mławy. Okazuje się, że samego zderzenia z ciężarówką nie było,...
zderzenie z łosiem

Zderzenie z łosiem. Kierowca audi z obrażeniami głowy

2
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych. W takich miejscach również latem, na drogę wychodzą dzikie...
wypadek na siódemce

Trasa S7. Ucieczka kierowcy ciężarówki po zderzeniu z motocyklistą

0
Ucieczka kierowcy ciężarówki po zderzeniu z motocyklistą na trasie S7 w pobliżu węzła Modła.   Trasa S7. Ucieczka kierowcy ciężarówki po zderzeniu z motocyklistą Do zdarzenia doszło...

Transport z Mławy trafił na front [ZDJĘCIA]

1
Mławski ratusz informuje o dostawie transportu humanitarnego z Mławy na front do żołnierzy ukraińskich.  Transport z Mławy trafił na front "Transport pomocy humanitarnej z Mławy,...
- REKLAMA -
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
wóz strażacki

Podpalił bratu skuter, bo się pokłócili

0
Do nietypowej sytuacji doszło na terenie niedalekiego Płońska. Policjanci odebrali nietypowe zgłoszenie. 48-letni mieszkaniec Płońska na terenie swojej posesji podpalił skuter. Kłęby dymu widoczne...
Sanktuarium w Szydłowie na Litwie

Zapraszają na polską mszę w Szydłowie… na Litwie

0
Władze Raseiniai – litewskiego miasta partnerskiego Mławy – zapraszają zainteresowanych Polaków na mszę św. w języku polskim do sanktuarium w Szydłowie (Litwa). Sprawowana ofiara...
włamywacz

Plądrował dom koleżanki i zasnął…

1
Nastolatek włamał się do domu matki swojej koleżanki i zasnął na strychu. Znalazł go syn kobiety, który na miejsce wezwał policję. Zatrzymany 19-latek usłyszał...
- REKLAMA -

Dublet Pietrusia, powrót Grzelaka. Start okręgówki

0
Za nami premierowa kolejka w lidze okręgowej. Trzy nasze zespoły sięgnęły po punkty, zawiodła tylko Korona Szydłowo. Choć po czternastu minutach prowadziła z beniaminkiem...
zdewastowane samochody

Wybijali szyby w samochodach, kopali w lusterka

2
Czytelnicy informują o wandalach, którzy w centrum Mławy (na ulicy Sienkiewicza i ulicy Sportowej) w zaparkowanych samochodach wybijali szyby i kopali w lusterka. Mławska...
policjantki kontrolujące prędkość

Nietrzeźwi, naćpani, poszukiwani. Działo się w weekend

3
Zatrzymani piraci drogowi i nietrzeźwi kierujący z sądowym zakazem. Policja w Mławie przedstawia drogowy bilans długiego weekendu.   Nietrzeźwi, naćpani, poszukiwani. Działo się w weekend Podczas długiego,...

Maski algowe i żelowe – które wybrać?

0
Maseczki algowe i żelowe to jeden z lepszych sposób na dostarczenie skórze brakujących substancji, bez których cera staje się sucha i ziemista. Maseczki z...
- REKLAMA -
43
0
Przejdź do komentarzyx
()
x